Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Japonsko Koya-san

Dovolenka Japonsko Koya-san


V dnešnej rýchlej a stresovej dobe sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre neobvyklé, ale zároveň relaxačné dovolenky. A práve takou je aj dovolenka v japonskom Koya-san, ktorá dokáže ukľudniť telo aj dušu.

Koya-san, alebo inak známe ako Koyasan, je posvätné miesto v japonskej provincii Wakayama. Toto miesto je považované za duchovné srdce a centrum buddhizmu v Japonsku. Na Koya-san sa nachádza viac ako 100 chrámov a kláštorov, z ktorých je najznámejší Kongobu-ji, ktorý je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Ak si chcete užiť skutočne autentickú japonskú dovolenku, odporúčame vám ubytovať sa v jednom z mnohých kláštorov na Koya-san. Už samotné ubytovanie v kláštore je niečím mimoriadnym. V miestnostiach si môžete oddýchnuť na tatami matracoch, ktoré sú prekryté futonovými matracmi. Celý komplex je plný krásne upravenej zelene a tichých uličiek.

Ráno si môžete pozrieť ranné modlitby mníchov a poobede sa môžete kochať pohľadom na japonské záhrady a slnečné lúče pretínajúce sa cez kroviny. Večer vám bude podávané vegetariánske menu, ktoré sa skladá z niekoľkých chodov. V jedálniach sa podáva bezalkoholické pivo a zelený čaj, ktorý je tu omnoho chutnejší ako kdekoľvek inde.

Celý Koya-san je doslova preplnený chrámami, kláštorami a hrobkami japonských samurajov. Najlepšou cestou ako spoznať všetky pamiatky, ktoré samotné Koya-san môže ponúknuť, je preto chodiť pešo. Už v staroveku bolo peších ciest veľmi málo a tak sa stali neopakovateľným bodom dneška, kde všetci práve pešo prechádzajú rôzne trasy a tak sa dostanú ku krásam Koya-sanu.

Myslíte si, že už ste videli všetky svetové kúsky? Skúste navštíviť Koya-san a presvedčte sa, čo to znamená uzavrieť v sebe pokoj a harmóniu počas dovolenky. Koya-san ideálne spája kultúru, duchovno a relax. Keďže je to neobyčajná krajina, ktorá sa ešte len pomaly zvyká na návštevnosť, oblúkom sa vyhýba bizarnému turistickému ruchu a cítiť tu pokoj a pohodu. Preto nemá zmysel odkladať dovolenku na nejaký Cyperski ostrov, keď západ slnka z výšky kopcov Koya-sanu môže byť nezabudnuteľný.


Ubytovanie Japonsko Koya-san


Japonsko je krajina, ktorá ponúka veľké množstvo možností pre turistov, ktorí sa rozhodli túto krajinu navštíviť. V centre pozornosti mnohých turistov sa nachádza Koya-san, ktorý sa nachádza v prefektúre Wakayama. Koya-san je v skutočnosti o pohrebnej komunite buddhistických mníchov, známy aj ako Shingon-shu sektu.

Vzhľadom na to, že Koya-san je sväté miesto buddhistov, ponúka zaujímavé možnosti ubytovania, ktoré umožňujú turistom zažiť autentickú atmosféru Japonska. K dispozícii sú rôzne typy ubytovania pre turistov, vrátane tradičných šintoistických ubytovacích zariadení, ako aj hotely a penzióny.

Najpopulárnejšou formou tradičného ubytovania v Koya-sanu je ryokan. Ryokany sú tradičné šintoistické hotely, ktoré ponúkajú turistom jedinečnú atmosféru Japonska. Často sú tiež nazývané ako ubytovania typu 'onsen', pretože ponúkajú termálne pramene a sauny v kúpeľoch, čo je jedna z hlavných atrakcií. V ryokane je všetko navrhnuté tak, aby sa turisti mohli cítiť ako doma, pričom si zároveň môžu vychutnať japonskú kuchyňu, vychutnať si miestne zvyky a tradície.

Okrem ubytovania v ryokanoch, sú k dispozícii aj ďalšie možnosti, ako napríklad monastýrské ubytovanie. Tieto typy ubytovania sa nachádzajú priamo na území kláštora, čím vám umožňujú vidieť a zažiť život až po zatvorených dverách buddhistického rehoľného života. Toto je skutočne jedinečná skúsenosť, ktorú by ste nemali premeškať.

Aj keď Koya-san nie je miestom, kde by sa turisti zastavovali často, ponúka obrovské množstvo možností pre turistov, ktorí tam navštevujú túto oblasť. V kombinácii s nádhernou prírodou, jedinečnou kultúrou a nezabudnuteľným ubytovaním, Koya-san je miestom, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Stojí za to stráviť niekoľko dní, aby ste mohli úplne vnímať toto úžasné miesto a vychutnať si všetko, čo má ponúknuť.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Koya-san


Otázka: Kde sa nachádza Koya-san?
Odpoveď: Koya-san sa nachádza v južnej časti Japonska v prefektúre Wakayama.

Otázka: Ako sa dostanem do Koya-san?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Koya-san, je pomocou vlaku a potom funikuláru. Z Osaky alebo Kyota môžete cestovať vlakom na stanicu Gokuraku-bashi a odtiaľ môžete ísť funikulárom na Koya-san.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Koya-san?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na návštevu v Koya-san sú Namba-In, Kongobo-ji, Daimon a Okunoin.

Otázka: Je v Koya-san niečo, čo nemôžem vynechať?
Odpoveď: Ak ste v Koya-san, určite by ste nemali vynechať návštevu Okunoin. Je to najväčšie cintoríny v Japonsku a jeho atmosféra je veľmi zvláštna a pokojná.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Koya-san?
Odpoveď: V Koya-san sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, môžete si vybrať medzi tradičnými japonskými izbami, ryokanmi alebo modernými hotely.

Otázka: Je nutné zvládať japonský jazyk pre návštevu Koya-san?
Odpoveď: Nie, nie je nutné zvládať japonský jazyk, v mnohých miestach sa hovorí anglicky a taktiež sú k dispozícii prekladatelia. Všetky informačné tabule sú tiež napísané aj v angličtine.

Otázka: Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Koya-san?
Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu Koya-san sú jeseň a jarné obdobie, kedy sú teploty príjemné a farby lístia sú krásne.

Otázka: Je to drahé navštíviť Koya-san?
Odpoveď: Koya-san nie je zvlášť drahé miesto na návštevu, ale môže to byť o niečo drahšie ako iné turistické oblasti v Japonsku. Cena za ubytovanie a stravu sa líši v závislosti od vaších preferencií.


Počasie Japonsko Koya-san


Japonsko je známe svojimi častými zmenami počasia, ktoré sú ovplyvnené rôznymi faktormi, ako sú prúdy, zemepisné polohy, nadmorské výšky a podobne. Koya-san, ktoré sa nachádza v prefektúre Wakayama, nie je výnimkou. Jeho polohe na úbočí hory a nadmorskej výške 900 metrov ovplyvňujú rôzne poveternostné situácie.

Leto v Koya-san môže byť pomerne horúce s teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. Zvyčajne je ale vlhkosť vysoká a zostáva tak aj počas noci. Kvôli zvýšenej vlhkosti sa môže javiť, že je ešte teplejšie, než je skutočne. Dážď je v lete bežný a môže prichádzať v podobe búrok s hromami a bleskami.

Jesen predstavuje tú najkrajšiu časť roka v Koya-san. Počas tejto sezóny sa stromy zmenia na rôzne farby a zjavia sa nádherné scenérie. Teploty sa postupne začnú chladiť a v noci môže byť chladno, takže je potrebné si zobrať niečo teplejšie na oblečenie. Zvyčajne však nie je potrebné sa obliekať ako na zimu.

V zime teploty klesajú na nulu alebo dokonca pod nulu, a tak sú potrebné teplejšie kabáty, bundy a aj rukavice. Dochádza k podstate celoročnému sneženiu a všade sú kŕmeľce a ľadové klziská. Pre turistov ale predstavuje zázrak, keď vidia mesto v bielej prechádza.

Na jar sa teploty opäť začínajú zvyšovať a začína daždivé obdobie. Rôzne kvitnúce kvety, ako napríklad čerešňové kvety, sa objavujú po celom meste a učarujú každého, kto ich vidí. Avšak, vlhké a zamatové dni sú časté pre toto obdobie roka.

V Koya-san sa teda nachádza množstvo rôznych podmienok počasia, ktoré sa líšia v závislosti od ročného obdobia. Pri plánovaní vášho výletu si preto nezabudnite zistí, aké sú očakávané podmienky počasia. Bez ohľadu na ročný obdobie, však môžete očakávať, že zhruba tri štvrtiny kalendárneho roka budú chladné alebo mierne teploty.


Letenka Japonsko Koya-san


Napíšem ti radi a do detailu o letenke do japonského mesta Koya-san.

Koya-san, známe aj pod názvom Mount Koya, je súčasťou pútnického miesta Kumano Kodo a UNESCO svetového dedičstva. Nachádza sa v regióne Wakayama v Japonsku a je domovom pre viac ako 100 budhistických chrámov a kláštorov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Koya-san, najlepšou voľbou je si kúpiť letenku do najbližšieho letiska. Letenky do Koya-san nie sú k dispozícii, pretože okolie nemá vlastné letisko. Najbližšie letiská sa nachádzajú v Osake a Kyóte, ku ktorým sa dá dostať z mnohých krajín sveta.

Po príchode na letisko Osaka alebo Kyóto sa musíte presunúť na nádražie Namba v Osake. Tam je možné zakúpiť si lístok na dráhu Nankai a cesta smeruje na Koyasan. Trvá to asi 90 minút a cena sa pohybuje okolo 1750 japonských jenov, približne 14 eur.

Existuje aj druhá možnosť dopravy s využitím expresného vlaku Koya San z nádražia Hashimoto, ale náročnejšou možnosťou. Táto trasa prechádza predtým nezvyčajnou krajinou, s fantastickými výhľadmi, ale aj vysokými nákladmi na lístok v hodnote 2810 japonských jenov, približne 23 eur.

Keď sa dostanete do Koya-san, môžete sa ubytovať v niektorom z mnohých budhistických kláštorov a chrámov, ktoré ponúkajú tradičné erudícne raňajk alebo večeru, ako aj iné zážitky. Môžete tiež navštíviť hrobku Kukai, zakladateľa školy budhizmu Shingon, alebo sa prechádzať v areáli lesného cintorína Okunoin.

Zhrnutie: Letenka do japonského mesta Koya-san zahrnuje cestu na letisko Osaka alebo Kyóto, kde sa presuniete na Nádražie Namba v Osake a tam si kúpite lístok na dráhu Nankai a cesta na Koyasan. Existuje tiež možnosť dopravy z nádražia Hashimoto s využitím expresného vlaku Koya-san. V Koya-san sa môžete ubytovať v budhistických kláštoroch a chrámov, navštíviť hrobku Kukai a prechádzať v lesnom cintoríne Okunoin.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách