Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Francúzsko Amiens

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Amiens


1. Čo by som si nemal/a nechať ujsť pri návšteve Amiensu?
Odpoveď: Určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu katedrály Notre-Dame d'Amiens, ktorá patrí medzi najväčšie gotické katedrály na svete. Odporúčame tiež prechádzku okolo rieky Somme a návštevu mestských parkov a záhrad.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Amiensu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Amiensu je od mája do septembra, kedy je počasie teplejšie a menej daždivé. Avšak, ak si chcete užiť vianočnú atmosféru, odporúčame návštevu v decembri, kedy mesto ozdobí vianočná výzdoba.

3. Ako sa dostať do Amiensu z Paríža?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Amiensu z Paríža, je vlakom. Cesta trvá približne hodinu a pol, a je k dispozícii niekoľko vlakov denné.

4. Kde sa dá v Amiensu najlepšie nakupovať?
Odpoveď: Najlepšie nákupné miesta v Amiensu sú hlavne v centre mesta - napríklad Grand'Rue, Rue des Trois Cailloux, Rue des Vergeaux alebo Rue de la République. Tu môžete nájsť obchody so značkovým oblečením, kozmetikou, ale aj tradičné obchody so suvenírmi a miestnymi špecialitami.

5. Kam ísť na večeru v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu môžete nájsť mnoho kvalitných reštaurácií s tradičnou francúzskou kuchyňou - napríklad L’Auberge du Moulin, Restaurant L’Echanson, alebo Restaurant le Quai. Väčšina reštaurácií sa nachádza v centre mesta.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu je veľa možností ubytovania - od lacných hostelov až po luxusné hotely. Odporúčame napríklad Hotel Marotte, Hotel Mercure Amiens Cathedrale, alebo Hotel Le Saint Louis.

7. Aké sú vstupné poplatky do katedrály Notre-Dame d'Amiens?
Odpoveď: Vstup do katedrály Notre-Dame d'Amiens je väčšinou zdarma, avšak môžu sa vyskytnúť poplatky za návštevu veží a iných častí katedrály. Poplatky sa môžu líšiť podľa sezóny a veku návštevníka.

8. Čo iné sa okrem návštevy katedrály dá robiť v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu sa dá robiť mnoho vecí, ako napríklad prechádzať sa po historickom centre mesta, navštíviť múzeá a galérie, alebo sa ísť pozrieť na mnohé parky a záhrady. Pre tých, ktorí si potrpia na kultúru, odporúčame navštíviť Múzeum Picardie alebo Múzeum Július Verne.


Počasie Francúzsko Amiens


Amiens je mesto v severnej Francúzsku, hlavné mesto departementu Somme a regiónu Hauts-de-France. Leží na rieke Somme, asi 120 km severne od Paríža. Amiens má kontinentálne podnebie, ktoré je ovplyvnené Atlantickým oceánom na západe.

V zime je v Amiens často chladno a zamračené, s priemernými teplotami okolo 3 stupňov Celzia. Dážď je bežným výskytom a snehovej pokrývke sa podarí prísť približne štyri až päťkrát ročne. Pri zvlášť studených zimách môžu byť teploty často pod bodom mrazu. Na druhej strane, letá sú v Amiens relatívne teplé, s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 20 stupňov Celzia. Dážď v lete je častejší ako v iných častiach Francúzska, s občasnými búrkami.

Jesenné mesiace prinášajú v Amiens časté dažďové dni a teploty začínajú klesať okolo októbra. Jeseň sa v Amiens javí ako nádherné obdobie, keď sa farby listnatých stromov menia a mesto pripomína obrazovú krajinu.

Jar v Amiens je krásnym obdobím, keď sa po dlhej zime konečne teploty začínajú zvyšovať a mesto sa mení na kvitnúce miesto plné života. Teploty sa zvyšujú na priemerné hodnoty okolo 11 stupňov Celzia, ale občas sa môže stať, že sa vrátia chladné dni, ktoré prichádzajú z Atlantického oceánu.

Celkovo je počasie v Amiens relatívne mierne, a preto mesto ponúka množstvo príležitostí na rôzne vonkajšie aktivity. Turistická sezóna začína na jar (apríl a máj) a trvá celé leto. Osobitne v júli a auguste, keď mesto ponúka rôzne výstavy a kultúrne podujatia. Ak plánujete návštevu Amiens, odporúčame sa pripraviť si oblečenie, ktoré zodpovedá štýlu mierneho a vlhkého podnebia a nezabudnite si svoj deštník!


Ubytovanie Francúzsko Amiens


Francúzske mesto Amiens, ktoré sa nachádza vo východnej Francúzsku, je známe svojím kultúrnym dedičstvom, katedrálou Notre-Dame a bohatou históriou. Pre mnohých turistov je toto mesto jedným z najobľúbenejších miest na návštevu. Ak plánujete stráviť niekoľko dní v Amiens, budete potrebovať dobré ubytovanie. Tu je pár tipov na to, kde sa ubytovať v Amiens.

Hotely v Amiens

Mnoho návštevníkov Amiens uprednostňuje ubytovanie v hoteloch. Mestečko Amiens poskytuje pre turistov množstvo možností na ubytovanie vo viacerých cenových reláciách. Nájdete tu hotelové reťazce a tiež menšie hotely, ktoré poskytujú kvalitné ubytovanie a služby.

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, potom môžete zvážiť pobyt v Royal Hôtel Amiens. Nachádza sa v centre mesta a ponúka štandardné hotelové vybavenie a služby. Vzhľadom na svoju výhodnú polohu, je ideálny pre návštevníkov, ktorí sa chcú vydať na výlety po okolí. Hotel poskytuje zabezpečené parkovanie, Wi-Fi a služby prania a žehlenia.

Inou možnosťou sú menšie hotely, ako je Hotel Le Prieuré. Nachádza sa v centre mesta, len pár minút chôdze od katedrály Notre-Dame. Hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kvalitné, no cenovo dostupné ubytovanie. Ponúka Wi-Fi, raňajky a parkovanie.

Apartmány v Amiens

Ak preferujete spontánnosť a slobodu, v Amiens nájdete aj niekoľko apartmánov, ktoré vám umožnia viesť si vlastnú domácnosť počas vašej návštevy mesta.

Le Logis d'Amiens je populárny apartmán, ktorý ponúka ubytovanie s vlastnou kuchyňou a samostatným vstupom. Nachádza sa v historickom centre a poskytuje dobrú polohu pre návštevy miestnych atrakcií. Apartmán je prepracovaný a ponúka dostatok miesta pre 1 až 4 osoby.

Ak potrebujete viac priestoru, môžete zvážiť pobyt v apartmáne La Suite Saint Firmin. Nachádza sa v blízkosti katedrály Notre-Dame a je vhodný pre 4 až 6 osôb. Ponúka plne vybavenú kuchyňu, parkovanie a prístup k Wi-Fi.

Hostely v Amiens

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, sú hostely v Amiens ideálnou možnosťou. Poskytujú vám základné vybavenie za nízke ceny, s možnosťou stretnutia ľudí z celého sveta.

Hostel Au Rêve Chatoyant je populárny medzi turistami a študentmi. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a poskytuje kvalitné ubytovanie za nízku cenu. Hostel ponúka Wi-Fi, spoločnú kuchyňu a výnimočné služby.

Ďalšou možnosťou je hostel Capsule Hotel Amiens, ktorý ponúka štýlové, moderné spací kabíny. Nachádza sa blízko centra mesta a je ideálny pre trochu privátu a kľud. Hostel ponúka služby prania, Wi-Fi a raňajky.

Všetky výššie uvedené možnosti poskytujú adekvátne ubytovanie za férovú cenu. Rozhodovanie o tom, kde sa ubytovať, závisí od vašich individuálnych preferencií. Uistite sa však, že si zarezervujete miesto na obľúbenej dovolenke s dostatkom možností, ktoré Amiens ponúka.


Dovolenka Francúzsko Amiens


Amiens je mesto v severnej časti Francúzska, ktoré je známe najmä pre svoj gotický katedrálny kostol Notre-Dame, ktorý sa radí medzi najväčšie svetové katedrály. Okrem toho je Amiens zaujímavým miestom pre návštevy aj pre svoju históriu, kultúru a gastronómiu.

Vyhľadajú nás príjemné ubytovanie

Amiens ponúka množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov po lacnejšie možnosti ako hostel alebo hostelový apartmán. Ak sa chystáte na dovolenku s rodinou alebo skupinou priateľov, určite vás zaujme aj možnosť prenájmu dovolenkového domu alebo apartmánu.

Navštívili sme Notre-Dame

Katedrála Notre-Dame de Amiens je bezpochyby najväčšou atrakciou tohto mesta a je zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO. Je to jedna z najvyšších gotických katedrál na svete, ktorá sa môže pýšiť najširšou lodou z kameňa, ktorá bola kedy postavená. Okrem svojej architektonickej krásy ponúka aj mnoho historických a umelohistorických pamiatok, ako napríklad spojenie dvoch zvonov v jednom z najväčších zvonov v Európe. Odporúčame si zakúpiť si lístky na vstup a tour, ktorá vás okrem návštevy katedrály prevedie aj historickými uličkami mesta.

Prechádzali sme sa po meste

Amiens nudí o kultúrne a architektonické krásy. Návštevníci tu stoja pred krásnymi pamiatkami ako napríklad stredoveký dom Maison de Jules Verne alebo Le Beffroi, zvonice na námestí mesta. Prechádzali sme sa pešo cez mesto, kde si môžete obzrieť aj krásne parky, zelené ulice so stredovekou architektúrou, moderné budovy a mnoho ďalších zaujímavostí.

Okúsili sme miestne špeciality

Francúzska gastronómia je známa po celom svete a Amiens nie je výnimkou. Mesto je známe svojimi miestnymi špecialitami ako je quicos de veau (telacie stehná v kaši), súmraky na anus (podobné zemiakovej kaši) alebo tartifle (krémový dezert so sušenými marhulemi a amandlami). Ak máte chuť odvážiť sa do niečoho nového, určite si vyskúšajte aj regionálne vína z Amiens.

Amiens je krásnym francúzskym mestečkom, ktoré ponúka množstvo majestátnych pamiatok, zaujímavé kultúrne podujatia, chutné miestne špeciality a prekrásnu prírodu. Preto ak hľadáte miesto, kde sa môžete potešiť voľným časom a oddýchnuť si od zhonu každodennej reality – Amiens rozhodne stojí za to.


Letenka Francúzsko Amiens


Francúzsko je jedným z najkrajších krajov na svete, ktorým sa oplatí navštíviť. Ak chcete poznať svoje korene alebo len tak chcete objaviť nové miesto, Amiens je tou správnou destináciou pre vás. Mesto leží v severnej časti Francúzska a je hlavným mestom departementu Somme. Je známe pre svoje katedrály, Multiple Garden (Jardins des Plantes) a iné zaujímavé miesta.

Ak chcete navštíviť Amiens, musíte sa pozrieť na letenky. Internetové stránky ako napríklad Skyscanner, Expedia alebo Kayak vám môžu poskytnúť vynikajúce ponuky. Ceny leteniek sa líšia v závislosti od mnohých faktorov, ako napríklad časovač, doba pred rezerváciou a iné. Pri hľadaní najvýhodnejšej dohody by ste mali byť flexibilní a prekrokovať niektoré konvenčné rezervačné kroky, ako napr. hľadať letenky v reťazci mesačných údajov.

Letenky do Amiensu sú dostupné z mnohých medzinárodných letísk, vrátane letiska Paris-Charles de Gaulle, Orly Airport a Beauvais-Tillé Airport. Od týchto letísk je možné cestovať do Amiensu vlakom, autobusom alebo taxíkom, čo je rýchly a bezpečný spôsob prepravy. Vendin-le-Vieil, železničná stanica v Amiens, poskytuje hodinové spojenia z a do Paríža, Londýna a Bruselu. Množstvo prepravcov ako Flibco, Isilines, TGV a iné poskytujú efektívnu a cenovo dostupnú dopravu z letiska do Amiensu.

Po príchode do Amiensu môžete vidieť jeho atrakcie, ktoré sú zaujímavým spôsobom zostavené a dôkazom histórie tohto mesta. Jednou z najkrajších dominant vo meste je Katedrála Notre-Dame d'Amiens, stála za ňou roky práce, ale teraz je z nej dominantná pamiatka a významný bod mesta a jeho kultúry. Odtiaľ je možné prejsť sa Multiple Garden, kde sú zahrady založené v 17. storočí plné rastlín a zvierat. Okrem toho si môžete prezrieť aj Historické múzeum Picardia, kde je možné vidieť vzácnu zbierku umeleckých a historických diel.

Celkovo, letenka do Amiensu je zrkadlom jeho kultúry a histórie. Cestovanie na toto miesto je ideálnou cestou na objavovanie krajiny a architektúry. Amiens vám ponúka niekoľko atrakcií, ktoré si môžete pozrieť a ak hľadáte miesto pre relax, poskytuje aj mnoho záhrad a zelene, kde môžete relaxovať. Nech už hľadáte akúkoľvek skúsenosť, letenka do Amiensu je cesta, ktorá vám ju ponúka.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách