Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Bangladéš Kaptai Lake

Dovolenka Bangladéš Kaptai Lake


Bangladéš je krajina s bohatou kultúrou a históriou, kde môžete nájsť rôznorodé zážitky. Jedným z miest, kam by ste mali určite zájsť, je Kaptai Lake. Tento krásny jazero sa nachádza v Chittagongu a je obklopené zelenými lesmi a pahorkatinami.

Jazero Kaptai je najväčšie jazero v Bangladéši a zaujímavosťou je, že vzniklo umelo vplyvom stavby vodnej elektrárne Kaptai. Z toho vyplýva, že okolie jazera je neopakovateľné a ponúka turistom množstvo prírodných krás. Okrem toho, návštevníci si tu môžu vychutnať aj kúpanie, rybolov, loďkovanie a prechádzky v prírode.

Pre turistov, ktorí sa chcú zoznámiť s miestnou kultúrou, je k dispozícii tradičná bangladéšská vesnička. Všetky domy sú tu vyrobené z dreva a klčov, až do malebnosti dotvárajú atmosféru v miestnom historickom slohu.

Okolie jazera Kaptai je tiež populárnym miestom pre milovníkov turistiky. Návštevníci tu môžu zobrať pešie túry a obdivovať krajinné scenérie, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na hory a rieku Sangu.

Cestujúci sú tiež povzbudzovaní, aby navštívili miestnu pamiatku - buddhistický kláštor Rajbana Vihara, založený v 1960-tych rokoch. Kláštor je známy svojou špecifickou architektúrou a kultúrnym dedičstvom.

V Kaptai Lake si turisti môžu užiť bezpečné a dobrodružné dovolenky v Bangladéši, pretože miestne obyvateľstvo rieky Sangu je známe svojou pohostinnosťou a každý z návštevníkov sa cíti tu ako doma. Preto sa neváhajte objaviť tento skvost Bangladéša najbližší “dovolenkárska” sezóna.


Počasie Bangladéš Kaptai Lake


Bangladéš sa nachádza na juhu Ázie a je jednou z najviac postihnutejších krajín na svete, pokiaľ ide o extrémne počasie. Západosibírska rovina a Bengal záliv sú hlavnými faktormi, ktoré formujú počasie v tejto oblasti. Bangladéš je tiež domovom mnohých slávnych jazier, z ktorých najväčšie je Kaptai Lake.

Kaptai Lake sa nachádza na juhu Bangladéšu a bol vybudovaný ako súčasť hydroelektrárne na rieke Karnaphuli. Táto nádrž je takmer 700 kilometrov štvorcových a je najväčším jazerom v krajine. Prírodná krása a etnická rôznorodosť v okolí jazera robia toto miesto atraktívnym pre turistov z celého sveta.

Kaptai Lake má subtropické podnebie, s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 20 a 32 stupňami Celzia počas leta a medzi 10 a 20 stupňami Celzia v zimnom období. Počas obdobia monzúnov, ktoré trvá od júna do septembra, jazero dostáva pomerne značné množstvo zrážok. V tejto dobe sa môže voda v jazere zvýšiť až o 100 stôp, vytvárajúc tak riziko povodní v niektorých oblastiach. Okrem toho, v niektorých častiach jazera môže dôjsť k silným víchricám a búrkam.

V zime je počasie v okolí Kaptai Lake príjemné a jemné, čo robí tento čas roka ideálnym pre turistov navštíviť a objaviť krásy jazera. Okrem jazera návštevníci môžu navštíviť aj chrámy a miesta kultúrneho a historického významu v okolí jazera.

Celkovo môžme konštatovať, že počasie v okolí Kaptai Lake v Bangladéši je subtropické s vysokými zrážkami počas obdobia monzúnov, kedy existuje vysoké riziko povodní. Samotné jazero je však jedným z najkrajších miest v krajine a stojí za to navštíviť ho, najmä v zimnom období, keď je počasie najpríjemnejšie.


Najčastejšie otázky a odpovede Bangladéš Kaptai Lake


Q: Čo je Kaptai Lake?
A: Kaptai Lake je umelé jazero v Bangladéši, vytvorené pre reguláciu toku rieky Karnaphuli.

Q: Aká je veľkosť Kaptai Lake?
A: Kaptai Lake má plochu približne 1100 kilometrov štvorcových.

Q: Kto vytvoril Kaptai Lake?
A: Kaptai Lake bol vytvorený v rokoch 1956 - 1962 počas vlády Pakistanu.

Q: Aké sú hlavné atrakcie Kaptai Lake?
A: Medzi hlavné atrakcie Kaptai Lake patrí plavba lodou, rybolov, pozorovanie vtákov a návšteva kultúrnych miest a obcí v okolí jazera.

Q: Koľko stojí plavba po jazere?
A: Cena za plavbu po jazere sa líši v závislosti od dĺžky vybraného okruhu a typu lode, ale pohybuje sa v základnej hranici od 25-50 USD.

Q: Aké obce sa nachádzajú pri Kaptai Lake?
A: Pri Kaptai Lake sa nachádza niekoľko obcí a miest, ako sú napríklad Rangamati, Sajek, Shuvolong a dalšie.

Q: Môžem si prenajať loď?
A: Áno, vo väčšine miest pri Kaptai Lake je možné prenajať miestnu loď s posádkou pre návštevu jazera.

Q: Ako sa tam dostanem?
A: Kaptai Lake sa nachádza v juhovýchodnej časti Bangladéša. Najlepšími dopravnými prostriedkami sú bus alebo vlak z hlavného mesta Dháky do miesta Rangamati. Z Rangamati sa dá ľahko dostať do okolitých miest a obcí.


Ubytovanie Bangladéš Kaptai Lake


Bangladéš je krásna krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií a nezabudnuteľných skúseností. Ak ste sa rozhodli pre návštevu tejto krajiny, určite si nenechajte ujsť pobyt v oblasti jazera Kaptai.

Jazero Kaptai sa nachádza v juhovýchodnej časti Bangladéšu a je najväčším umele vytvoreným jazerom v krajine. Okolie jazera je veľmi malebné, obklopené zeleňou a hrebeňmi pohoria Chittagong Hill Tracts. To všetko robí z Kaptai Lake ideálne miesto pre oddych a relaxáciu.

Pre turistov sú k dispozícii rôzne typy ubytovania v blízkosti jazera Kaptai. Záleží len na vás, aký typ ubytovania si zvolíte - či sa rozhodnete pre luxusné hotely alebo skromnejší typ ubytovania.

Ak máte záujem o luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v hotely Rangamati Hill District, ktorý sa nachádza asi 15 km od jazera. Tento hotel ponúka štýlové a moderné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. Okolie hotela je tiež nádherné a ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu.

Ďalšou možnosťou pre luxusné ubytovanie je hotel Pan Pacific Sonargaon, ktorý sa nachádza v Dháke. Hotel ponúka luxusné a elegantné izby a k dispozícii je aj bazén, wellness centrum a množstvo iných zariadení.

Pre tých, ktorí preferujú niečo skromnejšie, sú k dispozícii rôzne penzióny a ubytovania. Jedným z takýchto miest je napríklad oblasť Banderban v blízkosti jazera Kaptai, kde nájdete rôzne druhy ubytovania, ktoré vyhovujú každému rozpočtu.

Celkovo je ubytovanie v oblasti jazera Kaptai v Bangladéši pestré a ponúka rôzne druhy ubytovania, ktoré sa budú páčiť každému. Preto, ak sa chystáte na dovolenku do Bangladéša, nezabudnite si zahrnúť do svojho programu aj návštevu tejto krásnej oblasti. Určite to stojí za to!


Letenka Bangladéš Kaptai Lake


Bangladéš je krajina bohatá na kultúru, históriu a prírodu. Mnoho turistov z rôznych častí sveta navštevuje túto krajinu pre jej ríše krás a fascinujúcej histórie. A keď sem prídete, nemôžete si nechať ujsť jeden z najkrajších a najväčších jazier v Bangladéši, Kaptai Lake.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kaptai Lake, prvým krokom je zabezpečiť si letenku. Letenky na trase Bangladéš-Kaptai Lake sú dostupné z niekoľkých letísk v Bangladéši. Pre väčšinu turistov býva prílet z medzinárodného letiska v Dháke. Väčšina leteckých spoločností ponúka lety z Dháky do Chittagongu, kde môžete nájsť množstvo dopravných prostriedkov, ktoré vám pomôžu cestovať ďalej.

Po príchode do Chittagongu sa môžete dostať na Kaptaiské jazero autobusom alebo súkromným autorm. Cesta z Chittagongu do Kaptai Lake trvá približne tri hodiny a ponúka úžasné pohľady na vidiek Bangladéša.

Jazero Kaptai je rozsiahle a je v skutočnosti najväčším jazerom v Bangladéši. Nachádza sa v oblasti Chittagong Hill Tracts, ktorá je obývaná rôznymi etnickými skupinami a ponúka návštevníkom skutočne jedinečný zážitok. Táto oblasť je obklopená krásnou prírodou, ako sú kopce, zelene a údolia. S nádhernými scenériami a pokojom, je ideálnym miestom pre oddych a rekreačné aktivity.

Ak plánujete navštíviť Kaptai Lake, nezabudnite si zabezpečiť letenky skôr, aby ste si mohli užiť pokojnú dovolenku v tomto krásnom kúsku prírody Bangladéša. Toto jazero je určite miesto, ktoré by ste nemali nechať ujsť a je to úžasná príležitosť stráviť pár dní v blízkosti krásnej prírody a kultúry Bangladéša.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách