Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Rwanda Mount Karisimbi

Letenka Rwanda Mount Karisimbi


Rwanda je jednou z najkrajších krajín v Afrike a domovom viacerých národných parkov. Medzi tieto parky patrí aj park Virunga, ktorý je domovom horského vrchu Karisimbi - najvyššieho vrchu Rwandy. Ak sa rozhodnete navštíviť tento nádherný vrch, rozhodne sa vám urobí lepšie, ak si zabezpečíte letenku Rwanda Mount Karisimbi.

Letenka Rwanda Mount Karisimbi vám umožní letieť do hlavného mesta Rwandy, Kigali, odkiaľ sa môžete vydať na túru do národného parku Virunga. Park Virunga je známy pre svoju prírodnú krásu a svojou neobyčajnou faunou a flórou. Je domovom pre viac ako 200 druhov cicavcov - vrátane tzv. "veľkých päťok" Afriky: slonov, levov, leopardov, buvolov a nosorožcov.

Vrch Karisimbi je jedným z najvyšších vrchov v Rwande s výškou 4 507 metrov. Túry na tento vrch môžu trvať 2-3 dni a sú veľmi náročné. Turistično-prírodná spoločnosť Rwanda Development Board však zabezpečuje výlety za sprievodu miestnych horských vodcov a horských sprievodcov, takže aj tí menej zdatní sa môžu vydať na túru na tento nádherný vrch.

Počas túry sa obvykle prechádza cez mláky, rieky a husté lesy, kde môžete vidieť množstvo živočíchov a rastlín. Na vrchole je obvykle veľmi chladno a veterno, ale krásny výhľad na okolitý kraj z čoho sa určite vyplatí vytrvalosť počas túry.

Ak máte záujem o letenku Rwanda Mount Karisimbi, mali by ste sa rozhodne zabezpečiť dopredu, pretože nie je mnoho letov k dispozícii. Súčasne je potrebné mať na pamäti, že povolenie na vstup do národného parku Virunga jej majiteľom vyjde na cca 1 500 USD, ďalej sú tu poplatky za horských sprievodcov a miestneho horského vodcu.

Napriek nákladom sa však výlet na vrch Karisimbi určite oplatí a ponúka zážitky, ktoré si ktorýkoľvek cestovateľ určite bude pamätať na celý život.


Ubytovanie Rwanda Mount Karisimbi


Rwanda je jedným z najkrajších miest v Africkom kontinente a je známa svojou úchvatnou prírodou a zvieratami. Ak hľadáte ubytovanie v Ruande a máte chuť na nezabudnuteľnú dovolenku, Mount Karisimbi je miestom, ktoré by malo byť na vašom zozname.

Mount Karisimbi sa nachádza v Kongo-Rwandskom pohorí a je s výškou 4507 metrov najvyššou horou Ruandy. Táto hora je známa svojím nádherným výhľadom na okolité pohoria a krásnou prírodou, kde môžete vidieť vzácne zvieratá ako napríklad gorily vrchovské.

Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v tejto oblasti, máte niekoľko možností. Môžete si zvoliť luxusný hotel s výhľadom na pohorie alebo ubytovanie v jednej z mnohých chatiek v blízkosti národného parku.

Luxusné hotely ponúkajú komfortné izby s balkónom a výhľadom na hory. Môžete si tu vychutnať vynikajúcu kuchyňu a zároveň si užiť večery súkromia s krásnym výhľadom na okolie.

Ak ste dobrodružné typy a máte radi kontak s prírodou, mohlo by byť pre vás ubytovanie v chatkách lepšou voľbou. Chatky sú umiestnené v nádhernom prostredí, ktoré vám umožní vychutnať si kúsok prírody a zvierat.

Nájdete tu chatky rôznej ceny a každá z nich ponúka svoju jedinečnú atmosféru. Môžete si zvoliť chatku priamo v blízkosti národného parku a užiť si pokoj a ticho s výhľadom na horu Karisimbi. Chatky ponúkajú aj rôzne služby, ako napríklad výlety do okolia alebo výlety na horu.

Rwanda Mount Karisimbi je miestom, kde môžete zažiť prírodu v jej najlepšom svetle. Nech už si zvolíte akékoľvek ubytovanie, určite vám poskytne skvelé zážitky a nezabudnuteľné momenty. Oplatí sa sem prísť a vychutnať si krásy Ruandy, krajiny, ktorej príroda zanecháva vynikajúce dojmy.


Najčastejšie otázky a odpovede Rwanda Mount Karisimbi


1. Čo je Mount Karisimbi?
Mount Karisimbi je sopka nachádzajúca sa na hranici medzi Rwandou a Kongom.

2. Aká je výška Mount Karisimbi?
Mount Karisimbi je s výškou 4 507 metrov najvyššou sopkou v Rwande a šiestou najvyššou vo všetkých afrických krajinách.

3. Koľko trvá výstup na Mount Karisimbi?
Výstup na Mount Karisimbi trvá zvyčajne dva dni, pričom prvý deň sa vystúpi do nadmorskej výšky asi 3 700 metrov a druhý deň sa stúpa na vrchol.

4. Je potrebné mať niečo špeciálne na výstup na Mount Karisimbi?
Áno, potrebné je mať dobrú fyzickú kondíciu a dobrú výbavu pre horskú túru, vrátane teplého oblečenia, ochrany proti dažďu a vetru, stanu, spacieho vaku, jedál a pitnej vody.

5. Je možné výstup na Mount Karisimbi absolvovať samostatne alebo je potrebný sprievodca?
Na výstup na Mount Karisimbi je potrebný sprievodca a povolenie od národného parku, ktoré sa dá získať prostredníctvom turistickej agentúry.

6. Aké je počasie na Mount Karisimbi?
Počasie na Mount Karisimbi je chladné a môže byť zmenlivé v závislosti od ročného obdobia. Je lepšie sa pripraviť na silný vietor a daždivé podmienky.

7. Aké zvieratá môžeme vidieť pri výstupe na Mount Karisimbi?
Na ceste na vrchol Mount Karisimbi môžete vidieť gorily, zlaté opice a lemurov.

8. Je výstup na Mount Karisimbi nebezpečný?
Výstup na Mount. Karisimbi nie je nebezpečný, ale vyžaduje si dobrú fyzickú kondíciu a dobrú pripravenosť. Je potrebné rešpektovať miestne pravidlá a pokyny sprievodcu.


Dovolenka Rwanda Mount Karisimbi


Rwanda, známa pre svoje nádherné národné parky a gorily, ponúka aj unikátnu dovolenku na vrchole Mount Karisimbi. Tento aktivita je určená pre turistov, ktorí majú radosť z trekkingu a horolezectva. Mount Karisimbi, nachádzajúci sa na hranici Rwandy a Demokratickej republiky Kongo, je štvrtý najvyšší vrch Afriky so výškou 4 507 metrov nad morom.

Dovolenka Mount Karisimbi zvyčajne trvá dva dni. Aktivita začína v meste Ruhengeri, v ktorom turisti dostanú krátku prípravnú lekciu o trekkingu a bezpečnosti. Potom sú turisti prepravení do základného tábora v Kráľovskom národnom parku (Volcanoes National Park), ktorý je súčasťou pohoria Virunga.

Po ubytovaní a jedle sa turisti vyberajú na trekking do základného tábora na vrchole Mount Karisimbi. Trek započína v noci, tým pádom je nutná poctivá príprava. Turisti musia byť dobre vybavení a oblečení, pretože na vrchole sa nachádza extrémne chladná klíma. Trek trvá približne 6 až 7 hodín. Turisti prechádzajú zatiaľ nevylúčeným tajomstvom krajiny, pestré zelené mestá, kopcami a kefou. Na vrchole treku je tá najlepšia časť dovolenky. Turisti získajú úchvatný výhľad na celý národný park a taktiež na Kongo.

Druhý deň je považovaný ako masážovanie deň pre turistov. Turisti si počas prechodu dolu môžu prehliadnuť kráter na vrchole Karisimbi. Cestou dole môžu vidieť aj pozoruhodné miesta, ako sú hory Visoke, Karisoke a Bisoke.

Dovolenka na Rwanda Mount Karisimbi je určená pre turistov, ktorí majú rádi výzvy, horolezectvo a treking. To všetko je spojené s návštevou krásnych miest a úžasne prepracovaného národného parku v tejto perle afrického kontinentu. Ak hľadáte dobrodružstvo a chcete vidieť niečo nové a nezvyčajné, Rwanda Mount Karisimbi je práve to, čo hľadáte.


Počasie Rwanda Mount Karisimbi


Rwanda je krásna krajina, ktorá sa vyznačuje pestrým počasím a nádhernými horami. Najvyššou horou v Rwande je Mount Karisimbi, ktorá sa nachádza na hranici medzi Rwandou a Kongom. Táto horu sa tiahne do výšky 4 507 m nad morom a ponúka návštevníkom úchvatný pohľad na okolité kopce a doliny.

Počasie na Mount Karisimbi je pomerne chladné a vlhké počas väčšej časti roka. Teploty na vrchole často klesajú pod bod mrazu a preto je dôležité, aby návštevníci boli pripravení na chladné počasie. Na druhej strane, v nižších nadmorských výškach sa počasie môže pohybovať od teplého až po chladné podnebie počas celého roka.

Hlavným obdobím, kedy sa návštevníci môžu tešiť z najlepšieho počasia na Mount Karisimbi, je od júna do augusta a od januára do februára. V týchto obdobiach sa počasie zvyčajne vylepší a ponúkne návštevníkom krásne pohľady na okolie. Avšak, aj napriek týmto obdobiam, môže byť počasie na horách nepredvídateľné a zmeny môžu nastať každú chvíľu.

Okrem chladného a vlhkého počasia, môžu navštíviť Mount Karisimbi aj búrky a silné veterné podmienky. Preto je dôležité, aby návštevníci boli pripravení na rôzne typy počasia a mali so sebou dostatok vrstiev oblečenia, aby sa mohli pred náhlymi zmenami počasia chrániť.

Celkovo povedané, počasie na Mount Karisimbi môže byť zemitej krásne, ale zároveň aj nebezpečné. Preto je dôležité, aby návštevníci pred cestou na horu dôkladne zvážili svoju kondičnú prípravu a mali s sebou dostatok vybavenia a zásob, aby sa mohli chrániť pred nepriaznivými podmienkami. Ak máte odvahu vystúpiť na vrchol Mount Karisimbi, rozhodne sa vám to oplatí, pretože sa vám naskytne nádherný pohľad na jedinečnú krásu Rwandy.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách