Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Maurícius L'île aux Aigrettes

Dovolenka Maurícius L'île aux Aigrettes


Maurícius je ostrov plný krásy a exotiky, ktorý ponúka nezvyčajné a nezabudnuteľné zážitky. Jedným z miest, ktoré by malo byť na zozname každého, kto navštívil Maurícius, je L'île aux Aigrettes.

L'île aux Aigrettes je malý ostrov, ktorý sa nachádza len 800 metrov od pobrežia Mauríciusu. Ostrov sa stal rezerváciou prírody a v súčasnosti slúži aj ako miesto pre výskum a ochranu ohrozených druhov rastlín a zvierat.

Tento ostrov je domovom mnohým ohrozeným druhom rastlín a zvierat, vrátane obrovských korytnačiek a jedinečnému druhu netopierov, ktorý sa nachádza iba na Mauríciu. Na L'île aux Aigrettes si môžete pozrieť aj mnoho druhov vtákov, reptílií a motýľov.

Výlet na L'île aux Aigrettes je vyhľadávanou atrakciou pre turistov, ktorí sa zaujímajú o ochranu prírody. Môžete si objednať mesačnú turistickú prehliadku, ktorá vám umožní vidieť všetky zaujímavosti ostrova a dozviete sa o práci vedcov a ochranárov, ktorí pracujú na ochrane a záchranu mnohých ohrozených druhov.

Medzi manželov Yovan a Henriette Houstonovcov patrí kredita za to, že ostrov L'île aux Aigrettes prešiel z nášho skanzenu do chránenej prírody.

Doplňujúci program

Okrem prehliadky ostrova môžete absolvovať aj ďalšie aktivity ako snorklovanie pri koráloch, plávanie v krásnej lagúne s bielym pieskom, alebo prechádzku po okolí s miestnymi sprievodcami. Ak hľadáte upokojujúce a pokojné miesto na oddych, L'île aux Aigrettes je ideálnou voľbou pre vás.

Toto miesto je ideálnym miestom pre rodiny, ktoré hľadajú dobrodružstvo a príležitosť vidieť niektoré z najzaujímavejších druhov zvierat a rastlín na svete. Všetci milovníci prírody si sem určite prídu na svoje.

L'île aux Aigrettes je krásnou ukážkou toho, ako by mohli byť chránené a zachované ohrozené druhy. Tento ostrov je príkladom toho, že ochrana prírody môže byť kombinovaná s ekonomickým rozvojom a turistickým ruchom.

Ak sa chystáte navštíviť Mauritius, nezabudnite zaradiť L'île aux Aigrettes do svojho zoznamu must-see. Ostrov vám ponúka zaujímavé zážitky a ukáže vám, aká je nádherná a jedinečná príroda Mauríciusu.


Počasie Maurícius L'île aux Aigrettes


Na krásnom ostrove Mauritius sa nachádza národná rezervácia L'île aux Aigrettes, ktorá ponúka jedinečný pohľad na tropickú flóru a faunu. Počasie na tomto ostrove sa vyznačuje stálymi teplotami, ktoré sa pohybujú v rozsahu 25 až 30 stupňov Celzia.

V období od decembra do marca je na tomto ostrove horúco a vlhko, vrátane občasných zrážok. Zatiaľ čo obdobie od apríla do novembra prináša miernejšie počasie s nižšími teplotami. Týmto obdobím sa vo väčšine prípadov vyhýbajú aj turisti.

Keďže ostrov Mauritius leží v priemore Indického oceánu, jeho počasie je citlivé na cyklóny, ktoré sa v tomto regióne vyskytujú od novembra do apríla. Väčšina z nich prechádza mimo ostrova, ale v prípade, že sa nejaký cyklón blíži, turisti by mali byť obozretní a sledovať miestne správy a odporúčania.

L'île aux Aigrettes je národná rezervácia, ktorá ponúka bohatú paletu rastlín a zvierat. Ostrov je domovom pre mnoho zriedkavých druhov, ako sú napríklad giant Aldabra (tortoises), Mauritian kestrel (sokol mauricijský), gecko Day gecko a mnoho ďalších. Táto rezervácia si za svoje úspechy v oblasti ochrany biodiverzity vyslúžila mnoho ocenení.

Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú navštíviť túto národnú rezerváciu, sú k dispozícii sprievodcovia, ktorí si so sebou berú aj dôležité informácie o tom, ako chrániť túto oblasť pre budúce generácie. Návštevníci by mali byť pripravení na prechádzku po ostrove, kde je mnoho stromov, kvetov a zvierat, ako aj na tom, že v tejto oblasti je nutné mať zavlažovaciu fľašu a dostatok slnečnej ochrany.

Mauritius je určite kus krajiny, ktorý má čo ponúknuť v oblasti prírodných krás. L'île aux Aigrettes je len jedným z mnohých miest, ktoré môžete navštíviť, aby ste zažili úžasné počasie a zaznamenali nádherný pohľad na okolitú prírodu. Ak hľadáte dobrodružstvo a nezvyčajnú návštevu, určite by ste si nemali nechať ujsť tento krásny ostrov s bohatou históriou a biodiverzitou.


Ubytovanie Maurícius L'île aux Aigrettes


Maurícius je jedno z najkrajších miest sveta, ktoré má pozoruhodné prírodné krásy a je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Ak chcete zažiť túto krásu, jedným z miest, kde sa môžete ubytovať, je ostrov L'île aux Aigrettes.

Ostrov L'île aux Aigrettes je menší ostrov nachádzajúci sa blízko pobrežia juhovýchodnej časti Maurícia a je jedným z najdôležitejších biologických rezervátov v krajine. Ostrov sa vyznačuje unikátnou flórou a faunou vrátane takých druhov ako korytnačky, vtáky, netopiere, gekóny a žaby.

Výlet na ostrov L'île aux Aigrettes sa stanovil ako nevyhnutná aktivita pre každého turistu prichádzajúceho na Maurícius. Ubytovať sa môžete v elegantnom eco-lodge v srdci ostrova. Eco-lodge ponúka pohodlie a súkromie v spojení s neopakovateľným zážitkom z tejto krásnej oblasti.

Tento eco-lodge má tri jedálne stoly v prírode, kde si môžete vychutnať tradičné jedlo a osviežujúce nápoje. Zároveň má k dispozícii aj málo pekne zariadené izby pre turistov, ktoré sú vybavené všetkým potrebným zariadením.

Okrem toho, eco-lodge ponúka aj výlety po ostrove s miestnymi sprievodcami, ktorí vám ukážu rôzne miesta na ostrove a zaujímavosti, ktoré by ste inak nevideli.

Celkové prostredie tohto miesta je také jedinečné, že pobyť v tomto eco-lodge je naozaj zážitok budete rozhodne chcieť uchovať v pamäti na veľmi dlhú dobu. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete a stretávate sa s prírodou, ostrov L'île aux Aigrettes je bezpochyby miestom, ktoré by ste mali navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius L'île aux Aigrettes


Čo je L'île aux Aigrettes?
L'île aux Aigrettes je malý ostrov v Indickom oceáne, ktorý sa nachádza iba 800 metrov od juhovýchodného pobrežia Maurícia.

Aký je zdroj významu názvu ostrova?
Slovo "aigrette" sa vzťahuje na množstvo vtákov, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Tieto vtáky sa nazývajú aigrettes, pretože majú biele perie, ktoré sa v minulosti používalo na zdobenie klobúkov a kožušín.

Je L'île aux Aigrettes otvorené pre verejnosť?
Ano, L'île aux Aigrettes je otvorené pre verejnosť, ale len na základe predchádzajúcej rezervácie a sútoku s miestnymi prevádzkovateľmi.

Aké druhy rastlín a zvierat môžete vidieť na ostrove?
Na L'île aux Aigrettes nájdete viac ako 300 druhov rastlín a zvierat, ktoré sú unikátne pre Maurícius a iné susedné ostrovy. Patrí sem napríklad druh korytnačky, ktorý je endemický pre Mauritius, alebo aj iba na tomto ostrove sa vyskytujúci výskyt rastliny "Bois Noir".

Aké aktivity sú k dispozícii na L'île aux Aigrettes?
Návštevníci ostrova môžu absolvovať prehliadku s miestnym sprievodcom, počúvať o histórii ostrova a vidieť vzácne druhy rastlín a zvierat.

Je L'île aux Aigrettes na zozname UNESCO svetového dedičstva?
Áno, L'île aux Aigrettes je súčasťou zoznamu UNESCO svetového dedičstva v rámci projektu "Mauritius South-eastern Coastal Wetlands".


Letenka Maurícius L'île aux Aigrettes


Maurícius - krajina krásnych pláží, pestrých kultúr a fascinujúcej flóry a fauny. Ale okrem všeobecne známych turistických destinácií, takých ako Grand Baie alebo Flic en Flac, sa na Mauríciu skrývajú aj miesta, ktoré zotrvajú v vašom pamäti na seba navždy. Jedným z takýchto miest je bezpochyby L'île aux Aigrettes.

L'île aux Aigrettes je korálový ostrov, ktorý sa nachádza v južnej časti Maurícia. Tento malý ostrov bol vyhlásený prírodnou rezerváciou a je domovom rôznych druhov rastlín a zvierat, ktoré sa nájdu len zriedkavo v iných častiach sveta. Je to miesto, kde sa môžete cítiť blízko prírode a zažiť úplný relax.

Ostrov má pôvodne slúžil ako prístav pre lodné dopravcov v 19. storočí. Neskôr bol premenovaný na nové miesto na presťahovanie ohrozených druhov rastlín a zvierat z iných častí sveta, čo ho urobilo unikátnym miestom v krajine.

Ako človek sa môžete dostávať na ostrov L'île aux Aigrettes iba v sprievode licencovaného sprievodcu. Tí vám ukážu miesta na ostrove a zhrnutie zabehnutých projektov. Návštevníci sa tu môžu vydať na prehliadku pešo a preskúmať terén, ktorý je plný starých stromov, rastlín a živočíchov. Môžete vidieť vzácnu druh delfína, korytnačky, vtáky a mnoho ďalších zvierat. V rezervácii nájdete tiež rodadendrony a guavovec rôzneho druhu.

Prostredie ostrova je vecoučenlivého zachovania prírody. Rezervácia to ukazuje úžasne. Napriek počiatočným ťažkostiam sa na ostrove podarilo založiť nový ekosystém a zachrániť množstvo rôznych druhov. Mnoho turistov žiadalo, aby sa jej zachovali v takej formy, ako ju vidia.

Ak teda chcete zažiť niečo naozaj nezabudnuteľné počas svojej návštevy na Mauríciu, neváhajte a navštívte ostrov L'île aux Aigrettes. Táto prírodná rezervácia vás prekvapí množstvom zvierat a rastlín, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete. Počas tohto výletu si môžete urobiť nezabudnuteľné zážitky a cestiť si do rodnej krajiny s množstvom nových zážitkov.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách