Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Arménsko Kláštor Noravank

Letenka Arménsko Kláštor Noravank


Arménsko je krajina s bohatou históriou a jedinečnými kultúrnymi pamiatkami. Medzi najkrajšie a najznámejšie patrí kláštor Noravank, ktorý sa nachádza na juhu krajiny. Tento kláštor sa stal obľúbeným miestom návštevníkov z celého sveta a jeho krása vás nikdy nesklame.

Cesta do Arménska môže byť pre niekoho náročná, ale keď už raz dorazíte, bude vám to stať za to. Najlepšou možnosťou je letenka, ktorá vás dovezie na letisko v Jerevane. Je to hlavné mesto Arménska a jedno z najstarších miest na svete.

Z letiska si môžete prenajať auto alebo využiť služby miestnych sprievodcov na preskúmanie Arménska. Ak chcete navštíviť kláštor Noravank, odporúčame si prenajať auto, pretože je to asi 120 kilometrov jazdy od Jerevanu.

Prvýkrát sa o Noravanku hovorilo koncom 8. storočia, ale kláštor bol postavený až v 13. storočí. Bol založený rodinou Orbelianovcov, ktorá bola veľmi bohatá a vplyvná v tomto regióne. Kláštor sa nachádza medzi strmými skalami a sú v ňom pozoruhodné architektonické prvky, ktoré vynikajú svojou krásou a eleganciou.

V Noravanku nájdete chrám svätého Jána Krstiteľa, kde môžete vidieť pozoruhodný freskový obraz a oltár. Tento chrám je jedným z najznámejších miest v kláštore a jeho krása vás určite očarí. Ďalšie miesta, ktoré by ste mali vidieť, sú kaplnka svätého Grigorija a zvonica, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na celý kláštor.

Keď budete v kláštore, budete mať možnosť ochutnať miestnu kuchyňu. Keďže kláštor bol miestom modlitieb a meditácie, jedlo tu bolo vždy čisté a zdravé. Radi by sme vám odporučili skúsiť tradičné arménske špeciality, ako sú kebab, dolmas alebo lavash.

Kláštor Noravank je miestom plným histórie a krásy, ktoré stoja za to vidieť na vlastné oči. Arménsko je fascinujúca krajina a keď sa rozhodnete navštíviť tento kláštor, nezabudnite si urobiť fotky a zachovať si tie najkrajšie spomienky. Preto neváhajte a kúpte si letenku do Arménska a navštívte tento nádherný kláštor Noravank.


Dovolenka Arménsko Kláštor Noravank


Kláštor Noravank v Arménsku je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť. Leží v údolí rieky Achary, v oblasti Vajots Dzor, asi 120 km juhozápadne od hlavného mesta Erevan. Tento kláštor je jednou z najdôležitejších pamiatok Arménie a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Kláštor Noravank bol postavený v 13. storočí a bolo to miesto, kde žili mnísi. Okrem nádherných stavebných prvkov, napríklad prírozeného kamenného pódia a kamenných reliéfov, jeho najznámejšou atrakciou je chrám sv. Karapeta, ktorý bol postavený v roku 1225. Tento chrám má veľkú historickú hodnotu pre Arménsko a je miestom každoročných pútnických slávností.

Okrem chrámu sv. Karapeta, v kláštore návštevníci môžu vidieť i ďalšie nádherné architektonické prvky, vrátane chrámu sv. Jany, pohrebnej veže a kláštorného múzea. V múzeu sú vystavené vzácne rukopisy, starodávne tlače a iné cenné historické artefakty, ktoré sú súčasťou histórie Arménska.

Okrem návštevy kláštora, návštevníci sa môžu aj prechádzať bližšie k jaskyni Areni-1, kde boli v roku 2010 objavené najstaršie vinohrady na svete, ktoré sú staré viac ako 6 000 rokov.

Ak si chcete užiť krásy Arménska, potom nesmiete premeškať návštevu kláštora Noravank. Okrem toho, že budete vidieť nádherné historické pamiatky, budete mať tiež príležitosť pokochať sa krásnymi scenériami a krajinou Arménska. Je to jedno z najlepších miest, ktoré by ste mali na svojej cestách Arménskom navštíviť, aby ste pochopili hlbšie históriu a kultúru tohto nádherného krajiny.


Počasie Arménsko Kláštor Noravank


V Arménsku sa nachádza množstvo zaujímavých atrakcií, no jednou z najkrajších je určite kláštor Noravank. Tento kláštor je situovaný v údolí Gnishik, iba zopár kilometrov od mesta Jermuk. Každý rok sem prichádza množstvo návštevníkov, ktorí sa chcú pokochať jeho nádhernou architektúrou a súčasne sa dozvedieť viac o bogatej histórii Arménska.

Ak sa rozhodnete navštíviť kláštor Noravank, je dôležité poznať miestne počasie. V Arménsku je prevažne teplé a suššie počasie. V lete však môže byť veľmi horúco, s teplotami nad 30 stupňov Celsia. Ideálny čas na návštevu kláštora preto závisí od vašich preferencií. Ak máte radi teplé počasie a nevadí vám horúce leto, môžete prísť kedykoľvek medzi júnom a septembrom. Ak preferujete miernu teplotu a chcete sa vyhnúť hmle, môžete sem prísť v jarných a jesenných mesiacoch.

Keďže kláštor sa nachádza v horskej oblasti, počasie môže byť pomerne nepredvídateľné. Aj keď príroda tu poteší svojimi krásami, návštevník by si mal byť vedomý, že vlhkosť a chlad môžu naraziť aj v lete. Preto by ste mali pripraviť vhodné oblečenie a obuv. Ak sa chystáte sem ísť v zimnom období, môžete očakávať sneh a chladné teploty. Avšak, aj keď sa môže stať, že kláštor bude kvôli počasiu zatvorený, nezúfajte. V blízkom okolí nájdete množstvo ďalších krásnych miest, ktoré stojí za návštevu.

Ak sa rozhodnete navštíviť kláštor Noravank, budete mať možnosť vidieť vzácne historickej pamiatky, ktoré veľmi jasne dokumentujú históriu Arménska. Odtiaľ budete mať tiež výhľad na úchvatné okolitú scenériu. S príjemným a priaznivým počasím sa môžete teda tešiť na dokonalú návštevu a unikátny zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Kláštor Noravank


1. Kde sa nachádza kláštor Noravank?
Kláštor sa nachádza v južnej časti Arménska, asi 120 km od hlavného mesta Jerevan.

2. Kedy bol kláštor postavený?
Kláštor bol postavený v 13. storočí.

3. Aké sú poplatky za vstup do kláštora?
Vstup do kláštora je voľný, ale v niektorých častiach môže byť potrebné zaplatiť poplatky za fotografovanie alebo kamerovanie.

4. Aké je oblečenie povolené pri návšteve kláštora?
Pri návšteve kláštora by sa malo nosiť slušné oblečenie a zakrývať ramená a kolená.

5. Aké sú otváracie hodiny kláštora?
Kláštor je otvorený denne od 9:00 do 18:00 hod.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do kláštora Noravank?
Najlepšie je prenajať si auto alebo využiť organizovanú turistickú prehliadku.

7. Koľko času je potrebné na návštevu kláštora Noravank?
Návšteva kláštora môže trvať od jednej do dvoch hodín.

8. Aké historické pamiatky sa nachádzajú v kláštore Noravank?
V kláštore sa nachádzajú niektoré z najstarších a najzaujímavejších kresieb a sochárskych diel v Arménsku. V kláštore sú tiež zachované niektoré z najstarších ručne písaných kníh a rukopisov.

9. Existuje aj ubytovanie v kláštore Noravank?
Nie, v kláštore nie je možné ubytovanie.

10. Aké sú najlepšie doby na návštevu kláštora Noravank?
Najlepšie doby na návštevu kláštora sú na jar a na jeseň. V lete môže byť veľmi horúco a v zime môže byť príliš chladno.


Ubytovanie Arménsko Kláštor Noravank


Arménsko je krajinou s bohatou históriou a kultúrou, ktorú si môžete užiť aj vďaka ubytovaniu v niektorom z kláštorov. Jedným z najkrajších a najznámejších je kláštor Noravank. Tento kláštor z 13. storočia sa nachádza v údolí Amaghu. Jeho najväčšou atrakciou je krásna katedrála Surb Astvatsatsin, ktorá sa ťahá vysoko do oblohy ako symbol lásky a zasvätenia.

Ubytovanie v kláštore Noravank je možné vo vzdialenosti približne 5 km od kláštora, kde sa nachádza ubytovacie zariadenie Noravank B&B. Toto ubytovanie sa môže pochváliť najkrajším výhľadom na údolie a okolité hory, ktoré okamžite inšpirujú.

Ponúkané sú priestranné a dobre vybavené izby, ktoré zaručujú pohodlie a relaxáciu. Všetky izby sú vybavené vlastným WC a kúpeľňou, televízorom a klimatizáciou. Okrem toho disponujú aj balkónom alebo terasou, kde si môžete vychutnať raňajky s nádherným výhľadom.

Keďže sa nachádza v tichom a pokojnom prostredí, Noravank B&B je ideálnym miestom pre oddych po náročnom dni plnom objavovania okolitých pamiatok a krásnej prírody. Ponúka aj širokú škálu služieb, aby sa každý host cítil príjemne a pohodlne. Medzi tieto služby patria napríklad zádavné ​​služby, výlety do blízkeho okolia a masáže.

Ďalšími zaujímavými miestami, ktoré sa v blízkosti ubytovania nachádzajú, sú hlboké kaňony a skalnaté formácie, ktorými sa môžete prechádzať a vychutnať si okolitú prírodu.

Ubytovanie v kláštore Noravank B&B je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý najlepšie ukazuje jedinečnú kultúru a krásu Arménska. Ak chcete zažiť toto čarovné miesto, zarezervujte si svoju izbu v Noravank B&B a zažite kúzlo kláštora Noravank ako nikdy predtým.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách