Zháňate letenku s najlepšou cenou?

India New Delhi (hlavné mesto)

Počasie India New Delhi (hlavné mesto)


India je známa svojimi teplými a vlhkými letami a chladnými zimami. New Delhi, hlavné mesto India, má podobné klimatické podmienky ako zvyšok krajiny.

Letá v New Delhi sú horúce a vlhké, s teplotami dosahujúcimi až 45 stupňov Celzia. Príležitostné búrky sú časté a vysoká vlhkosť robí teplo ešte ťažšie znášateľným. To môže byť ťažké obdobie pre turistov, ktorí sú zvyknutí na chladnejšie klimatické podmienky. Často sú tlakové vlny a povodne, ktoré môžu spôsobiť veľké škody.

Na druhej strane, zimy v New Delhi sú chladnejšie a suché, s teplotami klesajúcimi až na 5 stupňov Celzia. Toto obdobie je obvykle považované za lepšie pre turistov, ktorí chcú objavovať mesto, pretože teploty sú mierne a príjemné.

Najideálnejšie obdobie na návštevu New Delhi sú jarné mesiace, od februára do apríla. Teploty v tomto období sú príjemné a kvitnúce kroky a záhrady robia mestské prostredie nádherným. Letné prázdniny sú v Indii obvykle od mája do júna, takže ak cestujete v tomto období, nezabudnite si so sebou priniesť ochranné prostriedky pred slnkom.

Celkovo je počasie v New Delhi ročne rozdelené do troch období: horúce leto, chladná zima a krátke jar a jeseň. Ak plánujete cestovanie do New Delhi, uistite sa, že si vyberiete vhodné obdobie a prinesiete si so sebou vhodné oblečenie, aby ste sa cítili pohodlne a bezpečne.


Letenka India New Delhi (hlavné mesto)


Ak hľadáte miesto na vašu ďalšiu dovolenku, India by mohla byť tou najlepšou voľbou. A ak by ste mali uvažovať o letenke do Indie, New Delhi je najlepšie miesto, kde by ste mohli začať. Mesto New Delhi je hlavným mestom krajiny a ponúka turistom mnoho miest na návštevu a zážitkov, ktoré si budete pamätať navždy.

New Delhi sa nachádza v severe krajiny a ponúka návštevníkom veľké množstvo krásnych pamiatok, nádherných parkov, palácov a múzeí, ktoré nie sú viditeľné z iných častí Indie. Miestne atrakcie vrátane Červeného pevnostného múru, pamätník India Gate a Qutub Minar sú medzi tými najpopulárnejšími, ktoré si turisti môžu vychutnať.

Pamiatky New Delhi sú nádherným svedectvom bohatstva historie Indie a jej kultúry. Červená pevnosť, ktorá bola postavená v roku 1638, bola rezidenciou Mughalských cisárov od 1650 do 1857. India Gate je pamätník dedičným hrdinom, zahynulým v prvej svetovej vojne. Qutub Minar je 73 metrov vysoká veža, ktorá bola postavená v rokoch 1192 až 1350 a je jednou z najdôležitejších pamiatok Indie.

Okrem pamiatok môžete navštíviť aj čarovné miesta, ako sú múzeá a parky. National Museum, ktorý zahŕňa umenie, kultúru a históriu Indie, je pre turistov veľkým zdrojom poznania. Nehruov park je veľmi krásny park v centre mesta, ideálny pre pikniky a prechádzky. Lodi Garden a Garden of Five Senses sú ďalšími miestami, ktoré kombinujú prírodné krásy s modernou urbanizáciou.

Okrem ich pamiatok a zážitkov ponúka New Delhi návštevníkom mnoho možností pre nákupy jedinečných produktov a suvenírov, zatiaľ čo ich exotická kuchyňa určite uspokojí chuťové poháriky návštevníkov. Táto mnohostrannosť New Delhi robí ideálnym cieľom pre každého návštevníka.

Letenky do New Delhi môžete zohnať za veľmi rozumné ceny v mnohých leteckých spoločnostiach, ktoré lietajú do Indie. Možnosti transferov a letových spojení sú skvelé, takže sa nemusíte báť, že by ste sa nedostali na letisko alebo domov. Mnohé letiská ako napríklad v Rome alebo Paríži ponúkajú priame lety do New Delhi.

Výlet do Indie a návšteva New Delhi sú skvelým spôsobom, ako spoznať krásy tejto úžasnej krajiny. Turisti budú mať skvelý čas, keď budú objavovať históriu a kultúru, ktorá toto miesto definuje. Tak si zarezervujte svoju letenku do India New Delhi a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Najčastejšie otázky a odpovede India New Delhi (hlavné mesto)


Otázky:

1. Aké je hlavné mesto Indie?
2. Aká je populácia New Delhi?
3. Aké sú známe pamiatky v New Delhi?
4. Aké sú klimatické podmienky v New Delhi?
5. Aký je hlavný jazyk hovorený v New Delhi?
6. Aká je menová jednotka v Indii?
7. Aký je časový posun medzi New Delhi a stredoeurópskym časom?

Odpovede:

1. Hlavné mesto Indie je New Delhi.
2. Populácia New Delhi je približne 21,7 milióna ľudí.
3. Známe pamiatky v New Delhi sú napríklad Červená pevnosť, Lotusový chrám a Qutub Minar.
4. Klimatické podmienky v New Delhi sú horúce, suché a prašné v lete a chladné a vlhké v zime.
5. Hlavným jazykom hovoreným v New Delhi a celom Indii je hindčina.
6. Menovou jednotkou v Indii je indická rupia (INR).
7. Medzi New Delhi a stredoeurópskym časom je časový posun +4,5 hodiny.


Dovolenka India New Delhi (hlavné mesto)


Dovolenka v New Delhi - Dýchajte vôňu exotiky

New Delhi, hlavné mesto Indie, je fascinujúce miesto pre turistov, ktorí hľadajú niečo exotické a iné. Je to mesto, kde spolu existujú moderné a tradičné svety, kde môžete vidieť krásu architektúry, bájne paláce a nádherné pamiatky. Každý rok privíta tisíce turistov, ktorí putujú do tohto úžasného mesta, aby zažili jeho kultúru, jeho históriu a jeho jedinečné zážitky.

Ako sa dostať do New Delhi?

Dostať sa do New Delhi je celkom jednoduché. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do mesta, ako napríklad Air India, Emirates alebo Etihad Airways. Mesto má tiež dva medzinárodné letiská - Indira Gandhi International Airport a Palam Airport - kde pristávajú lety z rôznych kútov sveta. Ak chcete preskúmať mesto, môžete si tiež prenajať auto s vodičom alebo si prenajať miestnu dopravu.

Kde sa ubytovať v New Delhi?

Mesto ponúka širokú škálu možností ubytovania pre turistov. Od najluxusnejších hotelov až po cenovo dostupné hostely, určite si nájdete miesto, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Ak chcete zažiť exotickú atmosféru, môžete sa ubytovať v starobylých palácoch alebo v tradičných domoch s vonkajšími dvormi. V blízkosti pamiatok a atrakcií môžete nájsť aj cenovo dostupné hotely a ubytovne.

Čo vidieť v New Delhi?

Je tu mnoho pamiatok a atrakcií, ktoré sa určite treba pozrieť, ako napríklad:

- Červená pevnosť - táto historickej budova bola postavená v roku 1638 a slúžila ako sídlo panovníkov dinastie Mughal. Pozrite sa na to obrovské opevnenie a prejdite sa po obrovskom vnútornom dvore.

- Qutub Minar - je to 73-metrová výška kamenná veža, ktorá je považovaná za jeden z najvyšších stĺpov na svete. Bola postavená v 13. storočí a stojí na mieste, kde kedysi stál hinduistický chrám.

- Jama Masjid - to je najväčší mešita v Indii, ktorá môže ubytovať až 25 000 ľudí naraz. Urobte si čas na to, aby ste vstúpili do mešity a vnímali krásu architektúry a náboženského dedičstva.

- India Gate - to je pamätník vojenským hrdinom, ktorí zomreli v rôznych vojnách, a je to miesto určené pre tých, ktorí sa chcú dostať z každodenného zhonu. Nocou bývajú fontány a okolo nich je výborná atmosféra.

- Lotus Temple - toto miesto je známe svojou nezvyčajnou architektúrou, uchváti vás jeho krása a harmónia. Táto mešita je navrhnutá v tvare kvetu a ponúka miesto pre miestnych a turistov na modlitbu.

Miestne jedlo

Sýtať sa je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť v New Delhi. Mesto ponúka širokú škálu tradičnej indickej kuchyne, vrátane vegetariánskych a nevegetariánskych možností. Favourite tohto mesta sú tandoori chicken, Butter chicken, kebab a samosy. Nezabudnite vyskúšať tiež tradičnú indiańsku čaj.

Záver

Celkové dojmy z New Delhi je, že je to miesto plné farby, vôní, zvukov a energetickej aktivity. Je to miesto, ktoré vás nenechá chladnými a nadlho zapadne do vašej mysle a srdca. Mesto je plné krásnych pamiatok, kultúry a histórie a ponúka nekonečné možnosti pre turistov. Pokiaľ si chcete užiť exotickú dovolenku, New Delhi je miestom, kde by ste mali začať.


Ubytovanie India New Delhi (hlavné mesto)


India New Delhi, hlavné mesto Indie, je jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich miest na svete, ktoré priláka tisíce turistov každý rok. Mesto ponúka rôznorodé možnosti ubytovania pre turistov, od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely.

Luxusné hotely

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v New Delhi, máte na výber viacero možností. Niektoré z najlepších hotelov v meste zahŕňajú The Leela Palace New Delhi, The Imperial, The Taj Mahal Hotel a The Oberoi. Tieto hotely majú vysokú úroveň služieb a hostia si môžu vychutnať luxusné a pohodlné ubytovanie, ktoré sú plne vybavené modernými zariadeniami.

Ubytovanie pre strednú triedu

Pre tých, ktorí hľadajú viac prijateľné a cenovo dostupné ubytovanie v centre mesta, sú k dispozícii hotely a ubytovacie zariadenia pre strednú triedu. Niektoré z nich zahŕňajú Hotel Suryaa, Hotel Metropolitan a The Park Hotel. Tieto hotely ponúkajú rôzne možnosti ubytovania s rôznou cenovou politikou, ktoré vyhovujú potrebám turistov.

Hostely a ubytovanie pre budget

Mesto New Delhi má mnoho ubytovacích zariadení pre budget cestovateľov, ako napríklad hostely, penzióny a apartmány. Medzi najlepšie hostely patria The Hosteller, Zostel a Stops Hostel Delhi. Tieto ubytovacie zariadenia sú cenovo dostupné a zvyčajne ponúkajú spoločné spálne, spoločné miestnosti na relaxáciu a kuchyňu. Sú ideálne pre tých, ktorí chcú ušetriť na ubytovaní a sú ochotní zdieľať priestor s inými cestovateľmi.

Miesto ubytovania v Indii New Delhi závisí od vašich potrieb a nárokov. Ak hľadáte luxus a pohodlie, môžete si vybrať z množstva luxusných hotelov v centre mesta. Ak preferujete cenovo dostupné ubytovanie, hostely a apartmány sú ideálnym riešením. Bez ohľadu na vaše preference a rozpočet, India New Delhi ponúka množstvo možností ubytovania, aby ste sa cítili pohodlne, ako doma.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách