Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Írsko Trim Castle

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Trim Castle


1. Kto postavil hrad Trim Castle?
Trim Castle bol postavený v 12. storočí normanským rytierom Hughom de Lacy.

2. Koľko trvalo postavenie hradu Trim Castle?
Postavenie hradu Trim Castle trvalo asi 30 rokov, od roku 1172 do roku 1200.

3. Kde sa nachádza hrad Trim Castle?
Trim Castle sa nachádza v meste Trim, v okrese Meath v Írsku.

4. Aké sú otváracie hodiny hradu Trim Castle?
Otváracie hodiny hradu Trim Castle sa líšia v závislosti od sezóny. V lete je otvorený denne od 9:30 do 17:30 hod. V zime sa otvorí len na vyžiadanie.

5. Môže sa hrad navštíviť?
Áno, hrad Trim Castle je otvorený pre verejnosť a návštevníci ho môžu navštíviť počas otváracích hodín.

6. Koľko stojí vstupenka na Trim Castle?
Cena vstupenky na Trim Castle je 5 eur pre dospelých a 3 eur pre deti, študentov a dôchodcov.

7. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti hradu Trim Castle?
V blízkosti hradu Trim Castle sa nachádzajú ďalšie historické pamiatky, ako napríklad Round Tower, St. Patrick's Cathedral, a Newgrange, ktoré je zapsané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

8. Môže sa hrad Trim Castle prenajať na súkromné akcie?
Áno, hrad Trim Castle je k dispozícii na prenájom pre súkromné akcie, ako napríklad svadby, oslavy a konferencie.


Ubytovanie Írsko Trim Castle


Trim Castle: Ubytovanie v historickom srdci Írska

Írsko je známe svojou nádhernou prírodou, zaujímavými histórickými pamiatkami a nezabudnuteľným pohostením. Keď sa rozhodnete cestovať do Írska, ubytovanie by malo byť jednou z najvyšších priorít vo vašom pláne. Prečo si teda nevybrať ubytovanie priamo v srdci jednej z najvýznamnejších a najpôsobivejších stredovekých pamiatok tohto ostrova? Trim Castle je skvelým miestom pre cestovateľov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a zároveň vychutnať krásy Írska.

Popis paláca a jeho histórie

Trim Castle sa nachádza v meste Trim na severe Írska. Patrí medzi najzachovalejšie hradné stavby z obdobia stredoveku v celej Európe, a dnes slúži ako atrakcia pre turistov z celej planéty. Hrad bol postavený v 12. storočí a bol jedným z prvých hradov normanského typu na Írsku. Bol postavený na mohutnej skalnej platforme nad riekou Boyne, a jeho steny boli najmohutnejšie v Írsku.

Trim Castle bol navrhnutý tak, aby mohol slúžiť ako pevnosť aj ako miesto pre kráľovskú rodinu. Jeho stavba trvala asi 30 rokov, a bol vystavaný na objednávku Hugh de Lacyho, lorda Meathu, ktorý sa pokúsil o zabezpečenie svojej nadvlády nad Írskou botou. Hrad má štyri poschodia a rozlohu takmer ako futbalové ihrisko. Na vrchole hradu sa nachádza rozhľadňa, odkiaľ sa otvára výhľad na okolie.

Ubytovanie v hradnom komplexe

Dnes je Trim Castle slávnym turistickým miestom a poskytuje vo svojom areáli ubytovanie pre turistov, ktorí sa rozhodnú zostať na niekoľko dní. Hrad ponúka možnosť ubytovania v historickej budove s modernými zariadeniami, takže si môžete vychutnať stredoveký pocit, ale bez všetkých nevýhod, ktoré to znamená. V komplexe sa nachádza 28 izieb, z toho 17 s výhľadom na rieku Boyne.

V každej izbe sa nachádza TV, WiFi a vlastná kúpeľňa. Ceny za ubytovanie v závislosti od sezóny sa pohybujú od 100 do 200 EUR za izbu, ale sú výrazne nižšie, ako ubytovanie v priľahlých mestách a sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Okolie hradu

Trim Castle sa nachádza v blízkosti najkrajších prírodných oblastí Írska, ktoré sa ponúkajú na výlety. Medzi najkrajšie miesta na výlete patrí Prírodný park Newgrange, ktorý ponúka pohľad na nádherné krajiny a archeologické pamiatky. Vyberte sa na výlet rekreačnou turistickou trasou Boyne Valley Greenway, ktorá sa nachádza priamo pod hradom, a ponúka výhľady na rieku Boyne.

Zhrnutie

Trim Castle je ideálnym miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať krásu Írska a zároveň sa ponoriť do histórie. Ubytovanie v hornej časti hradného paláca je rozhodne jedinečným zážitkom, a je vhodné pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a architektúru. Neprahlite po nezabudnuteľných zážitkoch z tohto kúsku histórie, a zarezervujte si ubytovanie v Trim Castle už teraz!


Počasie Írsko Trim Castle


Írsko je známe svojou zelenou krajinou, ale aj nevyspytateľným počasím. Mesto Trim, kde sa nachádza jeden z najznámejších írskych zámkov, nie je výnimkou. Počasie v tomto meste je veľmi premenné, a preto je potrebné byť pripravený na rôzne podmienky.

Letné počasie v Trim Castle

Letá v Írsku sú teplotne miernou záležitosťou. V júni a júli sa teploty pohybujú okolo 18-20 stupňov Celzia, ale občas môžu stúpať na 25-26 stupňov. Letné obdobie je zvyčajne najsuchšie obdobie v roku v Írsku. Napriek tomu nemožno vylúčiť krátkodobé dažde alebo búrky, ktoré môžu vzniknúť kedykoľvek.

Zimné počasie v Trim Castle

Zimné obdobie naproti tomu je teplotnou záležitosťou, kedy sa teploty môžu pohybovať okolo 5-6 stupňov Celzia. Január a február sú zvyčajne najchladnejšími mesiacmi v roku a je možné, že teploty klesnú pod bod mrazu. V zime vykazuje Írsko aj najviac zrážok, ktoré sa zvyčajne vyskytujú vo forme dážďa alebo sneženia.

Jeseň a jarné počasie v Trim Castle

Jeseň a jar sú zvyčajne obdobím, kedy sa teploty pohybujú okolo 12-15 stupňov Celzia. V týchto obdobiach je možné očakávať daždivé dni a zrážky, ale zároveň aj pekné svieže dni. V marci a apríli je možné zažiť prvý úder jari, zatiaľ čo v septembri a októbri sa javí každý rok ako posledné krásne obdobie pred príchodom zimy.

Ako sa pripraviť na počasie v Trim Castle

Najlepším spôsobom ako sa pripraviť na počasie v Trim Castle je mať so sebou vhodné odevy. Je potrebné byť pripravený na rôzne podmienky, a preto by nemali chýbať oblečenie na chladné dni, ale aj na horúce dni, náhradné topánky a ochrana proti dažďu. Na prehliadku zámku sú doporučené pohodlné pevné topánky, aby vaša prehliadka neprerušila nejaká boľavá noha. Preto ak máte v pláne navštíviť Trim Castle, nezabudnite si zbytočne neznepríjemniť návštevu a pripravte sa na všetky počasové podmienky, ktoré Írsko môže ponúknuť.


Letenka Írsko Trim Castle


V rámci cestovania do Írska mnoho turistov siahne po navštevení hlavného mesta Dublina, no krajina ponúka aj mnoho iných zaujímavých miest a pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Jednou z nich je aj hrad Trim Castle, ktorý sa nachádza v malebnom mestečku Trim v provincii Leinster.

Trim Castle, ktorý je považovaný za najväčší hrad v Írsku, bol postavený v roku 1172 Normanským vojvodom Hughom de Lacyom a slúžil ako jeho rodiský hrad a sídlo vládcov Normanského kráľovstva v Leinsteri. Po celé stáročia sa hrad menil majiteľov a prešiel rôznymi rekonštrukciami, no dodnes sa zachoval vo veľmi dobrej kondícii.

Pri návšteve hradu si môžete prezrieť jeho mohutné múry, vežu a vnútorné nádvoria, ktoré okrem histórie ponúkajú i krásne výhľady na okolitú krajinu. Pre niektorých turistov môže byť zaujímavé, že na hrade bolo natáčaných niekoľko filmov vrátane známeho historického filmu Bravheart.

Ak sa rozhodnete navštíviť Trim Castle, najlepšie si na to zabezpečiť letenku do Dublina, odkiaľ sa dá najlepšie a najkomfortnejšie dostať do mesta Trim. Z Dublina sa do mesta Trim dá dostať vlakom alebo autobusom, no odporúčame si prenajať auto a preskúmať okolitú krajinu.

Trim Castle je otvorený pre verejnosť počas celého roka, so vstupenkou vo výške 4 eur je možné prebádať vnútorné nádvoria hradu a vypočuť si audioguía vo viacerých jazykoch.

Ak hľadáte iné cestovateľské zážitky, odporúčame aj navštívenie Nechtanského jazera, ktoré sa nachádza len pár minút jazdy od hrady, alebo sa vydajte na skvelú turistickú trasu Boyne Valley, ktorá vám ponúkne možnosť skúmať množstvo starovekých megalitických pamiatok.

Ak by ste mali radi zaujímavú dovolenku plnú histórie, prírody a neopakovateľných zážitkov, Trim Castle a okolie sú pre vás ideálne miesto, kde sa určite nebudete nudiť!


Dovolenka Írsko Trim Castle


Ak hľadáte miesto so stredovekou atmosférou a krásnymi zákutiami na dovolenku, potom by ste mali zvážiť návštevu mesta Trim v Írsku a navštíviť tam známy kráľovský hrad, Trim Castle.

Trim Castle sa nachádza na brehu rieky Boyne v údolí v historickom grófstve Meath a je veľmi dobre zachovaným stredovekým hradom. Tento hrad bol postavený v polovici 12. storočia a bol pôvodne domovom pre vládcov a rytierov, ktorí mali prístup k rieke a tým aj k vodnému dopravnému kanálu.

Hrad Trim bol významnou pevnosťou v stredoveku, pretože ležal na strategickom mieste na ceste medzi Dublinom a južným Írskom. Hrad slúžil ako armádny kemp a bol scénou niekoľkých bojov a bitiek.

Dnes je Trim Castle otvorený pre verejnosť a turisti si môžu prehliadnuť jeho úchvatnú architektúru a nádherné interiéry. Hrad má veľa miestností, sieň pre hostinu a balkón s výhľadom na scenériu okolo. Navyše, ak máte záujem o históriu, v hradnej izbe nájdete viac informácií o histórii a kultúre Írska.

Okrem toho, Trim Castle ponúka aj možnosti prechádzok počas dobrej nálady a spoločne s priateľmi a rodinou. Hradné nádvorie ponúka veľký priestor na piknik, či hranie futbalu alebo frisbee. Ak ste milovníkmi prírody, tak v okolí hradu nájdete prekrásne zákutia a prechádzky po rieke Boyne.

Trim Castle je jedinečným miestom pre každého, kto má záujem o históriu a kultúru stredoveku. Jeho majestátny a nádherná architektúra vás okúzlia a jeho zvláštne prostredie vám poskytne spomienky na celý život. Takže neváhajte, a pridajte Trim Castle na svoj zoznam navštevovaných miest a zažite to, čo Írsko má našimu nebanálne krásne.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách