Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Indonézia Baliem Valley

Počasie Indonézia Baliem Valley


Baliem Valley, ležiaca v západnej časti Papuy Nové Guiney, ponúka nádherné scenérie a jedinečný zážitok pre návštevníkov. Nielenže si tu môžete vychutnať krásu prírody a kultúry miestnych obyvateľov, ale tiež nájsť útočisko pred svetom znečisteným modernou technológiou a zážitok prírody v jej nezmenenej kráse.

Z hľadiska počasia, Baliem Valley má exotické klimatické podmienky s tropickým dažďovým lesom. Počas roka tu prevláda dvoch sezón - suchá a dažďová. Suchá sezóna trvá od mája do októbra a je najlepším obdobím na návštevu Baliem Valley. Počas tohto obdobia je teplota príjemná a viete si užiť niekedy aj slnečný deň. Teplota sa pohybuje od 15 do 30 stupňov Celzia, čím sa dá očakávať chladnejšie počasie v parku s nadmorskou výškou vyššou ako 1500 metrov nad morom. Na druhej strane, dažďová sezóna trvá od novembra do apríla a má vyššiu vlhkosť ako počas suchého obdobia. Teplota sa pohybuje od 20 do 28 stupňov Celzia a návštevníci musia byť pripravení na zrážky počas svojho pobytu. Preto je na návštevu v týchto mesiacoch nutné si zobrať náležité oblečenie, ktoré vás ochráni pred dažďom a vlhkosťou.

Baliem Valley má prevažne horskú krajinu, v ktorej sa nachádza aj masaív Jaya Wijaya, vrcholovka Papúanskeho pohoria a najvyššie pohoří Oceánie. Na vrchole týchto hôr môžete očakávať vysoké zrážky. Preto je dôležité venovať pozornosť počasiu a uistiť sa, že máte príslušné horolezecké vybavenie.

V záverečnom zhrnutí, Baliem Valley má tropický dažďový les so dvoma sezónami - suchou a dažďovou sezónou. Najlepšie obdobie na návštevu Baliem Valley je počas suchého obdobia, od mája do októbra. Návštevníci by mali byť pripravení aj na zrážky a vlhkosť, ktoré sa vyskytujú počas dažďovej sezóny. Nech už ste si vybrali akýkoľvek čas na návštevu Baliem Valley, nezabudnite si pridať na zoznam vecí, ktoré si treba zobrať, náležité oblečenie a vybavenie, aby ste si mohli užiť svoju cestu do tejto nádhernej časti Papuy Nové Guiney.


Letenka Indonézia Baliem Valley


Indonézia je krajina, ktorá ponúka množstvo fascinujúcich miest na návštevu, vrátane archeologických miest, nádherných pláží, horských vrcholov a tradičných dedín. Jedno z najzaujímavejších miest je Baliem Valley, nachádzajúci sa v provincii Papua, ktorá je na východ od Baliu.

Baliem Valley je známy pre svoju úchvatnú prírodu, ktorá je obklopená až 2 500 metrami vysokými horami, jaskyňami a riekami. Oblasť je domovom pre tri miestne kmeňy - Dani, Lani a Yali. Tieto kmeňy sú známe pre svojich bojovníkov a tradičné kultúrne zvyky.

Pre návštevníkov z celého sveta je Baliem Valley atraktívnym miestom, kde môžu vidieť miestnych ľudí ako žijú v tradícii aj v súčasnosti. Návštevníci si môžu pozrieť tradície a zvyky spojené s tancami, hudbou a oblečením a môžu si vyskúšať aj jeden z najobľúbenejších tradičných športov - vrhanie štítov.

Najlepšou možnosťou, ako sa dostať do Baliem Valley, je Prebúd(-a) sa Indonézia!, s ktorou sa môžete dostať na mnohé miesta v Indonézii. Treba si však dať pozor, že cesta k Baliem Valley nie je ľahká, ale určite stojí za to. A akonáhle dorazíte, budete očarení krásou okolitej prírody a tradičnými zvykmi miestnych ľudí.

Aj keď návšteva Baliem Valley môže byť pre niektorých náročná, určite sa jednoducho nezabudne. Tento krásny kúsok sveta ponúka ojedinelé zážitky a príležitosti na preskúmanie jedinečnej a bohatej kultúry miestnych kmeňov a spoznania nových ľudí.

Pozvem vás teda, aby ste zakúpili letenku a sami sa presvedčili, prečo Baliem Valley patrí medzi najkrajšie miesta v Indonézii.


Dovolenka Indonézia Baliem Valley


Indonézia je jednou z atraktivných krajín na juhovýchodnej Ázii a ponúka nespočetné množstvo rôznych dobrodružstiev a zážitkov pre turistov z celého sveta. Baliem Valley je jedno z najkrajších miest na ostrove Nová Guinea, ktorý je väčšinovou súčasťou Indonézie.

Baliem Valley sa nachádza v provincii Papua v západnej časti ostrova Nová Guinea a je miestom, kde stále žije rôznorodé a zaujímavé kmene. Pre turistov, ktorí hľadajú niečo netradičné a originálne, môže byť Baliem Valley ideálnym miestom pre dovolenku.

Ako sa dostať do Baliem Valley?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Baliem Valley, je lietadlom. Najbližšie letisko sa nachádza v meste Wamena v provincii Papua a lietajú sem rôzne medzinárodné letecké spoločnosti. Po príchode na letisko Wamena môžete medzi svoje ciele zahrnúť návštevu miestnych trhov, kde sa môžu zakúpiť rôzne suveníry, ako aj miestne púšťačské diela.

Čo vidieť v Baliem Valley?

Baliem Valley je známy svojou krásnou prírodou a zaujímavými kmenmi, ako sú Dani a Lemi. Pre turistov, ktorí si chcú užiť pobyt na čerstvom vzduchu, je Baliem Valley ideálne miesto pre turistiku a túry do jeho krasoví a hôr.

Netradičné kmeňové dediny, ako sú mestečká Jiwika, Wamena a Sogokmo, vás určite fascinujú kultúrou miestnych obyvateľov a ich zvykmi. Miesta sú obklopené nádherným krasovým a horským terénom, ktorý poskytuje výhľady na jedinečnú prírodu tohto miesta.

Čo robiť v Baliem Valley?

Pre turistov, ktorí hľadajú niečo adrenalínové a zážitkové, je v Baliem Valley možné absolvovať rafting a horolezectvo na okolitých hore. Taktiež si môžete užiť tradičnú hudbu a tance miestnych obyvateľov, navštíviť ich rituály a zvyky a vidieť, ako sa stále držia svojich starých tradícií.

Okrem toho, Baliem Valley je tiež známy svojimi tradičnými trhmi, kde sa môžete naučiť ako sa predáva a odhaľovať ich rôzne druhy potravín, remesiel a suvenírov na pamiatku a zážitkov na Baliem Valley.

Výber správnej dovolenky by mal závisieť od toho, aký zážitok a atrakcie chcete zažiť. Ak hľadáte niečo netradičné a zaujímavé, Baliem Valley by mohol byť pre vás ideálnym miestom na dovolenku. Toto úbohé miesto v Indonézii ponúka nekonečné možnosti k získaniu skúseností, ktoré nemusíte nikdy poznať inde na svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Baliem Valley


1. Čo je Baliemská dolina?
Baliemská dolina je údolie, ktoré sa nachádza v Indonézii na ostrove Nová Guinea. Je to domov pre kmeň Dani a Lani, ktorí sú známi svojim tradičným spôsobom života a unikátnymi kultúrami.

2. Ako sa dostanem do Baliemskej doliny?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Baliemskej doliny, je lietadlom do Wamene a potom cestovať po zemi. Ďalšou možnosťou je objednať si výlet s cestovnou kanceláriou alebo s miestnym sprievodcom.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Baliemskej doliny?
Najlepším časom na návštevu Baliemskej doliny sú sušné mesiace, ktoré sa pohybujú od júna do septembra. V tomto období sú cesty suché a ľahšie sa k nim dostať.

4. Koľko dní by som mal zájsť do Baliemskej doliny?
Ak chcete naozaj spoznať kultúru a ľudí Baliemskej doliny, odporúčame navštíviť túto oblasť minimálne na tri dni.

5. Aké aktivity môžem robiť v Baliemskej doline?
V Baliemskej doline sa môžete vydať na tradičné prechádzky po kopaniciach, vyskúšať si tradičné remeslá ako tkanie a výrobu lukov a striel, vidieť tradičné tance a rituály, navštíviť miestne trhy a stretnúť sa so starousedlíkmi.

6. Aká je miestna kuchyňa v Baliemskom údolí?
Miestna kuchyňa v Baliemskom údolí je založená na tradičných plodinách ako je zelenina, korenie a ryža. Jedlo býva niekedy horké a korenisté, ale vždy je to chutné.

7. Mám si zabezpečiť miestneho sprievodcu?
Áno, najlepšie je si zabezpečiť miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže predísť problémom s miestnymi zvykmi a kultúrou.

8. Musím sa báť o bezpečnosť v Baliemskej doline?
Baliemská dolina má pomerne bezpečnú atmosféru, ale odporúčame dodržiavať miestne zvyky a budiť rešpekt k miestnym ľuďom. Aj keď posledné roky v oblasti kriminalita výskytu nebola, je však dôležité dávať pozor na svoje veci.

9. Aký druh ubytovania je dostupný v Baliemskej doline?
V Baliemskej doline existujú rôzne druhy ubytovania, od tradičných chatrčí po luxusné hotely. Najlepším spôsobom, ako nájsť ubytovanie, je cez miestne cestovné kancelárie, ktoré vám môžu pomôcť s organizáciou vašej cesty.

10. Mám si so sebou priniesť miestnu menu?
Nie je to nevyhnutné, ale ak chcete poznať miestnu kultúru a jazyk, tak si môžete priniesť menu s prekladmi alebo si pripraviť list s miestnymi slovami a frázami.


Ubytovanie Indonézia Baliem Valley


Baliem Valley, malá časť sveta ukrytá medzi horami Papuy v Indonézii, je pravdepodobne jednou z najzaujímavejších destinácií na Bali. Nachádza sa na Jávskom mori, predstavuje prehliadku divokého prírodného prostredia a múdrosti starovekých kmeňov.

Indonézska Baliem Valley sa skladá z troch veľkých údolí, v ktorých sa nachádza viac ako sto starovekých dedín. Tieto dediny zostávajú takmer nedotknuté pokrokmi civilizácie a zrejme pôsobia ako keby sa v čase zastavili pred veľa rokmi.

Baliem Valley ponúka návštevníkom množstvo ubytovacích možností, či už chcete stráviť noc s miestnou rodinou v čarovnej chatrči alebo sa ubytovať v luxusnej chatke. Množstvo miestnych dedín má špeciálne domčeky alebo chatky na prenájom pre návštevníkov, rovnako ako hotelové ubytovanie, ktoré sa nachádza v blízkosti údolia.

Jednou z najlepších možností pre ubytovanie v Baliem Valley sú turistické chaty. Tie sú vybudované na okraji údolí a dávajú možnosť návštevníkom svojej blízkosti s prírodou ako aj s miestnymi obyvateľmi.

Miestne dediny ponúkajú ubytovanie v chatrči alebo v tradičnej drevenej chatrči z rotanu, ktoré je pohodlné pre jednu alebo dve osoby. Tieto chatrče sú vybavené posteľou, osvetlením a často aj s vonkajšou terasou pre stravovanie. V niektorých prípadoch sa môže v chate nachádzať aj privátna kúpeľňa. Ceny sa pohybujú od 50000 rupií (asi 3 eur) za noc.

Ak plánujete luxusnejšie ubytovanie, Baliem Valley pre vás má niekoľko štvor- alebo päťhviezdičkových hotelov. Miestne hotely sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort pre svojich hostí. Najznámejšími hotelmi sú Baliem Valley Resort a Baliem Pilamo Hotel.

Miestne jedlo je tiež veľkým lákadlom v Baliem Valley. Hostia môžu ochutnať miestne speciality ako sote papua, grilované mäso a rôzne druhy miešaných zelenín, tak ako aj iné miestne jedlá v miestnych reštauráciách alebo u miestnych rodín.

V Baliem Valley existuje množstvo ciest a chodníkov na turistiku a pohyb po dedinách. Cez deň môžete navštíviť dediny, stretávať miestnych obyvateľov a užívať si naplno miestnu kuchyňu, kultúru a prírodu.

Ak hľadáte jedinečný zážitok a niečo čo sa určite nezabudne, Baliem Valley v Indonézii je určite hodnou destináciou na vašom zozname. A pre pekné upevnenie spomienok, na dovolenku vezmite so sebou aj kvalitný foťák!


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách