Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Grécko Preveza

Dovolenka Grécko Preveza


Grécko je krajina, ktorá láka turistov z celého sveta svojimi krásnymi plážami, modrou azúrovou vodou a pôvabnými, historickými miestami. Jedným z týchto miest je Preveza.

Preveza je mesto ležiace na západnom pobreží Grécka, v oblasti Epirus. Preveza je známa svojimi peknými plážami, krásnymi parkami a pamiatkami a taktiež pre svoju polohu v blízkosti historických miest, akými sú Napflio, Delfy a Olympia.

Jednou z najväčších atrakcií Prevezy sú jej pláže. Pláže sú vyznačujú krásnym bledomodrým až tyrkysovým morom a sú jednými z najlepších na celej pobrežnej čiare Grécka. K najobľúbenejším plážam patria Vrahos, Loutsa a Kanali. Vrahos je známy svojimi jemnými pieskovými plážami a čistým morom. Loutsa je obľúbenou plážou medzi rodinami s deťmi, zatiaľ čo Kanali ponúka široké možnosti vodných športov ako sú surfovanie, potápanie a rybolov.

Okrem pláží Preveza ponúka aj množstvo historických pamiatok a miest. Najvýznamnejšou z nich je staré mesto Preveza, ktorého história sa datuje až do 7. storočia pred naším letopočtom. V centre mesta sa nachádza najviac zachovalá rímska brána v celej krajine, ktorú dodnes možno vidieť. Okrem toho, mesto ponúka aj archeologické múzeum a hrad pochádzajúci zo 16. storočia.

Preveza je aj známa svojimi parkami, ako napríklad parkem Dimokratias, ktorý je jedným z najkrajších a najväčších parkov v kraji Epirus. Park je obklopený nádhernými záhradami a lesnými čistinami, kde možno vidieť vzácne druhy rastlín a vtákov. Pre turistov sú k dispozícii prechádzky po nádherných parkových alejách a relaxačné kúty, ktoré poskytujú útočisko pre rovnováhu tela a duše.

Nakoniec, pre tých, ktorí sa radi stravujú dobrým jedlom, Preveza ponúka množstvo tradičných gréckych reštaurácií, kde sa môžu ochutnať tradičné grécke špeciality, ako sú zemegule, gyros a baklava.

Preveza je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú spokojnosť, relaxáciu a krásne prírodné scenérie. Navštívte Prevezu a prežite si nezabudnuteľnú dovolenku v Grécku.


Počasie Grécko Preveza


Grécko a jeho krásne pobrežie sú jednou z najvyhľadávanejších turistických destinácií v Európe. Preveza, mesto na západnom pobreží Grécka, sa teda taktiež stáva čoraz populárnejším miestom na dovolenku. Zaujímavé je, že toto mesto ponúka ideálne podnebie pre každého návštevníka - od tých, ktorí sa chcú opaľovať na pláži, až po tých, ktorí hľadajú aktivity na voľnom vzduchu.

Letná sezóna v Preveze trvá od mája do októbra a počas tohto obdobia môžeme očakávať priemerné teploty okolo 30 stupňov Celzia. Väčšina dní je slnečných, no niekedy sa objavia aj krátke búrky. Jún a september sú obľúbenými mesiacmi turistov, pretože teploty sú stále veľmi príjemné a ceny nie sú tak vysoké ako v plnom letnom období.

Aj keď teploty sa v zime v Preveze veľmi zriedka dostávajú pod nulu, počas týchto mesiacov býva chladnejšie a vlhkejšie počasie. Najchladnejší mesiac je január s priemernou teplotou okolo 15 stupňov Celzia. Väčšina turistov sa preto do Prevezy vyberá v lete, keď je tam teplé a slnečné počasie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú teplé a slnečné počasie, môže byť návšteva Prevezy v lete ideálnou voľbou. Mesto ponúka krásne piesočnaté pláže s krištáľovo čistou vodou, kde sa môžete opaľovať, plávať a zabávať sa vodnými športmi. Okrem toho má Preveza aj množstvo turistických atrakcií, ako napríklad Staroveké Mesto Nikopolis alebo Národný park Prevézskych ostrovov.

V zásade je Preveza ideálnym miestom pre každého návštevníka, bez ohľadu na to, či hľadá relax, zábavu alebo kultúrne zážitky. Vhodné podnebie a krásne scenérie vytvárajú perfektné prostredie pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Preveza


1. Ako sa dostanem z letiska do centra Prevezy?
Odpoveď: Z letiska Preveza sa môžete dostať do centra mestečka autobusom alebo taxíkom.

2. Aké sú najkrajšie pláže v oblasti Prevezy?
Odpoveď: Medzi najlepšie pláže patria Loutsa, Vrachos a Ammoudia.

3. Koľko stojí vstup do archeologického múzea Preveza?
Odpoveď: Vstupenka stojí 2,50 €.

4. Kde sa nachádza staré mesto v Preveze?
Odpoveď: Staré mesto sa nachádza na malej poloostrove v jadranskom mori. Je to historická časť mesta a je plná krásnych uličiek, kostolov a pekných výhľadov.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Preveze?
Odpoveď: Medzi najlepšie reštaurácie v Preveze patria tzv. taverny, v ktorých nájdete tradičné grécke jedlá a morské plody. Niektoré z nich sú Taverna Thea, To Fagopoti a Olympic Taverna.

6. Kde sa nachádza letisko v Preveze?
Odpoveď: Letisko Preveza sa nachádza asi 5 kilometrov od centra mestečka.

7. Aké aktivity sa dajú robiť v Preveze?
Odpoveď: Medzi obľúbené aktivity patria plávanie, slnenie sa na pláži, vodné športy, návšteva archeologických lokalít a turistické výlety v okolí mesta.

8. Koľko stojí taxi z Prevezy na Lefkadu?
Odpoveď: Cena za taxík z Prevezy na Lefkadu závisí od počtu osôb a od toho, či si chcete objednať súkromný alebo bežný taxík. Cena sa zvyčajne pohybuje od 50 do 70 eur.

9. Ako sa dostanem do jaskýň v Acheron River?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať k jaskyniam v Acheron River, je autom alebo taxíkom z Prevezy. Cesta trvá asi 45 minút.

10. Aké sú najlepšie hotely v Preveze?
Odpoveď: V Preveze nájdete veľa krásnych hotelov, ktoré sú priamo pri pláži. Medzi najlepšie patria hotelovy Sal Βulis και Mare Blu.


Ubytovanie Grécko Preveza


Preveza je krásne mesto umiestnené v severozápadnej časti Grécka, ktoré ponúka návštevníkom veľa historických, kultúrnych a prírodných atrakcií. Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku s množstvom možností na bádanie a relaxáciu, Preveza je tou správnou voľbou. Okrem toho, ubytovanie v Preveze je exkluzívne, pohodlné a cenovo dostupné.

Ako sa dostať do Prevezy?

Preveza je dostupná z rôznych miest na území Grécka. Môžete sem prísť lietadlom, autobusom alebo autom. Najbližšie letiská sú v Ioannine a v Thessalonike. Ak si požičiate auto, Preveza sa nachádza na krásnej ceste z Ichthyarii. Mnohí návštevníci si vychutnávajú luxusné jachty alebo plachetnice, ktoré sa môžu prenajať v Preveze a objaviť tak nádherné zálivy Grécka.

Kde sa ubytovať v Preveze?

Preveza ponúka širokú škálu ubytovacích možností, aby vyhovela potrebám každého návštevníka. Nájdete tu hoteli s 5 hviezdičkami, apartmány s výhľadom na more, či súkromné vily v intímnejších okolitých dedinách. Pokiaľ preferujete viac luxusu, odporučíme vám jeden z hotelov v Karaolos, kde sa nachádza Sophia Luxury Suites alebo nakupovať po meste a spinkají v Casey Blue, ktorú obýva pozoruhodný modrý elegance.

Ak hľadáte viac medovej ceny, vrelo vám odporúčame Diamond River. Tento ubytovací objekt sa nachádza len pár krokov od rieky Acheron a ponúka výhľad na nádherné pohorie a krásny západ slnka. Rovnako odporúčame aj Xenia Palace Portaria, ktorý sa nachádza v popularnej časti mesta a nudiť naväzujúce výhľady na záliv a opustené miesta.

Čo robiť v Preveze?

Preveza je pomerne malé, ale krásne mesto, ktoré ponúka návštevníkom množstvo miest na bádanie a relaxáciu. Medzi nimi sú napríklad krásne pláže, kostoly, múzeá a kaviarne, ktoré si môžete vychutnať. Môžete tiež urobiť výlet do Pargy alebo do rímskeho amfiteátra v Nikopoli, ktoré sa nachádzajú v okolitých oblastiach. Mnohí turisti si užívajú aj výlety na kartuškovej lodí, ktoré vedú k nádherným plážam a ostrovom.

Ďalšími miestami, ktoré určite stojí za to navštíviť sú vojenská pevnosť a archeologický park, kde sa nachádza Artemis Lagouris, Bodarna Macedonie, Theatro i Filippi, ktoré sú jednými z najdôležitejších stavebných prác staroveku v Grécku.

Preveza patrí medzi top destinácie v Grécku, ktoré ponúkajú návštevníkom exkluzívne a cenovo dostupné ubytovanie v krásnom prostredí plné prírodných krás a historických pamiatok. Pretože príležitosti sú také široké a rozmanité, Preveza robí ideálne miesto na dovolenku pre každého.


Letenka Grécko Preveza


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku, a Preveza je jedno z miest, ktoré stojí za to navštíviť. Preveza leží na západnom pobreží Grécka, priamo na ústí Ambrackého zálivu. Je to krásne mesto s bohatou históriou a fascinujúcou archeológiou. Ak sa chystáte navštíviť Prevezu, budete musieť si zabezpečiť letenku.

Keď si hľadáte letenky do Prevezy, máte na výber z viacerých spoločností. Napríklad, Ryanair, Wizz Air a Aegean Airlines ponúkajú letenky do letiska Aktion, ktoré sa nachádza asi 5 km od Prevezy. Musíte si však dávať pozor, lebo nie všetky spoločnosti lietajú do Prevezy celý rok. Väčšinou sú lety k dispozícii v lete, niekedy v júni a končia sa v septembri alebo októbri. Aj keď letenky nie sú najlacnejšie, stojí to za to zaplatiť viac, aby ste mohli navštíviť toto krásne miesto.

Keď si plánujete cestu, pozrite sa aj na to, kedy sa lety uskutočňujú, aby ste mohli naplánovať svoju dovolenku v Preveze. Mesto je skutočne krásne a ponúka mnoho aktivít pre turistov. Môžete navštíviť staroveké pamiatky ako Akrokorint, Amfipolský hrad alebo Mýtikas. Môžete sa tiež ísť kúpať do mora a plávať na krásnych plážach, ako napríklad Filippiáda, Kastrosykia alebo Ai Giannakis. Ak ste zanietení vodnými športami, potom v Preveze nájdete veľa príležitostí na surfovanie, kajakovanie, alebo šnorchlovanie.

Ďalšou možnosťou je navštíviť mestečko Parga, ktoré sa nachádza len asi 30 kilometrov od Prevezy. Má to tiež krásne pláže, krásne pamiatky a úžasné možnosti vodných športov.

Zhrnutie: Letenky do Prevezy sú k dispozícii, ale musíte sa dívať na obdobie, kedy sú lety v prevádzke. Preveza ponúka množstvo atrakcií pre turistov, vrátane starovekých pamiatok, krásnych pláží a vodných športov. Ak hľadáte krásnu destináciu na dovolenku, Preveza by mohla byť práve tou správnou voľbou.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách