Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Keňa Maasai Village

Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Maasai Village


Otázky a odpovede týkajúce sa Keňa Maasai Village môžu byť nasledujúce:

1) Aké aktivity sa dajú robiť v Maasai Village?
- V Maasai Village sa môžete zúčastniť na tradicionálnych tancových predstaveniach, opálení si tradičným keňským bývaním a získaní nových skúseností pri plnení rôznych starodávnych rituálov.

2) Môžem sa tam niekde ubytovať?
- Ak hľadáte ubytovanie v kempskich podmienkach, v Maasai Village si môžete prenajať stan. Niektoré turistické spoločnosti, ktoré v oblasti pôsobia, navyše ponúkajú možnosť prenájmu apartmánov, ktoré sú vzdialené asi hodinu jazdy autom od vesnice.

3) Ako sa dostať do Maasai Village?
- Najlepšie je navštíviť Maasai Village s cestovnou kanceláriou, ktorá poskytuje služby pre turistov a má skúsenosti s organizáciou podobných výletov. Ak sa rozhodnete cestovať na vlastnú päsť, môžete použiť verejnú dopravu a autobusom jazdiacim z Narok.

4) Aké platobné prostriedky sú akceptované v Maasai Village?
- V Maasai Village sú akceptované len hotovostné platby, takže nezabudnite si pred výletom vymeniť valutu. Niektoré turistické spoločnosti však umožňujú platby kartou, ale pre informáciu ohľadom tejto možnosti sa musíte obrátiť na konkrétnu cestovnú kanceláriu.

5) Aké sú ceny v Maasai Village?
- Ceny sa líšia podľa toho, ktoré aktivity si zvolíte. Na všeobecnú predstavu však môžeme uviesť, že cena prehliadky tradičnej dediny je asi 15 dolárov na osobu. Ak sa rozhodnete zúčastniť sa súkromných tancových predstavení alebo iných aktivít, cena sa môže pohybovať okolo 50 dolárov na osobu.


Počasie Keňa Maasai Village


Keňa Maasai Village sa nachádza v regióne Maasai Mara, v ďalekej južnej oblasti Keňskej púštne. Tento región sa vyznačuje širokými trávnikmi, savanami a pohoria. Toto miesto je domovom kmene Maasai, jedného z najstarších afrických kmeňov, ktorý žije tu už tisíce rokov.

Počasie v Keňa Maasai Village je zvyčajne suché a teplé počas celého roka. Vzhľadom na svoju polohu sa región Maasai Mara nachádza v trópoch, kde teploty zvyčajne dosahujú od 10-30 stupňov Celzia. Podnebie je suché, s malými zrážkami počas celého roka. Najviac zrážok padá v apríli a máji v rámci dlhšieho jarného obdobia, kedy prichádzajú aj búrky. Potom nasleduje obdobie sucha a od októbra do marca dochádza k obdobiu studenej a suché sezóny.

Najlepšie obdobie na návštevu Keňa Maasai Village je však počas letných mesiacov medzi júnom a septembrom. Teploty v týchto mesiacoch sú zvyčajne najpríjemnejšie a môžete sa tešiť na nádherné výhľady na savany. Medzi tento obdobie patrí aj migrácia zvierat, kedy do oblasti prichádzajú milióny antilop a zebier, ktoré sú napadnuté kojotmi, gepardmi a levmi.

Keňa Maasai Village je naplnená prírodnými krásami a podnebím, ktoré určuje život miestnemu obyvateľstvu. Keňa je zvláštnou krajinou, ktorá ponúka cestovateľom nezabudnuteľný zážitok.

Zdroj: https://www.kenya-real.com/2020/08/09/masai-mara-weather/


Ubytovanie Keňa Maasai Village


Ubytovanie v keňskej Maasai Village je jedinečným zážitkom pre každého cestovateľa. Táto skupina domorodcov žijúca v Keni vás privíta otvorenými rukami a umožní vám vidieť ich životný štýl z blízka. Ubytovanie v Maasai Village vám umožní vidieť pravé Keni a spoznať jeho fantastickú miestnu kultúru.

Ihneď po príchode do Maasai Village vás privítajú s radostným úsmevom a tradičným tancem, ktorý vám pripomene, že ste sa ocitli na úplne inom mieste. Títo miestni obyvatelia sú veľmi hrdí na svoju kultúru a radi ju prezentujú zahraničným návštevníkom. Ponúkajú jednoduché, ale pohodlné chatky na prespanie. Tieto chatky sú zhotovené z miestnych prírodných materiálov a boli navrhnuté tak, aby zodpovedali kultúre Maasai. Sú vybavené všetkým, čo potrebujete na cestovaní, ako sú posteľné prádlo, osvetlenie a základné toaletné potreby. Spánok v chatkách má jedinečnú atmosféru, ktorá vám umožní skutočne si užiť kultúru Maasai v plnej miere.

Počas pobytu v Maasai Village budete mať jedinečnú príležitosť zúčastniť sa na tradičnom programe, ktorého súčasťou je napríklad lovec dobrôt alebo tradičné tance a piesne usporiadané Maasai. Môžete vidieť aj daný deň z jej najlepšej stránky tak, že pôjdete na prechádzku so skupinou tradíciami založených Maasai pastierov a obejdete si dobu svojho pobytu očarujúce prostredie. Budete tiež mať možnosť vidieť, ako Maasai ženy pripravujú jedlá a môžete sa naučiť, ako tento proces prebieha.

V Maasai Village budete tiež mať príležitosť vidieť prvotriednu maasajskú zákernosť, ktorú by ste inak nikdy nevideli. Táto osobitosť je fundamentalistickým prvkom kultúry Maasai, ktorý sa týka predominuje pre radi radov. Zaujímavé sú aj pestré a farbené odevy, ktoré nosia Maasai hoši a ktoré predstavujú súčasť ich unikátnych tradícií.

Áno, Maasai Village vám ponúka ubytovanie ako žiadne iné. Ponúka jedinečný zážitok pre každého, kto má radi cestovanie a objavovanie miestneho štýlu života. Je to príležitosť na spoznanie miestnej kultúry, životného štýlu a podmienok, ktoré sú odlišné od tých, s ktorými ste zvyknutí pracovať. Prejdite na druhú stranu a získajte zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život. Navštívte Maasai Village a objavte Keni z iného uhla pohľadu.


Letenka Keňa Maasai Village


Ak si plánujete dovolenku v Afrike a chcete zažiť autentickú kultúru miestnych obyvateľov, nemôžete nevyužiť príležitosť na návštevu Masajského kmeňa v Keni.

Keňa je krajina s bohatou históriou, ktorá do seba skrýva mnoho fascinujúcich kultúrnych tradícií a odkazov. Jedným z nich sú Masajovia, známi svojimi charakteristickými červenými rúškami, výraznými ozdobami a pôsobivým tancom moranov.

Na návštevu Masajského kmeňa v Keňi sa môžete dostať pomocou letenky, ktorá vám umožní preletieť tisíce kilometrov a pritom získať neskutočné zážitky z autentického kmeňa v jednej z najkrajších krajín na svete.

Po príchode do Nairobi, hlavného mesta Keňy, musíte cestovať na Masajský kmeň. Môžete si vziať taxík alebo si zorganizovať prepravu s cestovnou kanceláriou.

Po príchode na miesto stretnete skupinu Masajských mužov a žien, ktorí vám ukážu, ako prežívajú svoj každodenný život. Zaujímať by vás mohlo ich obydlia, ktoré sa skladajú z kolísky a základne, postavenej z vetiev, kolies a blata.

Taktiež si môžete vyskúšať tradičný maasajský tanec a naučiť sa strieľať z luku a šípu. Kmeň Masajov aj naďalej riadi svoje každodenné životy tradičným spôsobom a tí, ktorí prichádzajú do ich osád, majú skutočnú príležitosť vidieť a zažiť ich kultúru.

Pokiaľ sa rozhodnete pre let smerujúci do Keňy, neváhajte si dopriať cestovanie a navštívte Masajský kmeň. Vráti sa s množstvom zaujímavých príbehov a skúseností z tejto unikátnej cesty.


Dovolenka Keňa Maasai Village


Keňa je jedinečná krajina, ktorá ponúka množstvo zážitkov pre turistov z celého sveta. Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré si môžete v Keňi vychutnať, je Maasai Village. Toto miesto je skutočným pokladom pre tých, ktorí chcú vidieť, ako žijú miestni obyvatelia.

Maasai sú jedným z najznámejších kmeňov v Keňi, ktorý sa vyznačuje svojou jedinečnou kultúrou a tradíciami. Dnes môžete navštíviť ich dediny a vidieť ich každodenný život.

Maasai Village sa nachádza v srdci krásnej krajiny plnej divokých zvierat a unikátnych prírodných scenérií. Jednou z najväčších atrakcií v tejto oblasti sú skupiny divokých zvierat, ktoré sa tu voľne pohybujú a tvoria nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka.

Pri návšteve Maasai Village si môžete vyskúšať rôzne aktivity, ktoré sú súčasťou každodenného života Maasai. Môžete sa naučiť, ako sa vyrábajú tradičné šperky, ako sa lovia a pripravujú rôzne druhy jedál, alebo ako sa stavajú tradičné búdy.

Okrem toho môžete absolvovať aj rôzne exkurzie a safari, ktoré vám umožnia vidieť to najlepšie z okolitej prírody. Môžete sa vybrať na prechádzku do okolitých dedín, kde získate hlbší pohľad na to, ako Maasai žijú a čo ich robí takými jedinečnými.

Nakoniec, nevynechajte príležitosť vidieť Maasai tancovať a spievať svoje tradičné piesne. Je to jedinečný zážitok, ktorý si určite zapamätáte na celý život.

Maasai Village v Keňi je skutočne výnimočné miesto, kde sa môžete ponoriť do jedinečnej kultúry a životného štýlu Maasai. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, navštívte toto miesto a užite si neopakovateľné zážitky a dobrodružstvá.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách