Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)

Ubytovanie Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Astana, teraz známa ako Nur-Sultan, je hlavné mesto Kazachstanu a je plné zaujímavých miest a atrakcií pre návštevníkov. Ak hľadáte ubytovanie v meste, nemusíte sa vôbec obávať, pretože má niekoľko rôznych možností a vy si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Ak hľadáte luxus, potom by ste mohli zvážiť pobyt v hotely The Ritz Carlton Astana s 157 izbami a mnohými zariadeniami, vrátane kaviarne a neskorého fitness centra. Hotel je situovaný v budove Khan Shatyr, ktorá je mimoriadne obľúbená, pretože má celoročne otvorené kryté nákupné centrum a zábavný park. Tento hotel ponúka krásny výhľad na mesto a umiestnený je v samotnom srdci mesta.

Pre niekoho, kto chce viac cenovo dostupné ubytovanie, môžete si vybrať hotel Park Inn by Radisson Astana s 248 izbami v centre mesta. Hotel má wellness centrum, kaviareň a konferenčné priestory pre pracovníkov na cestách.

Hostia, ktorí hľadajú niečo medzi týmito dvoma možnosťami, môžu zvážiť pobyt v hoteli Kazzhol Astana s 175 izbami s pohodlnými posteľami a kvalitným vybavením. Hotel má aj reštauráciu, kaviareň a fitness centrum.

Ďalšou populárnou možnosťou sú apartmány, ktoré sa nachádzajú v celom meste a sú vhodné pre tých návštevníkov, ktorí potrebujú väčšiu súkromie a viac priestoru. Napríklad apartmány Diplomat sú majestátne umiestnené v blízkosti vládnych budov a ponúkajú moderné zariadenie a plne vybavené byty s kuchynkami a sprchovými kútmi.

Nur-Sultan (Astana) ponúka mnoho zážitkov a miest, ktoré návštevníci môžu navštíviť, od moderných budov po kultúrne a historické landmarky. Ak hľadáte ubytovanie v tomto meste, existuje veľa rôznych hotelov a apartmánov, ktoré vám poskytnú vhodný pobyt, aby ste mali najlepší čas svojho života v tomto nádhernom meste.


Počasie Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Kazachstan je rovina, rozprestierajúca sa od Uralu na západe až po Altaj na východe a od Aralského jazera na juhu po sibírsku tundru na severe. Kazachstan má kontinentálne suché podnebie, ktoré sa vyznačuje extrémnymi teplotami.

Astana, dnes známa ako Nur-Sultan, je hlavné mesto Kazachstanu. Počasie v Nur-Sultane je kontinentálne, s vysokými rozdielmi v teplote medzi letom a zimou.

V lete sa teploty v Nur-Sultane pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia, s priemernými hodnotami okolo 25 stupňov. Priemerné teploty v júli sú takmer po celý deň nad 20 stupňov. Občas sa však môže vyskytnúť horúčava a teploty sa môžu vyšplhať cez 35 stupňov. Letné mesiace sú obvykle suché, s minimálnym množstvom zrážok.

Zima v Nur-Sultane je chladná a suchá, s teplotami klesajúcimi na -30 stupňov Celzia. Priemerná teplota v januári je okolo -15 stupňov Celzia. Teploty môžu byť výrazne nižšie až -40 stupňov Celzia. Aj napriek chladu, zimy sú väčšinou jasné a suché, s občasnými sneženiami.

Jar a jeseň v Nur-Sultane sú krátkodobé. Jarné mesiace sú suché, s veľmi málom počtom zrážok. Teploty sa postupne začínajú zvyšovať v marci a apríli, keď môže byť príjemne teplé a slnečné. Jesenné mesiace sú mierne a trochu vlhkejšie ako jar.

Vzhľadom na extrémne klimatické podmienky je dôležité, aby návštevníci cestovali do Nur-Sultana s vhodným oblečením. V zime sa odporúča vrstvenie a mať pri sebe kvalitné zimné oblečenie vrátane bundy, čiapky, rukavíc a môže byť užitočné aj termos. V lete sa odporúča ľahké oblečenie, ochrana proti slnečnému žiareniu a dostatok tekutín na hydratáciu.

V súhrne, klimatické podmienky v Nur-Sultane sú tvrdé a extrémne, s veľkými rozdielmi v teplote medzi letom a zimou. Za správneho oblečenia a prípravy, návštevníci však môžu túto časť Kazachstanu vychutnať bez ohľadu na ročné obdobie.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


1. Aký je názov hlavného mesta Kazachstanu?
Odpoveď: Súčasné hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan (predtým známe ako Astana).

2. Prečo sa mesto premenovalo na Nur-Sultan?
Odpoveď: Mesto Astana bolo premenované na Nur-Sultan na počesť bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva, ktorý odohral kľúčovú rolu v rozvoji a modernizácii mesta a celého Kazachstanu.

3. Aké je klimatické podnebie v Astane/Nur-Sultane?
Odpoveď: Nur-Sultan má kontinentálne podnebie s chladnými zimami a teplými letami. Teploty sa môžu pohybovať od -30°C v zime až po +35°C v lete.

4. Má Astana/Nur-Sultan nejaké pamiatky?
Odpoveď: Áno, v meste je niekoľko pamiatok, ako napríklad Baiterek Tower, Khan Shatyr a Palace of Peace and Reconciliation. Mesto je známe aj pre modernú architektúru.

5. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Astany/Nur-Sultana?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Nur-Sultana, sú letecké spojenia. Existujú priame lety z mnohých európskych a ázijských krajín. Okrem toho je možné cestovať aj vlakom či autobusom, avšak čas cesty je omnoho dlhší.


Letenka Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Letenka do Kazachstanu do mesta Nur-Sultan (dnes už bývalej Astany) by mohla byť zábavnou a zaujímavou voľbou pre cestovateľov, ktorí sa radi vydávajú do neobvyklých a exotických krajín. Toto mesto, ktoré je dnes hlavným mestom Kazachstanu, bola pôvodne plánovaná ako futuristické hlavné mesto súťažným projektom v roku 1997 a bola vybudovaná na pustatinách východného Kazachstanu.

Existuje veľa dôvodov, prečo si zvoliť letenku do Nur-Sultanu. Jedným z nich je nádherná architektúra mesta, ktorá je kombináciou moderných a tradičných kazachských elementov. V meste sa nachádzajú mnohé významné budovy, ako napríklad Bajtarek Tower, ktorá je dominantou hlavného námestia, alebo palác mieru a harmonie, ktorý je sídlom prezidenta a ktorý zdobí jazierko.

Okrem architektúry sa návštevníci môžu tešiť aj na exotické jedlá a tradičnú kazachskú kultúru. Kuchyňa Kazachstanu je veľmi bohatá a ponúka širokú škálu chuťov, zároveň však mnohé jedlá obsahujú aj obilniny a mliečne výrobky, ktoré sú ústrednými prvkami kazachskej stravy. Populárne jedlo, ktoré by mal ochutnať každý návštevník, je napríklad besbarmak, čo znamená "päť prstov" - je to vlastne základ kazachskej stravy, ktorý sa tvorí z mäsa, cibule, varených zemiakov a cesta.

Nur-Sultan je tiež ideálnym miestom pre prírodné turistiky, pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a neboja sa objavovať nové miesta. Mesto sa nachádza v blízkosti hôr Altaj, ktoré nazývajú takisto požehnaním pre Kazachstan. Hory ponúkajú rôzne turistické trasy s rôznym náročnosťou, od nízko položených okruhov cez stredne náročné túry až po vysočiny a vysoké pohoria.

Nur-Sultan sa zmenilo z menšieho mestíčka na jedno z najprestížnejších miest v Kazachstane. Mesto ponúka veľa kultúrnych a turistických atrakcií s ohromujúcou architektúrou a jedinečnou atmosférou. Ak teda chcete navštíviť miesto so širokou škálou zážitkov, zvoľte si letenku do Nur-Sultanu a uvidíte, že to bude stáť za to.


Dovolenka Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Dovolenka v Kazachstane je skutočným zážitkom pre všetkých, ktorí hľadajú nové a nezvyčajné destinácie. Ak hľadáte rozmanitý kúsok Zeme, ktorý je plný histórie, kultúry a prírodných krás, Astana (teraz premenovaná na Nur-Sultan) by mohla byť vašou ideálnou dovolenkovou destináciou.

Astana, ktorá sa nachádza na severe Kazachstanu, bola založená v 19. storočí ako obchodné miesto a neskôr sa stala politickým centrom krajiny. V roku 1997 sa Astana stala hlavným mestom Kazachstanu, čím nahradila Almaty. V roku 2019 bolo mesto premenované na Nur-Sultan na počesť bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva.

Toto futuristické mesto je plné moderných budov, múzeí a galérií. Výsledkom futuristického urbanistického konceptu sú krátke vzdialenosti medzi pamiatkami, takže sa cestujúcemu dostane viacero zážitkov za jeden deň. Ak radi obdivujete modernú architektúru, budete nadšení z množstva budov navrhnutých svetoznámymi architektmi, vrátane britského architekta Normana Fostera. Väčšinu z nich si môžete vychutnať pri prechádzke po promenáde podél rieky Ishim.

Ak radi obdivujete umenie, v Astane si prídete na svoje. Mesto má viacero najvýznamnejších galérií v krajine, vrátane Národnej galérie, kde sú vystavené umelecké diela od miestnych i svetových autorov. V jej zbierkach nájdete napríklad diela Marka Rothka, Andy Warhola, Pabla Picassa a ďalších svetoznámych autorov. Navyše, v Kazachstane sa každoročne koná medzinárodný festival súčasného umenia, ktorého lokálny názov je Artbat. Takže ak sa vyberiete do mesta v termíne konania tohto festivalu, určite si prídete na svoje.

Nezvyčajná atrakcia mesta sú aj moderné veže Bayterek a Khan Shatyr. Veža Bayterek bola postavená na počesť ruskej veci kosmonautiky. Táto veža stojí na mieste pôvodného stromu, pod ktorým legendárny kazachstanský hrdina Bayterek stretnul Boha a dostal od neho zlatý jablko. Veža odkazuje na tento mýtus a predstavuje stromovú korunu v tvare skleníka. Khan Shatyr, nazývaný tiež "City in a tent" (mesto v stane) je veľký klimatizovaný obchodný a zábavný komplex v tvare veľkého stanu.

Astana leží v okolí mnohých nádherných a prírodných pamiatok, ktoré určite stojí za návštevu. V okolí mesta sa nachádza národný park Burabay, kde si môžete užiť krásu jazera s tyrkysovou vodou a okolitej zelenej prírody. Turistické trasy v parku sú ideálne pre túžbajúce duchovnej zážitky a odpočinok. Okrem prírodných krás, môžete navštíviť aj históriu miesta - v blízkosti mesta možno nájsť pamiatky svetoznámych stepných kmeňov, rovnako ako archeologické nálezy a pamiatky pôvodných obyvateľov.

Pre milovníkov športu, Astana predstavuje ideálne miesto na zimnú dovolenku. V meste sa nachádza rôzne lyžiarske strediská - Medeo a Šimbulak. Šimbulak je najlepšie vybavené lyžiarske stredisko v krajine a preniknete sa v ňom skvelou lyžovačkou.

Celkovo Astana prekvapila svojou vzrušujúcou kultúrou a zaujímavou historiou. Ak si plánujete cestu na dovolenku v Kazachstane, zahrnite Astanu na svoj zoznam cieľov a uistite sa, že si užijete nespútaný zážitok.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách