Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve

Dovolenka Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Pokojná a zároveň fascinujúca, Juhoafrická republika je synonymom pre krásne a nekonečné prírodné scenérie, ktoré si zaslúžia byť navštívené. Ak hľadáte cestu do takejto majestátnej krajiny, máme pre vás skvelú ponuku - Blyde River Canyon Nature Reserve!

Blyde River Canyon Nature Reserve, leží na severe provincie Mpumalanga. Poskytuje návštevníkom nezabudnuteľný zážitok z podhozia vrchov Drakensberg, najvyšších vrcholov v Juhoafrickej republike. Je to jedno z najkrajších miest na svete, s jedinečnými panoramatickými výhľadmi. Nehovoriac o tom, že je tu množstvo rastlinných i živočíšnych druhov, z ktorých mnohé sú endemické, a teda jedinečné pre tento región.

Tento park je povestný najmä pre svoje skalné útesy, ktoré sa vynárajú do oblakov, a pre jaskyne, ktoré sa nachádzajú hlbooko pod zemou. Taktiež môžete obdivovať najväčší granitový monolit v Juhoafrickej republike, známy ako Bourke's Luck Potholes. Tieto skalné útvary vznikli vďaka rýchlemu pohybu vody a tvoria akoby mramorovú krajinu.

Blyde River Canyon Nature Reserve je lákadlom pre turistov celého sveta, ktorí sem prichádzajú najmä kvôli jeho unikátnym prírodným krásam, ale aj pre úžasné možnosti turistiky. Okolo malebného kaňonu vedie množstvo turistických trás pre rôzne úrovne kondície. Zaujímavosťou je, že niektoré z nich sú posypané krištáľovo čistým pieskom, ktorý tiahne tvar špirály.

V prípade, že si chcete vychutnať nielen zážitky v prírode, ale aj popri nich ochutnať tradičnú juhoafrickú kuchyňu, nechajte sa pozvať na nejakú z drzých farmárskych hostín, ktoré sa nachádzajú v okolí parku.

Vyberte si správnu dobu na návštevu, pretože počas daždivých období sa môžu trasy zatvoriť. Na druhej strane, v horúcich letných mesiacoch sa môže plamenica ešte viac zväčšiť. Ideálne máte teda nájsť rovnováhu pre návštevu týchto krás, ale to bude len malým detailom v porovnaní s neopakovateľnými zážitkami.

Ak teda hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo v Juhoafrickej republike, Blyde River Canyon Nature Reserve je miestom, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť. Navštívte tento krásny kanón a vychutnajte si nádhernú prírodu, ukrytú v srdci Juhoafrickej republiky.


Ubytovanie Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Juhoafrická republika je známa svojou nádhernou prírodou. Jedno z miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť pri návšteve krajiny, je Blyde River Canyon Nature Reserve. Nachádza sa na severe provincie Mpumalanga, na približne 400 kilometroch od Johannesburgu. Tento rezervát je domovom mnohých zvierat a rastlín, ktoré sa stretávajú v úchvatných scenériách, ktoré sa väčšinou objavujú iba na horizonte.

Ak plánujete navštíviť Blyde River, určite nechajte dosť času na to, aby ste si užili prírodu. Rezervácia ponúka množstvo turistických trás a iných aktivít v prírode. Môžete sa prechádzať po chodníkoch alebo si pozrieť vodopády. K dispozícii sú aj jazdecké trasy, ktoré umožňujú prejsť sa po okolí na koni. V mnohých miestach v blízkosti Blyde River sa dá aj vyskúšať rafting či canyoning. Pre milovníkov zvierat a vtáctva je možné sledovať pohyby mnohých druhov domácich zvierat a exotického vtáctva v ich prirodzenom prostredí.

Samozrejme, ak cestujete do Blyde River, budete musieť uvažovať aj o ubytovaní. Rezervát ponúka rôzne možnosti pre ubytovanie, ktoré sú určené pre rôzne rozmery pobytu a nároky.

Majú tu kempingy, kde môžete stráviť noc v prírode s vašou vlastnou výbavou. K dispozícii sú aj chatky, ktoré sú férové na 2 až 6 osôb. Počas vašeho pobytu v týchto chatkách určite oceníte ich klimatizáciu, ktorá vám umožní zbaviť sa horúčavy počas horúcich letných dní. V každom kempu a chate sú k dispozícii sociálne zariadenia a umývadlá. Chatky sú zvyčajne zaradené v blízkosti bežeckých trás a iných prírodných atrakcií, aby ste mohli plne zažiť bohatá kvitnutie krajiny.

Okrem kempov a chatiek má Blyde River aj niekoľko luxusných hotelov a rezortov. Tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti kľúčových bodov, aby vám umožnili tráviť v blízkosti čo najviac času v prírode. Ich služby zahŕňajú aj vybavovanie dovoleniek, kde sa môžete zúčastniť turistických ciest, safari či žiráf. Cestovné služby môžu byť organizované v spolupráci s vašimi domovskými sezónnymi letami, aby ste mohli plne využiť svoj pobyt v Juhoafrickej republike.

Blyde River Canyon Nature Reserve =sú úchvatným miestom, ktoré kombinuje krásu prírody s rekreáciou a relaxáciou. Jeho ubytovacie možnosti sa líšia od kempingu a chatiek pre tyčových turistov, po luxusné hotely a rezorty pre tých, ktorí si chcú dopriať viac komfortu a vybavenosti. Ak hľadáte miesto na oddych v prírode Juhoafrickej republiky, Blyde River Canyon Nature Reserve je miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť.


Počasie Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Blyde River Canyon Nature Reserve je jedným z najkrajších prírodných parkov v Juhoafrickej republike. Nachádza sa na východe krajiny, v provincii Mpumalanga, a každoročne privádza do oblasti tisíce turistov. Prečo by ste tam chceli ísť? Pretože toto územie ponúka výnimočné zážitky a pohľady na jedinečné scenérie.

Klimatické podmienky v Blyde River Canyon Nature Reserve sú ovplyvnené polohou oblasti, ktorá sa nachádza vysoko v kopcoch. Kvôli nadmorskej výške a geografickej polohe je suchá obdobie tu dlhšie ako na mnohých ďalších miestach v Juhoafrickej republike. To znamená, že návštevníci sa môžu tešiť zo slnečných dní a sušších období.

Aj keď sa v letných mesiacoch (december až február) vyskytujú príležitostné prívalové dažde, teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 19 °C a 28 °C. V zimných mesiacoch (jún až august) môže byť ráno chladnejšie, ale počas dňa by sa teploty mali pohybovať okolo 20 °C.

Návštevníci si však musia pamätať, že v Blyde River Canyon Nature Reserve sú zrazučné klimatické podmienky počas dňa a noci, preto by mali byť pripravení na chladnejšie nočné teploty.

Ak chcete navštíviť Blyde River Canyon Nature Reserve, najlepšie obdobie je od mája do októbra, kedy sú teploty pohodlné a malo by byť menej dažďov. Avšak, kvôli nedostatku dažďa na jar a v lete, veľa rastlín v oblasti Blyde River Canyon začína kvitnúť v zime a na jeseň, takže návštevníci by mali byť pripravení na to, že nebude toľko kvetov na dovolenke v lete ako v iných mesiacoch.

Okrem toho, návštevníci by mali brať do úvahy aj to, že juhoafrické leto je zosilnený slnečným žiarením. Pri návšteve Blyde River Canyon Nature Reserve by mali byť návštevníci pripravení na príslušnú ochranu pred slnečným žiarením, ako sú krémy s vysokým SPF faktorom, klobúky a iné.

Väčšina návštevníkov si užije krásne počasie v Blyde River Canyon Nature Reserve, výnimočné scenérie a veľkolepé výhľady. Všetky tieto prírodné a skromné krásy budú určite zaujímavým zážitkom pre každého, kto sa rozhodne navštíviť Juhoafrickú republiku.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


1. Aké sú otváracie hodiny Blyde River Canyon Nature Reserve?
Otváracie hodiny sa líšia v závislosti od ročného obdobia a od dňa týždňa, informácie o aktuálnych otváracích hodinách nájdete na webovej stránke parku.

2. Musím platiť vstupné do Blyde River Canyon Nature Reserve?
Áno, na vstup do parku sa platí vstupné.

3. Aké aktivity sa dajú v parku robiť?
V parku sa dá robiť mnoho aktivít, ako sú prechádzky po turistických chodníkoch, pozorovanie vtákov, jazda na kanoe, raftingu, rybolov a podobne.

4. Môžem si v parku prenajať ubytovanie?
Áno, v parku sa dá prenajať ubytovanie v stanoch, chatkách alebo hoteloch.

5. Aké nádherné miesta môžem v parku vidieť?
V parku je mnoho nádherných miest, ako sú horské vrcholy, vodopády, zelené kopečky a mnoho ďalších.

6. Kedy je najlepšie obdobie na návštevu Blyde River Canyon Nature Reserve?
Najlepší čas na návštevu parku je od mája do októbra, keď je suchšie obdobie a viditeľnosť je lepšia.

7. Je nutné si rezervovať vstupenky vopred?
Nie je nutné si rezervovať vstupenky vopred, ale odporúča sa to výrazne, aby sa predišlo komplikáciám pri príchode do parku.

8. Aké druhy zvierat môžem vidieť v parku?
Blyde River Canyon Nature Reserve je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú paviáni, gnu, impaly, hyeny, slony a mnoho ďalších. Avšak kvôli hustému porastu a odľahlosti niektorých častí parku nie sú všetky zvieratá viditeľné.

9. Je povolené kempovať v parku?
Áno, kempovanie je povolené v určených oblastiach v parku.

10. Je možné si zapožičať turistický sprievodca v parku?
Áno, je možné si prenajať turistického sprievodcu na prírodnej turistike prezrádky parku.


Letenka Juhoafrická republika Blyde River Canyon Nature Reserve


Blyde River Canyon Nature Reserve sa nachádza v provincii Mpumalanga v Juhoafrickej republike a je jedným z najkrajších prírodných úkazov tejto krajiny. Tento impozantný kaňon, ktorý sa tiahne na dĺžku 25 kilometrov, ponúka návštevníkom nádherné scenérie, vodopády, útesy a skalné formácie.

Ak chcete navštíviť Blyde River Canyon, môžete sa rozhodnúť pre letenku do bližšieho letiska. K najbližším letiskám patria letiská Nelspruit a Kruger Mpumalanga International Airport, ktoré sú vzdialené približne dve hodiny jazdy od kaňonu. Po prílete sa môžete rozhodnúť pre auto s vodičom alebo si prenajať vlastné auto.

Na ceste k Blyde River Canyon Nature Reserve sa návštevníci môžu tešiť z úžasných pohľadov na juhoafrické krajiny, vrátane okolitých horských oblastí, kde sa nachádza množstvo divokej fauny a flóry. Keď sa vám podarí doraziť do parku, nájdete tu množstvo turistických trás a chodníkov, ktoré prechádzajú cez nádherné scenérie kaňonu.

K turistickým atrakciám v Blyde River Canyon Nature Reserve patria napríklad Bourkes Luck Potholes, ktoré sú jedným z najkrajších prírodných úkazov v Juhoafrickej republike. Tieto skalné formácie vznikli zahryznutím rieky do základní kameňa a vytvorili krásne zákruty a množstvo jazierok.

Ďalšou atrakciou v parku je návšteva útulne pre krokodíly, ktorých sa v tomto regióne vyskytuje množstvo. Voútulni sa tiež nájdete so sovami, hadmi, vtákmi a množstvom iných typov divokých zvierat.

Ak hľadáte zážitok plný dobrodružstva, nevynechajte možnosť raftingu na rieke Blyde. Táto adrenalínová aktivita vám umožní vidieť fantastické scenérie kaňonu z úplne iného uhla pohľadu.

Blyde River Canyon Nature Reserve ponúka návštevníkom zážitok plný prírodných krás, a to nielen pre turistov, ale aj fotografických nadšencov. Keďže stále nie je tak populárny ako niektoré iné turistické atrakcie, môžete si byť istí, že tu nájdete kľud a ticho. Vyberte sa sem na svoje ďalšie dovolenku a užite si jedno z najkrajších miest, aké Juhoafrická republika ponúka.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách