Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Zambia Národný park Mweru Wantipa

Dovolenka Zambia Národný park Mweru Wantipa


Zambia je krajina plná nádherných prírodných scenérií a národných parkov, ktoré ponúkajú jedinečnú príležitosť preskúmať a objavovať krásnu africkú divočinu. Medzi týmito národnými parkami je aj Park Mweru Wantipa, ktorý je jedným z najväčších národných parkov v krajine.

Park Mweru Wantipa sa nachádza v severovýchodnej Zambia, medzi mestami Kaputa a Mpulungu. Patrí medzi najrozľahlejšie a najdivokejšie parky krajiny s rozlohou až 3 640 km². Park pozostáva z niekoľkých rôznych biotopov, a to od rovninných saván po tropické lesy. Nachádza sa tu tiež niekoľko jazier a riek, ktoré sú domovom mnohých rýb, vtákov a iných druhov zvierat.

Národný park Mweru Wantipa je dobrým miestom pre safari s možnosťou pozorovania veľkej zveri ako sú sloni, levharti, hyeny, gepardi, antilopy, zebry a byvol. Má tiež potešenie pre milovníkov vtákov, ktorí si môžu užiť zaujímavé pozorovanie viac ako 330 druhov vtákov a ďalších druhov zvierat, ktoré park hostí.

Na dovolenke v Mweru Wantipa môžete využiť rôzne aktivity ako sú safari v otvorenom aute, nočné safari, turistiku, rybolov, plávanie, paddleboarding, ani nehovoriac o pozorování hviezd. Pre tých, ktorí by chceli spoznať miestnych obyvateľov, park ponúka krátku návštevu blízkych dedín alebo navštívenie miestneho trhu v mestečku Mpulungu.

Mweru Wantipa ponúka aj miesto pre oddych a relaxáciu. Nachádza sa tu niekoľko kempov a lodí, ktoré poskytujú jednoduché, ale komfortné ubytovanie. Atmosféra je tu pokojná a príjemná, a preto je ideálny výlet pre tých, ktorí sa chcú vystrihnúť z každodenného stereotypu a relaxovať v prírode.

Ak plánujete dovolenku, ktorá je plná strastí pri sledovaní zvierat, relaxu a odpočinku a prírodných zážitkov, národný park Mweru Wantipa je miesto, ktoré by ste určite mali navštíviť. Je to jedna z najdivokejších oblastí v Afrike, ktorú by ste určite mali zažiť na vlastnej koži.


Počasie Zambia Národný park Mweru Wantipa


Zambia sa nachádza v strednej Afrike a má subtropické podnebie. Národný park Mweru Wantipa, ktorý sa nachádza v severnej časti Zambie, má vlhké a horúce podnebie.

V období od decembra do marca je v národnom parku Mweru Wantipa veľmi horúco a vlhko s teplotami sa pohybujúcimi okolo 32 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch prichádza aj k častejším zrážkam v podobe tropických búrok a záplav. Väčšina zvierat v tomto období migruje do iných častí parku v hľadaní potravy a vody.

Od apríla do júna sa počasie začína mírniť a teploty klesajú na úrovne okolo 25 stupňov Celzia. V tomto období je v národnom parku menej zvierat, pretože sa vracajú na miesta s vyššou koncentráciou vody a potravy.

Od júla do septembra sú teploty v parku značne príjemné a pohybujú sa okolo 22 stupňov Celzia. Toto obdobie je označované ako suché obdobie a v národnom parku Mweru Wantipa sa môžu pozorovať veľké zvieratá, ako sú slony, zebry a žirafy, ktoré sa vracajú na miesta s vodou a potravou.

V období od októbra do novembra teploty znovu stúpajú a pohybujú sa okolo 30 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch prichádza aj k častejším búrkam a záplavám.

Celkovo platí, že národný park Mweru Wantipa má vlhké a horúce podnebie s vyššou koncentráciou zrážok v prvej polovici roka. V druhej polovici roka sú teploty príjemnejšie a v parku sa môžu pozorovať viaceré druhy zvierat. Pre návštevníkov parku je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie, tekutiny a chrániť sa pred slnkom.


Letenka Zambia Národný park Mweru Wantipa


Zambia je jednou z najkrajších a nezabudnuteľných krajín v africkom kontinente. Táto krajina ponúka úchvatné prírodné krásy a je domovom mnohých zvierat a exotických rastlín. Národný park Mweru Wantipa je jedným z najobľúbenejších miest v Zambii, ktorý si zaslúži vašu pozornosť.

Národný park Mweru Wantipa sa nachádza na severe Zambie a je súčasťou obrovskej rozlohy východnej Afriky. V parku žije množstvo druhov zvierat, ako sú slony, levy, gepardi, antilopy a mnoho ďalších. Okrem toho sú v parku veľké množstvá zriedkavých vtákov, ako sú orly a sokoly.

Ak sa rozhodnete navštíviť Národný park Mweru Wantipa, môžete si vybrať medzi mnohými aktivitami, ako je safari, rybolov či kajakárenie. K dispozícii sú aj rôzne turistické trasy, ktoré vám umožnia objaviť krásu a zvláštnosť tohto miesta.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je preto lietadlom. Zambia má veľké množstvo letísk, ktoré poskytujú spojenie s mnohými krajinami a miestami v Afrike. Ak plánujete cestovať do parku Národný park Mweru Wantipa, odporúčame letieť do letiska Kasama, ktoré sa nachádza v blízkosti parku.

Lety z Európy do Zambie trvajú zvyčajne okolo 10 hodín s prestupom v jednom z miestnych letísk. Po prílete do Kasama sa môžete rozhodnúť, či chcete čakať na mieste alebo pokračovať v ceste do parku.

Lety do Zambie zvyčajne zahŕňajú letenky, ubytovanie, transfer z letiska a iné príslušenstvo, ako je oblečenie a obuv. Väčšina leteniek zvyčajne ponúka dobré ceny na letenky, ak si ich zakúpite dopredu alebo v sezóne. Získajte teda viac informácií o leteniek do Zambie na základe vašich požiadaviek.

Národný park Mweru Wantipa je nezabudnuteľným miestom a určite stojí za to navštíviť. Ak túžite po nezabudnuteľnom dobrodružstve v Afrike, tak cesta do parku Mweru Wantipa je presne to, čo potrebujete. Preto nevynechajte túto príležitosť a spojte sa s najlepšími letovými spoločnosťami a turistickými agentúrami, aby ste získali najlepšie príležitosti a skvelé zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Mweru Wantipa


Otázka: Kde sa nachádza Národný park Mweru Wantipa v Zambii?
Odpoveď: Národný park Mweru Wantipa sa nachádza na severe Zambie, v provincii Luapula.

Otázka: Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Mweru Wantipa?
Odpoveď: V národnom parku Mweru Wantipa môžete vidieť rôzne druhy antilop, slony, hrochy a levov. V parku sa tiež nachádza bohatá populácia vtákov a vtáčie pozorovanie je populárnou aktivitou turistov.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov Národného parku Mweru Wantipa?
Odpoveď: Národný park Mweru Wantipa ponúka rozmanité aktivity, vrátane safari v aute alebo na lodi, rybolovu, džungle treku a pozorovania vtákov.

Otázka: Aké je ideálne obdobie na návštevu Národného parku Mweru Wantipa?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu parku je od maja do októbra, keď sú suché počasie a menej hmyzu.

Otázka: Potrebujem vízum na návštevu Zambie a Národného parku Mweru Wantipa?
Odpoveď: Áno, ak plánujete návštevu Zambie, potrebujete vízum. Navyše by ste mali byť očkovaný proti žltej zimnici a mali by ste mať platné cestovné doklady.


Ubytovanie Zambia Národný park Mweru Wantipa


Zambia je krajina plná divokých zvierat a nádherných prírodných scenérií. Ak hľadáte miesto na oddych a obdivovanie krásy divokých zvierat, potom by Národný park Mweru Wantipa mal byť na vašom zozname. Nachádza sa v severnom regióne Zambie a ponúka rôzne druhy zvierat, ako sú sloni, leopardi, levharti, gepardi a mnoho ďalších. Pretože národný park je v odľahlej oblasti, je tu len niekoľko možností na ubytovanie.

Jednou z možností je kempovanie. V parku sú k dispozícii kempovacie zóny, ktoré sú vybavené umývadlami, toaletami a sprchami. Toto ubytovanie vám umožní byť blízko prírody a počuť zvuky divokej zveri. Zároveň vám dáva príležitosť vychutnať si nezabudnuteľné nočné oblohy a hviezdy na oblohe.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v bungalovoch. Tieto bungalovy sú elegantne zariadené a ponúkajú súkromie a pohodlie. Každý z bungalovov má svoje vlastné kúpeľne a terasu s výhľadom na okolitú prírodu. Táto možnosť ubytovania je vhodná pre páry, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku v prírode.

Ak hľadáte dobrodružnejšie riešenie, môžete sa rozhodnúť pre prenocovanie v jednej z viečkových chatrčí. Táto možnosť vám umožní prežiť pravú africkú dobrodružnú noc pod hviezdami. Tieto chatrče sú postavené na drevených podstavcoch a majú viečka na streche, ktoré sa dajú otvoriť a ponúkajú vám možnosť pozerať sa na hviezdy.

V parku však nie sú všetky možnosti na ubytovanie a celkový komfort, ktorý ponúkajú, je obmedzený. Preto by ste sa mohli rozhodnúť ubytovať sa v jednom z mestečiek v okolí národného parku. Týmto spôsobom sa budete môcť pohodlne ubytovať, užívať si pohodlie hotela a zároveň využívať výhody návštevy parku.

Aby sme zhrnuli, ubytovanie v Národnom parku Mweru Wantipa ponúka možnosti pre rôzne typy cestovateľov. Od kempovania až po luxusné bungalovy, chatrče a hotely v okolí parku. Bez ohľadu na váš výber, vaše pobyt v této oblasti bude určite nezabudnuteľným zážitkom a príležitosťou naťahovať si nohy a uvoľniť sa v srdci prírody.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách