Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Namíbia Namib-Naukluft National Park

Letenka Namíbia Namib-Naukluft National Park


Letenka do Namíbie a návštěva Namib-Naukluftského národního parku

Namib-Naukluftský národní park se nachází v jihozápadní Namíbii a je jedním z největších přírodních parků v Africe. Tento park se rozprostírá na ploše více než 49 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha ohromujících krajin, monumentálních písečných dun, malebných skalních formací a neuvěřitelného množství živočichů a rostlin.

Pokud se rozhodnete navštívit Namib-Naukluftský národní park, je nejlepší zvolit leteckou dopravu. Letenky do Namíbie nabízejí různé letecké společnosti, jako je například Qatar Airways, Etihad Airways nebo Emirates. Přistávat můžete na mezinárodním letišti Hosey Kutako International v hlavním městě Windhoek.

Po příletu do Namíbie nezapomeňte získat povolení ke vstupu do národního parku. Výlety k Nejvyšším dunám na světě, Sossusvlei a Deadvlei, jsou velmi populární a nezapomenutelný zážitek. Sossusvlei jsou obklopeny neuvěřitelnými dunami červeného písku, zatímco Deadvlei je místo, kde najdete vyschlé bílé slaniska obklopené černými stromy vyčnívajícími ze žlutého písku.

Pokud se vydáte na prohlídku parku, narazíte na nádherné geologické útvary, jako jsou skalní masivy Spreetshoogte Pass nebo jsou místa, které si můžete prohlédnout autem, jako jsou solné pláně v Deadvlei. Rovněž je tu mnoho možností pro pěší turistiku a výlety na kole.

Namib-Naukluftský národní park je domovem mnoha zvířat, jako jsou gepardi, hyeny, šakalové, sloni a antilopy Oryx a Springbok. Kromě toho se tu vyskytuje také mnoho druhů ptáků. Pokud máte štěstí, můžete se setkat se zrzavým liškou (fennekem), který je symbolem této oblasti.

Přestože je Namib-Naukluftský národní park zapomenut na konci světa, ti, kteří si na průzkum této jedinečné oblasti najdou čas, nezapomenou na svůj pobyt v Namibii. Navštivte Namib-Naukluftský národní park a objevte krásy Jižní Afriky.


Ubytovanie Namíbia Namib-Naukluft National Park


Namíbia je jednou z najmalebnejších krajín Afriky, ktorá ponúka návštevníkom nekonečné množstvo prírodných krás a zážitkov. Jedným z týchto zážitkov je návšteva Namib-Naukluft National Park, kde nájdete množstvo úchvatných krajín, ako sú rozľahlé duny, skalné útesy, suché rieky či zvedavé zvieratá.

Ak sa rozhodnete prespať v týchto krásach, mali by ste sa ubytovať v dedine Sesriem, ktorá je situovaná pri vstupe do parku. Ponúka rôzne druhy ubytovania, od kempov až po luxusné hotely.

Ak plánujete kempovať, máte na výber z niekoľkých kempových miest, ktoré sú rozmístnené v rôznych častiach parku. Keďže ide o chránené územie, platí tu prísny režim a je potrebné dodržiavať pravidlá.

Ak preferujete komfortnejší pobyt, nemusíte ísť ďaleko. V dedine Sesriem nájdete niekoľko hotely a ubytovní, ktoré vám umožnia relaxovať a odpočinúť si po náročných výletoch do parku. Medzi najpopulárnejšie patria Sossusvlei Lodge, Desert Camp a Sossus Dune Lodge.

Sossusvlei Lodge je luxusný hotel v súkromnej rezervácii na okraji parku. Ponúka rôzne druhy izieb a často organizuje tradičné afričské večere. Z hotela môžete mať nádherný výhľad na okolitú krajinu a západ slnka.

Desert Camp je ubytovňa, ktorá sa nachádza v krásnej púšti a ponúka komfortné stanice s vlastným sociálnym zariadením. V blízkosti táboriska sa nachádza množstvo turistických značených ciest, ktoré vedú k rozľahlým dunám alebo do výbežkov rieky Tsauchab.

Sossus Dune Lodge, ktorá je súčasťou súkromnej rezervácie, sa nachádza priamo v parku. Každá izba má terasu s nádherným výhľadom na duny a park. Tento hotel sa vyznačuje svojimi ekologickými postupmi a návštevníci môžu pozorovať zvieratá, ako sú guanako alebo hyeny, priamo z terasy svojej izby.

Vyhľadajte si ubytovanie v Namib-Naukluft National Park, ktoré vyhovuje vašim potrebám a finančným možnostiam, a doprajte si nezabudnuteľný zážitok v jednom z najkrajších parkov sveta.


Dovolenka Namíbia Namib-Naukluft National Park


Namíbia a najmä jej národné parky patria medzi jedny z najkrajších miest na svete. Jedným z nich je aj Namib-Naukluft National Park, ktorý je známy najstarším púštnym prostredím na Zemi. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Namíbii, tento národný park by určite nemal chýbať na vašom zozname miest, ktoré chcete vidieť.

Namib-Naukluft National Park sa nachádza v strede Namíbie a zaberá plochu viac ako 49 000 km². Je to najväčší národný park v Namíbii a dominuje mu najstaršia púšť na svete - Namib Desert. Park sa nachádza v oblasti, kde sa stretávajú Ocean Atlantický a púšť Namib a ponúka jedinečné scenérie - od obrovských dun až po skryté oázy.

V parku sa nachádza množstvo vyhliadkových miest, ktoré vám umožnia obdivovať krásy prírody. Medzi najpopulárnejšie miesta patrí Sossusvlei, ktoré je známe svojimi oranžovo-červenými dunami, ktoré vytvárajú neuveriteľné kontrasty s jasnou modrou oblohou. V neďalekom Deadvlei, môžete vidieť zoschnuté stromy, ktoré tvoria ešte intenzívnejšie kontrasty s okolitou prírodou.

Okrem nádherných dún a úžasných výhľadov, Namib-Naukluft National Park ponúka aj skvelé možnosti pre turistiku a outdoorové aktivity, ako sú horská cyklistika alebo trekking. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, sú k dispozícii aj návštevy miestnych komunít a múzeí.

Príroda v Namíbii je úžasná a Namib-Naukluft National Park je tým najlepším dôkazom. Zo svojimi neuveriteľnými scenériami, krásnymi plážami a nezabudnuteľnými výhľadmi si tento národný park zaslúži miesto vo vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Namíbii, nezabudnite zahrnúť Namib-Naukluft National Park do svojich plánov. Určite nebudete ľutovať.


Počasie Namíbia Namib-Naukluft National Park


Namíbia sa nachádza v juhozápadnej Afrike a je známa svojou nehostinnou a púštnou krajinou. Jedným z najväčších národných parkov v Namíbii je park Namib-Naukluft. Tento park pokrýva plochu takmer 50 000 kilometrov štvorcových a je domovom mnohých zaujímavých druhov rastlín a zvierat.

Počasie v Namib-Naukluft National Park

Vzhľadom na to, že sa park nachádza v púšti Namib, je počasie tu veľmi suché a teplé. Letné mesiace sú zvyčajne od decembra do marca a teploty sa denne pohybujú medzi 30 až 40 stupňami Celzia. Zimné mesiace sú od júna do augusta a teploty sa pohybujú medzi 20 až 25 stupňami Celzia. V júni a júli je v parku chladnejšie a v noci sa teploty môžu dokonca dostať aj pod bod mrazu.

Dávajte si pozor na slnko!

Pri návšteve parku je dôležité mať vždy dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. Slnko tu v plnej sile pálilo a môže byť nebezpečné, ak sa mu človek nechráni. Návštevníci by mali nosiť klobúky alebo iné pokrývky hlavy, okuliare s ochranou pred slnkom, slnečné krémy a chrániť sa tieňom.

Zaujímavé miesta v Namib-Naukluft National Park

K jedným z najznámejších miest v parku patrí púšť Sossusvlei, ktorá sa nachádza v strede parku. Sossusvlei je známa svojimi extrémnymi piesčitými dunami, ktoré sú niekedy vysoké až 300 metrov. Pre niektorých návštevníkov je to miesto, kde sa nachádzajú najkrajšie piesočné duny na svete.

Okrem púšte Sossusvlei má park aj iné zaujímavé miesta, napríklad kaňon Sesriem, ktorý je hlboký asi 30 metrov a dlhý približne 2 kilometre, alebo púštny krasový útvar s názvom Doline l'yser, ktorý má hlboký tunel prechádzajúci pod zemou.

V parku je tiež možné vidieť množstvo zvierat, ako napríklad gazely, antilopy, šakaly a hyeny. Pokiaľ máte šťastie, môžete tu tiež vidieť akoževý, ktorý je považovaný za symbol púšte Namib.

Namib-Naukluft National Park je fascinujúce miesto, ktoré ponúka pohľad na nekonečné pieskové duny, zrúcaniny hôr a kreatívne zafarbenú púštnu vegetáciu. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo v nehostinnej krajine, je toto miesto nevyhnutnou zastávkou pri ceste cez Namíbiu.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Namib-Naukluft National Park


1. Aké je vstupné do Namib-Naukluft National Park?
- Vstupné závisí od dĺžky pobytu a typu vozidla. Pre osobné vozidlá je vstupné približne 80 NAD na deň.

2. Kde sa nachádza Namib-Naukluft National Park?
- Park sa nachádza v južnej časti Namíbie, kúsok od pobrežia Atlantického oceánu.

3. Aké aktivity sa dajú v parku robiť?
- V parku sa dá robiť celá radu aktivít, ako napríklad túry, sledovanie zvierat, fotografovanie, prechádzky po dunách, off-road jazdy a pozorovanie hviezd.

4. Je v parku možné kempovať?
- Áno, v parku je možné kempovať na určených miestach. Treba si ale zabezpečiť dostatok vody a potravín.

5. Aký je najlepší čas na návštevu parku?
- Najlepším časom na návštevu parku je obdobie od mája do septembra, keď vládne suché a teplé počasie.

6. Aký je najvyšší vrchol v parku?
- Najvyšším vrcholom v parku je Brandberg, ktorý dosahuje výšku 2 573 metrov nad morom.

7. Aké zvieratá sa v parku vyskytujú?
- V parku sa vyskytuje množstvo druhov zvierat, medzi ktoré patria antilopy, žirafy, gepardy, leopardy, hyeny, šakali a mnohé ďalšie.

8. Je nutné mať na ceste vozidlá s pohonmi?
- Áno, v parku je nutné mať vozidlá s pohonmi.

9. Kde sa v parku nachádza Sossusvlei?
- Sossusvlei sa nachádza v južnej časti parku a je to najznámejšie miesto v parku, kde sa nachádzajú najvyššie duny na svete.

10. Aké sú k dispozícii ubytovacie možnosti v parku?
- V parku sú k dispozícii ubytovacie možnosti ako kempy, chatky a luxusné safari stany a hotely.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách