Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Francúzsko Rouen

Letenka Francúzsko Rouen


Letenka do francúzskeho mesta Rouen je pre mnohých cestovateľov atraktívnou možnosťou prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v romantickom prostredí Normandie. Rouen je historické mesto s krásnou architektúrou a zaujímavými pamiatkami, ktoré poskytujú cestovateľom úžasný zážitok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rouen, musíte si najskôr zakúpiť letenku. Rouen leží asi 135 km severozápadne od Paríža, takže najlepšou možnosťou je let do hlavného mesta. Z letiska Charlesa de Gaulla a Orly v Paríži do Rouenu vám trvá asi dve hodiny jazdy. Najlepšou voľbou pre kúpu letenky do Rouenu je internet, kde môžete nájsť mnoho cenovo dostupných možností.

Po prílete do Rouenu môžete využiť verejnú dopravu, ktorá je v meste veľmi dobre organizovaná. Môžete si kúpiť lístky na autobusy alebo vlaky, ale zväčša sa odporúča prehliadka mesta peši. Mesto ponúka mnoho zaujímavých miest ako napríklad katedrálu Notre-Dame de Rouen, ktorá je jednou z najkrajších gotických stavieb vo Francúzsku. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Kráľovský palác, zvaný Château de Rouen, ktorý slúžil ako rezidenčné sídlo normanských kráľov.

Najlepším časom na návštevu Rouenu je v lete, kedy sa mesto blyští jeho mnohými festivalmi a podujatiami. V júli si môžete vychutnať "Fetes Jeanne d'Arc", ktorá oslavuje hrdinský čin národnej hrdinky Joanny z Arku. V auguste sa koná "Festival du Lin", ktorý oslavuje užívanie jedného z hlavných prírodných zdrojov Normandie - lnu.

V Rouene si jednoducho užijete jedinečnú atmosféru mesta plného histórie a kultúry. Ak hľadáte romantiku a zážitky, určite si nevynechajte návštevu tohto krásneho mesta v Normandii. Preto neváhajte a zakúpte si letenku do Rouenu ešte dnes a čakajú na vás nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Francúzsko Rouen


Rouen je mesto v severozápadnej Francúzsku, ktoré sa nachádza v oblasti Normandie. Táto oblasť sa môže pochváliť krásnym počasím, ktoré láka turistov z celého sveta.

Počasie v Rouene je ovplyvnené Atlantickým oceánom, ktorý sa nachádza na západe. Teploty v lete sa pohybujú okolo 20 až 25°C, avšak teploty môžu spadnúť na 10°C. V zime sa teploty pohybujú okolo 0°C až 5°C.

V Rouene prší približne 150 dní v roku a môže sa objaviť aj silný vietor. Dážď je tu častý, ale zväčša len krátke prehánky, ktoré po niekoľkých minútach prestanú. Preto je nutné zobrať si so sebou ochrannú plášťku alebo dáždnik.

V jeseni býva v Rouene najmä vo večerných hodinách zahmlenie. Väčšinou je to spôsobené tým, že teplé vzdušné masy z Atlantiku sa stretávajú s chladným vzduchom z kontinentu. Preto sa môže zrána objaviť opar, ktorý však po niekoľkých hodinách vymizne.

V lete býva v Rouene menej zamučené počasie a slnko sa objavuje častejšie. Na plážiach v oblasti Normandie je teplo a príjemne osviežujúce more. Je to preto ideálne miesto pre letnú dovolenku.

Celkovo, pokojné počasie v Rouene robí tejto oblasti príťažlivou pre turistov po celý rok. Návštevníci si tu môžu vychutnať krásnu prírodu, historické stavby a skvelé miestne jedlo. Preto ak hľadáte miesto s krásnym počasím, Rouen by mohol byť vašim ideálnym miestom na dovolenku.


Ubytovanie Francúzsko Rouen


Francúzska Rouen je kultúrne bohaté mesto, ktoré sa nachádza na severozápade Francúzska. Medzi najvyhľadávanejšie atrakcie tohto mesta patrí katedrála Notre-Dame, kde bol popravený svätec Ján z Arku, Panorama XXL, múzeum Fine Arts a mnoho iných historických pamiatok. Pre tých, ktorí sem prichádzajú na návštevu, je samozrejmosťou aj dobré ubytovanie, ktoré Ne blijeme.

Rouen ponúka mnoho rôznych typov ubytovania. Pre tých, ktorí sa chcú skutočne ponoriť do histórie mesta, sú k dispozícii hotely a penzióny v blízkosti katedrály Notre-Dame. Medzi najluxusnejšie varianty patrí Grand Hotel de la Reine, ktorý je aj súčasťou Historic Hotel of Europe a ponúka vám luxusné pokoje vybavené všetkým, čo si môžete predstaviť. Ak preferujete niečo útulnejšie, majú pre vás penzión Le Clos Saint Marc, ktorý je skrytý v starom meste.

Pre tých, ktorí hľadajú centrálnu polohu, sú k dispozícii hotely a apartmány v blízkosti všetkých hlavných obchodných a zábavných častí mesta. V tomto prípade by ste si mohli vybrať napríklad Residence Saint Marc alebo Best Western Hôtel De Dieppe.

Ak hľadáte niečo mimo centra, sú k dispozícii aj ubytovania mimo mesta s výhľadom na rieku Seinu alebo na krásne krajiny Okolitého kraja. Medzi nimi nájdete Château d'Argeronne, ktorý je zachovaný v klasicistickom štýle alebo Le Clos Beauvoir s krásnym výhľadom na Seinu.

Pre tých, ktorí chcú zažiť pobyt v miestnej komunite, sú k dispozícii aj bed&breakfasts a ubytovanie u miestnych rodín. V tomto prípade by sa mohli zaujímať napríklad o Maison Saint Sever alebo La Maison Jaune.

Voľba ubytovania závisí od vašich osobných preferencií a cien. Bez ohľadu na tom, ktorý z možností si vyberiete, mali by ste sa pripraviť na veľa zážitkov a krásnych zážitkov v Rouene.


Dovolenka Francúzsko Rouen


Francúzske mesto Rouen sa nachádza v dolnej Normandii a je veľmi populárnou turistickou destináciou. Mesto Rouen je známe svojou veľkou históriou a kultúrou, a je domovom mnohých pamiatok a atrakcií pre turistov všetkých vekových kategórií.

Dôvodom, prečo navštíviť mesto Rouen, sú bezpochyby jeho impozantné pamiatky. Najvýznamnejšou z nich je katedrála Notre-Dame de Rouen. Táto katedrála je považovaná za jednu z najkrajších gotických katedrál v celej Európe a je zároveň najnavštevovanejšou atrakciou mesta. V jej vnútri sa nachádza krásna vitrážová okna a mnoho umení, ktoré sú dôležitou súčasťou francúzskej kultúry.

Okrem katedrály môžete navštíviť aj Palais de Justice, ktorý je významnou súdnou budovou, ktorá bola pôvodne postavená v stredoveku. Táto budova tiež ponúka nádherné výhľady na mesto Rouen. Inou významnou pamiatkou je tiež múzeum Králika de Caumont, kde môžete nájsť zbierky umenia a histórie.

Mesto Rouen je tiež známe pre jeho krásne trhy s potravinami, kde si môžete kúpiť mnoho miestnych produktov. Pokiaľ máte chuť na niečo sladké, určite navštívte trhy s čerstvými dezertami a koláčmi, ktoré sú oblúbené v celom meste.

Ak hľadáte možnosti pre voľný čas, môžete navštíviť parky a záhrady v okolí mesta Rouen. Najkrajšie z nich je pravdepodobne Parc de la Seine, kde sa môžete prechádzať alebo relaxovať na lúke pod slnkom.

Mesto Rouen je tiež známe pre svoje gastronomické skvosty. V okolí mesta sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať chutné croissanty, bagety a iné pochutiny typické pre francúzsku kuchyňu.

Celkovo povedané, mesto Rouen je krásnym a historickým miestom, ktoré môžete navštíviť počas svojej dovolenky v Normandii. V meste nájdete mnoho krásnych pamiatok a atrakcií, ktoré vás určite očaria. Ako bonus si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a mnoho iných aktivít v okolí mesta. Ak hľadáte ideálne miesto pre vašu dovolenku, mesto Rouen určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Rouen


1. Ako sa dostanem do Rouenu?

Najlepšie je cestovať vlakom zo železničnej stanice Saint-Lazare v Paríži, cesta trvá približne 1,5 hodiny. Taktiež sa dá cestovať autobusom z Paríža alebo letiskami v Paríži.

2. Kde môžem nájsť informácie o turistických atrakciách v Rouene?

Turistické informačné stredisko (Office de Tourisme) sa nachádza v historickom centre mesta, v blízkosti katedrály. Môžete sa tam opýtať na informácie o rôznych pamiatkach, ako je napríklad katedrála Notre-Dame de Rouen, muzeá, hradby atď.

3. Kde sa dá ubytovať v Rouene?

V Rouene sa dá ubytovať v hoteloch, apartmánoch, hosteliach alebo penziónoch. Hľadajte na internete alebo sa opýtajte na turistickom informačnom stredisku.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rouene?

Rouen je známy svojou francúzskou kuchyňou a je plný skvelých reštaurácií. Medzi najlepšie patrí La Couronne, pravdepodobne najstaršia reštaurácia vo Francúzsku, ktorá sa špecializuje na šťavnaté steakové pokrmy.

5. Kde sa dá nakupovať v Rouene?

Rouen má množstvo obchodov, ktoré sa nachádzajú v historickom centre mesta, v blízkosti katedrály. Väčšina obchodov sa nachádza na hlavnej nákupnej ulici, Rue du Gros-Horloge.

6. Aké sú najlepšie časti mesta Rouen na prechádzku?

Najlepšie časti mesta sú historické centrum, ktoré je plné starých historických stavieb a uličiek, a nábrehie Seiny, ktoré ponúka krásne výhľady na mesto.

7. Je Rouen bezpečné miesto na cestovanie?

Rouen je bezpečné miesto na cestovanie, rovnako ako väčšina miest vo Francúzsku. Je však nevyhnutné dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie vašej bezpečnosti, napríklad dávať pozor na všetky svoje veci a nechodiť do nebezpečných oblastí v noci.

8. Kedy je najlepšie navštíviť Rouen?

Najlepším obdobím pre návštevu Rouenu je jeseň, kedy sú počasie a teploty príjemné a mnoho kultúrnych akcií a festivalov. Avšak, skoro každé obdobie prináša niečo nové a zaujímavé, či už sú to vianočné trhy v zime alebo letné festivale.

9. Ako sa dá preskúmať okolie Rouenu?

V okolí Rouenu je množstvo krásnych miest a vidieckych oblastí, ktoré sa dajú preskúmať autom alebo verejnou dopravou. Medzi najlepšie miesta patria Etretat, Honfleur a Giverny.

10. Ako dlho by som mal zostať v Rouene?

Rouen ponúka množstvo zaujímavých miest a pamiatok, a preto sa odporúča zostať tam minimálne dva dni na to, aby ste si mohli užiť všetky zážitky a zoznámiť sa s mestom.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách