Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Bhután Thimphu (hlavné mesto)

Dovolenka Bhután Thimphu (hlavné mesto)


Bhután je malebná krajina obklopená vysokými himalájskymi vrchmi a je obklopená Indiou a Čínou. Táto krajina sa môže pochváliť jedinečnou kultúrou, prírodou a históriou, ktoré si zaslúžia, aby ich návštevník videl a zažil. Bhután Thimphu, hlavné mesto Bhutánu, je miestom, kde si návštevníci môžu vychutnať všetky klenoty, ktoré krajina ponúka.

Thimphu je príjemné a tiché mesto týkajúce sa architektúry a chrámov, kde sa môžete vyhnúť ruchu, ktorý sa často vyskytuje v iných ázijských metropolách. Mesto má mnoho chrámov a kláštorov, ktoré ukazujú návštevníkom unikátnu kombináciu buddhizmu a tradičných bhutánskych kultúr.

Ak hľadáte miesto na oddych po celodenných prehliadkach, nájdete ho v parku Buddha Dordenma, ktorý sa nachádza len krátku prechádzku od Thimphu. Tento park má obrovskú sochu Buddhovho miesto, ktorému dominuje lubyanská krajina s výhľadom na mesto. Počas prehliadky sa môžete prenášať do buddhistických meditačných kategónií a vychutnať si kľud a pohodu.

Ďalším zaujímavým miestom v Thimphu sú tradičné tkanie hlavne na ľudskej pohon, ktorá sa ukazuje na trhoch v meste. Tento výrobný proces je úplne manuálny a nevyžaduje elektrický pohon. Prechádzka po trhoch vám tiež umožní ochutnať miestne jedlá a nápoje ako ema dasti (nakrájaná chilli paprika s bielej reďkovky), om mé (bhutánska polievka) a zároveň ochutnať lokálnu špecialitu - pivo Red Panda.

Keď už hovoríme o jedle, dovolenka v Thimphu vám umožní ochutnať rajské jablká, po ktorých je Bhután známy. Rajské jablká sa berú veru vážne a nájdete ich v rôznych formách, ako sú: sušené, nakrájané, v mrveničkách a samozrejme aj v pravej sladkej podobe ako dezerty.

Spomedzi zaujímavostí v Thimphu musíme spomenúť chrám Tashicho Dzong, ktorý funguje ako sídlo bhutánskeho monarsu. Tento chrám bol postavený v roku 1641 a je veľmi dôležitým symbolom krajiny a jej histórie. Ak navštívite tento chrám počas slávnosti, uvidíte koloritné scény pôvodného domova Bhutánu.

Thimphu je miesto, kde môžete zažiť to najlepšie, čo Bhután ponúka. Ako stred kultúry, histórie a prírody, Thimphu je ideálne miesto, ktoré zafarbí vašu dovolenku do pestrej farby. Ako láska rieky k moru, tak sa budete milovať s Thimphu a celým Bhutánom.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Thimphu (hlavné mesto)


1. Kde sa nachádza Bhután?
Bhután sa nachádza v juhovýchodnej Ázii, v pohorí Himaláje.

2. Aká je veľkosť Bhutánu?
Bhután má rozlohu 38 394 km², čo je približne rovnaké ako štát Švajčiarsko.

3. Aký je hlavným mestom Bhutánu?
Hlavným mestom Bhutánu je Thimphu.

4. Ako sa môžem dostať do Bhutánu?
Väčšina návštevníkov Bhutánu priletí do krajiny cez medzinárodné letisko v Paro. Z Paro sa dá do Thimphu dostať cestou alebo helikoptérou.

5. Potrebujem víza na návštevu Bhutánu?
Áno, k návšteve Bhutánu sa potrebuje vízum.

6. Aké sú spoločenské zvyklosti v Bhutáne?
Bhutánci sú veľmi náboženskí a tradiční ľudia. V spoločnosti platí veľmi silná hierarchia a rešpekt voči starším a autoritám.

7. Aké je počasie v Bhutáne?
Počasie v Bhutáne je veľmi ovplyvnené horami. V lete je teplo a vlhko, v zime je chladno a sucho.

8. Aké turistické atrakcie má Bhután?
Bhután ponúka mnoho turistických atrakcií, vrátane návštevy kláštorov a chrámov, jazdy na slonoch, jazdy na bicykli, turistiky a mnoho ďalších zážitkov.

9. Aký je oficiálny jazyk Bhutánu?
Oficiálnym jazykom Bhutánu je dzongkha, ale angličtina sa používa tiež.

10. Aké je miestne jedlo v Bhutáne?
Miestne jedlo v Bhutáne je veľmi korenisté a obsahuje veľa chilli papričiek. Populárne jedlá sú momo (dumplings), ema datshi (papričky s syrom v omáčke) a thukpa (polievka s cestovinou).


Počasie Bhután Thimphu (hlavné mesto)


Bhután Thimphu – Počasie a klimatické podmienky

Bhután Thimphu je hlavné mesto malebného Himalájskeho kráľovstva Bhutánu. Nachádza sa v údolí ovplyvnené himalájskymi kopcami a strmými skalnými útesmi. Aj keď má Bhután Thimphu pomerne mierny podnebný systém, klimatické podmienky sa menia v závislosti od ročného obdobia, čo znamená, že návštevníci by si mali byť vedomí niektorých základných faktov o počasí pred cestou.

Jarné obdobie (marec až máj)

Jarná sezóna je v Bhutáne Thimphu celkom príjemná, s teplotami sa pohybujúcimi medzi 15 a 25 stupňami Celzia. Po zime, kedy je tu ťažko prechodné počasie, jarná sezóna prichádza s osviežujúcim pocitom a kvitnutím kvetov a stromov v celej oblasti. Je to najlepšia doba roka na turistické výlety do lesov, kde si návštevníci môžu vychutnať nádherný výhľad na Himaláje.

Letné obdobie (jún až august)

Letná sezóna v Bhutáne prichádza s vysokou vlhkosťou a silným dažďom. Teploty sú stále príjemné, ale zrážky môžu spôsobiť ťažkosti pri cestovaní a určitých vonkajších aktivitách. Letná sezóna je však najlepším obdobím na pozorovanie divokých zvierat ako sú medvede alebo tigre Bhutánu, ktoré sa ochotne približujú k vodným nádržiam.

Jeseň (september až november)

Jeseň prichádza s miernymi teplotami a suchšími zrážkami. Výrazným prírodným javom tejto sezóny je koniec pršania a začiatok obdobia súkromného monzunu. Je to tiež najlepší čas na návštevu kultúrnych a historických miest Bhutánu. V tomto období sa konajú mnohé slávnosti, ktoré prilákajú mnoho turistov z celého sveta.

Zima (december až február)

Zima je v Bhutáne Thimphu najchladnejším obdobím. Teploty klesajú pod bod mrazu a hory sú zasnežené, čo robí túto sezónu ideálnou pre zimné športy a turistiku v horách. I keď je tu častý sneh, návštevníci môžu zažiť zaujímavé zážitky vďaka festivalom a tradičným aktivitám za miestnych obyvateľov Bhutánu.

Všeobecne platí, že najlepší čas na návštevu Bhutánu Thimphu a objavenie krás tejto krajiny by sa mohol považovať za mesiace od marca do mája a potom od septembra do novembra. Aj keď každé ročné obdobie má svoje výhody a nevýhody, turisti musia zvážiť svoje osobné preference a záujmy pred tým, ako si zvolia obdobie na návštevu Bhutánu Thimphu.


Letenka Bhután Thimphu (hlavné mesto)


Bhután, známy ako "Posledné kráľovstvo", je jedným z mála miest na Zemi, kde sa zachovala tradičná kultúra a spôsob života. Bhután ponúka krásnu a nádhernú prírodu, a čo je ešte lepšie, krajina je otvorená pre turistov a cestovateľov. Ak hľadáte odpočinok a odtrhnutie sa od hektického sveta, Bhután je vašou najlepšou voľbou.

Letenka do hlavného mesta Bhutánu, Thimphu, je k dispozícii z rôznych medzinárodných letísk a môžete si ju zakúpiť po celý rok. Medzinárodné letiská, ktoré slúžia pre Bhután sú: letisko Paro, Kathmandu v Nepále, Bangkoku v Thajsku a Dillí v Indii. Väčšina cestovných kancelárií poskytuje balíčky s letenkami, ubytovaním, prevozom a výletmi po Bhutáne.

Letisko Paro, ktoré je jediným letiskom v Bhutáne, sa nachádza vysoko v pohorí Himaláje. To znamená, že pristátie a vzlet lietadiel je veľmi náročné kvôli drsným podmienkam. Hoci je to veľmi zaujímavá skúsenosť, niektorí cestovatelia preferujú prílet do Thimphu prostredníctvom iných krajín. Takáto cesta môže trvať dlhšie, ale to nie je nič, čo by vás mohlo odradiť od návštevy tohto krásneho miesta.

Po príchode do Thimphu, sa môže zdať, že ste sa dostali do iného sveta. Je to krajina, ktorá žije v súlade s prírodou a tradičnými hodnotami. V centre mesta môžete vidieť rôzne zhromaždenia a podujatia, kde sa miestni obyvatelia riadia svojím tradičným oblečením, ktoré je známe ako "Gho" a "Kira".

Thimphu ponúka mnoho zaujímavých miest na návštevu, ako napríklad „Thimphu Dzong“, ktorý je pokladnicou historických pamiatok a artiklov z krajiny. "Buddha Point" je najväčší Buddha so štyrmi druhmi zlatotkustejších odtieňov, ktorý sa týči do Thimphu. Môžete navštíviť aj "Zábavný park", kde nájdete rôzne možnosti zábavy a rekreačné aktivity.

Bhután sa môže zdať ako malá krajina, ale to neznamená, že nemá mnoho ponúknuť. Bhután ponúka jedinečnú kultúru a tradície, ktoré sa zachovali po dlhé roky. Letenka do Thimphu je vašou bránou na cestu do krajiny, ktorá vás nepochybne očarí svojou pokojnou a pôsobivou atmosférou. Zvoľte si dopravu a zažite nepoznané dobrodružstvo v tejto krásnej krajine.


Ubytovanie Bhután Thimphu (hlavné mesto)


Bhután je malá krajina v južnej Ázii, ktorá sa vyznačuje svojím unikátnym kultúrnym dedičstvom a prírodou. Hlavné mesto Thimphu je v tomto smere nádherným miestom na návštevu. Ak plánujete navštíviť toto mesto, tiež budete potrebovať ubytovanie. Tu je pár možností, ktoré vám môžu pomôcť pri hľadaní ubytovania v Thimphu.

1. Hotely v centre mesta
Ak sa chcete ubytovať blízko hlavných atrakcií, môžete si vybrať z mnohých hotelov v centre mesta. Väčšina hotelov ponúka pohodlné izby a zabezpečenie súkromia. Taktiež môžete využiť rôzne služby, ako napríklad masáže, reštaurácie, bary a podobne. Niektoré z hotelov, ktoré by mohli zaujímať sú Druk Hotel, Le Meridien Thimphu alebo Taj Tashi.

2. Ubytovanie v penzióne alebo hosteli
Ak hľadáte ekonomickejšie riešenie, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v penzióne alebo hosteli. V Thimphu sú k dispozícii niektoré hostely a penzióny, ktoré ponúkajú útulné izby a možnosť spoznávať iných cestovateľov. Tieto typy ubytovania sú skvelé pre tých, ktorí chcú stráviť čas s miestnymi obyvateľmi a zažiť miestnu kultúru.

3. Ubytovanie v prírode
Bhután ponúka nádhernú prírodu a ak ste prirodzený zbožňovateľ, môžete využiť ubytovanie v prírode. V okolí Thimphu sa nachádza mnoho ubytovacích zariadení, ktoré sa nachádzajú v lesnom prostredí, alebo ktoré ponúkajú nádherný výhľad na hory. Tieto zariadenia ponúkajú skvelé možnosti na turistiku a ďalšie outdoorové aktivity.

Ubytovanie v Thimphu sa líši cenou a kvalitou služieb, ktoré poskytujú. Bolo by dobré, ak by ste sa pred ubytovaním v meste oboznámili s cenovými možnosťami a zariadeniami, ktoré ponúkajú . Bez ohľadu na tom, aké sú vaše preferencie, určite nájdete vhodné ubytovanie v Thimphu, ktoré vám umožní zažiť všetky kúzla tejto nádherné krajiny.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách