Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Ekvádor Cajas National Park

Letenka Ekvádor Cajas National Park


Ekvádor je malebná juhoamerická krajina, ktorá ponúka návštevníkom mnoho atrakcií - od slávnych pláží až po vysoké vrchy And. Jednou z najúžasnejších destinácií je národný park Cajas, ktorý sa nachádza v západnej časti krajiny a ponúka návštevníkom unikátnu prírodnú krásu.

Národný park Cajas, ktorý bol vyhlásený v roku 1996, sa rozprestiera na ploche vyše 28 000 hektárov a nachádza sa v nadmorskej výške od 3100 do 4450 metrov. Je to miesto, kde sa stretávajú dve najväčšie horské pásma Ekvádoru - Západné Kordillery a Východné Kordillery.

Cajas National Park je známy svojimi nádhernými jazerami, ktoré sa nachádzajú po celej oblasti. V parku sa nachádza viac ako 200 jazier, ktoré sa rozprestierajú od malých kalužiek až po veľké jazero Laguna Toreadora. Vďaka tomu, že jazerá sú rôznej veľkosti a hĺbky, môžete sa v parku pozrieť na rôzne druhy vtákov, ktoré tu žijú.

Národný park Cajas je tiež známy svojou bohatou flórou a faunou. Medzi poľnohospodárskymi plodinami v tomto regióne sú zimné zemiaky, chlieb, paprika, kukurica a iné plodiny. Hrebeňové oblasti sú pokryté trávou, ktorá je ideálnym miestom pre pasenie oviec a kráv.

Ak sa chystáte navštíviť Cajas National Park, stojí za to sa pozrieť na niektoré z najznámejších turistických trás. Najobľúbenejšie trasy pre turistov sú:
- Culebrillas: 8,4 km dlhá trasa vedúca po vrcholoch hrebeňov
- Tres Cruces: 12,6 km dlhá trasa vedúca pozdĺž jazera Presa Cajas až do Prameny rieky Tomebamba.
- Rumiñahui: 7 km dlhá trasa s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu.

Cajas National Park je vzdialený od hlavného mesta Quito asi dve a pol hodiny jazdy, takže návšteva tohto parku môže byť jednodňovou exkurziou alebo dlhodobejšou dovolenkou. Ak sa chystáte navštíviť park, odporúčame si kúpiť letenku do Ekvádoru a preskúmať toto fascinujúce miesto.


Dovolenka Ekvádor Cajas National Park


Ekvádor je nádherná krajina plná prírodných zázrakov a krás. Jedným z najkrajších miest v krajine je Cajas National Park, ktorý ponúka dokonalú kombináciu horského pokojného života a krásnej vidieckej krajiny. Park leží na juhozápade Ekvádoru, v provincii Azuay a má rozlohu 28 000 hektárov. Cajas National Park je jedným z najnavštevovanejších miest v Ekvádore a očarí všetkých turistov svojou jedinečnou prírodou a scenériou.

Park sa nachádza vysoko v Andách a kryje pestrú škálu ekosystémov, ktoré zahŕňajú horské piesčité polia, rašeliniská, rieky a jazierka. Okrem toho, Cajas National Park je domovom rôznych druhov zvierat a rastlín vrátane nádherných druhov vtákov ako napríklad kolibrie, kanáriky a pávy. Park je obzvlášť známy pre svoju endemickú populáciu ryby pstruha, ktorá je považovaná za jednu z najväčších v Latinskej Amerike.

Pre turistov park ponúka veľa rôznych zážitkov, ktoré by nechceli nikdy zabudnúť. Turisti sa môžu vybrať na prechádzku mnohými turistickými trasami, ktoré ponúkajú úžasné výhľady na jazerá, hory a údolia. Okrem toho, tajomstvá a krásy parku sa dajú objavovať aj jazdou na koni alebo užívaním si kanoistického zážitku na jazerách. Pre dobrodružných turistov, park ponúka tiež niekoľko významných miest pre letné aktivity ako sú paragliding, treking, cyklistika a v júni prebieha aj festival Ekvádorskej hudby, kultúry a tradícií.

Prirodzene, park sa stal známym aj pre svoje jazierka, ktoré sú rovnaké ako z diela umelca. Sú plné krásnych kvetov a rastlín, ktoré charakterizujú miestnu flóru, a voda v jazerách vyzýva k osviežujúcej kúpaniu. Okrem toho, turisti tam môžu tiež rybárčiť a loviť pstruhy za účelom večere.

Cajas National Park nie je len jednoduchou navštívenkou, ale aj dovolenkou plnou zážitkov a prežívania krásy prírody. Turisti si tam užijú aktivity, od prechádzok po dobrodružstvo a sami si vychutnajú unikátnu prírodu tohto parku. Pre turistov, ktorí chcú stráviť čas medzi krásou horských krajov a nádhernými jazerami a horským životom, je Cajas National Park tou správnou voľbou. Je to jedno z najkrajších miest v Ekvádore, ktoré ponúka nezabudnuteľné zážitky a krásy prírody, ktorú môže ponúknuť iba malá časť krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Cajas National Park


Otázka: Kde sa nachádza Cajas National Park?
Odpoveď: Cajas National Park sa nachádza v Ekvádore, v provincii Azuay.

Otázka: Aké je počasie v Cajas National Park?
Odpoveď: V Cajas National Park je počasie chladné a vlhké, so striedaním daždivých a suchých období.

Otázka: Aké druhy zvierat žijú v Cajas National Park?
Odpoveď: V Cajas National Park žijú medzi inými druhmi zvierat kancelesnilá, medvede, vydry, chvenčeky, kondory a iné vtáky.

Otázka: Aké aktivity môžem robiť v Cajas National Park?
Odpoveď: V Cajas National Park môžete robiť turistiku, treking, cyklistiku, rybolov a podobné aktivity v prírode.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Cajas National Park?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Cajas National Park je v období sucha od konca júna do októbra.

Otázka: Potrebujem platný pas alebo vízum na návštevu Ekvádoru a Cajas National Parku?
Odpoveď: Áno, na návštevu Ekvádoru a Cajas National Parku je potrebný platný pas a vízum pre niektoré národnosti. Pred cestou by ste mali skontrolovať aktuálne informácie u ekvádorského veľvyslanectva v krajine, kde sa nachádzate.


Počasie Ekvádor Cajas National Park


Ekvádor je známy svojou nádhernou prírodou a rozmanitosťou krajiny. Cajas National Park je jedným z najobľúbenejších miest v Ekvádore, kde môžete zažiť nádhernú prírodu a neuveriteľné scenérie. Počasie v Cajas National Park je veľmi zmenlivé a v každej sezóne sa líši. V tomto článku sa pozrieme na počasie v tomto parku v rôznych ročných obdobiach.

V lete (jún - august)

Letné obdobie v Cajas National Park môže byť dosť chladné, ale zároveň svieže a jasné. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 10-15 stupňami Celzia, čo znamená, že je veľmi dôležité sa zahriať. Okolo oblasti sú časté búrky, takže je dôležité mať so sebou pršiplášť alebo dáždnik.

V jeseni (september - november)

Jeseň v Cajas National Park tiež prichádza so svojimi výzvami. Neskoro jesenné mesiace sú najčastejšie tie, kedy dochádza k zrážkam a môžu byť dosť silné, takže je dôležité mať príslušné ochranné oblečenie. Teploty sa otáčajú okolo 10-12 stupňov Celzia a môžete očakávať zvýšenú vlhkosť.

V zime (december - február)

Zima v Cajas National Park môže byť dosť chladná, a teploty sa môžu pohybovať okolo nuly stupňov Celzia, najmä v horách a v noci. Väčšina dní je slnečných a jasných, ale opäť sa musíte pripraviť na príležitostné búrky a sneženie.

Na jar (marec - máj)

Jarné obdobie v Cajas National Park prichádza s vyššou teplotou, ktorá sa pohybuje medzi 12-15 stupňami Celzia. To znamená, že je ideálna sezóna na turistiku a dobrodružstvo v prírodnom parku. V jarných mesiacoch bývajú ráno obvykle zamračené a vlhké, ale poobede býva často príjemné a slnečné počasie.

Zhrnutie

V Cajas National Park sa môže počasie rýchlo meniť, a preto je dôležité mať so sebou príslušné oblečenie pre rôzne počasie. Ako turista môžete očakávať, že v akomkoľvek ročnom období v parku nájdete nádhernú krajinu, ale mali by ste sa pripraviť na rôznorodosť počasia. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Cajas National Park, určite si užijete nádherný zážitok z neopakovateľnej prírody a scenérie.


Ubytovanie Ekvádor Cajas National Park


Ekvádor Cajas National Park, v nazvaný aj El Cajas, sa nachádza na západnom pobreží Jižnej Ameriky a je vyhlásený za jedného z najkrajších národných parkov v krajine. Tento národný park je súčasťou pohoria Andes a rozprestiera sa na území o rozlohe približne 28 000 hektárov.

Keď navštívite tento národný park, zaujmú vás jeho horské vidiecke oblasti, po ktorých sa chodí pomerne dobre. Cajas je aj rajom pre návštevníkov, ktorí majú radi turistiku, pretože v okolí sa nachádza množstvo malých potokov a jazier.

Národný park Cajas bola vyhlásený v roku 1996 a jeho primárnym cieľom je ochrana miestnych druhov rastlín a zvierat. Ubytovanie v tomto okolí sa okrem toho skoncentruje na to, aby sa návštevníkom umožnilo nielen objaviť tieto krásy ale aj komfort riešiť.

V národnom parku je niekoľko lokalít, kde sa môžete ubytovať. Jednou z možností je hotel paipalla, ktorý sa nachádza v blízkosti kúpeľného mesta Cuenca. Jeho poloha ponúka pôsobivý výhľad na nádherné okolité zelené krajiny. Hotel ponúka izby pre jednu a dve osoby a niekoľko rodinných apartmánov.

Druhou možnosťou ubytovania je hostiteľské rodiny, ktoré sú veľmi populárne v Ekvádore. Časť miestnych obyvateľov ponúka turistom možnosť ubytovať sa v ich domoch, ktoré sú v mnohých prípadoch skromné, ale veľmi útulné a pohodlné.

Ďalším vynikajúcim ubytovaním v národnom parku Cajas je turistická chatka Las Cienegas, ktorá sa nachádza na brehu jazera. Chata ponúka tradičné drevené izby s výhľadom na jazero a okolitú prírodu. Toto ubytovanie je ideálne pre ľudí, ktorí radi trávia čas v prírode.

V národnom parku Cajas nájdete aj množstvo turistických trás, ktoré vedú k jazerám a potokom, ktoré sa nachádzajú v okolí. Špeciálne turistické trasy sú navrhnuté pre milovníkov zvierat, pretože v parku sa nachádza viac ako 150 druhov vtákov a mnoho druhov zvierat vrátane tapírov a ježúrikov.

Národný park Cajas je skutočne nádherný a ponúka návštevníkom množstvo aktivít a možností. Či už sa rozhodnete pre ubytovanie v hostiteľských rodinách alebo v hoteli, v parku strávite skutočne nezabudnuteľnú dovolenku.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách