Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)

Dovolenka Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)


Bahamy Dunmore Town je jedným z najkrajších miest, ktoré nájdeš na Bahamách. Mesto sa nachádza na ostrove Harbour Island a je známe svojimi úchvatnými bielymi plážami a azúrovými vodami Atlantiku. Pre milovníkov slnka a mora ide o dokonalé miesto na oddych, ktoré sa bude nezabudnuteľne vryť do pamäti.

Dunmore Town je malé, ale útulné mesto, v ktorom sa nachádza veľa drobných butikov, miestnych reštaurácií a bary. Väčšina ulíc je dláždená ručne vyrobenými kockami, čo dodáva mesto autentický karibský šarm. Ak si radi obzeráte krásne historické budovy, Dunmore Town vám určite nezostane dlžné. Nachádza sa tu totiž množstvo farebných koloniálnych domov, ktoré sa datujú až do 18. storočia.

No a teraz k tomu najdôležitejšiemu – pláže! Na Bahamách Dunmore Town sa nachádza jedna z najkrajších a najfotogenickejších pláží na svete - Pink Sands Beach. Pláž s dĺžkou viac ako 3 kilometrov je pokrytá jemnými ružovými pieskami, ktoré vytvárajú nádherný kontrast s azúrovým morom. Ak vás zaujíma, akým spôsobom piesok získal svoju ružovú farbu, potom sa viete dočítať že to je z dôvodu trosiek korálov a iných morských organizmov, ktoré sa v piesku nachádzajú. Na pláži si môžete tiež prenajať lehátka a slnečníky alebo sa prechádzať pozdĺž dokonalého pobrežia.

Ďalšou zaujímavou plážou, ktorá stojí za návštevu, je Half Moon Bay. Pláž sa nachádza na južnej strane ostrova a je veľmi menej rušná ako Pink Sands Beach. Na druhej strane, pláž ponúka rovnakú úchvatnú scenériu ako Pink Sands Beach, ale v oveľa pokojnejšom a odľahčenejšom prostredí.

Dunmore Town tiež ponúka množstvo aktivít, ktoré sa môžete zúčastniť počas vašej dovolenky. Môžete si prenajať loď alebo yacht a vyraziť na rybolov alebo sa preplaviť okolo ostrova. Ak máte radi zvieratá, určite nezvyknite chýbať šnorchlovanie a potápanie, ktoré vám umožnia vidieť úžasnú faunu a flóru morského sveta. A ak ste žiadny adrenalínových junkie, možno si vyskúšať jazdu na windsurfe alebo kajaku.

V Dunmore Town sa vám určite nič neudeje. Mesto ponúka dokonalý kokteil z plážových dobrodružstiev, nákupov, gastronómie a kultúry. Na Bahamách Dunmore Town sa budete cítiť ako doma a zároveň budete mať pocit, že ste vjednom z najkrajších miest na svete.

Dúfam, že tento článok vás presvedčil a pripraví vám cestu na úchvatné Bahamy Dunmore Town. Toto krásne miesto neostane bez povšimnutia a vy určite nebudete ľutovať návštevy!


Letenka Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)


Bahamy sú ostrovná krajina v Karibiku, ktorá je obľúbená pre nádherné pláže, krištáľovo čisté vody a príjemné počasie po celý rok. Dunmore Town, ktoré sa nachádza na malom ostrove Harbour Island, je jedno z najobľúbenejších miest pre turistov, ktorí hľadajú oddych a prírodu.

Trasa z letiska Lynden Pindling International, ktoré sa nachádza v hlavnom meste Bahám, Nassau, do Dunmore Townu trvá zhruba 20 minút, a je to obvykle prepojené krátkym letom s malým lietadlom. Na internete sa dá nájsť mnoho možností, ako nájsť výhodné letenky do Bahám, a ak si plánujete cestu vyslovene do Dunmore Townu, tiež sa dajú nájsť ponuky, ktoré vás tam doveziú priamo.

Dunmore Town priláka predovšetkým turistov, ktorí hľadajú oddych na pláži. Pláž na ostrove Harbour Island býva často považovaná za jednu z najkrajších na svete. Biely piesok a tyrkysové more sú kombináciou, ktorá turistov jednoducho uchváti, a preto sa sem radia každoročne tisícky návštevníkov.

Okrem pláží a blízkosti prírody, je v Dunmore Towne mnoho možností na oddych. Miesto nájdete snáď všetko: od malých priehrady a plážových barov až po nadupané nočné kluby. Miestne reštaurácie sa špecializujú na rybacie jedlá a iné miestne špeciality, okrem toho ale nájdete aj množstvo obchodov so suvenírmi, ktoré sú populárne pre šperky a iné ručne vyrobené veci miestnych umelcov.

Dunmore Town môže byť cieľom púte, ktorý si môžete splniť aj s nižším rozpočtom. Existuje mnoho možností na ubytovanie, od malých penziónov až po luxusné hotely. Snažte sa urobiť výskum sami a nájdite si najlepšiu ponuku pre seba.

Ak hľadáte miesto s nádhernou prírodou a oddychom na pláži, Dunmore Town na Bahamách je tou správnou voľbou pre vás. Vyberte si svoje letenky a užívajte si neopakovateľnú dovolenku na tomto krásnom ostrove.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)


Často kladené otázky a odpovede o Bahamách a Dunmore Town (Harbour Island) sú:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bahám?
Najlepšie obdobie na návštevu Bahám je od decembra do mája, keď je suché obdobie s príjemným počasím a teplými teplotami.

2. Je potrebné vízum na návštevu Bahám?
Slovenskí občania nepotrebujú vízum na pobyt na Bahamách, pokiaľ nie sú plánované dlhšie pobyty ako 3 mesiace.

3. Ako sa dostať na Dunmore Town (Harbour Island)?
Dunmore Town je prístavné mesto na ostrove Harbour Island. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letisko v North Eleuthera a následne trajektom do Dunmore Town.

4. Aké sú najlepšie pláže na Harbour Island?
Najkrajšie pláže na Harbour Island sú Pink Sands Beach, North Beach a Sunset Beach.

5. Aké aktivity sú k dispozícii na Harbour Island?
Na Harbour Island si môžete užívať plážové aktivity, vodné športy, rybolov, potápanie, kajakárstvo, prehliadky ostrova a jeho pamiatok, nočný život a mnoho ďalších aktivít.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie na Harbour Island?
Najlepšie reštaurácie na Harbour Island sú The Landing, Acqua Pazza, Rock House, Sip Sip, Dunmore Deli a mnoho ďalších.

7. Aké sú najlepšie hotely na Harbour Island?
Najlepšie hotely na Harbour Island sú The Ocean View Club, Pink Sands Resort, Rock House, The Dunmore Hotel and Resort a Coral Sands Hotel.


Ubytovanie Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)


Bahamy sú jedným z najznámejších turistických miest v Karibiku a taktiež patria k najluxusnejším miestam. Medzi najobľúbenejšie miesta v Bahamách patria Dunmore Town a ostrov Harbour Island. Tento ostrov je často nazývaný ako "Neonová krajina" kvôli jeho neónovým farebným budovám a krásnym piesočným plážam.

Keď príde na ubytovanie v Dunmore Town, turisti majú na výber medzi veľkými hotelovými reťazcami a malými, súkromnými vilami. Ak sa stanete súčasťou tohto magického miesta, chcete sa určite ubytovať v jednom z tých najlepších hotelov alebo vil na ostrove.

Jedným z najlepších a najluxusnejších miest na ubytovanie je The Dunmore. Tento hotel kombinuje krásny karibský štýl a moderný komfort. Nachádza sa len niekoľko krokov od krásnej ružovej pláže a ponúka nádherné výhľady na more a ostrov Harbour Island. V hoteli sa nachádza 17 izieb a 4 veľké vily, ktoré sú dokonalým miestom na relaxáciu a oddych.

Ak máte radi súkromie a väčšiu nezávislosť, môžete sa ubytovať v jednej z mnohých súkromných vil na ostrove. Tieto vily sú ideálne pre rodiny alebo veľké skupiny priateľov, ktorí si chcú užiť súkromie a plnú nezávislosť na dovolenke. Niekoľko najznámejších súkromných vil sú Kamalame Cay, Tippy's Cabana a Pink Sands Resort.

V Dunmore Town a na ostrove Harbour Island nie je nedostatok možností, kedy príde na vynikajúce ubytovanie a veľké zážitky. Nech už si vyberiete hotel alebo súkromnú vilu, budete mať prístup k jedinečným plážam, premyslenej gastronómii, úžasnej kultúre a nekonečnému množstvu aktivít. Bez ohľadu na to, čo chystáte, Dunmore Town a ostrov Harbour Island sú určite miestom, kde sa budete cítiť ako doma a nájdete tu všetko, čo potrebujete.


Počasie Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)


Bahamy Dunmore Town, nachádza sa na ostrove Harbour Island, ktorý je súčasťou Bahamských ostrovov. Toto miesto sa vyznačuje tropickým podnebím s vysokou vlhkosťou počas celého roka a vysokými teplotami.

Počasie Dunmore Town sa môže meniť počas rôznych ročných období, ale typické pre tento región je teplota ustálená na približne 30 °C počas leta, kde vlhkosť vzduchu sa obvykle pohybuje nad 70 %. Zimné mesiace sú trochu chladnejšie, ale stále veľmi teplé, s priemernou teplotou približne 25 ° C.

V letnom období môže byť v Dunmore Town a na ostrove Harbour Island veľmi horúco a vlhko, čo v mnohých prípadoch znamená, že si ľudia musia dať pozor na úpal či podobné zdravotné problémy. V zime sucho prevláda a príjemné ranné a večerné teploty sú ideálne na prechádzky plážou alebo po meste.

Vzhľadom na umiestnenie Baham, existuje vyššia pravdepodobnosť výskytu hurikánov a tropických búrok v období od júna do novembra. To znamená, že cestujúci by mali mať na vedomie potenciálne riziko počas tohto obdobia.

Celkovo vzaté, Dunmore Town a ostrov Harbour Island ponúkajú skvelé počasie počas celého roka, s teplými teplotami a príjemnou atmosférou. Ak plánujete návštevu, by ste mali si vziať na vedomie sezónne zmeny a možné extrémne podmienky, ktoré môžu ovplyvniť vašu dovolenku.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách