Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Fínsko Ivalo

Počasie Fínsko Ivalo


Fínsko Ivalo je jedným z najchladnejších miest v Európe, pričom zimné teploty sa môžu pohybovať až pod -30 °C. Toto obdobie sa väčšinou začína koncom novembra a končí v marci. V lete sa teploty pohybujú od 10 do 20 °C, pričom leto trvá len niekoľko mesiacov.

V Ivale nemožno očakávať veľa zrážok. Najvyššie množstvo zrážok za rok nastáva v júli, keď prší asi 70 mm, v zime je to okolo 30 mm. Pretože mesto leží v zime na polárnej oblasti, slnko v tomto období neráta a Ivalo sa stáva tmavou a ťažkou oblasťou.

Vzhľadom na klimatické podmienky a topografiu celého mesta je pre Ivalo veľmi dôležité zavlažovanie. Pre lepšiu ochranu miestnych rastlín a zvierat sa vlhkosť udržuje počas celej zimy a veľa rybníkov je vybudovaných v okolí Ivalu.

Okolie mesta Ivalo je pre turistov atraktívnym miestom v zimnej sezóne. Milovníci lyžovania a zimných športov sa môžu tešiť na kvalitné lyžiarske strediská v blízkosti mesta, vrátane Saariselkä a Kakslauttanen. Okolité lesy a jazerá sú ideálne miesta pre turistov, ktorí chcú stráviť veľa času na čerstvom vzduchu, či to je pešia turistika alebo sledovanie divočiny.

Zhrnutie:

Fínsko Ivalo je jedným z najchladnejších miest v Európe, s extrémnymi zimnými teplotami a malým množstvom zrážok. Turistický ruch sa zvyšuje v zime, kedy sa môžu návštevníci tešiť na zimné športy a aktivity v prírode. Ivalo je však stále jedným z najodľahlejších miest Fínska, a preto treba byť pri plánovaní cesty opatrný a zabezpečiť si všetko potrebné.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Ivalo


Otázky a odpovede týkajúce sa cestovania do Fínska, konkrétne do Ivala, môžu zahŕňať:

1. Potrebujem vízum na cestu do Fínska?

Ak ste občanom krajiny, ktorá patrí do Schengenskej dohody, tak víza pre turistické účely sú nevyžadované na pobyt do 90 dní. Ak nie ste občanom krajín Schengenskej dohody, budete potrebovať víza.

2. Ako sa tam dostanem?

Ivalo sa nachádza v severnej časti Fínska a dá sa tam dostať letecky alebo autom. Existujú pravidelné lety do letiska Ivalo z Helsínkieho a inej časti Európy. Pokiaľ ide o cestu autom, Ivalo sa nachádza približne 1000 km severne od Helsínkieho.

3. Aké aktivity sú tam k dispozícii?

Ivalo a jeho okolie sú známe svojou prírodou a vonkajšími aktivitami. Môžete si naplánovať výlety na husacie sani alebo skijoring, jazdu na snežných skútroch, snežné šnorchlovanie a rôzne iné zimné športy. Existuje tiež množstvo turistických tras v okolí.

4. Aké je počasie v Ivale?

Ivalo má subarktické podnebie, čo znamená, že leto má rýchlykrátke a chladné, zatiaľ čo zima je dlhá a extrémne chladná. Teploty sa v zime môžu pohybovať až okolo -30 ° C.

5. Aké sú najkrajšie miesta v Ivale?

Tromsø, Alta a okolité obce v Laponsku sú známe pre svoju nádheru a prírodné scenérie. Ivalo je miesto, ktoré je populárne pre svoje polárne svetlo a nad hladinou ležiace jazerá. Tiež stojí za to navštíviť Santa's Village, ktorá sa nachádza približne 30 km od Ivala.

6. Ako sa môžem ubytovať v Ivale?

V Ivale sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od malých chatiek a penziónov až po veľké luxusné hotely. Existuje množstvo možností na výber, v závislosti od vašich preferencií a rozpočtu.

7. Čo si môžem kúpiť v Ivale?

Ivalo má množstvo obchodov s darčekmi, v ktorých sa dajú zakúpiť miestne produkty, ako sú rukavice, čiapky alebo kožené oblečenie. Navyše, v meste sa nachádza niekoľko miestnych rybárskych trhov, kde si môžete kúpiť čerstvé ryby.


Dovolenka Fínsko Ivalo


Fínsko je krajina s nádhernou prírodou, ktorá privádza turistov z celého sveta. Ak hľadáte dovolenku s jedinečnými zážitkami, ktoré sa budú vrysovať do vašich spomienok, potom by ste mali zvážiť návštevu mesta Ivalo v severnej časti krajiny.

Ivalo sa nachádza na severe Laponska, v blízkosti polárneho kruhu. Je to miesto, kde sa stretávajú tradičné laponské kultúry a moderné turistické zážitky. Mesto je tiež výborným východiskovým bodom pre pozorovanie polárnej žiary, ktorá prichádza na mihály medzi decembrom a marecom.

Ak máte radi zimné radovánky, Ivalo bude pre vás ideálne miesto. V blízkosti mesta sa nachádza jedna z najväčších lyžiarskych oblastí v krajine, ktorá ponúka milovníkom snehu niekoľko kilometrov zjazdoviek a tras pre bežecké lyžovanie.

Pozorovanie polárnej žiary je veľkým lákadlom Ivala. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú nočné výlety na polárnu žiaru, vrátane skúšobných jazd na snežnom skútry a jazdy na sanovom psíku. Pre tých, ktorí si želajú príjemné izolované útočisko do zimnej krajiny, je k dispozícii niekoľko lyžiarskych rekreačných stredísk v blízkosti mesta.

Zážitky z Ivala nezahŕňajú len zimné aktivity. V lete je tu mnoho možností na turistiku a rybolov. Pre tých, ktorí sa radi potápajú, je k dispozícii niekoľko jazier a riek s čistou vodou, kde sa dá pozorovať miestna faunu a flóru. Turistickými atrakciami sú hlavné mesto Laponska – Rovaniemi a arktická základňa Santa Claus.

Kde sa ubytovať v Ivalo? Mesto je vybavené širokou ponukou príjemných hotelov a hostincov, v ktorých si určite nájdete miesto pre vaše zimné alebo letné dobrodružstvá. Hlavná turistická sezóna v Ivala trvá zvyčajne od decembra do apríla a hostia, ktorí túto oblasť navštívia mimo tejto sezóny, majú väčšiu šancu nažívať autentickú laponskú kultúru a užiť si kľudnejšie a samotnejšie dobrodružstvo.

Všetko však závisí od osobných preferencií a očakávaní. Ak hľadáte dovolenku plnú zmrzlín, zimných radovánok a magického prírodného divadla, potom by ste mali zvážiť návštevu mesta Ivalo v Laponsku.


Letenka Fínsko Ivalo


Cestovanie do Fínska a okolitých oblastí v tomto období môže byť nezvyčajné a s veľkým prínosom. Fínsko je krajina, ktorá je známa svojou prírodou, ktorá môže byť v zime pekná a pre niektorých aj netradičná, ak nie sú zvyknutí na takéto počasie. Ak však chcete zažiť niečo úplne nové a nezvyčajné, Ivalo by mohlo byť tou správnou destináciou pre vás.

Ivalo je oblasť, ktorá sa nachádza na severovýchodnej strane Fínska. Známa je najmä pre svoju prírodu a nádherné pohorie Urho Kekkonen National Park, ktoré je určite jedným z neprehliadnuteľných území v tejto oblasti.

Ak chcete cestovať do Ivalo, letenky si môžete kúpiť vďaka spoločnosti Finnair. Spoločnosť ponúka lety z rôznych krajín, v závislosti od toho, odkiaľ prichádzate. V mnohých prípadoch sú lety kombinované s inými mestami Fínska, ako je Helsinki.

Po prílete do Ivala sa vám ponúka mnoho možností, čo môžete robiť. Určite by ste si nemali nechať ujsť prechádzky po Národnom parku Urho Kekkonen, alebo sledovanie severského svetla. Taktiež si môžete vychutnať jazdu na saních ťahaných sobami alebo jazdu na snežných skútroch a návštevu niektorých iných čarovných oblastí.

Počasie v tejto oblasti môže byť zamračené a studené, ale tiež sa môže stať, že sa zrazu rozjasní a dokonale zaliate severské svetlo. Preto by ste mali zvážiť návštevu Ivala najmä v januári a februári, keď sú najväčšie šance na pozorovanie severského svetla.

Ak máte radi zimné podujatia a prírodu, potom Ivalo určite nezostane na chvíľu nezapamätaná. Cestovanie do tejto oblasti je skutočne nezvyčajným zážitkom, ktorý si odnesiete ako pamätnú spomienku na celý koniec života.


Ubytovanie Fínsko Ivalo


Fínsko sa môže pochváliť krásnymi prírodnými scenériami, a ďalšou z našich najobľúbenejších destinácií je Ivalo. Nachádza sa v krajine Laponsko, ktorá sa nachádza v severnej časti Fínska. Toto mesto je známe pre svoje kamenné kruhy, jazero Inari a nádherne osvetlenú polárnu noc.

Ak hľadáte ubytovanie v Ivale, máte na výber medzi rôznymi možnosťami, či už hľadáte luxusné ubytovanie alebo viac prístupnú a cenovo výhodnejšiu voľbu.

Jednou z možností je ubytovanie v hoteli Inari. Tento moderný hotel sa nachádza priamo na brehu jazera Inari, a ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu. Hostia si tu môžu užívať rôzne aktivity, ako napríklad jazdu na snežných skútroch, plávanie vo saune či sánkovanie.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v tradičnom laponskom srubu. Táto jedinečná možnosť umožňuje hostom zažiť skutočné fínske Laponsko. Sruby sú vybavené krbmi a sú dielom lokálnych umelcov, ktorí zapojili svoje znalosti a tradičné techniky, aby vytvorili jedinečný interiér.

Pre tých, ktorí hľadajú oddych v prírode, je k dispozícii aj množstvo kempov, chatiek a vrbových domčekov. Z týchto miest si môžete užiť krásne výhľady na zasnúbenú krajinu a relaxovať v tichu a kľude.

Ak máte radi klasický rezort, štýlové hotely, ktoré sa nachádzajú priamo na zjazdovkách, sú ideálnou voľbou. Tieto hotely ponúkajú nekonečné množstvo možností na zimné športy a aktivity, ktoré dopĺňajú ten odpočinkový zážitok.

Nezáleží na tom, čo hľadáte, Ivalo leží v samotnom srdci Laponska a ponúka krajiny a ubytovanie, ktoré sú unikátne a ideálne pre každého cestovateľa. Takže, ak hľadáte útulné a nezabudnuteľné ubytovanie počas svojej cesty do Ivalu, máte množstvo možností, ktoré uspokoja vaše očakávania.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách