Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Nepál Rara Lake

Letenka Nepál Rara Lake


Rara Lake sa nachádza v západnej časti Nepálu a predstavuje jedno z najkrajších miest v tejto krajine. Ak hľadáte neopísateľnú krásu prírody, tak práve toto miesto je pre Vás ten správny výber.

Cesta na Rara Lake sa však môže javiť ako náročná, keďže je potrebné prekonať viacero kilometrov a prevýšenie. Avšak, výhodou je, že sa dostanete na miesto, ktoré Vás úplne očarí. Rara Lake je totiž považované za najväčší jazier v Nepále a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na modrastú vodu a okolité hory.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rara Lake, musíte počítať s tým, že sa dostanete do oblasti, ktorá je mimo bežného turistického ruchu. Jedným z možných spôsobov, ako sa tam dostať, je leteckou dopravou. Existuje niekoľko spoločností, ktoré prevádzkujú lety do blízkosti Rara Lake. Najlepšie je však absolvovať let z hlavného mesta Nepálu, Káthmandu.

Cesta z Káthmandu do Rara Lake trvá približne 1 hodinu a 15 minút. V čase letu sa Vám naskytne neuveriteľný výhľad na okolité hory a scenériu. Z letiska sa následne prepravíte na miesto letu, kde už bude pripravený miestny sprievodca, ktorý Vás prevedie celou oblasťou.

Letenku na Rara Lake môžete kúpiť vopred, aby ste sa uistili o dostupnosti letov. Cena letenky sa zvyčajne pohybuje okolo 150 - 200 dolárov v závislosti od spoločnosti, ktorá lety prevádzkuje. V prípade, že si zvolíte let z Káthmandu, ceny sa môžu líšiť v závislosti od letových sezón.

V Nepále existuje mnoho krásnych a unikátnych miest na návštevu, avšak Rara Lake patrí medzi najatraktívnejšie. Let smerom k Rara Lake nie je len spôsobom, ako sa tam dostať, ale aj nádhernou príležitosťou vidieť krásu Nepálu z unikátneho uhlu. Ak ešte váhate, či sa vybrať na výlet do Rara Lake, netreba uvažovať ani minutu a skrátka sa do toho pustite.


Ubytovanie Nepál Rara Lake


Nepál je známy svojou prekrásnou scenériou, s hôrmi ktorej sa sníva celý svet. Jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Nepále je Rara Lake. Toto slnečné jazero opäť pôvodne patrí do Muguho okresu, ale má veľa návštevníkov, pretože sa nachádza na ceste medzi Jumlu a Bajura. Jeho obklopenie je divoké a neprístupné, ale jazero Rara sa nachádza v krásnej doline s lesom jadrových smrekov a hôrkami.

Rara Lake je jedno z najväčších jazer v Nepále a dosahuje hĺbku viac ako 300 metrov. Voda v jazere je krásne modrá a čistá a takéto čisté jazero je v Nepále vzácnosťou. Okrem toho je Rara Lake domovom pre množstvo druhov rýb, najmä lietajúcich rýb, ktoré sú ukážkou krajiny.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Rara Lake, musíte si zariadiť ubytovanie. Nachádza sa tu niekoľko ubytovacích možností, pretože Rara Lake patrí medzi populárne turistické miesta. Môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi ubytovania, od kempingu až po luxusné hotely.

Ak ste radi medzi ľuďmi, môžete sa ubytovať v kempoch nachádzajúcich sa v blízkosti Rara Lake. Kempov je tu niekoľko a sú vybavené základnými vecami, ako sú sprchy a toalety. Môžete si vybrať, či chcete stany alebo ubytovanie vo vybavených chatkách. Ceny sa pohybujú v rozmedzí od 5 do 20 dolárov.

Pre tých, ktorí uprednostňujú luxus, môže byť najlepšou voľbou ubytovanie v hoteloch v blízkosti Rara Lake. Sú tu rôzne hotely s rôznou úrovňou pohodlia a cien. Medzi najpopulárnejšie ubytovania v Nepáli patria hotelové izby s vlastnými kúpeľňami a klimatizáciou, ako aj rôzne relaxačné zóny, ako sú spa a wellness centrá.

Rara Lake je ideálnou destináciou pre tých, ktorí sa chcú vrátiť k prírode a užiť si klid a pohodu. Nie je tu mnoho turistov, takže sa môžete cítiť ako v úplnej izolácii. Pre túry v okolí jazera Rara môžete využiť služby miestnych sprievodcov, ktorí vám pomôžu objaviť skryté klenoty tejto nádhernej krajiny.

Ak hľadáte miesto na oddych a užívanie si prírody v Nepále, nemôžete vynechať Rara Lake. Kdekoľvek sa ubytujete, tento kúsok prírody vás určite očarí.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Rara Lake


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Rara Lake v Nepále?
Najlepšie obdobie na návštevu Rara Lake v Nepále je obdobie od marca do júna a od septembra do novembra, keď sú počasie a podmienky pre turistiku najlepšie.

2. Je možné cestovať na Rara Lake samostatne alebo s cestovnou kanceláriou?
Áno, je možné cestovať na Rara Lake samostatne alebo s cestovnou kanceláriou. Avšak, cestovanie s miestnym sprievodcom alebo skúsenou cestovnou kanceláriou môže byť výhodnejšie pre získanie informácií o oblasti a zabezpečenie bezpečnosti počas cesty.

3. Aké sú možnosti ubytovania v okolí Rara Lake?
V okolí Rara Lake je možné nájsť niekoľko ubytovacích možností, vrátane stánkov, základných chatiek a turistických chát. V blízkosti Rara Lake sa nachádza aj niekoľko hotela a resortov, v závislosti od vášho rozpočtu a preferencií.

4. Ako sa dostanete na Rara Lake?
Cesta na Rara Lake zahŕňa cestu letecky alebo autobusom do mesta Talcha po ceste a potom turistickú cestu na Rara Lake. Turistickú cestu je možné absolvovať pešo alebo na konskom ťahu.

5. Aké aktivity sú k dispozícii na Rara Lake?
Turisti môžu absolvovať turistické túry, jazdu na koni, kajakárčenie, rybolov a pikniky v okolí Rara Lake. Okolie jazera ponúka aj príležitosti na fotografovanie a pozorovanie fauny a flóry v oblasti.

6. Aké sú nevyhnutné povolenia na návštevu Rara Lake?
Na návštevu Rara Lake je potrebné získať povolenie od miestnych úradov a splniť všetky zdravotné a bezpečnostné požiadavky. Povolenia a informácie o návšteve Rara Lake je možné získať od miestnych cestovných kancelárií alebo turistických sprievodcov.


Počasie Nepál Rara Lake


Nepál je jedinečná krajiná s krásnymi miestami a Rara Lake je jedno z nich. Toto jazero sa nachádza vo vysokohorských oblastiach v západnej časti Nepálu a je to jedno z najväčších jazier v krajine. Okolo jazera sa rozprestierajú zalesnené hory a podnebie sa výrazne líši od iných oblastí Nepálu.

Podnebie v oblasti Rara Lake je horské, pretože sa nachádza v nadmorskej výške 2 990 metrov. Letné mesiace sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú chladné a suché. Teploty sa pohybujú medzi 20 - 25 stupňov Celsiusa v lete a -10 až -5 stupňov v zime. Ideálny čas na návštevu jazera je medzi mesiacmi apríl a október, keď sa teploty stávajú prijemnými a nie sú až také chladné. V zimných mesiacoch sa do oblasti dostáva veľa snehu a cestovanie môže byť náročné.

V oblasti sa vyskytuje aj mnoho druhov zvierat a rastlín. V jazere sa nachádza množstvo rýb, ktoré sú dôležitou súčasťou miestnej kuchyne. Okolo jazera sa vyskytujú zvieratá ako srnky, svište, líšky a kočkodan čiernohlavý. Rara Lake je tiež domovom pre množstvo druhov rastlín, ktoré sú známe svojou medicínskou hodnotou.

V Rara Lake nájdete aj množstvo turistických atrakcií. Môžete sa prejsť okolo jazera a užiť si krásne výhľady na okolité hory. K dispozícii sú aj rôzne lyžiarske zjazdovky v zime. V oblasti sa nachádza mnoho turistických ciest, ktoré ponúkajú zaujímavé možnosti pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Rara Lake je jedným z najlepších miest na to, aby ste spoznali krásy Nepálu. Obzvlášť, ak máte radi nádhernú prírodu, túry a kvetiny. Výnimočné podnebie a krásne okolité hory robia Rara Lake skutočne neobyčajným miestom pre návštevu.


Dovolenka Nepál Rara Lake


Rara Lake, situované v Rara National Park priamo v srdci Nepálu, sa považuje za jednu z najzáhadnejších a najkrajších vodných oblastí v celom Ázijskom kontinente. Jazero sa nachádza na nadmorskej výške až 2990 metrov a zahrnie plochu 10,8 kilometrov štvorcových, čím je druhým najväčším jazerom v Nepále.

Ak ste záujemca o prekrásne výhľady na prírodu a obdivuhodné prírodné scenérie, Rara Lake je tým pravým miestom pre vás. Dostanete sa tam prechádzkou alebo dokonca jazdou na koni po lesných chodníkoch, ktoré sú obklopené malebnou divokou prírodou Nepálu. Pokojné okolie, ktoré obklopuje jazero, je plné kvetov a krásnej zelene, ktorú precízne chráni národný park, ktorým je toto miesto pokryté.

Keď prejdete po okolí jazera, určite sa stanete svetkami krásnej krajiny, ale aj stretne tamojších ľudí, ktorí vás privítajú s otvorenými rukami a sú ochotní porozprávať o miestnych zvykoch a kultúre.

Ak chcete skutočne zaplaviť dobré rany turistikou, odporúčame vám stanoviť si tábor priamo na břehu jazera, kde si môžete užiť krásnu scenériu a poobzerať sa na kozy a ovce kráčajúce po okolí.

Keďže miestne obyvateľstvo žije v blízkosti jazera, mali by ste sa obzvlášť pokúsiť ochutnať ich miestne špeciality. Morušové víno, kysnuté cesto alebo slané sladkosti sú len niektoré z týchto zaujímavých špecialít.

Nie je prekvapujúce, že mnoho turistov neprežije túto skúsenosť a po Rara Lake sa zhodí, aby si užili nezabudnuteľnú dovolenku. Toto miesto je známe nielen pre svoje obdivuhodné scenérie, ale aj pre jeho kultúrnu príťažlivosť, ktorú ťažia každý rok tisíce turistov zo všetkých kútov sveta. Ak teda hľadáte prírodu a kultúru v jednom mieste, nepremeškajte Rara Lake!


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách