Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Dominikánska republika Puerto Bahía

Počasie Dominikánska republika Puerto Bahía


V juhovýchodnej časti Dominikánskej republiky sa nachádza nádherné mesto Puerto Bahía. To, čo tam privádza turistov z celého sveta, je okrem pláže a nekonečného Karibiku aj teplé a slnečné počasie, ktoré je v meste po celý rok.

Puerto Bahía má tropické podnebie, ktoré je ovplyvnené severovýchodnými pasátmi a vďaka blízkosti Atlantického oceánu prináša mierny vietor. Priemerná teplota sa pohybuje od 25 až do 31 °C a veľmi zriedka klesne pod 20 °C. Toto počasie spolu so slnečnými lúčmi dáva návštevníkom toho najlepšieho z Karibskej inzulíny, čím sa stáva ideálnou turistickou destináciou.

Aj keď sa v oblasti vyskytujú silné dažde a občasné hurikány, zvyčajne sú oveľa menej silné, než v iných časti Karibiku. Zvyčajne býva najmokrejšie z polovice mája do októbra a hoci možno zaznamenať pár dní so silnými dažďami, nebýva to nič neobvyklé.

Najlepším obdobím na návštevu Puerto Bahíe sú mesiace od decembra do apríla, kedy sú slnečnejšie, suchšie a teplejšie dni. Táto doba je perfektná na plátenie, plávanie, potápanie a ďalšie aktivity na poznávanie nekonečného Karibiku.

Celkovo počasie v Puerto Bahía odzrkadľuje bunkajšie zlúčenie tropického podnebia s miernym vetrom a dostatočnou mierou vlhkosti. Je to jedna z najlepších destinácií na oddych a užívanie si teeplého a slnečného počasia po celý rok. Ak teda hľadáte miesto na dovolenku pri mori, s teplým počasím a nádherným prostredím, Puerto Bahía by malo byť na vašom zozname.


Letenka Dominikánska republika Puerto Bahía


Dominikánska republika je jednou z najkrajších destinácií na svete a poteší každého cestovateľa. Svoje návštevníkov víta s jemným pieskom, krištáľovo čistým morom, exotickej prírody a kultúrne bohatstvo. Nedávno sa stala populárnou časť Dominikánskej republiky, Puerto Bahía. Túto oblasť si môžete užiť vďaka letenke do Dominikánskej republiky Puerto Bahía.

Puerto Bahía leží v oblasti Samaná pri nádhernom zálive Samaná Bay. Je to jedno z najbezpečnejších miest v Dominikánskej republike. Svojou nákupnou zónou, kaviarňami a reštauráciami, ktoré sa rozkladajú pozdĺž zálivu, dominuje turistickému priemyslu. V blízkosti sa nachádza národný park Los Haitises s rôznymi druhmi zvierat a rastlín. Park je známy aj tým, že sa tam nachádza veľa jaskýň, ktoré môžete navštíviť.

Väčšina návštevníkov tohto miesta prichádza zabávať sa na nádherných plážach, ktoré obklopujú záliv. Dominikánska republika je známa svojimi bledšími plážami, ale na pláži Playa Rincón sa nachádza jemný zlatý piesok s jemným vzostupom. Pláž El Valle sa nachádza v prekrásnej zátoke a ponúka príležitosť na surfovanie, kajakárstvo a ďalšie vodné športy.

Na druhej strane, ak si chcete užiť kultúrnu skúsenosť, môžete navštíviť miestne trhy a poľnohospodárske farmy a vidieť, ako sa pestuje a pestuje plodiny. Okrem toho môžete vidieť miestne umenie a remeslá v galériách a tradičných obchodoch. V blízkom okolí sa nachádza aj malé mestečko s názvom Samaná. Toto mestečko je obľúbené kvôli jeho farebným a tradičným budovam, a pretože nie je taký turisticky preplnený.

Cena letenky do Dominikánskej republiky Puerto Bahía sa líši podľa sezóny, počtu cestujúcich a času pred nákupom letenky. Ceny leteniek sa však zvyčajne pohybujú v rozmedzí od 700 € až 1000 €. Ak sa chcete vyhnúť najväčšiemu náporu turistov a máte o niečo obmedzenejší rozpočet, odporúča sa navštíviť toto miesto mimo sezóny.

V každom prípade, ak hľadáte miesto, kde sa môžete uvoľniť a zrelaxovať sa, môže byť letenka do Dominikánskej republiky Puerto Bahía vaša ideálna voľba. Toto miesto je skutočne jedinečné s ulicami plnými farieb, ať už so zelenou prírodou alebo kultúrou miestnych obyvateľov. S voľnými plážami a krásnym morom sa nebudete nudiť. Ak sa teda chystáte na dovolenku, zvážte návštevu tohto kúzelného miesta.


Dovolenka Dominikánska republika Puerto Bahía


Dovolenka v Dominikánskej republike je pre mnohých cestovateľov synonymom krásnych pláží, teplého mora a exotických zážitkov. Mnohé z nich hľadajú zážitky na slnkom zaliatej pláži, iné zasa túžia po dobrodružstve a objavovaní nových kultúr.

Ak patríte k tým, ktorí sa radi prechádzajú po piesočných plážach, surfujú na vlnách alebo objavujú podmorský svet, nezabudnite zájsť na nádhernú pláž Puerto Bahía. Táto pláž sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky v oblasti Samana a je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete.

Puerto Bahía je ideálna pre tých, ktorí chcú relaxovať na slnku ať už sami alebo s rodinou. Pláž je dlhá päť kilometrov a ponúka pohľad na Tibásoru, najvyšší vrch Dominikánskej republiky. Krištáľovo čisté more vám ponúka možnosť zasurfovať na vlnách, potápať sa alebo plávať s delfínmi a žralokmi.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a chcú poznávať nové kultúry, odporúčame navštíviť miestne dediny a trhy poblíž pláže. Dominikánska republika je známa svojou farebnou kultúrou a tradičnými tancami Bachata a Merengue, ktoré si môžete užiť spoločne s domácimi obyvateľmi.

V Puerto Bahía sa nachádza množstvo plážových barov a reštaurácií, kde si môžete dopriať miestne jedlá a nápoje. Okrem toho si môžete užiť aj tradičné kokosové mlieko a experimentovať s miestnymi alkoholickými nápojmi.

Väčšina hotelov v oblasti ponúka rôzne aktivity a služby, ako napríklad tenisové kurty, golfové ihriská a wellness centrá. Pre tých, ktorí hľadajú väčšie dobrodružstvá, odporúčame navštíviť národný park Los Haitises, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od pláže.

V Dominikánskej republike je veľa podobných pláží, ale Puerto Bahía predstavuje to najlepšie, čo krajina ponúka. Exotické prostredie, krásne pláže a bohatá kultúra robia z Dominikánskej republiky skvelé miesto pre vašu ďalšiu dovolenku. Nezabudnite zobrať so sebou opaľovací krém a plážovu obuv, aby ste sa mohli vo vode slobodne pohybovať. Prajeme vám príjemnú dovolenku!


Ubytovanie Dominikánska republika Puerto Bahía


Dominikánska republika je krajina s krásnymi plážami, pestrým exotickým ovocím a veľkým množstvom turistických atrakcií. Ak hľadáte zážitok na čarovnom mieste pri mori, tak by ste mali ísť do Puerto Bahía. Toto ubytovanie vo forme rezortu sa nachádza v oblasti Samaná, na severnom pobreží Dominikánskej republiky a patrí medzi najlepšie na tejto destinácii.

Samaná je známa svojimi spektakulárnymi nezničenými plážami a hlbokou lagúno, ktorá je plná koralov a bohatým podmorským životom. Puerto Bahía sa nachádza práve tu, na okraji lagúny a priamo na pláži s bledoružovým pieskom. Svojou polohou sa stáva jedinečným miestom, kde sa môžete prechádzať pozdĺž pláže, preplávať sa v hlbinách lagúny, alebo si užívať iné vodné športy. Výborným doplnkom k týmto aktivitám je aj známy fajčiarsky klub s veľkou ikonickou terasou s vynikajúcim výhľadom.

Resort vo svojej podstate ponúka rôzne typy ubytovania. Nachádzať sa tu môžu vily s výhľadom na more alebo s vlastným bazénom. Tiež sú k dispozícii apartmány s kuchyňou a balkónom, čo predstavuje výhodnú alternatívu pre rodiny alebo väčšie skupiny ľudí. Nájdete tu aj možnosti pre menšie izby, ale majú výbornú atmosféru a sú vybavené vysokej kvality vybavením a moderným nábytkom. Samozrejmosťou je dostupnosť bezdrôtového pripojenia na internet a vnútorná výzdoba je farebne ladená so základným prvkom – jarabinkou, ktorej je táto oblasť známa.

Okolie rezortu taktiež ponúka výbornú možnosť relaxingových aktivít. V okolí sa nachádza krásna národná rezervácia El Limon, kde môžete vidieť poriadne veľké kaskády. V okolí mesta Samaná môžete vidieť aj vyvierače minerálnej vody či prehliadnuť miestne botanické záhrady. Pre milovníkov turistiky je práve Samaná kľúčovou oblasťou, ponúkajúcou desiatky turistických ciest po nezvyčajnej prírode, ako aj jezdectvo, cestovanie výletnými loďami a veľa iného.

Ubytovanie v Puerto Bahía v Samaná je skutočne jedinečným zážitkom s množstvom možností pre relax a oddych v exotickom prostredí Dominikánskej republiky. Ak hľadáte luxus a pohodu v krásnom prostredí, nie je lepší spôsob ako stráviť dovolenku v tomto rozprávkovom prostredí.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Puerto Bahía


1. Aké sú najlepšie pláže v Puerto Bahía?
Najlepšie pláže v Puerto Bahía sú Playa Grande, Playa Preciosa a Playa Diamante.

2. Aké je počasie v Puerto Bahía?
Počasie v Puerto Bahía je tropické, s celoročne teplou a vlhkou klímou. Letné mesiace majú priemerné teploty okolo 30 stupňov Celzia.

3. Aké sú miestne atrakcie a činnosti?
Miestne atrakcie zahŕňajú návštevu pláží, golf, vodné športy, nákupy na miestnych trhoch a návšteva historickej pevnosti Fort San Felipe.

4. Aké sú dostupné dopravné prostriedky v Puerto Bahía?
Dopravné prostriedky v Puerto Bahía zahŕňajú taxi a miestne autobusové služby. Na turistické výlety sa odporúčajú aj organizované prehliadky.

5. Aké sú miestne reštaurácie a kuchyne?
Miestne reštaurácie ponúkajú tradičné kuchyne s morskými plodmi, ako aj medzinárodné jedlá a exotické nápoje. Niektoré populárne reštaurácie zahŕňajú Mares Restaurant, Mi Corazón a La Yola.

6. Aké sú najlepšie hotely a ubytovanie v Puerto Bahía?
Najlepšie hotely a ubytovanie v Puerto Bahía zahŕňajú The Palace at Playa Grande, Bahía Príncipe Grand El Portillo a Grand Bahía Príncipe Cayacoa.

7. Ako sa získavajú miestne meny a platobné karty?
Miestne meny, ako aj platobné karty, sú bežne prijímané v obchodoch, reštauráciách a hoteloch. Najlepším spôsobom získania miestnej meny je vymeniť si ju v miestnej banke alebo meniči peňazí.

8. Aké sú miestne zvyky a tradície?
Miestne zvyky a tradície sa zameriavajú na kresťanskú vieru a slávnosti sú zvyčajne spojené s náboženstvom. Miestni obyvatelia sú tiež veľmi priateľskí a pohostinní k návštevníkom.

9. Aké sú možnosti nakupovania v Puerto Bahía?
Miestne trhy a obchody sú populárnymi miestami na nákup miestnych suvenírov, rukodiel a iných darčekov. Veľké obchodné centrá a nákupné zóny sú k dispozícii aj v blízkom okolí.

10. Aké sú bezpečnostné opatrenia pre návštevníkov v Puerto Bahía?
Ako v každom turistickom meste, aj v Puerto Bahía by ste mali dbať na svoju osobnú bezpečnosť a mať na pamäti základné opatrenia, ako napríklad nosenie cenností so sebou a držanie očí otvorených na neznámych miestach. Verejná bezpečnosť je dobrá a miestni obyvatelia sú ochotní pomôcť turistom, aby sa cítili bezpečne.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách