Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Spojené štáty americké Chicago, Illinois

Letenka Spojené štáty americké Chicago, Illinois


Letenka Spojené štáty americké Chicago, Illinois

Chicago, Illinois, je tretie najväčšie mesto v Spojených štátoch amerických. Svojim jedinečným mixom historických pamiatok, moderných budov a bohatej kultúry sa stalo jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Spojených štátoch.

Ak sa chystáte navštíviť Chicago, ideálne riešenie pre vás je letenka. S množstvom poskytovateľov, ktorí ponúkajú letenky do tohto typického amerického mesta, sa určite nájde tá správna pre vaše potreby.

Predtým však, než sa rozhodnete pre kúpu letenky, nezabudnite sa informovať o podmienkach cestovania do Spojených štátov. Medzi ne patrí slovenský cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od plánovanej cesty, platná víza alebo autorizačný systém ESTA. V neposlednom rade, pri odlete do USA sa musíte prihlásiť na uvedenú etickú adresu a absolvovať potrebné zdravotné vyšetrenia.

Letenky do Chicaga ponúkajú množstvo spojov z rôznych miest sveta, ako napríklad z Európy alebo Ázie. Z Bratislavy sa do Chicaga dá letieť priamymi letmi, ktoré ponúka napríklad spoločnosť Ryanair, alebo s prestupom v inom meste, ako napríklad Londýne či Amsterdame.

Po prílete do Chicaga si užijete množstvo atrakcií, ktoré mesto ponúka. Môžete navštíviť znamenitosti, ako je Willis Tower, nebotyčník s emblematickým výhľadom z Skydeck, alebo jednu z najznámejších ulíc mesta, Magnificent Mile, plnú butikov, reštaurácií a múzeí.

Kultúrne zážitky ponúka Chicagský Art Institute s kolekciou umenia z celej sveta, alebo Museum of Science and Industry s interaktívnymi výstavami a exponátmi. Navštíviť môžete aj historické miesta, ako je veža Water Tower a časť mesta s nádhernou architektúrou, ktorá patrí na zoznam pamiatok UNESCO.

Ak chcete zažiť pravú chicagskú atmosféru, zavítajte do jednej z mnohých reštaurácií ponúkajúcich legendárne Chicagské hot dogy alebo priamo na obľúbenú deep-dish pizza. Po jedle si určite nájdete čas na prechádzku po nádhernom parku Millennium Park s nevyhnutnou návštevou obriej nerezovej Kidrovnej fazule Cloud Gate.

Výlet do Chicaga si určite zamilujete, a nech už sa rozhodnete cestovať sami alebo s rodinou, letenka vám poskytne rýchlu a pohodlnú cestu do tohto fascinujúceho miesta. Stačí si len vybrať ten správny let, ktorý vám vyhovuje.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Chicago, Illinois


1. Aké je počasie v Chicagu?
Odpoveď: Počasie v Chicagu je veľmi rozmanité, v zime sa teploty pohybujú okolo -5°C a v lete môžu dosiahnuť až 30°C.

2. Kam sa dá ísť za zábavou v Chicagu?
Odpoveď: V Chicagu je mnoho miest, kde sa môžete pobaviť. Patrí medzi ne napríklad Navy Pier, Willis Tower, Magnificent Mile alebo Millenium Park.

3. Ktorý letiskový terminál je najlepší v Chicagu?
Odpoveď: V Chicagu sú dva letiskové terminály - O'Hare International Airport a Midway International Airport. O'Hare je väčší a má viac terminálov, ale oboje sú pohodlné a dobre vybavené.

4. Ako sa dostať z letiska do centra mesta?
Odpoveď: Z letiska sa môžete dostať do centra mesta taxíkom, shuttle busom alebo metrom. Cesta do centra mesta trvá zhruba 30 minút.

5. Ktoré miesta v Chicagu sa oplatí navštíviť?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie miesta v Chicagu patrí Willis Tower, Navy Pier, Millenium Park, Art Institute of Chicago a Lincoln Park Zoo.

6. Aký je miestny čas v Chicagu?
Odpoveď: Miestny čas v Chicagu je závislý od časového pásma, v ktorom sa nachádzate. V západoamerickom časovom pásmi sa miestny čas líši o 2 hodiny od východného pásma.

7. Ako sa dá cestovať po meste?
Odpoveď: V Chicagu je veľa možností, ako sa dostať z jedného miesta na druhé. Môžete cestovať metrom, autobusom, vlakom alebo taxíkom. V meste sú aj dostupné bicykle na požičanie.

8. Ktoré sviatky sa v Chicagu slávia?
Odpoveď: V Chicagu sa slávia všetky významné sviatky ako Vianoce, Nový rok, Vianočné trhy, Día de los Muertos, Hanukka a iné.

9. Aké je miestne jedlo?
Odpoveď: V Chicagu nájdete mnoho miest, kde si môžete vychutnať miestne špeciality, ako sú deep dish pizza, hot dog Chicago-style, Italian beef a spolu s nimi si môžete užiť aj miestne pivo.

10. Kde sa dá ubytovať v Chicagu?
Odpoveď: V Chicagu je mnoho hotelov, hostlov a apartmánov, ktoré sú vhodné pre turistov. Medzi najobľúbenejšie patrí The Palmer House Hilton, Kimpton Gray Hotel, Virgin Hotels Chicago a mnoho ďalších.


Dovolenka Spojené štáty americké Chicago, Illinois


Chicago, Illinois je jedno z najväčších a najpopulárnejších miest v Spojených štátoch amerických. Toto mesto je známe svojimi vysokými mrakodrapmi, historickými budovami, plážami, prechádzkami a kultúrou.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v tomto meste, určite sa nebudete nudiť. Medzi miesta, ktoré musíte navštíviť, patrí napríklad Navy Pier, ktorý je priehradou nad Michiganským jazerom. Toto miesto ponúka množstvo aktivít, len aby ste sa zabavili a užili si pohľad na krásu jazera.

Ďalším zaujímavým miestom, ktoré by ste mali vidieť, sú Chicago Riverwalk a katedrála svätého Jána Božieho. Na Chicago Riverwalk sa môžete prechádzať a rozprávať sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí vám povedia o histórii a kultúre mesta. Katedrála svätého Jána Božieho je zas krásna katedrála, kde sa môžete modliť a obdivovať jej nádhernú architektúru.

Ak by ste chceli vidieť niečo omnoho iné ako tradičné miesta v meste, určite by ste mali navštíviť mesto Oak Park. To je domovom slávnych umelcov, ako boli Ernest Hemingway, Frank Lloyd Wright a Edgar Lee Masters. Vyšíva se tu na nejakého značne cool a street-warriorskeho turistu, pretože toto mesto má jedinečný pocit značky, ktorá je menej turistická ako ostatné časti Chicaga.

Samozrejme, nemôžete opustiť Chicago bez toho, aby ste navštívili najvyšší mrakodrap v meste, Willis Tower. Budova stojí 1 450 stôp a ponúka krásny výhľad na mesto. Môžete si tiež pozrieť mesto z iného uhla a to zamořením sa pod jazero Michigan nasadením na lodné plavby.

Ako vidieť, Chicago, Illinois je veľmi zaujímavým miestom, ktoré vám môže ponúknuť množstvo zábavy a zážitkov. Medzi nimi nájdete aj množstvo možností na stravovanie, ktoré by vás určite potešili. Využite svoju príležitosť a vyberte sa tam na dovolenku.


Počasie Spojené štáty americké Chicago, Illinois


Chicago je jedno z najväčších miest v Spojených štátoch amerických a taktiež jedným z najväčších finančných centier sveta. Nachádza sa v štáte Illinois a leží pri brehu jazera Michigan. Mesto je známe svojou dynamickou infraštruktúrou, nekonečnými možnosťami zábavy a kultúry a samozrejme aj svojou zmenlivou klímou.

Počasie v Chicagu je charakterizované extremitami - v zime môže byť veľmi chladno a v lete veľmi horúco. Teplota sa pohybuje v zimných mesiacoch okolo -10 stupňov Celzia, v lete potom až okolo 30 stupňov. Zima v Chicagu býva zvyčajne dlhá a suchá. Sneženie sa začína už na konci novembra a končí až na začiatku apríla. Začiatkom marca môže byť v Chicagu dosť chladno, no koncom mesiaca sa už zväčša začína prejavovať jarné počasie.

Jarné počasie v Chicagu je teplé a veterné. Koncom marca a začiatkom apríla hrozí silnejšie veterné búrky a príležitostne aj zrážky. Teploty začínajú stúpať a v máji už môžu dosahovať až 25 stupňov Celzia.

Leto v Chicagu býva veľmi teplé a vlhké. Teploty prudko stúpajú a môžu dosahovať až 30 stupňov Celzia. V lete sa v Chicagu vyskytujú silné búrky, príležitostne aj tornáda.

Jeseň v Chicagu býva dlhá a suchá. Teploty sa postupne začínajú znižovať a v novembri môžu dosiahnuť už len okolo 10 stupňov Celzia. V jeseň sa v Chicagu vyskytuje najmenej zrážok z celého roka.

Celkové počasie v Chicagu je veľmi zmenlivé a má svoje extremitné charakteristiky. Zimné mesiace bývajú chladné a suché, jarné mesiace sú teplé a veterné, letná sezóna prináša horúce a vlhké počasie a jeseň býva suchá a chladnejšia. Ak sa rozhodnete navštíviť Chicago, nezabudnite si zobrať na každé počasie vhodné oblečenie a pripravte sa na to, že sa môžete stretnúť s akýmkoľvek počasím.


Ubytovanie Spojené štáty americké Chicago, Illinois


Chicago, Illinois je veľké mesto v Spojených štátoch amerických a je jedným z najdôležitejších ekonomických centier krajiny. Turistom ponúka množstvo pamiatok, zaujímavých miest a aktivít, ktoré si môžu počas svojho pobytu užiť. Okrem toho, ponúka aj širokú škálu ubytovacích možností, ktoré zabezpečia, aby sa turisti cítili pohodlne a boli spokojní s ubytovaním počas svojho pobytu v tomto meste.

Ponuka ubytovania v Chicagu je veľmi široká a návštevníci si môžu vybrať z množstva hotelov, motelov, apartmánov a hostels. Cena za ubytovanie sa líši podľa kategórie ubytovania, lokalizácie a ponúkaných služieb.

Jednou z najlepších oblastí na ubytovanie v Chicagu je centrum mesta. V tejto oblasti sa nachádza množstvo historických budov, pamiatok a parkov, ktoré sú blízko k významným turistickým miestam. V centrálnom meste si môžete vybrať z mnohých luxusných hotelov, ako je napríklad Hotel Allegro, The Westin Chicago River North a mnohé ďalšie.

Ďalšou obľúbenou lokalitou na ubytovanie v Chicagu je okolie Michigan Avenue. Táto časť mesta je známa svojimi obchodmi súkromných značiek, butikami a nákupnými centrami. V tejto oblasti môžete nájsť mnoho hotelov, ako napríklad Hotel Felix Chicago, Warwick Allerton - Chicago a mnohé ďalšie.

Ďalšou oblasťou, kde nájdete mnoho ubytovacích zariadení, je oblasť medzi rovníkom a Chicagom. V tejto oblasti nájdete mnoho modernejších hotelov, ktoré sú populárne medzi mladšími turistami, ako je napríklad Ace Hotel Chicago.

Ak plánujete pobyt v Chicagu na dlhšiu dobu, veľmi dobrým riešením môžu byť apartmány k dispozícii v rôznych častiach mesta. Mnoho agentúr ponúka rôzne typy apartmánov, od veľkých rodinných apartmánov až po menšie apartmány pre jednu alebo dve osoby.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie, sú tu hostely, kde môžu návštevníci ubytovať za pomerne nízku cenu. Niektoré z hostels v chicagu sú napríklad Hostelling International Chicago - Downtown a Chicago Getaway Hostel.

V Chicagu je množstvo možností pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie. Od luxusných hotelov až po lacné hostely, každý si môže vybrať to, čo najlepšie zodpovedá jeho požiadavkám. Bez ohľadu na vaše preferencie, môžete byť si istí, že budete mať skvelý pobyt v tomto fascinujúcom meste.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách