Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Jordánsko Wadi Rum

Počasie Jordánsko Wadi Rum


V Jordánsku sa nachádza oblast známa ako Wadi Rum, ktorej národný park je jedným z najkrajších miest v krajine. Tento park sa nachádza v južnej časti Jordánska a je známy svojimi strmými skalami a nekonečným púštnym prostredím. Počasie v Wadi Rum v skutočnosti závisí od ročného obdobia a môže byť celkom odlišné, ak sa tam odvážite v zime alebo v lete.

V zime, ktorá sa v Wadi Rum prejavuje od decembra do februára, teploty sa pohybujú okolo 17 °C počas dňa a 5 °C v noci. To znamená, že na návštevu parku bude potrebné vhodné oblečenie a prípadne aj spacák. Vyznačuje sa slnečnými a jasnými dňami, ale môže sa stať, že na niektoré dni bude pršať alebo bude príliš silný vietor.

V lete, ktoré v Wadi Rum trvá od júna do augusta, teploty sa vystupujú až na 42 °C počas dňa a 23 °C v noci. To znamená, že návštevníci by si mali dávať pozor na dehydratáciu a chrániť sa pred slnkom. Aj keď je táto doba o niečo horúcejšia, stále je to obdobie, kedy najviac turistov Wadi Rum navštevuje.

V jeseň a na jar, kedy v parku trvajú obdobie od marca do mája a od septembra do novembra, je počasie najpríjemnejšie. Teploty sú viac-menej primerané až do preskúmania prostredia Wadi Rum. Dni sú slnečné a bez dažďa, takže návštevníci nemusia mať obavy z počasia.

Celková atmosféra Wadi Rum je posedená na púštnej klíme. Návštevníci sa môžu tešiť na svieže vzduch a slnko v každom roku, a to aj keď sa počasie zmení až počas jediného dňa. Kým návšteva parku v zime alebo jeseň je pokojnejšia, leto je na druhej strane špeciálne, pre jeho dramatické skaly v okolí. Bez ohľadu na to, aký čas v roku sa tam rozhodnete ísť, Wadi Rum vám nepriamo dá zaujímavé poznatky o počasí.


Ubytovanie Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je krásny kúsok sveta s množstvom fascinujúcich miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z nich je aj Wadi Rum - rozsiahly púštny krasový útvar, ktorý ponúka návštevníkom neprekonateľný zážitok. Ak sa chystáte na dovolenku do Jordánska a púšť Wadi Rum je na vašom zozname, mali by ste vedieť, že existuje niekoľko možností nájsť ubytovanie v tejto oblasti.

Podotknúť treba, že Wadi Rum je púštna oblasť, kde nie je zvykom nájsť typické hotely alebo apartmány. Namiesto toho nájdete miesta na spanie vo formách tradičných stánkov v nomádskej štýle, kde sa budete cítiť ako na púšti, ale s potrebnou pohodlnosťou.

Jednou z možností je prenajať si miesto v beduínskom tábore. Tieto tábory sú vzhľadom na svoje miesto v púšti úplne iné ako bežné kempingové miesta. Stany sú zvyčajne postavené z kameňa a prikrývajú ich jutové plachty. V každom stane je posteľ, svetlo a základné vybavenie. V tábore môžete byť sústredení iba na krásu a ticho ubytovania v púšti.

Ako alternatívu môžete zvoliť spanie v skále. Často nazývané "podskalné pokoje", sú výsledkom vyleštenia starých obydlí do skál, ktoré dávajú návštevníkom pocit, že spia pod obrovskou skálou. Toto je skutočne originálna voľba ubytovania pre tých, ktorí hľadajú niečo výnimočné.

V púšti Wadi Rum sa dá nájsť aj luxusné ubytovanie v módných stiesnených stánkoch. Sú to dokonalé miesta na relaxáciu a tiež na to, aby ste sa rozhliadli po kráse tohto miesta.

Ak chcete cítiť sa ako lonelu nomád v púšti, zažiť atmosféru tradičnej beduínskej kultúry a stráviť čas v kráse nekonečnej púšte, ubytovanie v jednom z beduínskych táborov v púšti Wadi Rum je perfektnou voľbou pre vás. Stačí sa rozhodnúť, ktorou z možností sa chcete ubytovať a zažiť niečo naozaj nezabudnuteľné.


Dovolenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s množstvom zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich je aj Wadi Rum, ktorého krása láka návštevníkov z celého sveta. Tento drsný a mohutný kút arabského polostrova sa nachádza len zopár hodín cesty od hlavného mesta Ammánu a ponúka dovolenkárom nezabudnuteľné zážitky.

Wadi Rum je púšť, ktorá sa nachádza vo východnej časti Jordánska. Jeho unikátna poloha v blízkosti rieky Jordán mu dodáva veľmi rozmanitú klímu. Každý rok tu prší iba niekoľko dní, ktoré sú vítaným osviežením počas horúceho letného obdobia. Medziľudské vzťahy tu sú ovplyvnené najmä tradičnými arabskými zvyklosťami, a tak sa v tomto regióne očakáva veľká úcta voči ľuďom a zvieratám.

Cestovanie do Wadi Rum začína v prístavnom meste Aqaba, kde turisti nájdu najlepšie ubytovanie a môžu si objednať rôzne výlety. Jednou z najobľúbenejších možností je prenájom terreiného auta, ktoré umožní pohodlné cestovanie po regióne. Okrem navštevovania množstva zaujímavých miest v púšti sa môžete tiež zúčastniť prechádzok na konských chrbtoch alebo výletov na bicykloch.

Hlavnou atrakciou Wadi Rum sú skalné hrady a majestátne skalné formy, ktoré sú dôkazom obdivuhodnej geologickej histórie oblasti. Z jednej strany hraničí s Arábiou a z druhej so Saudskou Arábiou. Nachádza sa tu množstvo skalných oblúkov, ktoré sú valcovacie stvoly ukážkami prírodného umenia. Farba kamenov v tento moment dáva pohľadu pocity akoby sa naši zraky dostali do inej dimenzie, jednoducho fascinujúce!

Hociktorý turista by taktiež mal navštíviť beduínske tábory, ktoré sú typické pre Jordánsko. Beduíni sú považovaní za najvzácnější obyvatelia oblasti, sú aj ich stereotypy. Ich dlhoročná rešpektovanie tradícií a staromódne princípy sprostredkujú turistom pocit spôsobu života z minulých storočí.

Wadi Rum je výnimočné miesto, ktoré by malo byť na zozname návštev tých, ktorí túžia po dobrodružstve. Púšť ponúka mnoho zaujímavých aktivít a zážitkov, ktoré sa stanú nezabudnuteľnými a dokážu navodiť pocit dobrodružstva a slobody. Príjemné víkendové pobytovanie alebo celodenný výlet, to všetko ponúka krásne mesto Wadi Rum!


Letenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je jednou z najzaujímavejších krajín sveta, plná kultúry, histórie a krásnych miest, ktoré určite stojí za to vidieť. Medzi najkrajšie miesta v Jordánsku patrí púšť Wadi Rum, ktorá je známa svojimi krásnymi horami a pískovými dunami. Ak sa chystáte navštíviť Jordánsko, zaručene by ste mali naplánovať návštevu Wadi Rum. Tu je niekoľko dôvodov prečo:

Majestátna krása a nebeský pohľad

Wadi Rum je známe svojou nekonečnou krásou - všade okolo sa nachádzajú výrazné, krásne hory a úžasné pískové duny, ktoré sú dokonalým miestom pre fotografov, ktorí si chcú zhotoviť nezabudnuteľné zábery. Každý rok Wadi Rum privíta mnoho turistov, ktorí prichádzajú z rôznych častí sveta, aby si užili krásy jeho území.

Príroda a zábava

Wadi Rum nie je len krásna, ale je to aj perfektné miesto pre zábavu a dobrodružstvo. Môžete si vychutnať jazdu na kameňoch, po ktorých sa wanderers zvyknú posúvať, jazdu na koňoch alebo dokonca na velbloudoch, čo vám umožní vidieť celú oblasť ešte intenzívnejšie. Ak máte radšej dobrodružstvo, budete sa tešiť na pochody, v lezeckom teréne alebo dokonca v jaskyniach.

Miestna kultúra

Návšteva Wadi Rum je aj skvelou príležitosťou spoznať miestnu kultúru a životnom štýle obyvateľov púšte. Mnoho obyvateľov tejto oblasti sú stále nomádi a v súčasnej dobe žijú v tradičných stany, ktoré sú súčasťou púšte. Obyvatelia sú veľmi priateľskí a dobre sa znášajú s turistami, takže toto miesto je skvelé pre tých, ktorí sa chcú naučiť niečo nové o jordánskej kultúre.

Letenky do Jordánska

Ak ste sa rozhodli, že sa chcete presvedčiť o kráse Wadi Rum, je dôležité nájsť si správne letenky do Jordánska. Existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Ammanu, hlavného mesta Jordánska, a z Ammanu existujú autobusové a taxíkové služby, ktoré vás dostanú do Wadi Rum.

Vzhľadom na to, že Wadi Rum je jednou z najzaujímavejších oblastí Jordánska, musíte si byť vedomí, že letenky na toto miesto nie sú lacné. Preto odporúčam, aby ste si svoju cestu do Jordánska zariadili čo najskôr, aby ste sa vyhli vysokým cenám v poslednej chvíli.

Zhrnutie

Navštíviť Wadi Rum v Jordánsku je jeden z najlepších spôsobov, ako si užiť cestu do tejto krásnej krajiny. Púšť ponúka krásne scenérie, zábavu a dobrodružstvo, a takisto vám umožní spoznať jedinečnú miestnu kultúru. Ak plánujete cestu do Jordánska, určite by ste mali zvážiť návštevu Wadi Rum, a získať tak nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Wadi Rum


1. Kde sa nachádza Wadi Rum?
Wadi Rum sa nachádza v jihozápadnej časti Jordánska.

2. Ako sa dostanem do Wadi Rum?
Najlepšou možnosťou je požiadať o transfer priamo od miesta pobytu, alebo si prenajať vozidlo a presunúť sa na vlastnú päsť.

3. Aké aktivity si môžem užiť v Wadi Rum?
V Wadi Rum sa môžete vydávať na prechádzky, túry na káblove, alebo na vysokohorský výstup, či objavovať miestne kultúrne pamiatky.

4. Koľko predtým by som mal rezervovať ubytovanie?
Rezervovať by ste si mali aspoň týždeň vopred, aby ste boli istý, že máte k dispozícii miesto na prenocovanie.

5. Aké je počasie v Wadi Rum?
Počasie v Wadi Rum závisí od ročného obdobia, ale zvyčajne je tam suché a horúce.

6. Kedy je najlepšie navštíviť Wadi Rum?
Najlepšie obdobie na návštevu Wadi Rum je od októbra do apríla, keď sú teploty miernejšie.

7. Je bezpečné cestovať do Wadi Rum?
Áno, cestovanie do Wadi Rum je považované za bezpečné, no vždy by ste mali byť opatrní a dodržiavať miestne zvyklosti.

8. Aký je odporúčaný dĺžka pobytu v Wadi Rum?
Odporúčané trvanie pobytu v Wadi Rum je minimálne dva dni, aby ste si mohli užiť všetky aktivity a pamiatky, ktoré Wadi Rum ponúka.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách