Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Mongolsko Hovsgol Nuur (Lake Hovsgol)

Ubytovanie Mongolsko Hovsgol Nuur (Lake Hovsgol)


Mongolsko je krajina plná zaujímavých miest a krásnych prírodných scenérií. Ak hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať prvotriednu prírodu, potom by ste určite mali navštíviť Hovsgol Nuur, známejšie ako Hovsgol jazero. Toto je najväčšie jazero v Mongolsku a je obklopené nádhernými horami a zelenými lúkami.

Jazero Hovsgol Nuur je domovom mnohých zvierat, vrátane losov, sibirských ozbrojencov, medveďov a viacerých druhov vtákov. Jazero je takisto plné rýb, takže ak sa radi potápate, budete sa tešiť z niektorých z najlepších miest na potápanie v Mongolsku. V lete je toto jazero ideálne miesto na prechádzky, rybolov, kajakárske či raftingové výpravy alebo plachtenie.

Ubytovanie v oblasti býva veľmi základné, ale nájdete tu aj niekoľko živých chatiek a kempov. Niektoré z týchto kempov známych svojou dobrými službami a čistým prostredím pozývajú turistov k ubytovaniu s výhľadom na jazero Hovsgol Nuur a sú ideálne miesto, kde si môžete užiť krásy tohto nádherného miesta.

Ak sa rozhodnete stráviť viac dní na jazere, je možné zapojiť sa do niektorých exkurzií a aktivít, ktoré sa usporadúvajú pre turistov. Napríklad, môžete sa zúčastniť jazdeckých prechádzok na koni po okolitých poliach, popod hory a cez rieky, alebo sa pripojiť k výprave na love divokých zvierat.

Ďalšie prevádzky, ktoré sa usporadúvajú, sú mnohé trekkingové výpravy s odbornými sprievodcami, takže ak ste dobrodružne založený turista, nemali by ste si toto výletové stredisko nechať ujsť.

V každom prípade by ste mali byť pripravení na to, že ubytovanie a zariadenia v Hovsgol Nuur nebudú také pohodlné, ako v iných turisticky rozvinutých miestach. Avšak táto kompenzace v podobe čistého a prirodzeného okolia so zaujímavými aktivitami a výhľadmi na krásnu prírodu dáva veľkú hodnotu vašej dovolenke. Ak sa teda rozhodnete ísť do Mongolska v budúcnosti a hľadáte miesto s divokými a nedotknutými krásami, Hovsgol Nuur by mal byť na zozname miest, ktoré by ste si mali zvoliť navštíviť.


Počasie Mongolsko Hovsgol Nuur (Lake Hovsgol)


Mongolsko patrí medzi najkrajšie krajiny na svete a jeho prírodné scenérie sú len ťažko opísateľné. Jedným z najzaujímavejších miest v Mongolsku je bezpochyby jeho nádherné jazero s názvom Hovsgol Nuur, ktoré sa nachádza na severozápade krajiny.

Hovsgol Nuur, tiež známe ako Lake Hovsgol je jedno z najväčších jazier v Ázii a je vodným zdrojom pre obyvateľov v oblasti. Samotné jazero leží v nadmorskej výške 1 645 m nad morom a jeho hĺbka sa pohybuje medzi 262 až 267 metrov, čím sa radí medzi najhlbšie jazerá na svete.

Počasie v oblasti Hovsgol Nuur sa výrazne líši v závislosti od ročného obdobia. Prvá polovica roka, teda január až jún, je obdobím zimy a chladného počasia, kedy sú teploty na mieste Hovsgol Nuur priemerne -25°C až -30°C. Väčšina jazera je počas tohto obdobia zamrznutá a poskytuje tak ľadovú plochu na korčuľovanie či prechádzky.

Druhá polovica roka, čo je jún až december, je obdobím leta a teplého počasia. Teploty v tomto období sa pohybujú v priemere medzi 15°C a 20°C, avšak môžu dosiahnuť až 30°C. V letných mesiacoch sa otvárajú turistické zariadenia ako kempy či reštaurácie a oblast Hovsgol Nuur je obľúbeným cieľom turistov a cudzincov.

Okrem teplotného rozmedzia počasia sa v oblasti Hovsgol Nuur môžu vyskytnúť príležitostné dažde, ktoré sú však najčastejšie v letných mesiacoch.

Napriek tomu, že Hovsgol Nuur leží v oblasti Mongolska, zdrojom počasia nepredstavujú horské vrcholy, ale práve blízka Gobijská púšť. Táto veľká rozpinajúca sa kraľovna vyvoláva silné veterné podmienky v oblasti jazera, čo nemusí byť pre niektorých pohodlné.

V každom prípade, oblasť Hovsgol Nuur patrí medzi jedno z najokúzľujúcejších a neopísateľných miest v Mongolsku. Zaslúžene sa jedná o jedno z najviac navštevovaných destinácií v krajine a dodáva miestnym obyvateľom zásobu čistej vody, ktorá je pre túto suchú krajinu veľmi dôležitá.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Hovsgol Nuur (Lake Hovsgol)


1. Aký je Hovsgol Nuur?
Hovsgol Nuur je najväčšie a najčistejšie jazero v Mongolsku.

2. Kde sa nachádza Hovsgol Nuur?
Hovsgol Nuur sa nachádza na severozápade Mongolska, v blízkosti hranice s Ruskom.

3. Aké je podnebie v oblasti Hovsgol Nuur?
V oblasti Hovsgol Nuur je kontinentálne podnebie s chladnými zimami a miernymi letami.

4. Aké aktivity sú v okolí jazera k dispozícii?
V okolí jazera je k dispozícii množstvo turistických aktivít, vrátane plachtenia na lodiach, návštevy nomádskych dedín a jazdenia na koňoch.

5. Aký druh fauny a flóry sa vyskytuje v oblasti Hovsgol Nuur?
V oblasti Hovsgol Nuur sa vyskytuje množstvo druhov rýb, zveri a záhradnej flóry, vrátane vzácnych a ohrozených druhov.

6. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Hovsgol Nuur?
Najlepším obdobím pre návštevu Hovsgol Nuur je od júna do septembra, keď panujú príjemné teploty a minimalizuje sa riziko zimy.

7. Aké sú možnosti ubytovania v okolí jazera?
V okolí jazera je možné nájsť množstvo rôznych ubytovacích zariadení, od tradičných jurtov a stanov až po luxusné hotely.

8. Ako sa dostať do oblasti Hovsgol Nuur?
Najlepšou možnosťou pre cestovanie do oblasti Hovsgol Nuur je prenájom auta alebo organizovaná turistická cesta. V oblasti sa nachádza aj letisko, ale lety sú celkom obmedzené.

9. Aké sú špecifické kultúrne a historické zaujímavosti v okolí jazera?
V okolí jazera sa nachádza množstvo historických pamiatok a kultúrnych tradícií, vrátane budhistických kláštorov a starovekých zvykov nomádov.

10. Aké sú najlepšie miesta na fotenie v oblasti Hovsgol Nuur?
Najlepšie miesta na fotenie v oblasti Hovsgol Nuur zahŕňajú horské panorámy, zákutia jazera a typické nomádske scény.


Letenka Mongolsko Hovsgol Nuur (Lake Hovsgol)


Mongolsko, krajina plná nádherných prírodných scenérií a neopakovateľne krásnych miest. Jedným z nich je jazero Hovsgol Nuur, ktoré sa nachádza v severnej časti krajiny a je považované za jedno z najčistejších jazier na svete.

Pre návštevníkov, ktorí sa túžia dostať do srdca Mongolska a zažiť prírodu ako nikdy predtým, je letenka do Mongolska nevyhnutnosťou. Letisko Genghis Khan International Airport v Ulaanbaatare je hlavným portom vstupu do krajiny a narýchlo spaľovať sa po nezabudnuteľných zážitkoch v Mongolsku.

Ak ste pri cestovaní na jazero Hovsgol Nuur, k dispozícii je viacero možností ako dostať sa tam. Najpohodlnejšie riešenie je najať si súkromné vozidlo a pred platením za jednosmernú letenku z Ulaanbaataru do Moronu, miesta v blízkosti jazera, si skontrolujte možnosti a ceny prenájmu.

Ak by ste si chceli ušetriť čas a celkovú obtiažnosť cestovania, môžete zvoliť let Tavn Bogd Airlines z hlavného mesta do Moronu, ktorá trvá zhruba 100 minút. Moron leží len asi 30 km od jazera Hovsgol Nuur a odtiaľ je už možné cestovať ďalej na vlastnú päsť.

Väčšina návštevníkov teraz letí do Ulaanbaataru s niekoľkými medzinárodnými aerolinkami, ako sú Turkish Airlines, Aeroflot, či Korean Air. Nakoľko Hovsgol Nuur sa nachádza smärem na sever od mesta, návštevníci si musia zabezpečiť cestovanie po svojej navštíve z Ulaanbaatare. Ak sa o všetko postaráte s dostatočným prestieradlom pripravovať sa na úspešné a pohodlné cestovanie, môžete očakávať nezabudnuteľnú dovolenku, ktorú ešte dlho nezabudnete.

Hovsgol Nuur je nádherným jazerom, ktoré vás okúzli svojou čistotou, krásnou prírodou a pohojou svišťov, ktoré si môžete vypočuť v ranných hodinách. Mnohí turisti tu trávidia svoj čas rybolovom, kajakárskymi výletmi, alebo jednoducho sa pozorujú na dvore ich gerov v slnečnom západu a chladných nociach. Je to miesto, kde sa môžete zrelaxovať od hektického mestského života a zažiť prírodu v jej najkrajšej podobe.

V neposlednom rade, keď pripravujete na cestu do Mongolska a plánujete navštíviť Hovsgol Nuur, nezabudnite našetréný európsky poistný pas a peniaze v korunách, ktorých sa v krajinách Ázie používa. S cestovateľským duchom a pripravením môžete očakávať zážitky a zážitky, ktoré vás nikdy nesklamú!


Dovolenka Mongolsko Hovsgol Nuur (Lake Hovsgol)


Mongolsko je krajinou, ktorá nás všetkých fascinuje. Vysokohorské kopce, divoké rieky a krásne jazera robia z tejto krajiny jedno z najkrajších miest na Zemi. Dovolenka v Mongolsku je preto ideálnym spôsobom, ako preskúmať túto krásnu krajinu. A ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť pokoj a krásne prírodné scenérie, Hovsgol Nuur alebo Lake Hovsgol, je pre vás najlepšou voľbou.

Hovsgol Nuur, nachádzajúci sa v severnej Mongolskej divočine, je jedným z najväčších a najhlbších jazier v Ázii. To, čo robí toto jazero oveľa zaujímavejším, je jeho okolitá príroda. Okolo jazera sa nachádza nádherná divoká príroda, ticho a čistota, ktorých je ťažké sa nabažiť.

Hovsgol Nuur je ideálny pre tých, ktorí hľadajú miesto na relax, ale aj pre tých, ktorí majú radi adrenalinové športy. Môžete tu rybať, plávať, stáť na lodičkách a dokonca aj potápať na miestach, kde je hlbšie. Okolie jazera je výhodné pre túry, kempovanie, poľnú turistiku a džípové výlety. Okolitá príroda ponúka nádherné scenérie, ktoré sú ideálne na fotografovanie a uchovanie nezabudnuteľných zážitkov.

Je to miesto, kde sa môžete oddávať svojim záľubám a zbaviť sa stresu. Tu si môžete naplno užiť pár dní mieru a ticha, vďaka čomu sa budete cítiť úplne obnovení a plní energie. Môžete tu sústrediť svoje myšlienky na život a uvedomiť si, aké je dôležité byť jednoduchý a spokojný so svojím životom.

Ak teda chcete zažiť nezabudnuteľné dovolenky v Mongolsku, potom si vyberte Lake Hovsgol. Prejdite sa popri jazere, sledujte krásne scenérie a ticho a cítite, ako vám tichá krása tejto krajiny prináša pohodlie a relax. Budete určite ochotní znovu navštíviť toto krásne miesto v budúcnosti.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách