Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Laos Tad Gneuang Waterfall

Najčastejšie otázky a odpovede Laos Tad Gneuang Waterfall


Otázky:

1. Kde sa nachádza Tad Gneuang v Laos?

2. Koľko stojí vstup do vodopádu Tad Gneuang?

3. Aké sú otváracie hodiny Tad Gneuang?

4. Je možné kúpať sa v Tad Gneuang?

5. Ako sa dostanem do Tad Gneuang?

6. Je v Tad Gneuang možné kempovať?

Odpovede:

1. Tad Gneuang sa nachádza v provincii Bolikhamxay v Laos.

2. Vstup do Tad Gneuang je zdarma.

3. Vodopád Tad Gneuang je otvorený každodenne od 8:00 do 17:00 hod.

4. Áno, je možné kúpať sa v Tad Gneuang, ale máte byť opatrní kvôli prudkému prúdu vody.

5. Najlepšie je zobrať si miestnu dopravu alebo si prenajať motorku a ísť sama.

6. V Tad Gneuang nie je povolené kempovať, ale v okolí sú ubytovacie možnosti.


Letenka Laos Tad Gneuang Waterfall


Ak ste fanúšikom krásnych prírodných scenérií a milovníkom adrenálínu, mali by ste určite natiahnuť svoje krídla a vyraziť na úžasnú dobrodružnú cestu do nezvyčajného miesta - Tad Gneuang Waterfall v provincii Sekong v Laosu. Letenky do tejto krajiny môžu byť dosť drahé, ale toto miesto zaručene stojí za každý cent, ktorý doň vložíte.

Tad Gneuang Waterfall sa nachádza v pohorí Bolaven v provincii Sekong a pozostáva z dvoch vodopádov spojených skalním oblúkom. Voda padá z výšky približne 40 metrov a vytvára krásne jazierka s tyrkysovou vodou. Táto atrakcia je obľúbenou turistickou destináciou a viac ako sto tisíc turistov navštívi tento malý kúsok raja každý rok.

Najlepšou sezónou na návštevu Tad Gneuang Waterfall je od decembera do januára, keď je studené a suché počasie. V tomto období sa môžete tešiť z vidieckych scenérií a krásnych jazierok, kde si môžete dať kúpeľ a preplávať sa v nej. Ak sa rozhodnete navštíviť v horúcom počasí, nezabudnite si priniesť ochranné slnečné okuliare, opaľovací krém a dostatočné množstvo vody. Tento obchod ponúka aj možnosť so skúsenými miestnymi sprievodcami vziať vás na prechádzku po okolí a lesoch.

Okrem nádherného vodopádu si turisti môžu vychutnať mnoho iných aktivít, ako napríklad jazdu na károch okolo hory, poľovníctvo na ryby a turistiku v okolitých lesoch. Na pobreží rieky Sedoun sa nachádza aj miestna trhoviska, ktorých návšteva by mala byť tiež v zozname vášho itinerára.

Viacnásobné lety spájajúce Laos s ostatnými krajinami Ázie vám umožnia dosiahnuť tento kút sveta a užiť si všetky jeho nežné krásy. Kým tam budete, nezabudnite si ochutnať aj miestne jedlá a pokochajte sa krásami tohoto kraja.

Tad Gneuang Waterfall je jedným z najviac očarujúcich miest, ktoré Laos ponúka. So svojou nezvyčajnou krásou a možnosťou zážitkov, ktoré si z neho môžete urobiť, si určite zaslúži vašu pozornosť. Zároveň by ste si mali udržiavať šetrné správanie k prírodnej kráse tohto kúta sveta a chrániť jeho ohromujúce miesta udržateľným spôsobom.


Dovolenka Laos Tad Gneuang Waterfall


Laos je krásna a fascinujúca ázijská krajina, ktorá ponúka svojim návštevníkom množstvo zaujímavých miest na preskúmanie. Ak hľadáte skutočne nádhernú destináciu pre svoju nasledujúcu dovolenku, potom by ste si mali zvážiť návštevu vodopádu Tad Gneuang.

Tad Gneuang Waterfall sa nachádza v provincii Saravane, ktorá je jednou z menej známych oblastí v Laose. Vodopád je pomerne ďaleko od hlavného mesta Vientiane, ale určite stojí za návštevu pre tých, ktorí sú ochotní vyjsť si z komfortnej zóny a pozrieť sa na niečo trochu viac oslnivé.

Tad Gneuang je krásny vodopád vybudovaný na rieke Houay Xong. Voda padá neskutočnou rýchlosťou do skokanského bazéna pod ním. Okolie je nádherné, plné zelene a krajiny, ktorá oslní každého návštevníka. Zároveň jeho poloha v divokej prírode robí toto miesto trochu ťažšie dostupné, čo zaisťuje, že bude mať menšie množstvo návštevníkov oproti mnohým iným turistickým atrakciám v Laose.

Najlepší čas na návštevu Tad Gneuang je počas obdobia dažďov, ktoré trvá od mája do septembra. Voda v rieke a vodopáde je po týchto obdobiach oveľa mohutnejšia, čím voda pohľad na Tad Gneuang robí ešte ohromujúcejší. Ak sa ale rozhodnete navštíviť Tad Gneuang v období sucha, tak to nebude rozhodne zlá voľba. Voda, ktorá padá zo skalnej steny, je stále ohromujúce a okolie vodopádu prináša to po celý rok veľa zážitkov.

Návštevníci si môžu užiť aj iné aktivity, ako napríklad turisticky výlet do okolitých oblastí a dedín, v blízkosti koruny stromov alebo aj v záhradách. Ďalej môžete navštíviť Satang Island, jeden zo skvelých ostrovov v Boliąskom oblasti, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od Tad Gneuang. Ostrov ponúka zaujímavé zážitky ako turistické trasy, požičovne bicyklov alebo nezabudnite na výlety do stoviek miestnych obchodov, ktoré ponúkajú tradičné miestne potraviny a suveníry.

Celkovo povedané, návšteva Tad Gneuang Waterfall v Laose je jeden z najlepších spôsobov ako si užiť oddych a spoločne nadýchnuť čerstvého vzduchu. Okolie je nádherné, krajina skutočne ohromujúca a voda vodopádu pôsobí ako nezabudnuteľný zážitok. Tak sa už neváhajte, plánujte svoju dovolenku v Laose, a mysli na vodopád Tad Gneuang.


Počasie Laos Tad Gneuang Waterfall


Laos je krajina, ktorá leží v juhovýchodnej Ázii. Práve v tomto kúsku sveta sa nachádza jeden z najkrajších vodopádov, a to Tad Gneuang Waterfall. Tento nádherný prírodný jav je obklopený horskou džungľou, ktorá dodáva tomuto miestu mimoriadnu atmosféru. Kombinácia tropického počasia a horského vzduchu vytvára jedinečné klimatické podmienky v tejto oblasti, ktoré sú ideálne pre návštevníkov, ktorí sa radi túlia v teplom počasí.

Počasie v Tad Gneuang Waterfall sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. V období od decembra do marca je to najsuchšie obdobie a teploty sa pohybujú približne okolo 25 °C. V týchto mesiacoch môžete očakávať suché a teplé dni, takže je to ideálny čas na prechádzky po okolí vodopádu.

Od marca do mája nastáva horúce a vlhké obdobie, s teplotami, ktoré môžu byť až 35 °C. V týchto mesiacoch môžete očakávať časté búrky a dažde. Napriek tomu, že môžu byť tieto mesiace veľmi horúce, pohľad na nádherné scenérie Tad Gneuang Waterfall určite stojí za to.

Od júna do septembra sa nachádza obdobie monzúnov. V týchto mesiacoch môžete očakávať častejšie dažde a silné búrky. Teploty sa môžu pohybovať okolo 30 °C a vlhkosti vzduchu sú vysoké. Aj napriek daždivému obdobiu, návštevníci môžu stále využívať vodopád a jeho okolie, keďže väčšina dažďov sa prejavuje cez deň a menej vo večerných hodinách.

Od októbra do novembra je zaznamenaná zmena klímy. V týchto mesiacoch prichádza na Tad Gneuang Waterfall suchšie počasie, s nižšími teplotami okolo 25-30 °C. To je obdobie s najnižšou vlhkosťou a najpríjemnejším počasím pre činnosti na voľnom priestranstve.

Vzhľadom k rôznorodosti klímy na tomto mieste môžu návštevníci nájsť vhodné obdobie počasia počas celej roka, kedy si môžu užívať krásy Tad Gneuang Waterfall. Či už preferujete teplé a suché obdobie alebo chladnejšie počasie, ktoré predstavuje obdobie monzúnov, Tad Gneuang Waterfall sa vždy prezentuje ako jedno z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v Laos.


Ubytovanie Laos Tad Gneuang Waterfall


Laos je známe svojou krásnou prírodou, tajomstvami a umením. Jednou z najpopulárnejších atrakcií v krajine je Tad Gneuang vodopád. Tento nádherný vodopád sa nachádza v provincii Saravan na juhu Laosu, asi 80 kilometrov od mesta Pakse. Ak plánujete navštíviť Tad Gneuang vodopád, tu sú niektoré tipy na ubytovanie.

1. Tad Gneuang Waterfall Lodge

Ak hľadáte ubytovanie priamo v blízkosti vodopádu, Tad Gneuang Waterfall Lodge je pre vás ideálne miesto. Nachádza sa v úplnom srdci prírodného prostredia, ponúka hostiteľské privítanie a pohodlie. Vodopád je vo vzdialenosti 5 minút peši.

2. Kingfisher Ecolodge

Eco-friendly ubytovanie v krásnom prostredí, to je Kingfisher Ecolodge. Táto eko-lodge je vhodná pre turistov, ktorí si na turistiku neberú nijaké zranenia prírody. Okrem svojho krásneho prostredia a množstva vtákov a stromov, je táto pohostinná villa vzdialená iba 4-kilometre od vodopádu Tad Gneuang.

3. Tadsongvilay Guesthouse

Tadsongvilay Guesthouse je lacné ubytovanie v meste Saravan, alebo 15 minút jazdy od vodopádu Tad Gneuang. Toto je skvelé miesto na výlety v okolí, ako napríklad prechádzky po meste. Ubytovanie ponúka klimatizáciu, TV a súkromné kúpelne.

4. Tad Fane Resort

Tad Fane Resort je ďalšou luxusnou položkou v blízkosti vodopádu Tad Gneuang. Toto ubytovanie disponuje elegantným spôsobom, s výhľadom do prírody a jazdí na vodopáde vo vzdialenosti 10 km. Táto vila ponúka hostiteľský prístup, bazén, baroknú reštauráciu a parkovanie.

5. R2R Homestay

Možno práve táto ponuka je pre vás tou správnou, ak hľadáte skromnosť, autenticitu a veľký pocit pohodlia. R2R Homestay je rodinný dom, ktorý ponúka tradičný laoský hosť do rodinného domu, s jednoduchou rakúskou atmosférou. Toto ubytovanie sa nachádza iba 4-kilometre od vodopádu Tad Gneuang.

Tieto sú iba niektoré z možností, ak hľadáte ubytovanie pri Tad Gneuang vodopáde. Bez ohľadu na to, ktorý hotel alebo hostel si vyberiete, určite budete mať krásny čas v blízkosti tohto nádherného kúsku nature.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách