Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Grenada River Antoine Rum Distillery

Najčastejšie otázky a odpovede Grenada River Antoine Rum Distillery


1. Kedy bola Grenada River Antoine Rum Distillery založená?
Odpoveď: V roku 1785.

2. Čo robí Grenada River Antoine Rum Distillery jedinečnou?
Odpoveď: Používa tradičný spôsob výroby rumu, ktorý sa používa už viac ako 200 rokov.

3. Je Grenada River Antoine Rum Distillery otvorená za účelom prehliadky?
Odpoveď: Áno, podmienky sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a dopytu.

4. Aké druhy rumu vyrába Grenada River Antoine Rum Distillery?
Odpoveď: Vyrába sa tu rum z cukrovej trstiny, ktorý sa stále vyrába tradičnou metódou.

5. Je možné si zakúpiť rum od Grenada River Antoine Rum Distillery?
Odpoveď: Áno, rum môžete zakúpiť priamo v destilérii.

6. Aké sú otváracie hodiny Grenada River Antoine Rum Distillery?
Odpoveď: Otváracie hodiny sa môžu líšiť a zmeniť, odporúčame kontaktovať destilériu priamo.

7. Aké suveníry a darčeky sú k dispozícii?
Odpoveď: Destiléria ponúka širokú škálu suvenírov, vrátane tričiek, pohárov a fľaší s rumom.

8. Aké sú ceny vstupeniek do Grenada River Antoine Rum Distillery?
Odpoveď: Ceny sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a typu prehliadky, odporúčame kontaktovať destilériu priamo.

9. Je možné rezervovať prehliadku online?
Odpoveď: Áno, je to možné na oficiálnej webovej stránke Grenada River Antoine Rum Distillery.

10. Môže sa v Grenada River Antoine Rum Distillery platiť kartou?
Odpoveď: Nie, platby sa prijímajú len v hotovosti a nie je k dispozícii ani bankomat.


Letenka Grenada River Antoine Rum Distillery


Grenada River Antoine Rum Distillery is a must-visit destination for anyone who loves rum and is interested in the history of distillation. Located in the tiny Caribbean nation of Grenada, this historic rum distillery has been producing some of the finest rum in the region for over two centuries.

The distillery's origins can be traced back to the late 1700s, when the French established sugar plantations on the island. The first distillery was built in 1785, and the methods used to produce rum at Grenada River Antoine Rum Distillery have changed little since then.

Visitors to the distillery can take a guided tour to learn about the distillation process and the history of rum on the island. The tour includes a visit to the distillery's still house, where you can see the original copper pot stills in action and witness the unique and traditional method of rum production.

One of the most interesting aspects of the distillery is how they power their production process. A waterwheel, powered by a natural spring, drives the gears and belts that turn the mill to crush the cane and the screw press that extracts the juice. This traditional method of power has been in use since the distillery's inception and provides a unique insight into how early rum production was accomplished.

Of course, no visit to Grenada River Antoine Rum Distillery is complete without sampling some of their award-winning rum. The distillery produces a variety of rums, including their flagship Rivers brand, which is made using only local ingredients and bottled at 75% alcohol by volume, making it one of the strongest rums on the market.

In conclusion, a visit to Grenada River Antoine Rum Distillery is an unforgettable experience that offers a fascinating insight into the history of rum distillation in the Caribbean. With its historic buildings, traditional production methods, and award-winning rum, the distillery is a must-visit destination for rum lovers everywhere. So, the next time you're planning a trip to Grenada, be sure to add Grenada River Antoine Rum Distillery to your itinerary!


Dovolenka Grenada River Antoine Rum Distillery


Pokojné karibské ostrovy sú ideálne miesto, kde si oddýchnete od každodennej rutiny a niečo nové spoznáte. Grenada patrí medzi tie pravé pokrúsené karibské ostrovy plné prírodných krás a exotických plodov. Ochranný znak ostrova v podstate zodpovedá kráse krajiny a kultúre krajiny. Niektoré z atrakcií ostrova sú terénne, neopakovateľné a rozhodujúce pre prežitie miestneho obyvateľa na nich. Jedným z týchto miest je River Antoine Rum Distillery. Tento článok vám ochotne poskytne informácie o tomto ohromujúcom mieste na Grenade.

River Antoine Rum Distillery sa nachádza v oblasti St. Patrick's na Grenade a patrí k najstarším rumovým továrňam v Karibiku. Táto továreň bola založená v roku 1785 a v súčasnej dobe je na zozname pamiatok svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. História výroby rumu v Grenade siaha do roku 1757, ale River Antoine Rum Distillery je stále jedinečná a dodnes vyrába rumy tradičným spôsobom.

Táto rumová továreň bola pôvodne založená pre výrobu rumu pre kolónneho vlastníka. Dnes sa v továrni vyrábajú rôzne druhy rumov, vrátane najlepšího rumu na Grenade. V továrni vyrábajú rum z cukrovej trstiny, ktorú pestujú na Grenade. Tolerancia a trpezlivosť je kľúčom k výrobe kvalitného rumu. V súčasnosti v továrni používajú staré zariadenie na výrobu rumu, ktorý je ručne vyrábaný a môžete si prezrieť celý proces.

Návšteva River Antoine Rum Distillery v oblasti St. Patrick's je zážitkom ako žiadny iný. Turisti si zvyčajne objednávajú turné, aby videli, ako sa vyrába rum. Toto turné zahŕňa aj degustáciu rumu, ktorý sa v továrni vyrába. Počas turné vám príjemní a dobre odborní sprievodcovia poskytnú informácie o histórii továrne a zdieľajú zaujímavosti o procese výroby rumu.

Pre turistov, ktorí hľadajú zážitok ako žiadny iný, existuje možnosť koupelovania v rumovom bazéne. Je to možnosť, ktorá sa absolútne musí vyskúšať, pretože je to jedinečný zážitok, ktorý ponúka River Antoine Rum Distillery.

Na Grenade si môžete vychutnať niektoré z najlepších rumov na svete, ktoré sú vyrobené v River Antoine Rum Distillery. Ide o vynikajúce miesto na prechádzku, objavovanie a poznanie karibského ostrova spôsobom, ktorý nikdy nezabudne. Pretože to nie je len o rum, je to o histórii, kultúre a tradíciách, ktoré sa dodržiavajú už po stáročia na tomto úchvatnom mieste.


Ubytovanie Grenada River Antoine Rum Distillery


Ak hľadáte unikátne a autentické ubytovanie na karibskom ostrove Grenada, potom väčšinou volíte hotely alebo bungalovy pri pláži. Avšak, zážitok z dobrej dovolenky na ostrove môže byť aj iný, ak si zarezervujete pobyt v malej rumárni River Antoine Rum Distillery.

Táto rumáreň sa nachádza na severe ostrova a je známa pre svoje ručne vyrábané rumy. Spolu so svojou kvalitou má River Antoine Rum Distillery aj fascinujúcu históriu. Rum sa v jej oblasti vyrába už od 18. storočia a rumová výroba bola preto jedným z dôležitých finančných pilierov tohto malého karibského ostrova.

Súčasné vedenie River Antoine Rum Distillery sa však rozhodlo prekročiť hranice tradičného spracovania cukrovej trstiny a začali ponúkať turistické a ubytovacie služby pre návštevníkov. V budove rumárne si tak môžete prenajímať ubytovanie v plne zrekonštruovaných, staromódnych izbách, ktoré vám ponúknutú maximálny komfort a vynikajúce možnosti relaxácie.

Okrem toho, že túto rumáreň môžete vidieť priamo na vlastné oči a ochutnať ich špeciálne výrobky, môžete sa taktiež pohybovať po ich malom muzeu, kde sa ukrývajú starodávne nástroje a dokumenty, ktoré súvisia s produkciou rumu. River Antoine Rum Distillery je ideálnym miestom, kde si môžete prenajať ubytovanie, ak hľadáte niečo nové a jedinečné pre vašu dovolenku.

Všetky izby sú vybavené pohodlnou posteľou a privátnou kúpeľňou. Okrem toho, máte k dispozícii spoločnú kuchyňu a živý salónik na oddych.

Z ubytovania River Antoine Rum Distillery sa môžete dostať do mesta St. George v cieli oddychu a na pláže, ktoré sú od rumárne vzdialené asi hodinu jazdy. Hoci to môže byť pre niektorých ďaleko odmietnutia, musíme zdôrazniť, že táto cesta ponúka neskutočne krásne scenérie a pohľady hneď nekoľkých častí ostrova.

Na mieste môžete okrem ubytovania využiť rôzne turistické a ochutnávkové programy. Okrem toho, že máte možnosť uvidieť a ochutnať autentický rum, môžete absolvovať prehliadky rumárne, aby ste videli ich proces výroby rumu. Už len návšteva River Antoine Rum Distillery je veľkým zážitkom a ubytovanie v jej priestoroch je ako preniknúť do samotného srdca tejto historicky významnej karibickej rumovej krajiny.


Počasie Grenada River Antoine Rum Distillery


Grenada River Antoine Rum Distillery sa nachádza v pitoresknej oblasti St. Patrick v Grenade, ktorá je známa svojou prírodou a tropickým počasím. V oblasti prevláda subtropický až tropický podnebný typ s vysokou vlhkosťou a teplotami, ktoré zvyčajne oscilujú medzi 23 °C až 30°C počas celého roka.

Toto počasie tvorí ideálne prostredie pre výrobu rumu z cukrovej trstiny pre Grenada River Antoine Rum Distillery. Vzniknutie tropického počasia umožnilo lokalite dosiahnuť perfektné podmienky na rast cukrovej trstiny. Táto rastlina potrebuje teplé a vlhké prostredie, aby mohla rásť najlepšie, a tak si na Grenade nájde svoj ideálny domov.

Počas celého roka sú v Grenade pravidelné dažde a to vďaka treťmu najväčšiemu jazeru v Karibiku, ktoré sa nachádza na ostrove a ktoré vytvára vlhkosť a potrebné klimatické podmienky pre cukrovú trstinu. Vďaka týmto dažďom a vlhkosti v oblasti sa trstinové polia pravidelne zavlažujú a vytvárajú ideálne podmienky pre rast cukrovej trstiny.

Takéto podnebie tak tiež láka turistov, ktorí sa chcú pohrať s nádychom miestnej kultúry a tradičných remesiel. V samotnej destilérii River Antoine Rum sa môžete cítiť ako v minulosti. Destiléria bola založená v roku 1785 a je jednou z najstarších v Karibiku. Pre turistov je zaujímavá aj pre ďalšie tradičné remeslá okolo cukrových plantáží s pečením chleba, tkanie rúk a pod.

Celkovo je počasie v Grenade optimálne pre rast a výrobu cukrovú trstinu, čo následne umožňuje vynikajúcu výrobu rumu vo vysokej kvalite. V kombinácii s malebnou prírodou Grenade sa River Antoine Rum Distillery stáva jedným z najobľúbenejm miest na Karibiku, ktoré turisti milujú práve pre svoj tradičný šarm a unikátny kus ostrova.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách