Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Srí Lanka Polonnaruwa

Letenka Srí Lanka Polonnaruwa


Ak hľadáte nezvyčajné a exotické miesta na Vašu ďalšiu dovolenku, návšteva Srí Lanky je pre Vás tou správnou voľbou. Táto krajina v Južnej Ázii je známa svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodou. A ak hľadáte miesto, kde môžete objaviť množstvo historických pamiatok, Polonnaruwa je miesto, ktoré Vás určite nezklame.

Polonnaruwa je staroveké mesto, ktoré je dnes zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa na severe krajiny, asi dve hodiny jazdy od hlavného mesta Kolomba. Počas svojej návštevy Polonnaruwy zistíte, že toto staroveké mesto bolo niekedy sídlom jedného z najväčších a najvýznamnejších kráľovstiev Južnej Ázie, ktoré vládlo v 12. a 13. storočí.

Keď prídete do Polonnaruwy, budete okamžite pohlcovaní atmosférou história a archeológie. Polonnaruwa má veľa historických pamiatok vrátane starovekých chrámov, palácov a stúp. Návštevníci sa môžu vydať na prechádzky po ruínach a pozrieť si, ako mesto kedysi vyzeralo.

Ako sa dostať do Polonnaruwy? Najjednoduchším spôsobom je nájsť letenku do Kolomba, čo môže trvať približne osem hodín lietadlom z Európy. Ak ste už v Kolombe, môžete si najať auto alebo taxík, ktorý Vás dopraví do Polonnaruwy. Doba jazdy z Kolomba do Polonnaruwy je asi dve hodiny.

Počas návštevy Polonnaruwy si určite nezabudnite vziať vhodné oblečenie. Lebo Polonnaruwa je sväté miesto a zákony odievanie skrátených šiat nie sú tam povolené. Ďalej odporúčame si zobrať so sebou dostatok vody a opaľovacieho krému. Môžete tiež využiť služby miestneho sprievodcu, ktorý Vám poskytne informácie o histórii a kultúre Polonnaruwy.

Keďže Polonnaruwa je jedným z najvýznamnejších miest v Srí Lanke, návšteva tohto miesta by mala byť súčasťou každej cesty na Sri Lanku. Preto neváhajte a zaoberajte sa nákupom letenky na Srí Lanku a urobte si zajímavou dovolenku.


Počasie Srí Lanka Polonnaruwa


Srí Lanka je zaujímavou krajinou s krásnymi plážami, nádhernými pralesmi a historickými pamiatkami. Medzi tieto pamiatky patrí aj mesto Polonnaruwa, ktoré sa nachádza v centre krajiny, v provincii Severnej Centrálnej.

Polonnaruwa bola hlavným mestom Kráľovstva Polonnaruwa od 11. do 13. storočia a v súčasnosti patrí medzi najobľúbenejšie miesta pre turistov, ktorí si chcú prezrieť historické zaujímavosti Srí Lanky.

Počasie v Polonnaruwe je celoročne teplé a vlhké, pričom najvyššie teploty dosahujú v polovici roka – od mája do októbra. V tomto období sa teploty môžu pohybovať medzi 30 a 35 stupňami Celzia. Avšak, v októbri a novembri môže prísť silný monzún, ktorý prináša dážď a zvýšené množstvo vlhkosti.

V zime, od decembra do februára, teploty klesajú a pohybujú sa od 20 do 25 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí uprednostňujú nižšie teploty a nechcú sa potiť v horúčave. Zimná sezóna je tiež obdobím sucha, keďže sa teploty nezvyknú pohybovať nad 30 stupňov Celzia.

Počas jari a jesene (marec a apríl, a potom september a október) je teplota v Polonnaruwe nižšia, ale stále veľmi príjemná. V tomto období býva menej turistov a dažde sú oveľa menej časté.

Najvhodnejším obdobím na návštevu Polonnaruwe z hľadiska počasia je zimná sezóna (od decembra do februára), kedy sú teploty príjemné a neprichádzajú silné dažde. Avšak, aj v ostatných mesiacoch je klima dosť príjemné a robia to z tohto miesta stále obľúbenú turistickú destináciu.

Máte radi históriu a zaujímajú Vás kultúrne pamätihodnosti? Potom by ste mali rozhodne navštíviť Polonnaruwu. Počasie je tu celoročne teplé a vlhké, avšak v zime sú teploty príjemnejšie a neprichádzajú silné dažde. Tak čo čakáte? Vyrazte na dobrodružstvo do Polonnaruwy!


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Polonnaruwa


Čo je Polonnaruwa?

Polonnaruwa je mesto a archeologické miesto na Srí Lanke, ktoré bolo hlavným mestom krajiny v období kráľovstva Čola.

Ako sa tam dostanem?

Polonnaruwa sa nachádza približne 200 km juhozápadne od Kandy a cesta tam trvá približne 4 hodiny autom.

Čo môžem vidieť v Polonnaruwe?

Polonnaruwa je plná historických pamiatok a pamiatok, vrátane chrámu Lankatilaka, Gal Vihara a Ruiny kráľovského paláca.

Koľko stojí vstupné do Polonnaruwy?

Vstupné do Polonnaruwy je približne 25 dolárov pre dospelých a 15 dolárov pre deti.

Kedy je najlepší čas na návštevu Polonnaruwy?

Najlepší čas na návštevu Polonnaruwy je v období od decembra do marca, keď je obdobie sucha.

Musím mať miestnu menovú jednotku, keď prichádzam do Polonnaruwy?

Nie je nutné mať miestnu menovú jednotku, ale miestna mena, Srílanská rupia, je vo väčšine miest prijímaná.

Aké sú možnosti ubytovania v Polonnaruwe?

Polonnaruwa ponúka rôzne možnosti ubytovania, od luxusných rezortov až po hostely a malé hotely.

Ako sa najlepšie presunúť v Polonnaruwe?

Najlepšou možnosťou pre presun v Polonnaruwe je prenájom bicykla alebo motocykla. Existujú aj možnosti taxi a autobusov, ale sú menej príjemné.


Ubytovanie Srí Lanka Polonnaruwa


Polonnaruwa je starobylé mesto v Srí Lanke a jedno z najpopulárnejších turistických miest v krajine. Nachádza sa vo východnej časti Srí Lanky a bola založená v 11. storočí. Polonnaruwa je domovom mnohých historických pamiatok a zvyškov starobylých budov, ktoré sú dnes veľkou atrakciou pre turistov.

Ak hľadáte ubytovanie v Polonnaruwa, máte na výber veľa možností. Existuje množstvo hotelov, penziónov a hostelov, ktoré môžete zvážiť.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých štvorhviezdičkových hotelov. Niektoré z najlepších hotelov v Polonnaruwa sú Amaya Lake, Lake House Hotel a Aliya Resort and Spa. Tieto hotely ponúkajú základné vybavenie, ako sú bazény, spa a wellnes centrá a klimatizácie. Okrem toho sú tieto hotely ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie.

Pre tých, ktorí chcú zážitok z reálneho mesta Polonnaruwa, môžete skúsiť miestne penzióny alebo hostely. Takéto typy ubytovania nie sú tak luxusné ako hotely, ale ponúkajú útulnejšie prostredie a sú často lacnejšie. Niektoré populárne penzióny a hostely v Polonnaruwa zahrňujú Lake Lodge, Newshineway Inn a Wild Grass Nature Resort.

Môžete sa rozhodnúť aj pre tzv. „home stay“ typ ubytovanie. Home stay je zvyčajne u vlastníka domu a turisti bývajú v izbe v jeho dome. Takáto forma ubytovania poskytuje pre turistov skúsenosť s miestnym životom a kultúrou. Môžete prvýkrát ochutnať miestnu srílanskú kuchyňu a učiť sa niektoré miestne zvyky a tradície. Niektoré populárne home stay v Polonnaruwa sú Serena Holiday Bungalow, Heritage Homes a Yamu View Hotel.

Celkovo, Polonnaruwa je skvelým miestom pre turistov, ktorí chcú vidieť historické pamiatky a naučiť sa niečo o kultúre Srí Lanky. Môžete zvoliť ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu a vychutnať si toto krásne mesto.


Dovolenka Srí Lanka Polonnaruwa


Srí Lanka, smaragdová perla Indického oceánu, je jedným z najkrajších ostrovov na svete. Jeho exotická fauna a flóra, pláže, kultúra a histórie sú jedinečné a tam je len niekoľko miest ako Polonnaruwa, ktoré nie je možné prehliadnuť pri ceste po Sri Lanke.

Polonnaruwa je historické mesto, ktoré sa nachádza v strednej časti Srí Lanky. Je to bývalé hlavné mesto Sinhalského kráľovstva, ktoré malo svoj vrchol v 12. storočí a bolo jedným z najvýznamnejších miest v Ázii. S významnými stavbami, ktoré sú dobre zachované a jasne ukazujú úspech tohto kráľovstva, bol Polonnaruwa začlenený do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Cestovanie do Polonnaruwa ponúka jedinečný zážitok. Prechádzajte sa po starobylých chodníkoch, ktoré vás prevedú zaujímavými miestami a ukážu vám architektonickú krásu tohto obdobia. Mnoho z pamiatok sa nachádza v rosánskych záhradách s jazierkami a fontánami, kde sa môžete zastaviť a vypiť kokosovú vodu, ktorú predávajú miestni obchodníci.

Medzi najcennejšie pamiatky v Polonnaruwe patrí kráľovský palác Nissankamalla, ktorého pozostatky dokazujú, že sa jednalo o nádhernú budovu. Je však zrejmé, že sa skládala z viacerých miestností, kde každá z nich mala svoju unikátnu funkciu, od spálne a jedálne až po súkromné kancelárie. Ďalším ohromujúcim miestom je Kráľovská knižnica, ktorá obsahuje viac ako 30 000 rukopisov a bývala centrom vedy a literatúry v tomto období.

V Polonnaruwe sa vydajte na cykloturistiku alebo si prenajmite miestne tuk-tuk, aby ste mohli objaviť vzdialené miesta. Nachádza sa tu obrovská socha siediaceho budhu, ktorá meria jednotky metrov. Ide o jeden z najväčších budistických soch na svete a ju nájdete v mieste, ktoré si zaslúži špeciálne miesto v histórii Sri Lanky. Ďalšie ohromujúce miesta, ktoré nájdete pri prechádzke Polonnaruwou, sú Starý a Nový chrám Gal Vihara. Tieto obrázky budhov sú vytesané z jedného kamenného bloku a ukážu nám, aké dokonale mohli kráľovstvá kombinovať svoje náboženské a umenia do jedného účelu.

Pre tých, ktorý majú záujem o históriu a kultúru, Polonnaruwa bude nevyhnutnostiou pri cestovaní po Sri Lanke. Jeho historické pamiatky a architektúru zostanú na pamäti ako jedna z najkrajších a najvýznamnejších častí krajiny. Pre tých, ktorí chcú preniknúť do histórie Sinhalského kráľovstva, Polonnaruwe je ideálne miesto na prehliadky a objavovanie. Cena za vstup do miesta je viac než prijateľná a pri príchode na miesto sa nájdete medzi množstvom turistov a miestnych obyvateľov, ktorí sú priateľskí a vstupné vám radi vysvetlia a poradia vám, čo sa oplatí vidieť prvé. Polonnaruwa je cestovateľským snom a určite bude zapamätaná ako neobyčajné miesto, kam sa oplatí ísť na dovolenku.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách