Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Šalamúnove ostrovy Marau Sound

Letenka Šalamúnove ostrovy Marau Sound


Šalamúnove ostrovy sú malým ostrovným štátom v južnom Pacifiku. Nachádzajú sa približne 3 000 kilometrov východne od Austrálie a 1 000 kilometrov severovýchodne od Nového Zélandu. Ostrovy sú rozdelené do dvoch hlavných skupín - Guadalcanal a San Cristobal. Jednou z najkrajších častí Šalamúnových ostrovov sú Marau Sound.

Marau Sound je úchvatná lagúna na ostrove Guadalcanal. Táto oblasť sa nachádza na juhu ostrova a je tu množstvo ostrovčekov a útesov, ktoré tvoria nezabudnuteľné scenérie. Miesto je pokojné a návštevníkov očarí jeho krása, ale aj možnosti turistiky a kúpania.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú navštíviť Marau Sound, sa môžu tešiť na množstvo aktivít. Jednou z najpopulárnejších je potápanie. Marau Sound ponúka skvelé miesta pre toto športové vyžitie, kde sa divákmi stanú jaskyne, útesy a koraly s rôznymi farebnými odleskmi.

Turisti, ktorí milujú plážové dovolenky, si určite prídu na svoje. V Marau Sound sa nachádza riadok širokých pláž s jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou. Pre tých, ktorí si radi oddýchnu v tieni a snívajú o romantickom okamihu s rodinou alebo partnerom v krásnej a prírodnej oblasti, ponúka Marau Sound k dispozíciám aj malé izolované zátoky, kde sa môžu odpočívať.

Pre milovníkov rybačky je tu tiež pár alternatív. Ryby, ktoré tu nájdete, sú neobvyklé a unikátne. Návštevníci si tak môžu vyskúšať nové druhy úlovkov a to v prírodnom prostredí.

Dostupnosť Marau Sound je možná iba cez let. Návštevník by mal najskôr vycestovať do hlavného mesta Šalamúnových ostrovov - Honiary. Odtiaľ sa následne zabezpečuje súkromný vyjazd na miesto.

Celkovo má Marau Sound veľa turistických aktivít a skrytých klenotov. Je to ideálne miesto na úplný relax niekde v tropickom raji a zanechať za sebou každodenné dohánky. Ak do svojho zoznamu turistických ciest zahrniete Marau Sound, nebudete sklamaní a návrat tu určite zahusťujete.


Najčastejšie otázky a odpovede Šalamúnove ostrovy Marau Sound


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Marau Sound na Šalamúnových ostrovoch?
- Najlepšou možnosťou je letieť z Honiary do letiska Marau na ostrove Parasi a odtiaľ pokračovať loďou do Marau Sound.

2. Kedy je najlepšie navštíviť Marau Sound na Šalamúnových ostrovoch?
- Najlepší čas na návštevu je od mája do októbra, kedy sú menej daždivé počasie a príjemnejšie teploty.

3. Aké aktivity môžem robiť v Marau Sound na Šalamúnových ostrovoch?
- Medzi najpopulárnejšie aktivity patria potápanie, šnorchlovanie, rybolov, prechádzky po pláži a návšteva miestnych dedín.

4. Kde sa v Marau Sound nachádzajú najlepšie pláže?
- Medzi najkrajšie pláže patrí pláž Taiyo, pláž Tavanipupu a pláž Matira.

5. Aké ubytovanie je k dispozícii v Marau Sound?
- V Marau Sound nájdeš rôzne typy ubytovania, od luxusných resortov po jednoduché bungalovy a chatky.

6. Je v Marau Sound možné sa stravovať?
- Áno, v Marau Sound nájdeš niekoľko reštaurácií a stánkov s miestnou kuchyňou.

7. Ako sa môžem dostať z Marau Sound na ďalšie ostrovy Šalamúnových ostrovov?
- Existujú pravidelné lodné spojenia do hlavného mesta Honiary, kde môžeš cestovať ďalej do ďalších ostrovov Šalamúnových ostrovov.

8. Aké miesta v okolí Marau Sound stojí za návštevu?
- Medzi najkrajšie miesta v okolí patrí národný park Marau Sound a ostrovy Parasi a Rua Sura.


Dovolenka Šalamúnove ostrovy Marau Sound


Šalamúnove ostrovy sú ostrovným reťazcom, ktorý sa nachádza v Tichom oceáne. Jedným z najkrajších miest na týchto ostrovoch je Marau Sound. Toto miesto ponúka návštevníkom krásne pláže, úchvatné scenérie, príjemné podnebie a množstvo vyhliadkových miest.

Marau Sound sa nachádza v oblasti Malaita, na severe Šalamúnových ostrovov. Je to miesto, ktoré je obklopené pohorím a preto ponúka krásne scenérie a zvuky prírody. Je vhodné najmä pre tých, ktorí hľadajú pokoj a oddych od rušných miest.

Toto miesto ponúka množstvo aktivít, ktoré možno podnikať. Najobľúbenejšou aktivitou je potápanie. Pod hladinou vody sa nájde množstvo rôznych korálových útesov, ktoré sú domovom mnohých druhov rýb a iných morských tvorov. Okrem toho, návštevníci sa môžu vydať na prehliadku ostrova chodením alebo loďou. Diváci môžu vidieť najkrajšie miesta tohto miesta ako sú napríklad lagúny, riasoviska či krásne pláže.

Miestne miesta, kde sa môžu turisti zastaviť zahŕňajú Malaae Village, kde sa nachádza tradičná dedina, kde môżu cestovatelia vidieť, ako miestni žijú a ako sa perú. Priestor ponúka tiež veľa miest, kde turisti môžu nakupovať miestne suveníry, a množstvo miest, kde môžu ochutnať miestne jedlá. V podhorskom pohoří, akým je Mole, je možné vidieť aj zvieratá, ako sú napríklad líšky a opice, ktoré prechádzajú v blízkosti ciest a riek.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa môžete oddýchnuť od rušných miest a užiť si krásy prírody, Marau Sound na Šalamúnových ostrovoch by mohol byť tým správnym miestom pre vás. Užite si tam rôzne aktivity, zoznámte sa s kultúrou miestnych ľudí a užite si oddych v prírode, ktorá vás zasype svojou krásou a pokojom.


Ubytovanie Šalamúnove ostrovy Marau Sound


Šalamúnove ostrovy Marau Sound – tajomstvo polynézskej kultúry a krásnej prírody

Šalamúnove ostrovy Marau Sound sú jedným z najsilnejších pokladov na čarovnej Polynézii. Sú súčasťou Salomónskych ostrovov a nachádzajú sa v južnom Pacifiku, medzi Novou Gvineou a Fidži. Tento neobyčajný súbor ostrovov sa skladá zväčša z koralových ostrovov, ktoré sa pomaly dvíhajú z hlbokej tichej vody a približujú sa k oblohe.

Šalamúnove ostrovy Marau Sound sú rovnako jedinečné aj kvôli prekrásnej prírode, bielej piesočnatej pláži a bohatosti prekrásneho podmorského sveta. Preto sa stávajú obľúbeným miestom pre turistov a tým, ktorí sa vydávajú na nezabudnuteľnú dovolenku do tých najkrajších miest Polynézie.

Ubytovanie na týchto ostrovoch, ako aj v celom okolí, ponúka úplne jedinečný zážitok. Pokiaľ si chcete užiť rodinnú idylku, prírodou obkolesený luxus alebo jednoduchšie podmienky, nájdete to všetko na týchto ostrovoch.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z mnohých luxusných rezortov, ktoré sa nachádzajú na týchto ostrovoch a okolí. Väčšina z nich ponúka krásnu pláž s piesočnatým brehom, vybavenú kuchyňu alebo reštauráciu, bazén, možnosť vodných športov a dokonca poskytujú aj služby masáži a wellness.

Ak hľadáte radšej niečo jednoduchšie alebo cestujete s obmedzeným rozpočtom, nájdete na ostrovoch aj množstvo ubytovní a malých hotelov s pohodlnými izbami a v niektorých prípadoch s výhľadom na more. Mnoho turistov si vyberá táborovanie, ktoré vám umožní úplné zahľadenie sa do prírody a tam sa môžete tiež stretnúť s miestnymi ľuďmi, ktorí vás so svojou kultúrou očaria.

Okrem ubytovania si tu mnohí turisti užívajú aj vodné športy, ako je potápanie, surfovanie alebo plachtenie na lodi. S týmito vodnými športmi môžete zažiť Panenské ostrovy z inej perspektívy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šalamúnove ostrovy Marau Sound, budete mať jedinečnú príležitosť zažiť niečo, čo nemusíte nájsť na iných miestach sveta. Odplávajte z každodenného zhonu do tichého raja Polynézie plného prekrásnej prírody a zážitkov. Nechajte sa obklopiť množstvom kúskov ríše Fauny, ktoré sú tu stále zachované a opierajte sa všetkými zmyslami o svoje okolie.


Počasie Šalamúnove ostrovy Marau Sound


Šalamúnove ostrovy, konkrétne Marau Sound, sú miestom, kde sa podnebie líši v závislosti na ročnom období.

V období od mája do októbra nastáva suché obdobie a priemerná teplota je okolo 25 ° C. Toto obdobie je obvykle vhodné na plávanie, šnorchlovanie a potápanie, pretože teplota vody je okolo 26 ° C. Zvlášť v auguste a septembri sa oblasť dostáva pod vplyv silného severovýchodného priezdu. Tento vietor prináša so sebou vysoké vlny a dáva vodám množstvo života. To znamená, že práve toto obdobie je často vyberané pre surfovanie.

Na druhej strane v období od novembra do apríla hodiny slnka strácajú svoju silu, mraky zakrývajú slnko a oblasť častejšie navštívia búrky a hurikány. Teplota vody zostáva v približne 27 ° C, ale silné búrky môžu spôsobiť zrážky v priebehu dňa. V každom prípade, kvôli občasnej nepríjemnosti počasia sa táto oblasť môže stať ideálnym miestom pre prieskum pralesov, kde sa môžete stretnúť s roľnými zvieratami a materskou prírodou.

Najlepšie obdobie na návštevu Marau Sound je od mája do októbra. Aby ste sa výletu vyhli obdobiu hurikánov, je najlepšie určiť vašu návštevu medzi koncom októbra a začiatkom mája.

Celkovo, Marau Sound sa môže pochváliť niektorými z najkrajších prírodných krás, ktoré samozrejme boli ovplyvnené počasím. Za každej situácie je tu však niečo, čo stojí za to vidieť a zažiť.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách