Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Malta Ħaġar Qim

Ubytovanie Malta Ħaġar Qim


Malta je ostrovný štát, ktorý sa nachádza uprostred Stredozemného mora. Je bohatá na históriu, krásne pláže a kultúrne pamiatky, ktoré sú vždy lákadlom pre turistov. Ak hľadáte ubytovanie v Malte, určite by ste mali zvážiť pobyt v regione Ħaġar Qim.

Ħaġar Qim je miestom, kde sa nachádza národný park, ktorý patrí medzi najstaršie chránené oblasti na Malte. Je to miesto s historickými významy a krásnou krajinnou scenériou, ktorá vám umožní prežiť nezabudnuteľné chvíle.

Ak sa tam chystáte, máte na výber z rôznych typov ubytovania. Môžete sa rozhodnúť pre hotel alebo apartmán, ktorý poskytuje komfortné ubytovanie a ponúka pokoj a kľud. Taktiež je tu množstvo penziónov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma.

Pre turistov, ktorí sa nechcú sami starať o ubytovanie, je k dispozícii množstvo možností, ako sú napríklad all inclusive a polpenzia. Toto riešenie ponúka najlepší komfort a výhodu pre turistov, ktorí sa chcú zbaviť zbytočných starostí.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti miestnej histórie, môžete navštíviť Ħaġar Qim, zoznámiť sa s miestnymi ľuďmi a objaviť krásy tejto krajiny. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, je toto miesto povinná zastávka. Nájdete tu neopísateľné kamenné postavy a množstvo zaujímavostí, ktoré pocítite na vlastnej koži.

Malta Ħaġar Qim je ideálne miesto pre dovolenky. Ponúka rôzne formy ubytovania, ktoré sú prispôsobené rôznym požiadavkám turistov. Môžete tak stráviť príjemnú dovolenku v krásnej krajine a mať nezabudnuteľné zážitky, ktoré nezabudnete. Úžasné pláže, krásne scenérie a historické pamiatky sú to, čo robí Ħaġar Qim takým skvelým miestom. Navštívte ho a užite si jedinečné zážitky a dobrodružstvá!


Dovolenka Malta Ħaġar Qim


Ak hľadáte nezvyčajné miesto pre dovolenku, Malta je dobrá voľba. Jedna z najzaujímavejších atrakcií na Malte je nepochybne archeologické miesto Ħaġar Qim. Ide o jednu z najstarších známych prehistorických lokalít na Malte.

Archeologické nálezisko sa nachádza v blízkosti obce Qrendi na juhu Malty. Ħaġar Qim sa skladá z viacerých megalitických štruktúr z rôznych období predhistorického obdobia. Tieto kamenné stavby sú staré až 5 000 rokov.

Návšteva Ħaġar Qim je pre ľudí, ktorí majú radi históriu a archeológiu, neuveriteľným zážitkom. Vstupné na miesto stojí len pár eur a prezentuje sa tam naozaj veľa informácií o histórii Malty. Okrem toho môžete vidieť pôsobivé kamenné stĺpy, ako aj chrámy, megalitické oltáre a mnoho iného.

Okolo miesta Ħaġar Qim sa nachádza veľa krásnych miest a pláží. Ak ste však milovníkom archeológie, určite by ste nemali tento klenot Malty vynechať. Vstup je otvorený každý deň a je to ľahko prístupné z rôznych časti Malty.

Ak sa chystáte na dovolenku na Maltu a radi by ste videli niečo z jej odkazu a histórie, Ħaġar Qim by mal byť na vašom zozname záujmov. Milovníci histórie a archeológie tam získajú veľa informácií a neuveriteľné zážitky. Pre ostatných cestovateľov je to príležitosť vidieť skutočne impozantný a krásny material na Malte.


Počasie Malta Ħaġar Qim


Malta je ostrov v Stredozemnom mori, ktorý ponúka návštevníkom každoročne skvelé počasie a prekrásne pláže. Medzi najobľúbenejšie miesta na Malte patrí aj lokalita Ħaġar Qim.

Ħaġar Qim je archeologické miesto, na ktorom sú viditeľné zvyšky megalitických chrámov, ktoré boli postavené medzi rokmi 3600 a 3200 pred naším letopočtom. Okrem toho, táto lokalita ponúka aj skvelý výhľad na Stredozemné more a okolité ostrovy.

Ak plánujete návštevu Ħaġar Qimu, mali by ste sa zaujímať o počasie na Malte. Klimatické podmienky sú na Malte celkom teplé a slnečné. V lete teploty dosahujú približne 30 stupňov Celzia a v zime sa pohybujú okolo 15-20 stupňov Celzia.

Vďaka tomuže na Malte svieti slnko približne 300 dní v roku, je to obľúbená dovolenková destinácia. Najteplejšie mesiace na Malte sú júl a august, a práve v tomto období môže byť veľmi horúco.

Ak plánujete návštevu Ħaġar Qimu, odporúčame sa vybrať skôr v jarnom alebo jesennom období. Teploty nie sú tak vysoké a turistov je menej. Zároveň, v týchto obdobiach, môžete počítať s miernymi dažďami.

V každom prípade, bude to skvelý zážitok aj pri menej slnečnom počasí. Vďaka návšteve Ħaġar Qimu získate možnosť spoznať históriu Malty a zároveň si vychutnať úžasný výhľad na more.

Okrem toho, Malta ponúka aj množstvo iných zážitkov a atrakcií, ktoré môžete navštíviť počas svojho pobytu. Patrí k nim napríklad St. John´s Katedrála, Blue Lagoon, alebo veľa iných miest.

V každom prípade, je Malta skvelou voľbou pre vašu letnú dovolenku. Okrem krásnych pláží a teplého slnka, si môžete užiť aj kultúrne a históriu zážitky na miestach ako Ħaġar Qim. Nezabudnite sa pritom pripraviť na teplé a slnečné počasie!


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Ħaġar Qim


Najčastejšie otázky a odpovede o mieste Malta Ħaġar Qim sú:

1. Aké je vstupné do miesta Ħaġar Qim?
Odpoveď: Vstupné pre dospelých stojí 10 eur, pre deti a študentov 5 eur a pre seniorov 7 eur.

2. Kedy je miesto Ħaġar Qim otvorené pre návštevníkov?
Odpoveď: Miesto Ħaġar Qim je otvorené pre návštevníkov denne od 9:00 do 17:00.

3. Je potrebné si vopred zakúpiť vstupenky na návštevu miesta Ħaġar Qim?
Odpoveď: Nie, návštevníci si môžu vstupenky zakúpiť na mieste pri vstupe.

4. Čo môžem vidieť na mieste Ħaġar Qim?
Odpoveď: Miesto Ħaġar Qim je známe svojimi megalitickými stavbami, najmä chránenými megalitickými Monolitmi z kamenných blokov.

5. Môžem si na mieste Ħaġar Qim kúpiť suveníry?
Odpoveď: Áno, v mieste Ħaġar Qim je suvenírový obchod s darčekovými predmetmi, ako sú magnetky, tričká a ďalšie pamätné predmety.

6. Môžem si so sebou vziať psa na návštevu miesta Ħaġar Qim?
Odpoveď: Nie, psíkovia nie sú povolení na mieste Ħaġar Qim kvôli ochrane pamiatky a jej okolia.

7. Je na mieste Ħaġar Qim k dispozícii audioprístroj alebo sprievodca?
Odpoveď: Áno, návštevníci môžu vypožičať audioprístroj alebo si objednať sprievodcu, ktorý pomôže s informáciami o mieste a navigáciou.

8. Je možné sa dostať na miesto Ħaġar Qim verejnou dopravou?
Odpoveď: Áno, miesto Ħaġar Qim je prístupné autobusom, ktoré jazdia z hlavného mesta Valletta a z iných častí Malty.

9. Ako dlho trvá návšteva miesta Ħaġar Qim?
Odpoveď: Návšteva miesta Ħaġar Qim zvyčajne trvá medzi 1 až 2 hodiny, v závislosti od záujmu a intenzity prehliadky.

10. Je miesto Ħaġar Qim prístupné pre osoby so zdravotným postihnutím?
Odpoveď: Áno, miesto Ħaġar Qim je zväčša prístupné pre osoby so zdravotným postihnutím, ale nie všetky oblasti sú dostupné pre vozíčkarov. Preto je lepšie si pred návštevou overiť dostupnosť a prispôsobiť program.


Letenka Malta Ħaġar Qim


Malta je krásna krajina plná histórie, architektúry a prírodných krás. Ak by ste túžili ochutnať pravú atmosféru tejto krajiny, rozhodne by vám nemala chýbať návšteva v muzeu pod holým nebom - Ħaġar Qim. Toto miesto sa nachádza na malej kamenistej zátoke v južnej časti Malty a je obklopené krásnou prírodou. Ħaġar Qim je komplexný systém megalitických chrámov a megalitov, ktoré sa datujú až do obdobia pred 3600-3200 rokmi pred naším letopočtom.

Ako sa tam dostať? Letenky do Malty Ħaġar Qim sú k dispozícii už dnes. To vám umožní pohodlne a rýchlo sa dostať na miesto. Lety do Malty sú časté zo všetkých hlavných letísk Európy, takže si môžete vybrať z rôznych destinácií a leteckých spoločností.

Čo robiť v Ħaġar Qim? Ħaġar Qim má všetko pre návštevníka s historickým záujmom - od pozostatkov starovekej civilizácie vo forme neolitických chrámov po fascinujúce poznatky o kultúre, spôsobe života a umení tisíce rokov dozadu. Tento úchvatný kameň sa nachádza priamo uprostred kopcov, čo vám umožní očakávať krásne výhľady z každého kúta.

Keď už ste na mieste, určite stojí zato navštíviť Centrum návštevníkov a vyhlásenú chrámovú stacionárnosť, nájsť si sprievodcu alebo sa prihlásiť do prehliadok. Ak by ste však radšej chceli dýchať čerstvý vzduch a pozorovať krásy Malty na vlastné oči, ponúka sa vám možnosť prejsť sa po národnom parku West Coast Conservation, ktorý sa nachádza tesne vedľa.

Takže, ak by ste boli zvedaví na to, ako vyzerá a cíti sa život tisíce rokov dozadu, Ħaġar Qim určite nikdy neukameňuje vašu túžbu po odkrytí histórie. Letenky do Malty Ħaġar Qim sú k dispozícii za skvelé ceny, tak začnite plánovať svoju cestu už dnes a prežite nevyhnutný zážitok v tomto historickom krásnom mieste.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách