Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Grécko Amorgos

Letenka Grécko Amorgos


Amorgos je malý ostrov v Kykladskom súostroví v Grécku. S svojimi krásnymi plážami, čímsi jedinečným, zachovalou architektúrou a historickými pamiatkami, Amorgos je skutočne zaujímavou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pravú grécku atmosféru a relaxačnú dovolenku. A ak chcete navštíviť tento ostrov, vašou prvou úlohou bude nájsť výhodné letenky Grécko Amorgos a zabezpečiť si svoju cestu.

Náklady na letenku Grécko Amorgos závisia od mnohých faktorov, vrátane sezóny, v ktorej chcete cestovať alebo od leteniska, z ktorého plánujete odletieť. Všetko záleží na vašom rozpočte a preferenciách.

Keď už máte svoje letenky v ruke a priletíte na ostrov, na vás bude čakať rad aktivít a zážitkov. Ak máte radi plážové kúpanie a relax, potom prvé miesto, ktoré musíte navštíviť, je pláž Agia Anna. S jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou je ideálnou voľbou pre plážových turistov.

Ďalším zaujímavým miestom v Amorgose je kláštor Panagia Chozoviotissa. Tento kláštor je významnou historickou pamiatkou a považuje sa za najvýznamnejší kláštor v Grécku. Kláštor sa nachádza na strmých skalách, ktoré sa ponárajú priamo do mora, a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ak máte radi turistiku a chcete preskúmať celý ostrov, mali by ste sa vybrať na Vrachos velvetsia, najvyšší vrchol ostrova. Táto túra ponúka nádherný výhľad na cele ostrov a okolitý mor.

Pre milovníkov histórie, je zaujímavým miestom návštevy hrobka Epera, kde je možné prehliadnuť zvyšky gréckych pamiatok z obdobia avantgardy.

Ako vidíte, Amorgos má veľa ponúk a návšteva tohto ostrova sú často nezabudnuteľnou vzpomienkou. Ak sa chystáte navštíviť Grécko a máte radi prírodu, zábavu a dovolenkový relax, letenka Grécko Amorgos je ideálnou cestou, ktorá vám umožní objavovať krásy ostrova.


Dovolenka Grécko Amorgos


Grécko je jedným z najobľúbenejších destinácií na letnú dovolenku pre nás Slovákov. Jeho pobrežie s jasnou tyrkysovou vodou, nádhernými plážami a malými ostrůvkami dokáže uchvátiť každého. Medzi týmito ostrovmi sa nachádza aj jeden, ktorý je pre svoju menej navštevovanú časť a prírodné krásy čoraz viac obľúbený - Amorgos.

Amorgos je malý ostrov v Egejskom mori patrí do súostrovia Kyklady. Zaujímavé na tomto ostrove je, že má dve odlišné časti - južnú, ktorá je kamenistá a hornatá, a severnú, ktorá je plná zelených porastov. Amorgos ponúka kľudnú dovolenku pre všetkých, ktorí hľadajú útočisko v prírode a chcú si oddýchnuť od ruchu mesta.

Ak hľadáte na dovolenke hory, Amorgos je správny ostrov pre vás, pretože možnosti turistiky tu sú naozaj nekonečné. Ostrov má mnoho značených turistických trás, ktoré vedú k panoramatickým výhľadom na okolitú krajinu. Navyše, na Amorgos sa nachádza veľa starovekých opustených dedín, ako je Aigiali, Tholaria alebo Langada, ktoré možno tiež navštíviť.

Ak preferujete oddych na pláži, Amorgos má pre vás niekoľko fantastických pláží, ktoré sú málo navštevované a prázdne. Najkrajšia pláž, ktorú môžete navštíviť, je Agia Anna. Nachádza sa v južnej časti ostrova, je malá a má jasnú tyrkysovú vodu a belavý piesok. Táto pláž bola tiež použitá ako miesto natáčania veľmi známeho gréckeho filmu “The Big Blue”.

Ostrov Amorgos ponúka tiež mnoho kultúrnych zážitkov. V mestečku Chora sa nachádza kláštor Panagia Chozoviotissa, ktorý sa zdvíha vysoko nad morem na skalisku priamo z mora. Kláštor bol postavený v 9. storočí a dodnes sa v ňom nachádza mnoho uchovávaných artefaktov a obrazov.

Grécko je známe svojou výbornou kuchyňou a na Amorgos nájdete tiež rôzne reštaurácie a miesta, kde si môžete vychutnať najlepšie grécke jedlá. Nezabudnite skúsiť špecialitu ostrova - xerotigana, tvarohové paličky s medom.

Výlet do Grécka na Amorgos je skvelým výberom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a oddych na dovolenke. Ostrov je ešte neobjavený väčšinou turistov, takže si môžete užiť krásy prírody a miestna kultúra bude pre vás naozaj autentická a zaujímavá. Navštívte Grécko a zažite nezabudnuteľný zážitok na ostrove Amorgos!


Ubytovanie Grécko Amorgos


Amorgos, grécky ostrov v Egejskom mori, je miestom s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a nádhernými plážami. Ak plánujete navštíviť Amorgos, mali by ste premýšľať aj o vášom ubytovaní, ktoré by malo byť v súlade s vašimi potrebami a predstavami.

Ak hľadáte ubytovanie na Amorgose, máte viacero možností. Budete mať na výber z rôznych typov ubytovania, ako sú hotely, apartmány, penzióny a domy na prenájom.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie je mesto Chora, ktoré sa nachádza v strede ostrova. Toto malebné mestečko, s úzkymi uličkami a bielej architektúrou, je obľúbené medzi turistami, ktorí sa sem radi vracajú. V Chore nájdete malé hotely, penzióny a apartmány, ktoré sú ideálne na kratšie pobyty.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré je mimo ruchu, sú tu v okolí rôzne dedinky, ako sú Tholaria, Langada a Vroutsi. Tieto dediny ponúkajú odľahlé miesta, z ktorých môžete objavovať okolitú prírodu a stretávať sa s miestnymi obyvateľmi. Ak máte radi plážový pobyt, môžete sa ubytovať v blízkosti pláže Aegiali, kde nájdete rôzne hotely, apartmány a bungalovy.

Ďalšou možnosťou je prenajatie celého domu, čo vám umožní získať väčšiu súkromie a niekedy aj úžasný výhľad na more. Toto je ideálna možnosť pre väčšie skupiny, ktoré si chcú užiť svoju dovolenku s rodinou a priateľmi.

Niektoré ubytovania ponúkajú aj rôzne zážitky, ako sú výlety na okolité ostrovy alebo gastronomické zážitky, kde sa môžete naučiť ako varenie miestnych špecialít. Tieto zážitky vám umožnia spoznať miestnu kultúru a tradície, čím si váš pobyt na Amorgose užijete ešte viac.

V každom prípade, ak hľadáte ubytovanie na Amorgose, máte širokú škálu možností, ktoré sa rôznia od luxusných hotelov po skromnejšie apartmány. Svoje ubytovanie si môžete vybrať na základe vašich potrieb a predstáv. V každom prípade, Amorgos vám ponúka neskutočné zážitky a nezabudnuteľný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Amorgos


Otázka: Aký je najlepší spôsob ako sa dostať na Amorgos?
Odpoveď: Najlepší spôsob ako sa dostať na Amorgos je lietadlom alebo lodou. Lietadlom sa dá pristáť v blízkom meste Naxos alebo Santorini a potom tam pokračovať lodou. Lodou sa dá pristáť priamo na Amorgos z Atén, Pirea alebo niektorých z okolitých ostrovov.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže na Amorgos?
Odpoveď: Amorgos má mnoho krásnych pláží, ale niektoré z najlepších sú Agia Anna, Agioi Saranta, Mouros a Katapola.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na ubytovanie na Amorgos sú Chora, Aegialis a Katapola. Tieto miesta ponúkajú veľa možností pre turistov, vrátane hotela, penziónov a apartmánov.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Amorgos?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Amorgos je od mája do septembra, kedy je počasie najteplejšie a najsuchšie. Vyhýbajte sa návštevám v zimných mesiacoch, kedy sú niektoré pláže zatvorené a mnohé reštaurácie a obchody zatvorené.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších reštaurácií na Amorgos sú To Limanaki, O Chamilos a Mouragio Fish Taverna. Tieto reštaurácie ponúkajú tradičné grécke jedlá a špeciality z miestnych produktov.

Otázka: Ako sa dostať na Monastir Chozoviotissa?
Odpoveď: Monastir Chozoviotissa sa nachádza na skalnom útese v strede Amorgosu a dá sa tam dostať autom alebo taxíkom. Taktiež sa dá dostať tam po trekkingovej trase.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na turistiku a trekking na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na trekking a turistiku na Amorgos sú v okolí Monastir Chozoviotissa, vodopády na ceste z Chory do podhora Tholaria, a pláž Agia Anna, ktorá je situovaná v nádhernej zátoke s krásnym výhľadom.


Počasie Grécko Amorgos


Grécko Amorgos – Ostrov slnka, bieleho piesku a azúrového mora

Grécko Amorgos je malý ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori, a je súčasťou súostrovia Kyklady. Amorgos sa vyznačuje svojimi bledými domami s vykúrenými strechami a úzkymi uličkami posiate farebnými kvetmi. Tento ostrov je zároveň miestom, kde môžete objaviť úchvatné scenérie suspenzových mostov, pobrežného útesov a rušné malé prístavy. Ono, a počasie na Amorgose je tiež veľmi prijemné.

Amorgos má mediteránske podnebie, s miernymi zimami a horúcimi letami. V zime sa teploty zväčša pohybujú okolo 15 stupňov Celzia a v lete sa teploty dostávajú až k 35 stupňom Celzia. Ostrov sa teší približne 300 slnečným dňom ročne, a takže je ideálny pre tých, ktorí si chcú užiť dovolenku na pláži a vyhnúť sa daždovým situáciám. Je však potrebné dodať, že v zimnom období môže pršať a foukať silný vietor.

Jedným z najznámejších miest na Amorgose je kláštor Panagia Hozoviotissa. Tento omamný kláštor je vytesaný do skaly a poskytuje nádherný výhľad na Egejské more. Taktiež je to ideálne miesto na ukončenie náročnej túry v okolí ostrova. Poznávanie krajiny ostrova na bicykli alebo pešo je tiež populárnou aktivitou pre turistov.

Amorgos je známy aj svojimi plážami, ktoré sú ideálne pre vodné športy a kúpanie. Najznámejšou plážou na ostrove je pláž Agia Anna. Jej krištáľová voda a pláž pieskovej farby sú ľahko dostupné z miestneho prístavu. Pláž Mouros je ďalšou krásnou plážou s turisticou, kde sa môžete vydovať na prieskum morského dna alebo vodné športy. Pláž Kalotaritissa je pláž s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou a je obľúbenou destináciou pre rodiny s deťmi.

Všade na Amorgose nájdete vynikajúce grécke jedlá, zarobené z miestnych surovín. Grécka kuchyňa je známa svojimi jednoduchými a chutnými jedlami, ktoré sú zvyčajne pripravené z čerstvých morských plodov, zeleniny a olivového oleja. Je to skutočne výborná skúsenosť počas vašej dovolenky na ostrove.

Grécko Amorgos ponúka množstvo zážitkov pre návštevníkov a je to určite miesto, kam sa chcete vrátiť. Krása ostrova, jeho miestne jedlo a nezabudnuteľné scenérie vás určite nenechajú chladnými. Ak hľadáte miesto pre príjemnú dovolenku alebo kde si len tak oddýchnuť a užiť si gréckè slnečné počasie, grécke Amorgos je vašou odpoveďou.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách