Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Uganda Kibale Forest

Ubytovanie Uganda Kibale Forest


Uganda Kibale Forest je jedným z najkrajších miest na svete. Tento miestny národný park má najväčšiu populáciu paviánov na svete a je domovom mnohých rôznych druhov zvierat a rastlín. Ak plánujete navštíviť tento magický kúsok krajiny, potom by ste mali mať na pamäti, že výber správneho ubytovania je veľmi dôležitý.

Kibale Forest má mnoho rôznych ubytovacích možností, ktoré si môžu zvoliť návštevníci. Medzi najobľúbenejšie patrí Kibale National Park Campsite, kde návštevníci môžu prenocovať v stanoch priamo v srdci pralesa. Tento kemp je obľúbený pre svoju polohu, ktorá umožňuje návštevníkom zažiť prírodu a jej neuveriteľné zvuky.

Ak chcete prideliť viac luxusu svojmu pobytu, potom existuje mnoho súkromných safari lodží a kempov, ktoré ponúkajú kvalitné ubytovanie s nadštandardnou službou. Medzi najlepšie štvorhviezdičkové hotely v okolí patrí Primate Lodge Kibale, Kibale Forest Camp a Isunga Lodge. Tieto ubytovania ponúkajú návštevníkom privátne chatky, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú úchvatné výhľady na okolitý prales.

Pri výbere ubytovania by ste mali tiež mať na pamäti, že niektoré hotely a kempy sú umiestnené o niečo ďalej od samotného národného parku. Preto ak hľadáte ubytovanie, ktoré sa nachádza priamo v srdci Kibale Forest, potom je lepšie zvoliť hotely a kempy, ktoré ponúkajú tento druh ubytovania.

V každom prípade, nech už si zvolíte akékoľvek ubytovanie, Uganda Kibale Forest je nádherným miestom na oddych a dovolenku. Karibu Uganda!


Letenka Uganda Kibale Forest


Kibale Forest v Ugande je domovom pre viac ako 300 druhov vtákov, cez 250 druhov motýľov a ďalších pozoruhodných zvierat ako napríklad šimpanzy, leopardy, gibony a slony. Tento národný park má rozlohu 766 kilometrov štvorcových a leží západne od hlavného mesta Kampala. Ak hľadáte dobrodružstvo a prírodu plnú zvierat a rastlín, letenka Uganda Kibale Forest je pre vás tou správnou voľbou.

Cestovanie do Kibale Forest začína letením do letiska v Entebe, ktoré je asi 44 kilometrov od hlavného mesta. Existujú rôzne aerolinky, ktoré ponúkajú letenky do Entebe, vrátane RwandAir, Ethiopian Airlines a Kenya Airways. Po prílete do Entebe si môžete prenajať auto alebo využiť dopravné služby, ktoré vás dovážajú až do Kibale Forest.

Kibale Forest je najlepšie navštíviť v suchej sezóne medzi júnom a septembrom, pretože počas daždivých mesiacov je ťažké sa v parku pohybovať. Pre tých, ktorí chcú vidieť šimpanzy, je najlepšie navštíviť Kibale Forest v ranných hodinách alebo večer, keď je aktivita týchto zvierat najväčšia.

Okrem šimpánzov ponúka Kibale Forest mnoho iných zaujímavostí. Môžete sa prechádzať po značených chodníkoch a objavovať rôzne druhy vtákov, motýľov a rastlín. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete sa pripojiť k skupine a prejsť sa na chrbte slona alebo si vyskúšať lanovku v korunách stromov. Pre milovníkov histórie a kultúry Ugandy sú v okolí dostupné múzeá a návštevy miestnych dedín.

Letenka Uganda Kibale Forest je pre tých, ktorí hľadajú prírodné krásy, dobrodružstvo a zaujímavé miesta na objavovanie života v divočine. S množstvom zvierat a rastlín určite nebudete sklamaní a vaša návšteva Kibale Forest v Ugande bude nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Kibale Forest


Otázky a odpovede týkajúce sa Uganda Kibale Forest:

1. Čo je Uganda Kibale Forest?

- Uganda Kibale Forest je národný park v Ugande, ktorý je domovom pre mnoho druhov zvierat a rastlín, najmä opíc a vtákov.

2. Ako sa dostanem do Uganda Kibale Forest?

- Najlepšou možnosťou je cestovať autom alebo si prenajať vozidlo, ale je tiež možné použiť miestne autobusové spojenia.

3. Existuje v parku ubytovanie?

- Áno, v parku je niekoľko možností na ubytovanie, vrátane kempingu, chatiek a luxusných hotelov.

4. Koľko dní potrebujem stráviť v Uganda Kibale Forest?

- Odporúčaná doba pobytu je 2-3 dni, aby ste mohli vidieť všetky zvieratá a miesta v parku.

5. Aké druhy opíc môžem vidieť v Uganda Kibale Forest?

- V tomto parku sa nachádza najväčšia populácia paviánov a tiež veľa druhov opíc, ako sú červené kolobusy, mangaby, strakaté opice a čierne a biele guerily.

6. Musím mať na safari sprievodcu?

- Áno, pre bezpečnosť a zabezpečenie náležitého prístupu k zvieratám v parku je potrebné mať sprievodcu počas celej návštevy.

7. Aké ďalšie aktivity sa dajú robiť v Uganda Kibale Forest?

- Okrem safari a pozorovania zvierat, sa v parku dajú robiť aj turistické túry, návštevy miestnych dedín a prehliadky historických a kultúrnych pamiatok.


Dovolenka Uganda Kibale Forest


Ak hľadáte nové miesto na dovolenku, navštíviť Uganda a Kibale Forest by mohlo byť výbornou voľbou.

Uganda je krajina s množstvom prírodných krás, zelenými kopcami a plná kultúrnych tradícií a histórie. Kibale Forest bol jedným z prvých prírodných parkov zriadených v Ugande a slúži ako prírodné útočisko pre stovky druhov rastlín a zvierat.

Kibale Forest, nachádzajúci sa v oblasti západnej Ugandy, je známy svojimi rozsiahlymi lesmi a bujnou vegetáciou. Park sa rozprestiera na ploche približne 795 kilometrov štvorcových, a ponúka návštevníkom rozmanité trasy a programy s cieľom ponúknuť skutočne autentický pohľad na niektoré z najfascinujúcejších zvierat a prírodných scenérií v okolí.

Jedným z najatraktívnejších programov pre turistov je sledovanie šimpanzov. Kibale Forest skrýva jednu z najväčších populácií šimpanzov v Uganda. Šimpanzi sú zvyčajne najaktívnejší v skorých ranných hodinách alebo v popoludňajších hodinách, a návštevníci môžu sledovať ich každodenné aktivity alebo dokonca pridať sa k výskumníkom, ktorí skúmajú správanie týchto tvorov.

Okrem šimpanzov je Kibale Forest domovom mnohých druhov zvierat, vrátane vzácnych antilop a plameňov. Návštevníci môžu pozorovať tieto zvieratá počas prechádzok alebo počas safari jazdy.

Kibale Forest je taktiež ideálnym miestom pre pozorovanie vtákov. Návštevníci tu nájdu viac ako 375 druhov vtákov, medzi ktorými sú rôzne druhy krúžkovaných holubov, papagájov a iných zaujímavých druhov.

Kibale Forest ponúka aj výborné možnosti ubytovania v podobe lodí a kempovacích miest. Návštevníci si môžu vybrať medzi luxusnými hotelmi a skromnejšími kempami, v závislosti na ich predstavách o dovolenke a ich finančných možnostiach.

V skratke, Kibale Forest v Ugande je nádherným miestom pre turistov, ktorí hľadajú prírodu a zvieratá. Blízkosť kultúry a histórie Ugandy takisto pridáva ďalší rozmer do celkovej dovolenky. Ak teda hľadáte exotické a zároveň fascinujúce miesto na dovolenku, Kibale Forest v Ugande je určite skvelou voľbou.


Počasie Uganda Kibale Forest


Kibale Forest National Park sa nachádza v západnej Ugande a je jedným z najdôležitejších miest sveta pre ochranu primátov. Toto územie je domovom pre viac ako 13 druhov primátov, vrátane šimpanzov, ktoré sú jednými z hlavných turistických atrakcií parku.

Počasie v Kibale Forest National Park sa líši v závislosti od ročného obdobia, pretože Ugandu ovplyvňujú dva monzunové obdobia - dažďový a suchý. Dažďové obdobie trvá od marca do mája a od septembra do novembra. V tomto období môže byť počasie veľmi daždivé, s intenzívnymi búrkami a silnými dážďmi. Teploty v tomto období sa zvyčajne pohybujú okolo 23 stupňov Celzia.

Perióda medzi júnom a augustom a od decembra do februára je obdobím sucha a je to najlepší čas na návštevu parku. Počas tohto obdobia je počasie suché a teploty sú prijemné - okolo 25 stupňov Celzia. Táto doba je tiež najlepšia pre pozorovanie zvierat, pretože sa stretávajú pri vodných zdrojoch a je to pre nich ideálne miesto na pitie.

Väčšina turistov sa rozhodne navštíviť park počas obdobia sucha, kedy je turistická sezóna na vrchole. Avšak, aj počas daždivých mesiacov môžete zažiť úžasnú návštevu parku, pretože voda priláka množstvo zvierat na jedno miesto, čím zvyšuje šance na pozorovanie ich v prírode.

V každom prípade, pred plánovaním svojej návštevy v Kibale Forest National Park, by ste mali vždy sledovať aktuálne počasie a mať na pamäti, že príroda môže byť nepredvídateľná a počasie môže často meniť. Napriek tomu, že Ugandu ovplyvňujú monzúny, návšteva Kibale Forest National Park určite stojí za to.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách