Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Nikaragua Selva Negra Cloud Forest

Ubytovanie Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Nikaragua je krajina, ktorá sa často prehliada v prospech iných destinácií v Latinskej Amerike, ale jej krása a kultúrny vplyv si určite zaslúži vašu pozornosť. A keď už sa rozhodnete navštíviť tento záhadný kúsok sveta, mali by ste si užiť aj miestne krásy. Jedným z miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, je Selva Negra Cloud Forest.

Selva Negra Cloud Forest sa nachádza v horskom pásme Sierras de Dipilto juhozápadne od mesta Matagalpa. Práve táto lokalita dáva miestu jeho názov, keďže "selva negra" v preklade znamená "čierna džungle" vzhľadom na hustý porast stromov, ktorý poskytuje tieň a ochladenie, keď sa teploty v okolí vyšplhajú až na 30°C. Je to jedna z najväčších druhovej diverzity v strednej Amerike, ktorá sa prostredníctvom turizmu stará o udržanie miestneho prírodného dedičstva.

Samotné ubytovanie v Selva Negra Cloud Forest sa nachádza v úplnej súkromí. Sú súčasťou farmy, ktorá sa snaží o udržateľné hospodárenie a starostlivosť o životné prostredie. Ubytovanie sa nachádza v rôznych budovách po celej farme a ponúka návštevníkom možnosť zažiť prírodu zo skutočne blízka.

Okrem ubytovania ponúka Selva Negra aj množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete si zahrať golf na miestnom golfovom ihrisku, jazdiť na koňoch, prechádzať sa po chodníkoch v lesnom poraste alebo si užívať úplného pokoja a ticha objímajúceho túto pravú divočinu.

Jedna z najlepších vecí na Selva Negra Cloud Forest je gotický štýl, ktorým sú budovy zariadené. Mnoho stavieb má tmavú fasádu, ktorá pripomína gotické hradby a v kombinácii s dreveným nábytkom, ktorý je vyrobený z miestneho dreva, pôsobí vštepenej dojem historického miesta. Nie je to však len estetická záležitosť, táto kombinácia kovu a dreva je navyše ideálna na reguláciu teploty v budovách.

Ak teda hľadáte miesto, kde si môžete užiť kráľovstvo prírody a pritom vychutnať si ubytovanie v historickom ojedinelom prostredí, Selva Negra Cloud Forest je tým pravým miestom, kde vám toto všetko bude ponúknuté. Preto choďte do Nikaraguy a užite si túto krásnu prírodnú oázou.


Letenka Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Selva Negra Cloud Forest je nádhernou oblastí nacházející se na severu Nikaraguy. Letenka do této oblasti je zajištěním nevšedního zážitku a umožní vám objevit jedinečnou krásu národního parku.

Při letu z Evropy se nejspíše dostanete do letiště Augusto C. Sandino, které se nachází v hlavním městě Managua. Zde se můžete ubytovat v jedné z mnoha hotelů a potom vyrazit vlakem do oblasti Matagalpa, která je vzdálena asi 3 hodiny jízdy.

Po příjezdu do Matagalpy se můžete ubytovat v hotelu Selva Negra, který se nachází nedaleko národního parku. Hotel je vybudován na biodynamicky obhospodařovaném statku a nabízí různé druhy ubytování - od pokojů v hlavní budově po samostatné chatky rozmístěné po celém statku.

Celkově v oblasti Selva Negra Cloud Forest existuje mnoho možností, jak si užít pobyt v této nádherné přírodě. Můžete se projít po lesních cestách, plavat v jezírkách, navštívit vodopády a nepřestávat se obdivovat neuvěřitelnému rostlinnému a živočišnému světu.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit je návštěva farmy kávy, která se nachází přímo v národním parku. Při této exkurzi se dozvíte o procesu sklizně a přípravy kávy a samozřejmě si můžete vypít kvalitní šálek této oblíbené nápoje.

Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete se vydat na horolezeckou výpravu na jeden z nejvyšších vrcholů v oblasti - El Mogoton. Tento vrchol se nachází v nadmořské výšce 2100 metrů a nabízí nádherné výhledy na celou oblast.

Návštěva národního parku Selva Negra Cloud Forest je nezapomenutelným zážitkem a letenka do této oblasti je poznáním neuvěřitelně krásného a jedinečného přírodního světa. Přijďte a nechte se unést krásou Nikaraguy!


Dovolenka Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Nikaragua je destináciou, ktorá má veľa ponúknuť pre cestovateľov, ktorí túžia zažiť niečo úplne odlišné od bláznečieho turistického ruchu na plážach. Selva Negra Cloud Forest je jednou z takých miest, ktoré sa odlišujú od zvyčajných turistických trás.

Selva Negra je ekologická farma a prírodné rezervácia, ktorá sa nachádza na pohorí Nueva Segovia v Nikarague. Je to ideálne miesto pre cestovateľov, ktorí hľadajú odpočinok v prírode a chcú preskúmať miestne ekosystémy.

Návštevníci si môžu prenajať horské kolo a preskúmať okolitú krajinu alebo si objednať prevádzku, ktorá ich prevedie cez neprebádanú džungľu na prechádzky a pozorovanie vtákov. Tu sa nachádza množstvo fariem, kde sa pestuje káva, ako aj pralesov a jazier, ktoré sú domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat.

Okrem toho sa v Selva Negra nachádza aj miestna kávovarnia, kde si návštevníci môžu ochutnať kávu vyrobenú z miestnych zŕn. Kaviareň ponúka aj miestne zákusky, ktoré sú tu pripravované v skutočne ručnej výrobe.

Ak ste si naplánovali cestu do Nikarague, neváhajte navštíviť Selva Negra Cloud Forest. Je to unikátne miesto, ktoré je plné prirodzeného krásy a duchu miestnej komunity. Dovolenka v Selva Negra je evokáciou prírodného dobrodružstva, ktoré si neodpustite. Najlepší čas na návštevu tohoto miesta je od decembra do apríla, keď je suchšie počasie, čo umožňuje lepšiu prístupnosť krajiny.

Nikaragua je klenot pre cestovateľov, ktorí chcú objavovať miesta, ktoré zatiaľ nezískali na popularite. Selva Negra Cloud Forest je jedným z takýchto klenotov, ktorý ponúka návštevníkom jedinečnú prírodnú scenériu a nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


1. Čo je Selva Negra Cloud Forest?
Selva Negra Cloud Forest sa nachádza v severovýchodnej časti Nikaraguy a je jedným z najväčších zachovaných dažďových lesov v strednej Amerike.

2. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov Selva Negra Cloud Forest?
V Selva Negra sa môžete venovať rôznym aktivitám, ako napríklad turistike, jazde na koni, jazde na bicykli, pozorovaniu vtákov, kúpaniu v rieke a iným zábavným aktivitám.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Selva Negra Cloud Forest?
Najlepší čas na návštevu Selva Negra Cloud Forest je pomerne celoročne. Od mája do novembra je obdobie dažďov, kedy sú teploty mierne. Od decembra do apríla sú teploty vyššie a menej daždivé.

4. Aké rastliny a zvieratá sa vyskytujú v Selva Negra Cloud Forest?
V Selva Negra môžete nájsť rôzne druhy rastlín, ako napríklad bromélií, orchidey a samozrejme množstvo druhov stromov. Zaujímavé druhy zvierat zahrňujú opossumy, opice, kolibrie, tapíry a mnohé ďalšie.

5. Aké sú ubytovacie možnosti v Selva Negra Cloud Forest?
V Selva Negra sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, bungalovov a hostincov. Každá možnosť ubytovania sa líši svojou unikátnou atmosférou a ponúka rôzne pohodlnosti a zariadenia.

6. Aké sú vhodné oblečenie a výbava pre návštevu Selva Negra Cloud Forest?
Ak sa chystáte navštíviť Selva Negra, je dôležité mať pri sebe vhodné oblečenie a výbavu. Môžete potrebovať plášť alebo bundu, trekové topánky, slnečné okuliare, klobúk a ďalšie nevyhnutné veci.

7. Ako sa dostať do Selva Negra Cloud Forest?
Selva Negra sa nachádza v severovýchodnej časti Nikaraguy a je možné sa tam dostať autom alebo autobusom z Managuy alebo Leónu. Taktiež je možné sa tam dostať s organizovanou prepravou alebo taxíkom.


Počasie Nikaragua Selva Negra Cloud Forest


Nikaragua je známa svojou exotickou krajinou, ktorá ponúka rôzne druhy prírodných krás. Jedným z miest, ktoré súvisia s touto exotickou krajinou, je Selva Negra Cloud Forest. Toto miesto je zaujímavé pre svoje unikátne počasie, ktoré sa líši od väčšiny zvyšku krajiny.

Selva Negra Cloud Forest sa nachádza na severe Nikaraguy na úpätí horského pásma Cordillera Isabelia. Toto miesto sa nachádza na nadmorskej výške medzi 1200 a 1700 metrov nad morom. Táto oblasť bola po prvýkrát prezentovaná pre verejnosť v roku 1975 a má celkovú rozlohu 3000 hektárov.

Hlavným dôvodom, prečo sa Selva Negra Cloud Forest nazýva Cloud Forest, je kvôli zvýšenej vlhkosti, ktorú tu môžete nájsť. Toto miesto má vlhkú klímu s teplými dnami a chladnými nocami, s priemernou ročnou teplotou 18°C až 22°C. V letných mesiacoch sa teploty v Selva Negra Cloud Forest môžu dostať až na 28°C, ale v zimných mesiacoch môžu teploty klesnúť až na 10°C.

Túto oblasť charakterizuje zmrznutá oblasť, kde stromy sú pokryté machom a lišajníkmi a obloha a pôda sú pokryté aj hmlou. Jedným z hlavných faktorov, ktorý prispieva k zvýšeniu vlhkosti v tejto oblasti, je dážď. Selva Negra Cloud Forest dostáva cez rok v priemere 3000 až 3500 mm zrážok, ktoré sa nám snažia každý štvrtý a šiesty mesiac kondenzovať v oblakoch.

Takéto počasie má svoje výhody pre miestnych obyvateľov, ktorí tu pestujú kávu a organické zeleniny. Dážď a zvýšená vlhkosť v tejto oblasti sú pre tieto plodiny ideálne. Céli Selva Negra Cloud Forest využívajú túto prírodnú výhodu a vytvárajú výnimočné organické produkty, ktoré sú potom exportované do celého sveta.

Celkovo, Selva Negra Cloud Forest je jedinečné miesto, ktoré má svoje vlastné klimatické podmienky a spôsobuje to, že je miestom, ktoré si vyžaduje odlišnú starostlivosť a pozornosť. Pre miestnych obyvateľov je toto miesto dar z prírody a je to miesto, ktoré by malo byť všetkým návštevníkom zahraničia odporúčané.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách