Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Poľsko Piotrków Trybunalski

Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Piotrków Trybunalski


Otázky a odpovede o Piotrkówe Trybunalskom, Poľsko:

1. Kde sa nachádza Piotrków Trybunalski?
Piotrków Trybunalski sa nachádza v strednej časti Poľska, zhruba 90 km od Varšavy.

2. Aké je počasie v Piotrkówe Trybunalskom?
Počasie v Piotrkówe Trybunalskom je typické stredoeurópske počasie. Zimy sú chladné a suché, s teplotami v rozmedzí -2 °C až 2 °C. Letá bývajú teplejšie, s priemernými teplotami okolo 20-25°C.

3. Kde môžem nájsť ubytovanie v Piotrkówe Trybunalskom?
V Piotrkówe Trybunalskom je niekoľko hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie turistom. Môžete si tiež zarezervovať ubytovanie cez internetové portály ako Airbnb aliexpress, booking.com alebo trivago.

4. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Piotrkówe Trybunalskom?
Piotrków Trybunalski je plný historických a kultúrnych pamiatok. Medzi najnavštevovanejšie patrí námestie Rynek, katedrála sv. Mateja alebo Zámok Królewski. Ďalšie atrakcie zahŕňajú múzeum v Areszt Śledczy Prison a Park Nad Jasień.

5. Aké sú miestne jedlá, ktoré by som mal vyskúšať?
V Piotrkówe Trybunalskom sa môžete ochutnať množstvo tradičných poľských jedál, ako sú pierogi (varené cesto plnené mäsom alebo zemiakmi), kapušniak (kyslá polievka z kapusty) alebo kotlet schabowy (vyprážaný bravčový rezeň). Okrem toho sa v meste nachádza aj množstvo reštaurácií s medzinárodnou kuchyňou.


Počasie Poľsko Piotrków Trybunalski


Počasie v Poľsku je typicky kontinentálne s priemernými teplotami v rozmedzí od -6°C v zime až po 20°C v lete. Piotrków Trybunalski, ktorý sa nachádza v centrálnej časti Poľska, nie je výnimkou. Mesto má suché a teplé letá a studené zimy s občasnými snehovými prehánkami.

Letá v Piotrkove Trybunalskom sú prevažne teplé s priemernými teplotami okolo 25°C. Občasné tropické vlny môžu dostať teploty až na 35°C. Letné dni sú jasné a slnečné, s občasnými zrážkami.

Jesenné počasie v Piotrkove Trybunalskom môže byť zmenlivé. Teploty sa pohybujú medzi 8 a 20°C, s občasnými dažďovými prehánkami. Počas októbra a novembra môžu byť rána chladné s nízkymi teplotami okolo 2 až 4°C.

Zimy v Piotrkove Trybunalskom sú studené a suché. Teploty sa pohybujú medzi -10 až 0°C, s občasnými snehovými prehánkami. Sneženie môže trvať aj niekoľko dní. Občasné víchrice môžu ešte viac znížiť teploty.

Jarné počasie v Piotrkove Trybunalskom je opäť zmenlivé. Teploty sa pohybujú medzi 5 až 15°C, s väčšinou slnečných dní a miernych dažďových prehánk. Rána a večery môžu byť trochu chladné, ale teploty sa postupne zvyšujú, ako sa jarné dni predlžujú.

Celkovo je počasie v Piotrkove Trybunalskom typické pre ďalšie miesta v centrálnej časti Poľska. Ak chcete navštíviť toto mesto počas najteplejšieho obdobia, odporúčame vám prísť v lete. Ak vám nevadí chladnejšie počasie, môžete navštíviť Piotrków Trybunalski kedykoľvek počas roka, pripravte sa však na to, že v zime bude zima.


Ubytovanie Poľsko Piotrków Trybunalski


Piotrków Trybunalski je mesto v Poľsku, ktoré sa nachádza v centrálnej časti krajiny. Je to jedno z najväčších miest v regióne a je známe svojou starou historickej centro, ktorého súčasťou sú aj krásne budovy a pamiatky. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť mesto, je dôležité mať náležité ubytovanie.

V Piotrków Trybunalski sa nájde mnoho rôznych možnosti ubytovania. Cestovatelia nájdu v meste hotely, hostely aj apartmány. Záleží na vašich preferenciách a rozpočte, aký typ ubytovania si zvolíte.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, potom si môžete vybrať z niekoľkých hotelov v centre mesta. Tieto hotely ponúkajú rôzne zariadenia ako bazény, fitness centrá a wellness služby. Niektoré z najlepších hotelov v Piotrków Trybunalski sú Hotel Starostówka, Hotel Mościcki a Hotel Basztowy.

Ak chcete ušetriť peniaze, potom si môžete zvoliť jedno z mnohých hostelských ubytovaní v meste. Tieto hostely majú často čisté izby a spoločné priestory ako kuchyne a obývacie miestnosti. Niektoré z najlepších hostelských ubytovaní sú Hostel Trybunalski, Hostel-6, Hostel Rynek 7 a Starapiekarnia Hostel.

Ak hľadáte viac súkromia, potom by ste si mohli prenajať apartmán. V Piotrków Trybunalski sa nájde niekoľko apartmánov na prenájom, ktoré sú vybavené kuchyňami a kúpeľňami. Niektoré z najlepších apartmánov v meste sú Apartamenty Galeria, Apartamenty na Piwnej a Apartamenty Market.

Celkovo je v Piotrków Trybunalski mnoho možností ubytovania. Rozhodne sa to líši podľa vašich preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na tom, kde sa rozhodnete zostať, mali by ste sa pripraviť na skvelý pobyt v tomto krásnom meste plnom histórie a kultúry.


Dovolenka Poľsko Piotrków Trybunalski


Dovolenka v Poľsku môže byť skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo iné ako typické destinácie ako Španielsko alebo Taliansko. Piotrków Trybunalski, hlavné mesto poviastky Lodžského vojvodstva, poskytuje množstvo atrakcií pre návštevníkov.

Mesto je známe svojou historickou architektúrou a atmosférou, a to najmä v centre mesta, kde sa nachádza množstvo starobylých budov. Piotrkowská ulica, ktorá je najdlhšou obchodnou ulicou v Európe, je jednou z hlavných turistických atrakcií mesta. Ponúka návštevníkom množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo a nápoje.

Okrem toho, mesto má množstvo historických pamiatok, ktoré sa neodporúčajú vynechať. Medzi nimi je napríklad zámok Piotrków Trybunalski, ktorý bol postavený v 14. storočí a je jedným z najstarších a najkrajších hradov v Poľsku. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Námestie Kościuszko, ktorého názov je odvodený od poľského hrdinu z 18. storočia, ktorý bojoval proti ruskej nadvláde.

Piotrków Trybunalski ponúka aj veľa príležitostí pre milovníkov prírody. Mesto leží na úpätí pohoria Łysogóry, ktoré je známe svojimi krásnymi lesmi a piesočnatými plážami na brehoch rieky Pilica. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, je možné ísť na turistické trasy a vychutnať si nádherný výhľad na okolitú krajinu.

V neposlednom rade, jednou z najväčších výhod pri návšteve Piotrków Trybunalski sú jeho miestni obyvatelia. Sú milí, láskaví a pohostinní a radi s vami zdieľajú svoje znalosti a kultúru. Je možné nájsť množstvo miestnych trhov, kaviarní a hospôd, kde si môžete vychutnať poľské jedlo a pitie.

V závere, dovolenka v Poľsku Piotrków Trybunalski je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú inú destináciu ako bežné turistické letoviská. Mesto ponúka kombináciu historického a prírodného krásy, ktorá bude určite upútať pozornosť každého.


Letenka Poľsko Piotrków Trybunalski


Piotrków Trybunalski je malebné mesto v Poľsku, ktoré sa nachádza v úplnom centre krajiny. Ak sa chystáte navštíviť toto mesto, jedným z najlepších spôsobov ako sa tam dostať je leteckou dopravou.

Letenky Poľsko Piotrków Trybunalski sú k dispozícii v mnohých leteckých spoločnostiach. Medzi najobľúbenejšie letecké spoločnosti zahrňujú Ryanair, LOT a Wizz Air. V týchto spoločnostiach môžete nájsť lacné letenky, ktoré vám ušetria peniaze v porovnaní s inými spôsobmi dopravy.

Pri hľadaní letenky Poľsko Piotrków Trybunalski, môžete si zvoliť rôzne miesta odletu. Medzi najobľúbenejšie letiská patria Krakov, Varšava, Poznaň a Gdaňsk. Vzájomne sa odlišujú cenou a frekvenciou spojov. V závislosti od toho, ktoré letisko je pre vás najbližšie, môžete si vybrať najlepšie možnosti pre vás.

Po prílete na letisko Łódź, ktoré sa nachádza približne 30 kilometrov od Piotrkówa, môžete využiť taxi, autobus alebo vlak na cestu do mesta. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Piotrkówa je využiť vlakové spojenie, ktoré má na tejto trase frekventovanosť každú hodinu. To zaisťuje pohodlnú a bezproblémovú cestu.

Piotrków Trybunalski, ktorý je známy svojou nádhernou históriou a kultúrou, ponúka množstvo kultúrnych a historických miest na návštevu. Niektoré z najlepších miest, ktoré by ste mali navštíviť, sú Vila Hoffmanovov, Bazilika sv. Jana Krstiteľa a Námestie Mieru.

Letecká doprava je jedným z najlepších spôsobov ako sa dostať do tohto miesta. Letenky sú k dispozícii v rôznych cenových reláciách a môžu byť atraktívnym spôsobom, ako ušetriť peniaze a čas na ceste do Piotrkówa. Takže ak premýšľate o ceste do tohto nádherného mesta, letecká doprava by mohla byť tou správnou voľbou pre vás.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách