Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Myanmar (Barma) Myitkyina

Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Myitkyina


1) Aký je hlavným mestom Myanmaru?
Odpoveď: Hlavným mestom Myanmaru (dovtedy Barma) bolo Yangon, no v roku 2006 sa prestalo používať ako hlavné mesto a novým hlavným mestom sa stalo Naypyidaw.

2) Kde sa nachádza Myitkyina?
Odpoveď: Myitkyina je mesto v severovýchodnej časti Myanmaru. Nachádza sa v štáte Kachin.

3) Aká je veľkosť Myitkyiny?
Odpoveď: Podľa odhadov z roku 2014 má Myitkyina približne 150 000 obyvateľov.

4) Akémi jazykmi sa hovorí v Myanmare?
Odpoveď: V Myanmaru sa hovorí viacerými jazykmi, k najdôležitejším patria barmský (barmčina) a angličtina.

5) Ktoré miesta v Myanmare sú turisticky najzaujímavejšie?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie miesta pre turistov v Myanmare patria Yangon, Bagan, Mandalay a Inle Lake.

6) Aké je podnebie v Myanmare?
Odpoveď: V Myanmare panuje tropické podnebie, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. Monzúnové obdobia prichádzajú v lete a v zime.

7) Akým národom prevláda v Myanmare?
Odpoveď: V Myanmare žije množstvo národnostných skupín, no najväčšou skupinou sú Barmčania, ktorí tvoria asi 70% obyvateľstva.

8) Ktorá mena sa používa v Myanmare?
Odpoveď: Oficiálnou menou Myanmare je kyat.

9) Je v Myanmare bezpečno cestovať?
Odpoveď: V Myanmare existujú isté bezpečnostné riziká, najmä v oblastiach pretlakovaných národnostnými konflikty. Cestovatelia by mali byť opatrní a sledovať aktuálnu situáciu.

10) Aké sú miestne zvyky a tradičné odevy v Myanmare?
Odpoveď: Tradičné odevy v Myanmare zahŕňajú longyi, ktoré sú rovnaké ako sarongy, a kebayas pre ženy. Väčšina obyvateľov Myanmare dodržiava buddhistické zvyky a tradície, ako napríklad obliekanie sa v súlade s kultúrou a náboženstvom.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Myitkyina


Myitkyina je hlavným mestom Kachinského štátu v severovýchodnej časti Myanmaru. Mesto ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov, ktorí sem prichádzajú za dovolenkou alebo služobnými účelmi.

Jednou z najpozoruhodnejších možností ubytovania v Myitkyine je Shwe Phyu Hotel. Toto ubytovanie sa nachádza v centre mesta a ponúka prebytočné vybavenie, ktoré uspokojí aj tých náročných hostí. Hotel disponuje jedným a dvojlôžkovými izbami, ktoré sú vybavené klimatizáciou, súkromnými kúpeľňami, televíziami a bezplatným Wi-Fi pripojením.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v The North King Hotel. Tento hotel sa nachádza iba 7 kilometrov od letiska a ponúka hostiteľskú službu, ktorú vám poskytnú anglicky hovoriaci personál. The North King Hotel disponuje dvoj- a trojlôžkovými izbami, ktoré sú vybavené klimatizáciou, káblovou televíziou, súkromnými kúpeľňami a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hotel má tiež internetový kút, ktorý je k dispozícii pre hostí.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je vo vašom rozpočte, potom by ste mohli zvážiť možnosť River View Motel. Tento motel sa nachádza pri rieke a ponúka najlepší výhľad na rieku a horské pohoria v blízkosti mesta. Motel ponúka prebytočnú vybavenie v tradičnom a kultúrne bohatom prostredí. Izby sú vybavené klimatizáciou a súkromnými kúpeľňami.

Myitkyina ponúka množstvo možností ubytovania, či už ste návštevník alebo biznis cestovateľ. Od luxusného hotela až po jednoduché motel, vždy si môžete vybrať ubytovacie zariadenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Keď si rezervujete ubytovanie v Myitkyine, vždy uistite, že vyhovuje vašim preferenciám a nárokovať sa na to, čo očakávate.


Letenka Myanmar (Barma) Myitkyina


V dnešnej dobe čoraz väčšie množstvo turistov sa rozhodlo navštíviť krajiny, ktoré doteraz ostávali v turistickej izolácii. Medzi také patrí aj Myanmar, do nedávna známe ako Barma. Táto krajina sa pomaly otvára svetu a dáva záujemcom možnosť objavovať jej krásy. Myitkyina, hlavné mesto strednej oblasti Kachin, rozhodne stojí za návštevu. Zistiť, aká je cesta tam a čo všetko ponúka toto miesto, môže byť zaujímavé pre každého, kto plánuje cestovať do tejto časti sveta.

Prvá a najdôležitejšia vec, ktorú musíte urobiť, ak chcete navštíviť Myitkyinu, je zohnať si letenku. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú letenky do tohto mesta, z ktorých si môžete vybrať. Mnohé z týchto letovísk používajú ako základňu letisko Yangon, hlavné mesto Barmskej krajiny. Odtiaľ môžete pokračovať na jednom z piatich alebo šiestich pravidelných letov týždenne do Myitkyiny. Letenky sa pohybujú v cenovom rozpätí od približne 120 USD do 250 USD v závislosti od toho, s akou dĺžkou skončíte cestu a na akú dobu si zarezervujete letenku.

Ak ste ešte nikdy neboli v Myitkyine, určite sa na to tešíte. Keď už tam budete, prajeme vám príjemný pobyt. Myitkyina ponúka množstvo príjemných zážitkov. Je to malé mesto v severnej časti Barmskej krajiny, obklopené krásnou prírodou a príjemnou atmosférou. Môžete si prechádzať ulicami mesta, navštíviť miestne trhy alebo sa vybrať na prechádzku okolím.

Jednou z najväčších atrakcií Myitkyiny je rieka Irawaddy. Rieka prechádza mesto, čo vytvára príjemnú atmosféru a ponúka možnosť na mnohé aktivity ako sú napríklad vedľajšie článok .. Krásne západy slnka, ktoré si môžete pozrieť z rieky, môžu byť úplným oddychom pre každého cestovateľa. Rieka ponúka aj možnosť pre rybárov, ktorí chcú okúsiť svoje štastie v lovení sladkovodných rýb. Na rieku si môžete prenajať malé člny, ktoré vás prevezú cez tzv. "prístavy", ktoré sa vyznačujú svojou krásou a romantikou.

Ďalšou zaujímavosťou bola drevová pagoda Shwe Myintzu, ktorá stojí na kopci nad mestom. Pagoda je nástennou výbavou a poskytuje nielen krásny výhľad, ale aj útočisko od rušného mesta pod nami. Môžete si tu oddýchnuť a stráviť tam niekoľko pokojných hodín.

Myitkyina je miestom, ktoré ponúka množstvo zaujímavostí a príležitostí. Nie je to však len miesto na turistiku, ale aj mesto plné histórie, ktoré si môžete prečítať na každej kostole, chráme alebo pamätníku. Ak hľadáte niečo iné, aké ponúka západný svet, potom navštíviť Myitkyinu by nemalo byť zlé rozhodnutie. Takže neváhajte a zohnajte si letenku do tohto jedinečného mesta a zažite nádherné zážitky z krajiny, o ktorej sa vám možno doteraz ani nesnívalo.


Počasie Myanmar (Barma) Myitkyina


Myanmar, alebo známy aj ako Barma, je krajina v juhovýchodnej Ázii s rozmanitými klimatickými podmienkami v závislosti od regiónu. Mesto Myitkyina, hlavné mesto štátu Kachin, leží v severnej časti krajiny a svojimi počasovými podmienkami sa líši od zvyšku Myanmaru.

Myitkyina má subtropické podnebie s veľmi výraznými ročnými obdobiami. V období od novembra do februára je tu suché a studené počasie. Teploty klesajú na 11 °C a výnimočne dokážu klesnúť až pod bod mrazu. Toto obdobie je najlepšie na návštevu mesta, kvôli priaznivým teplotám a nízkemu výskytu dažďa.

Od marca do mája Myitkyina zažíva horúce letné obdobie, keď teploty stúpajú až na 38 °C. Táto horúčava je sprevádzaná vysokou vlhkosťou vzduchu, čo robí počasie vrcholne nepríjemným a dusivým. Toto obdobie sa odporúča pre návštevy mesta len tým, ktorí zvládajú extrémne teploty a vlhkosť.

Začiatkom júna vybuchuje monzúnové obdobie, s častými prehánkami a silnými dažďami, ktoré trvajú až do októbra. Niektoré dažde sú tak intenzívne, že vedú k záplavám a vyššie položené oblasti zostávajú nezasiahnuté. Teploty sú počas toho obdobia výrazne nižšie, smerujúce k hodnote 25 °C.

Napriek tomu, že sú letné mesiace dosť horúce, Myitkyina je celoročne dostupným turistickým miestom, ktoré ponúka rôzne atrakcie a zážitky. Medzi nimi patria návšteva Pagody Shwe Taung a Pagody Manau, neskutočné horské túry a výlety do prírody. V zjazdovkách okolo mesta sú k dispozícii aj horské bicykle, ak by ste mali chuť na adrenalín a trochu športovania.

Všetko však začína poznaním počasia mesta a zabezpečením správnej výbavy. Takže ak sa chystáte navštíviť Myitkyinu, váš (relatívne) najlepší čas je v zimných mesiacoch, alebo počas slnečných, ale nie privysokých teplôt na jeseň či jar. Sledovanie počasia vám pomôže zvoliť si ideálny čas a užívať si prírodnú krásu, ktorú ponúka Myitkyina.


Dovolenka Myanmar (Barma) Myitkyina


Myanmar, známa aj ako Barma, je krajina bohatá na kultúru, históriu a krásne krajiny. Jedným z najviac fascinujúcich miest pre turistov v tejto krajine je mesto Myitkyina, hlavné mesto štátu Kachin.

Myitkyina je známa svojim krásnym prírodným prostredím, z ktorého najznámejším miestom je bezpochyby rieka Ayeyarwady. Táto rieka je jednou z najväčších v krajine a ponúka nádherné scenérie a možnosti na výlety. Cestovatelia si môžu prenajať loď a stráviť deň na vode so skvelým výhľadom na okolité hory a prírodu.

Ďalším populárnym miestom na výlety z Myitkyiny je pohorie Hkakabo Razi, ktoré je najvyšším vrcholom juhovýchodnej Ázie. Turisti si môžu vybrať z rôznych výletov, vrátane túr na vrchol hory alebo jazdy na slonoch cez nádherný prales.

Okrem prírodných krás môžu cestovatelia v Myitkyine navštíviť aj niektoré kultúrne atrakcie, ako napríklad chrámy a pagody, ktoré sú dôležitou súčasťou budhistickej kultúry v tejto krajine. Najvýznamnejšie medzi nimi sú chrám Shwezetaw, buddhistická pagoda Myit Sone a chrám Kaba Aye.

Mesto Myitkyina je tiež známe svojimi trhmi, kde cestovatelia môžu ochutnať tradičné miestne jedlá a nakupovať miestne produkty. Je to skvelé miesto pre turistov, ktorí chcú mať autentický zážitok z kultúry a zvykov miestnych obyvateľov.

Aby ste si užili dovolenku v Myitkyine, mali by ste si rezervovať ubytovanie vopred. Mesto ponúka širokú škálu hotelov a hostíl, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach mesta. Mnoho z nich ponúka služby ako doprava a turistické výlety, ktoré vám umožnia objaviť všetky krásy tohto miesta.

Výlet do Myitkyiny je zážitkom, ktorý nikdy nezabudnete. Mesto a jeho okolie ponúkajú množstvo nádherných miest, ktoré by ste mali vidieť, a kultúru, ktorú by ste mali spoznať. Bez ohľadu na to, či máte radi prírodu alebo skryté kultúrne skvosty, Myitkyina je dokonalým miestom na prečočovanie dovolenky.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách