Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve

Počasie Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa nachádza v južnej časti Konga, v africkej oblasti rovníkového dažďového lesa. Toto územie je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín a je jedným z najdôležitejších pralesov v tejto oblasti sveta. Práve preto je veľmi zaujímavé sledovať, aké počasie sa tu vyskytuje.

Klimatické podmienky v rezervácii sú typické pre dažďové pralesy a preto sa tu vyskytuje veľa vlhkosti a zrážok. Lesia v rezervácii vždy zostáva zelená a kvetúca, ale každé obdobie má svoje špecifiká a vlastnosti.

Obdobie sucha v Kongu trvá od decembra do apríla. V tomto čase teplota stúpa a môže sa pohybovať až okolo 30 stupňov Celzia. Vzduch je teda dosť suchý, a preto je to obdobie, kde sa môže vyskytnúť aj nebezpečenstvo požiarov, keďže je to tiež obdobie, kedy mnohé zvieratá a rastliny potrebujú veľa vody a hydratácie. Aj napriek tomu,že sú v tomto období zrážky nižšie, sú aj tak dôležité pre životné prostredie naozaj dôležité.

Po apríli začína v Kongu obdobie dažďov a to trvá až do konca novembra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 25 stupňov Celzia, ale vzduch je oveľa vlhkejší. Prichádzajú silné zrážky, ktoré umožňujú zvieratám a rastlinám prosperovať a žiť. Dokonca počas daždivého obdobia sa môžu v určitých častiach rezervácie vyskytovať aj povodne, ale to sa deje zvyčajne len v prípade, keď je zrážok naozaj veľa.

V území Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve žije množstvo druhov zvierat vrátane goríl, šimpanzov, lejonerov, žiráf, opíc, slonov, lesových antilop, hadov, krokodílov a mnohých ďalších. Vyhľadávanými zvieratami pre turistov sú najmä gorily, ktoré sú veľmi vzácne a ich pozorovanie je neprehliadnuteľným zážitkom.

Keďže Konga Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa nachádza v tropickom pásme a má rovníkové klima, ostáva tu počas celého roka podobné počasie. Netreba však zabúdať, že ako každé klimatické podmienky, aj tu sa môžu obdobia líšiť a záležať od konkrétnej destinácie v pralese a roka. Je vždy dôležité sa pred vycestovaním do tejto oblasti poriadne informovať a prijať potrebné opatrenia.


Letenka Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve is a breathtakingly beautiful and diverse wildlife sanctuary that is located in the heart of the Congo basin. This reserve is part of the larger Congo Basin Forest Ecosystem, which is the second-largest tropical forest in the world. It is a perfect destination for nature and wildlife lovers, offering a unique opportunity to witness some of the rarest and most incredible species of animals and birds.

To visit this beautiful wildlife reserve, you can book your flight to one of the two airports that are closest to the park: Maya-Maya Airport, located in Brazzaville, and Agostinho Neto International Airport, which is situated in Kinshasa. From there, it is a fairly easy journey to Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve. The park is located just a few hours away by car, and there are also options to take a river boat to the park’s entrance.

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve is home to an impressive collection of primates, including lowland gorillas, chimpanzees, and mandrills. The park also features a large variety of antelopes, including duikers, sitatungas, and bongos. One of the main attractions of the park is the Okapis. These elusive and rare animals, which are related to giraffes, are only found in the wild in the Congo Basin. The park is also home to over 270 species of birds, with many of them being endemic to the region.

Visitors to Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve have the option to explore the park in a variety of ways. Guided hiking tours are available for visitors who want to walk through the park’s lush rainforest and see all the amazing wildlife. Visitors can also travel by boat through the park’s beautiful rivers, giving them a unique perspective on the park’s lush landscape. For visitors who want to get even closer to the wildlife, there is an option to book a night in a treehouse nestled in the reserve's lush canopy.

Overall, Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve is an incredible destination that should not be missed by anyone who has a love for wildlife and nature. With its range of incredible animal and bird species and its stunning tropical rainforest setting, it is a place that will stay with you forever. So book your ticket today, travel to Congo, and experience the adventure and majesty of this beautiful wildlife reserve.


Najčastejšie otázky a odpovede Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Otázka: Čo je Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
Odpoveď: Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je chránené územie v Konžskej republike, ktoré sa nachádza na území tri štátnych lesov a zaujíma plochu 11 190 km².

Otázka: Kde sa Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve nachádza?
Odpoveď: Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa nachádza v Konžskej republike v západnej Afrike.

Otázka: Aké druhy zvierat môžeme vidieť v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
Odpoveď: V Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve môžete vidieť mnoho druhov zvierat, ako napríklad gorily, slony, leopardy, opice, krokodíly, hipopotamy a mnoho ďalších.

Otázka: Aké aktivity sa dajú robiť v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
Odpoveď: V Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad safari, prechádzky po lese, kajakovať po rieke, rybárčiť a pozerať si divoké zvieratá.

Otázka: Potrebujem víza na návštevu Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
Odpoveď: Áno, pre návštevu Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve potrebujete víza do Konžskej republiky.

Otázka: Je bezpečné cestovať do Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve?
Odpoveď: Bezpečnosť v Konžskej republike je všeobecne problémom, preto by ste mali byť pri cestovaní do Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve veľmi opatrní. Je odporúčané cestovať s miestnym sprievodcom a dodržiavať bezpečnostné pokyny.


Dovolenka Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Dovolenka v Kongu – Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve predstavuje unikátnu príležitosť odkryť jedinečnú prírodu tohto afrického štátu. Táto dovolenka je určená pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zároveň si chcú užiť krásy divokej prírody.

Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa nachádza na juhu Konga a je jednou z najväčších chránených oblastí v tejto krajine. Táto rezervácia má rozlohu takmer 5000 štvorcových kilometrov a je domovom desiatok druhov zvierat vrátane goríl, slonov, levov, krokodílov a mnohých ďalších.

Dovolenka v tejto oblasti ponúka vynikajúcu príležitosť na pozorovanie zvierat v prírode. Návštevníci môžu stráviť niekoľko dní v safari vozidlách a sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho môžu turisti tiež navštíviť gorilie v ich prírodnom habitáte a pozorovať ich prirodzené správanie.

Okrem pozorovania zvierat sa turisti môžu tiež vybrať na prechádzky po prírode alebo rafting po rieke, ktorá preteká rezerváciou. Denné prechádzky ponúkajú príležitosť na objavovanie a preskúmanie rôznych častí lesa a okolitého sveta.

Na dovolenke v tejto oblasti budete mať príležitosť sledovať krásu krajiny, ktorú tvorí koloritná flóra a fauna. Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve skrýva nekonečné množstvo druhov rastlín, ktoré sú domovom pre množstvo druhov zvierat a hmyzu.

Ak hľadáte dovolenkový zážitok, ktorý Vám umožní úplne odlíšiť sa od všetkého, čo ste doteraz zaznamenali, potom dovolenka v Kongu – Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve bude určite tou správnou voľbou. Táto oblasť ponúka jedinečnú kombináciu dobrodružstva a krásnej prírody, ktorá bude určite nezabudnuteľnou súčasťou Vášho života.


Ubytovanie Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je chránené územie nachádzajúce sa v Kongo. Toto územie je známe pre svoju zmes pralesov, saván, močiarov a riek, ktoré poskytujú domov pre množstvo druhov zvierat, ako napríklad slony, opice, gorily, krokodíly a mnohé iné.

Keďže Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je jedným z najvýznamnejších ekosystémov v strednej Afrike, návštevníci si môžu vychutnať veľkolepý zážitok z cestovania do tohto územia. Ak hľadáte príležitosť pre nezabudnuteľné zážitky v pralese, tak Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je ideálnou voľbou pre vás.

Prvé čo si musíte zabezpečiť je ubytovanie. Vo Wildlife Reserve je k dispozícii ubytovanie pre návštevníkov, pretože táto oblasť nie je prístupná pre bežných turistov, ktorí môžu mať záujem o prespanie v kempoch alebo v stanoch.

Ubytovanie v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je vybavené základnými potrebami ako napríklad čistá voda, vlastné WC a sprchy. Ak máte šťastie, ubytovanie umiestnené v ideálnej pozícii pre pozorovanie zvierat z blízka, z vdýchnutia prírody a počúvania zvukov prírody.

Ďalšie zariadenia, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov, zahŕňajú miestnu reštauráciu s kuchyňou poskytujúcou rôzne jedlá, ktoré sú pripravené z čerstvých zložiek. Môžete si objednať tradičné pokrmy alebo niektoré svetové jedlá. V reštauráciách sú k dispozícii profesionálni kuchári, ktorí sú schopní pripraviť chutné jedlá všetkých druhov.

Bezpečnosť v Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je zabezpečená z dôvodu ochrany prírodného územia a jeho obyvateľov. V prvom rade je dovolené prechádzať iba na cestách, ktoré sú označené a avizované. Návštevníci, ktorí sa rozhodnú pre prístup do chránenej oblasti musia požiadať o povolenie. Navyše, vo všetkých častiach Wildlife Reserve sú prítomní profesionálni strážcovia, ktorí dohliadajú na dodržiavanie pravidiel a zabezpečenie bezpečnosti.

Celkovým zhrnutím, Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je skutočným rajom pre nadšencov prírody. Ubytovanie v chránenom území je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť a zažiť nádhernú prírodu bez toho, aby sa museli starať o veci týkajúce sa zariadení a služieb. Toto miesto je jedinečné a sľubuje vám nezabudnuteľný zážitok a ak by ste sa rozhodli navštíviť Kongo, tak neváhajte a zarezervujte si jedno z ubytovaní, ktoré Wildlife Reserve ponúka.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách