Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Monako Museum of Prehistoric Anthropology

Najčastejšie otázky a odpovede Monako Museum of Prehistoric Anthropology


1. Kde sa nachádza Monako Museum of Prehistoric Anthropology?
- Muzeum sa nachádza v Monackom zámku na jeho prvom poschodí.

2. Aké sú otváracie hodiny?
- Muzeum je otvorené každý deň okrem utorkov a sviatkov od 10:00 do 18:00.

3. Aká je vstupná cena?
- Vstupné pre dospelých je 8 eur, pre deti od 6 do 18 rokov 4 eurá a pre deti do 6 rokov zdarma. Existujú aj rôzne zľavy pre študentov, dôchodcov a skupiny.

4. Aké exponáty má muzeum zahrnúť?
- V muzeu sa nachádza kolekcia exponátov ukazujúcich vývoj človeka v predhistorickej ére vrátane kamenných nástrojov, keramickej a kovovej práce a unikátnych kostrov z doby kamennej a bronzovej.

5. Sú vstupenky online dostupné?
- Áno, návštevníci si môžu zakúpiť vstupenky online na oficiálnej stránke muzea alebo na mieste v pokladni.

6. Je možné si v muzeu kúpiť suveníry?
- Áno, v muzeu je malý obchod s darčekmi, kde si návštevníci môžu zakúpiť knihy, pohľadnice, suveníry a repliky exponátov.

7. Aká je dĺžka trvania návštevy?
- Trvanie návštevy závisí od každého jednotlivého návštevníka, ale odporúča sa vyhrať si prehliadku na približne 1-2 hodiny.

8. Aké sú pravidlá pre fotografovanie v muzeu?
- Fotografovanie je v muzeu dovolené, avšak použitie blesku je zakázané. Tiež je zakázané používať statívy.

9. Je v muzeu možná prehliadka s anglicky hovoriacim sprievodcom?
- Áno, existujú možnosti prehliadok s anglicky hovoriacim sprievodcom. V prípade záujmu odporúčame rezervovať si prehliadku vopred.

10. Je muzeum vhodné pre deti?
- Áno, muzeum môže byť vhodné pre staršie deti, pretože poskytuje zaujímavý pohľad na vývoj človeka v predhistorickej ére. Pre malé deti však môže byť návšteva náročná.


Letenka Monako Museum of Prehistoric Anthropology


Monako Museum of Prehistoric Anthropology (MMPA) je múzeum v Monaku, ktoré sa zameriava na kameňolomnú a paleolitickú históriu, najmä na čas pred 350 000 až 7 000 rokmi.

V múzeu MMPA návštevníci nájdu mnoho zaujímavých exponátov. Základom expozície sú zvyčajne archeologické nálezy, ktoré sú vykopávané na miestach, kde boli prítomné naše predkovia. Prehliadka ponúka ukážky rôznych archeologických nálezov, ale aj nástrojov a zbraní, ktoré používali ľudia v tej dobe.

Zvláštny dôraz sa klade na výskum v jaskyniach, ktorý je v Monaku kvôli pobrežnej polohe zvlášť dôležitý. Ďalším zaujímavým exponátom je napríklad presná kópia jaskynnej maľby ľudí a zvierat - kresby, ktoré boli vytesané do stien jaskýň a ktoré zachytávajú každodenný život našich predkov.

MMPA je multifunkčné miesto pre výskum, edukáciu i turistiku. Ponúka rôzne podujatia, prednášky i exkurzie. Jednou z najpopulárnejších atrakcií v MMPA je WorkShop pre deti, kde sa môžu dozvedieť o pravekých nástrojoch a vitajte aj prakticky. Ďalšou výhodou tohto múzea je jeho umiestnenie. Leží na vrchole nádhernej skaly, s úchvatným výhľadom na celé Monako.

Ak plánujete navštíviť MMPA, nezabudnite na to, že je tu mnoho ďalších miest na preskúmanie. Napríklad Monako ponúka celý rad kultúrnych pamiatok, ktoré si môžete zapísať do zoznamu svojich zážitkov. Môžete navštíviť Napoleonské múzeum, námestie Casino de Monte Carlo, katedrálu sv. Mikuláša a množstvo ďalších pamiatok, ktoré sú vzdialené len krátku prechádzku od múzea MMPA.

V MMPA si návštevníci môžu užiť unikátne zážitky a dozvedieť sa zaujímavé informácie o našich predkoch a ich živote v praveku. Ak sa snažíte spoznať históriu a kultúru Monaka, múzeum MMPA je miesto, ktoré rozhodne nemôžete vynechať. Stačí vám len letenka a môžete sa ponoriť do praveku, priamo v srdci Európy.


Dovolenka Monako Museum of Prehistoric Anthropology


Monako Museum of Prehistoric Anthropology: Fascinujúca dovolenka pre archeologických nadšencov

Mesto Monako je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Z tohto dôvodu sa stalo populárnym turistickým miestom, kde pracujú aj najlepší prírodovedci, ktorí sa zaoberajú archeológiou a paleontológiou. Medzi najzaujímavejšie miesta patrí Monako Museum of Prehistoric Anthropology, ktoré ponúka fascinujúce zážitky pre návštevníkov, ktorí sú zvedaví na históriu ľudstva.

Monako Museum of Prehistoric Anthropology sa nachádza v budove z 18. storočia, ktorá bola kedysi honosným sídlom viktóriánskiego princa. Tento princ však bol známy svojím záujmom o prírodu a jeho zbierky fosílií a ostatkov zvierat sa stali základom pre výstavy vytvorené v mnohých miestach Monaka. No vďaka jeho záujmu o minulosť ľudstva si princ uvedomil, že dôležitou súčasťou histórie sú aj prvé kroky našich predkov a ich zvyky, spôsoby života a kultúra.

Výstavy v Monako Museum of Prehistoric Anthropology ponúkajú detalizovaný pohľad do životov našich predkov. Sú tu vystavené kosti zvierat, ktoré žili v tejto oblasti pred mnohými tisícročiami, spolu s nástrojmi a artefaktmi, ktoré boli používané na lovenie a získavanie potravy. Návštevníci sa môžu dozvedieť viac o rituáloch našich predkov a významných nálezoch archeológie, ktoré boli zistené v tejto oblasti.

Hlavnou atrakciou Monako Museum of Prehistoric Anthropology je zbierka ľudských lebiek a kostí, ktoré sa nachádzajú na niekoľkých poschodiach budovy. Táto zbierka je jednou z najväčších v Európe a ponúka významnú pozornosť ľudskému vývoju a evolúcii. Návštevníci môžu vidieť lebky a kosti, ktoré pochádzajú zo vzdialených častí sveta a z rôznych období ľudskej histórie.

Okrem toho, že Monako Museum of Prehistoric Anthropology ponúka fascinujúci pohľad na ľudskú históriu, je to aj miesto, kde sa vzdialenosť medzi minulosťou a prítomnosťou stáva zaujímavým zážitkom pre návštevníkov. Muzeum ponúka interaktívne exponáty, ktoré dokážu preniesť ľudskú históriu do súčasnosti.

Pre tých, ktorí majú záujem o návštevu Monaka Museum of Prehistoric Anthropology, je potrebné vedieť, že musia dodržiavať reštrikcie, ktoré sa týkajú fotografovania a dotýkania sa vystavených exponátov. Avšak, ak ste nadšený archeológ alebo paleontológ, ktorý má záujem o spoznanie ďalších kapitol ľudskej histórie, tak je toto miesto ideálnou voľbou pre váš ďalší dovolenkový pobyt.

Monako Museum of Prehistoric Anthropology dokáže ponúknuť pohľad na našu minulosť v krajine, ktorá je známa svojou exkluzivitou a luxusom. Táto dovolenka ponúka návštevníkom možnosť poznať niečo nové a zároveň cítiť sa akoby boli posunutí do minulosti. Pre tých, ktorí sú zvedaví na ľudskú históriu a chcú sa dozvedieť viac o našich predkoch, je Monako Museum of Prehistoric Anthropology tou správnou voľbou.


Ubytovanie Monako Museum of Prehistoric Anthropology


Monako je malé, ale zaujímavé kniežatstvo s úžasnou históriou a prírodnými krásami. Mnohí návštevníci prichádzajú do Monaka hlavne kvôli jeho slávnej zábave a športovým podujatiam, ale existuje aj množstvo iných zaujímavostí, ktoré stojí za to vidieť. Jednou z nich je Monako Museum of Prehistoric Anthropology.

Monako Museum of Prehistoric Anthropology sa nachádza v jednej z budov historického paláca Grimaldi. Museum bola založené v roku 1902 a je považované za jednu z hlavných turistických atrakcií Monaka. Zoznamujú návštevníkov s históriou oblasti a jej najstaršími osadníkmi. Monako bolo obývané už v dobe bronzovej, ako dokazujú nálezy z obdobia 2000 pred n.l.

Vstupné do Monako Museum of Prehistoric Anthropology je pre verejnosť prístupné a je umiestnené v prvom podlaží paláca Grimaldi. V hlavnej hale sú vystavené významné nálezy a exponáty, ktoré predstavujú vývoj ľudského osídlenia tejto oblasti. Medzi najzaujímavejšie exponáty patrí nájdenie kosti z obdobia neolitu. Táto stará kost bola viac ako 4 000 rokov stará a bola objavená pri výkopoch v oblasti Lavrotto.

Museum má aj ďalšie exponáty, ktoré predstavujú ľudské nástroje, zbrane a predmety náboženského významu z rôznych období dejín. Okrem toho má zbierku aj keramických artefaktov, ktoré boli používané pri každodenných úlohách, ako napríklad na varenie a skladovanie potravín.

Monako Museum of Prehistoric Anthropology je otvorené pre návštevníkov počas roka s výnimkou dňa veľkonočnej nedeľe a vianočných sviatkov. Vstupné do Museum v roku 2021 stojí 6 € pre dospelých a 4 € pre študentov a deti.

Monako Museum of Prehistoric Anthropology je ideálne miesto na zdokumentovanie histórie oblasti a na zoznámenie sa s najdôležitejšími exponátmi. Ubytovanie v blízkosti tohoto múzea je síce možné, no táto oblasť Monaka je pomerne drahá, takže by to mohlo byť nákladné. Ale každopádne návšteva Monako Museum of Prehistoric Anthropology stojí za to.


Počasie Monako Museum of Prehistoric Anthropology


Monako leží na Francúzskej Riviére a poháňané stredomorským podnebím ponúka návštevníkom celoročne pestrú škálu počasia. Môžeme tu očakávať mierny stredomorský podnebný typ, kde prevláda slnečné počasie a teploty sa pohybujú od miernych v zime až po horúce v lete.

V zime tu môžu byť teploty okolo 10 stupňov Celzia. Noci sú obvykle chladnejšie, s teplotami klesajúcimi nad bod mrazu, ale všeobecne sa dá označiť počasie v zimnom období ako veľmi príjemné. S približovaním sa k jaru sa teploty postupne zvyšujú a prichádzajú prvé slnečné dni.

Leto v Monaku znamená vysoké teploty, ktoré sa môžu vyšplhať nad 30 stupňov Celzia. Pri menej vysokých teplotách môže byť výraznejšie vlhko, ale aj vysoké teploty zvyšujú vlhkosť vzduchu. Pre väčšinu ľudí bude toto počasie príjemné, ale pre niektorých by mohlo byť príliš horúce. Mnohí sa uprednostňujú osviežiť v blízkom bazéne alebo na pláži, kde môžu užívať si žiarivé slnko a teplé vody Stredozemného mora.

Monako Museum of Prehistoric Anthropology sa týka histórie a pôvodu vrátane ľudského vývoja a mnohých fyzických prejavov našej kultúry. Prevažná časť zbierok je zvyčajne zobrazovaná v klimatizovaných miestnostiach, kde teplota je udržiavaná na stabilnej úrovni, ktorá zabezpečuje bezpečnosť artefaktov. Pre návštevníkov to znamená, že nezávisle od času v roku môžu prísť a vidieť fascinujúce artefakty, zachytiť zázrak vývoja a svojou myseľou sa prenášať do starovekých období.

Celkovo má Monako celý rok priateľské podnebie, ktoré ponúka množstvo príležitostí na výlety a stravu. Turisti môžu bez obáv plánovať svoju cestu podľa svojich obľúbených aktivít, ktorými sú napríklad návštevy miestnych pamiatok alebo plávanie na pláži. Pre milovníkov prírody ponúka región tiež niektoré z najkrajších scenérií na svete, vrátane exotických záhrad a nádherných parkov.

Celkovo povedané, Monako Museum of Prehistoric Anthropology sa nachádza v úžasnom okolí a v prijemnom počasí, ktoré návštevníkom ponúka príjemný zážitok. Bez ohľadu na to, či ste miestny, alebo turista, Monako určite stojí za návštevu po celý rok.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách