Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Nórsko Geiranger

Dovolenka Nórsko Geiranger


Dovolenka v Nórsku, konkrétne v Geirangeri, je zážitkom, ktorý by si nemal dopriať len každý milovník prírody. Geiranger sa nachádza v regióne Fjord Norway a patrí medzi najkrajšie miesta tejto krajiny. Svojou nádhernou prírodou, vodopádmi a fjordmi prisťahovali do Geirangeru množstvo turistov.

Geiranger sa nachádza v oblasti fjordov, kde sa stretnú dva najkrajšie fjordy Nórska, Geirangerfjord a Naeroyfjord. Tieto fjordy sú súčasťou Svetového prírodného dedičstva UNESCO, čo z neho robí jedno z najobľúbenejších turistických miest kráľovstva. Navyše, Geirangerfjord je najdlhší fjord na svete.

Práve vodopády sú jedným z najväčších lákadiel Geirangeru. Najkrajší vodopád, ktorý sa tu nachádza, sa volá „Siedma sestra“. Názov dostal podľa skutočnosti, že v prípade, že by ho zamračené oblaky zakryli, spočítajú sa z týchto siedmich najbližších vodopádov. Je to skutočne jedinečná scenéria, ktorá si zaslúži pozornosť a obdiv.

Vybrať sa môžeme na rôzne túry s výhľadom na okolitú prírodu. Napríklad výlet loďou dáva ludom príležitosť vidieť Geiranger z inej strany a tak vidieť svet objektívom vodných povrchov a prírody. Pozrieme si tu aj veľa rôznych druhov rýb. To nie je vôbec ťažké, pretože Geiranger je známy aj svojou rybárčením. Obklopenie prírodou je tu aj v oblasti zveri (medvede, vlky a soby).

Keď už sa rozhodnete, že si túto oblasť chcete pozrieť, nezabudnite, že v Geirangeri panuje veľmi chladné podnebie, najmä v zime. Miestne a turistické ubytovania sú k dispozícii, ale nezabudnite vyčleniť dostatočne času na ubytovanie, pretože v sezóne býva veľa turistov a miesta sa rýchlo plnia.

Dovolenka v Nórsku, konkrétne v Geirangeri, je skutočne unikátnym zážitkom, ktorý vám navždy zostane v pamäti. Je to miesto, ktoré určite stojí za návštevu, a preto sa neváhajte ponoriť do krás prírody a vychutnať si viac ako len výhľad.


Najčastejšie otázky a odpovede Nórsko Geiranger


Otázky:

1. Kde sa nachádza Geiranger?
2. Ako sa dostanem do Geirangeru?
3. Aké atrakcie ponúka Geiranger?
4. Môžem sa plaviť fjordom so svojím vlastným lodením?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Geirangeru?
6. Má Geiranger vlastné letisko?
7. Aká je situácia s parkovaním v Geirangeri?
8. Je Geiranger prvotriednou turistickou destináciou?
9. Aké sú najlepšie miesta na fotenie v Geirangeri?
10. Aké sú možnosti ubytovania v Geirangeri?

Odpovede:

1. Geiranger sa nachádza v oblasti Storfjord v Nórsku.
2. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Geirangeru, je autom alebo autobusom z miest ako Ålesund, Bergen alebo Oslo.
3. Atrakcie v Geirangeru zahŕňajú Lysefjord, Geirangerfjord, Národný park Jostedalsbreen a množstvo turistických trás.
4. Áno, môžete si prenajať loď a plaviť sa fjordom s vlastným lodením.
5. Najlepší čas na návštevu Geirangeru je od mája do septembra, keď sú teploty príjemné a menej zrážok.
6. Neexistuje letisko priamo v Geirangeri, najbližšie letisko sa nachádza v Ålesunde.
7. Parkovanie v Geirangeri môže byť ťažké v období špičky, existujú však parkovacie miesta na okraji mesta.
8. Geiranger je jednou z najlepších turistických destinácií v Nórsku, s krásnymi prírodnými scenériami a atraktívnymi turistickými trásami.
9. Najlepšie miesta na fotenie v Geirangeri sú Trollstigen Viewpoint, Eagle Road a Flydalsjuvet.
10. V Geirangeri sa nachádza niekoľko hotelov, strážníkových domov a kempov. Cena závisí od typu a sezóny.


Letenka Nórsko Geiranger


Nórsko je fascinujúcou krajinou, plnou nádherných prírodných scenérií. Jedným z najkrajších miest, ktoré návštevníci môžu v tejto krajine navštíviť, je neokúkaný Geiranger. Nachádza sa na pobreží fjordu Geiranger a na západnej strane údolia Valldal, ktoré sú obklopené hornatým terénom a dotvárajú dokonalú scenériu pre milovníkov prírody. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je samozrejme letecky. Poďme sa pozrieť na niektoré skvelé letenky do Nórska a najmä Geirangeru.

V súčasnosti existuje mnoho prepravcov, ktorí ponúkajú letenky do Nórska. Jedným z najpopulárnejších prepravcov je Norwegian Air. Tento prepravca ponúka priame lety z Londýna-Gatwick do Osla-Gardermoen. Cestovný čas letu trvá približne dve hodiny a dvadsať minút. Norwegian Air ponúka letenky v cenovo výhodných balíčkoch, ktoré zahŕňajú aj ubytovanie v blízkosti Geirangeru.

Ďalšími populárnymi prepravcami do Nórska sú British Airways a SAS. Oba prepravcovia ponúkajú lety do Osla a Bergen, ale nie sú priame lety. Návštevníci by teda museli stráviť niekoľko hodín letu a potom prejsť na letisko pre vnútroštátne lety.

Ak hľadáte priame lety do Geirangeru, FlyNordic je prepravca, ktorý ponúka takéto lety. Tento prepravca ponúka lety z Osla-Gardermoen do letiska Geiranger-Hellesylt. Let trvá približne hodinu a dvadsať minút. FlyNordic ponúka aj balíčky s ubytovaním a stravou pre návštevníkov.

S týmito prepravcami ponúkajúcimi rôzne letenky, bude mať každý návštevník možnosť nájsť si letenku, ktorá vyhovuje jeho potrebám a rozpočtu. Cestovanie do Nórska môže byť pomerne drahé, ale návšteva krajiny a najmä Geirangeru stojí určite za každú investovanú korunu.

Geiranger je malé, ale krásne mesto, kde návštevníci môžu objaviť jeho krásy a zaujímavosti. Môžu sa kochať fjordom Geiranger, pokojnou a čistou vodou, ktorá ponúka jazdu loďou v scenickej jazde po okolitých oblastiach. Môžu sa tiež prejsť na Fašangrsfjelle, kde si môžu vychutnať krásny výhľad a nezabudnuteľné zážitky. Ak milujete prírodu, návšteva Geiranger v Nórsku by mala byť na vašom zozname určite hore.

V závislosti od letenky, ktorú si zvolíte, môže byť cesta do Geirangeru jednou z vašich najneobyčajnejších zážitkov. Preto neváhajte a naplánujte si svoju cestu už dnes!


Ubytovanie Nórsko Geiranger


Geiranger je obec, ktorá sa nachádza v Nórsku, v údolí jedného z najkrajších fjordov v Európe - Geirangerfjord. Tento údolný komplex obsahuje niektoré z najmajestátnejších scenérií na planéte a je považovaný za prírodné dedičstvo UNESCO.

Tento nádherný kúsok Nórska pritahuje každý rok tisícky turistov z celého sveta, aby sa mohli pohrávať s jeho fantastickou prírodou. Avšak, keď cestujete do miesta tak krásneho, je dôležité zabezpečiť si ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si neskutočné scenérie.

Ak hľadáte jedinečné ubytovanie počas svojej návštevy Geirangeru, existuje niekoľko možností, ktoré si určite vyžadujú vašu pozornosť. Tu sú niektoré z tých najlepších:

1. Hotel Utsikten

Hotel Utsikten je jedným z najstarších hotelov v Geirangeri a prechádza renováciou, ktorá zahrnuje utsikten k obnovi a vylepšiť ho pre turistov. Nachádza sa na najvyššom bode obce a ponúka fantastický výhľad na fjordy a okolitú krajinu s vodopádmi. Okrem toho, tento hotel má svoju kaviareň a reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičnú nórsku kuchyňu.

2. Union Hotel

Union Hotel sa nachádza na pobreží Geirangerfosdu, hlávnej turistickej atrakcii Geirangeru. Tento hotel ponúka relaxačné služby, ako je spa a fitnes centrum, a ponúka tiež množstvo miest pre zábavu, vrátane bowlingu a minigolfu. Okrem toho, Union Hotel ponúka široký výber izieb, od štandardných po luxusné, s výhľadom na horu.

3. Westeras Gard

Westeras Gard je tradičné nórske drevené stavenie, ktoré bolo postavené v roku 1906. Táto krásna stavba je situovaná medzi nádhernými záhradami a ponúka útulné izby a apartmány, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali dokonalý pohľad na fjordy. Westeras Gard tiež ponúka svoje vlastné kaviarne, kde si môžete vychutnať skvelú kávu a nórsky dezert.

4. Geiranger Camping

Ak hľadáte niečo prístupnejšie pre vašu peňaženku, mali by ste si určite vyskúšať Geiranger Camping. Tento kemp ponúka niekoľko možností pre ubytovanie, vrátane chatiek a stanov, a nachádza sa priamo na brehu Geirangerfosdu. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a radi trávia čas v prírode.

Geiranger je nevšedné a neuveriteľne krásne miesto, takže nie je pochýb o tom, že sa budete baviť, keď na chvíľu budete súčasťou tohto nádherného komplexu. Ak vyrazíte na cestu do Geirangeru, uistite sa, že sa rozhodnete pre niektoré z tých najlepších ubytovaní, ktoré vám umožnia vychutnať si nádherné scenérie v neprekonateľnom pohodlí.


Počasie Nórsko Geiranger


Geiranger fjord je jedno z najkrajších miest na svete. Táto oblast sa nachádza v srdci Nórska a každý rok pritiahne tisíce návštevníkov, ktorí chcú vidieť nádherné scenérie. Počasie v Geirangeri však nie je vždy ideálne a návštevníci musia byť pripravení na rôzne klimatické podmienky.

Letné počasie v Geiranger fjorde

Geiranger fjord je obľúbeným miestom pre letné dovolenky. Počas leta sa počasie zlepšuje a teploty stúpajú. Teploty sa pohybujú okolo 16-18 stupňov Celzia a slnko môže svietiť až 18 hodín denne. Vzhľadom k tomu, že Geiranger je v horskej oblasti, môžu návštevníci očakávať príjemné denné teploty, ale chladnejšie teploty v noci.

Jeseň

Jeseň v Geiranger fjorde je obdobím zmeny počasia. Počasie sa zmení z teplého a slnečného na chladnejšie a daždivé. Počas jesene sa zvyšuje množstvo zrážok a návštevníci by mali byť pripravení na to, že bude viac daždivých dní. Teploty sa môžu pohybovať okolo 10-12 stupňov Celzia.

Zima

Zima v Geiranger fjorde môže byť veľmi zimná, keďže sa nachádzame vo veľmi severnej oblasti. Teploty môžu klesnúť až na -5 stupňov Celzia. Počas zimných mesiacov môže byť väčší počet snežných zrážok, čo môže sťažiť cestovanie po krajine. To však neznamená, že by ste nemali navštíviť Geiranger fjord v zime. Táto oblasť ponúka nádherné scenérie, ktoré sú ešte krajšie pokryté snehom.

Jarné počasie

V marci a apríli sa počasie mení zo zimného na jarné. Teploty sa začínajú zvyšovať a návštevníci môžu očakávať prvý slnečný žiaričik. Jarné počasie sa môže vymknúť kontrole a návštevníci by mali byť pripravení na zmeny v počasí. Môže prísť k zrážkam, ktoré sa rýchlo menia na sneh a zvyšuje sa aj riziko lavín.

Všeobecné informácie o počasí v Geiranger fjorde

Geiranger fjord sa nachádza v oblasti, kde sa klima mení často. Návštevníci by mali byť pripravení na zmenu počasia a niesť so sebou vhodné oblečenie. Počas návštevy Geirangeru je dôležité sledovať počasie, aby ste boli pripravení na rôzne klimatické podmienky. V zime by ste mali byť pripravení na sneženie a sovy. V lete by ste mali byť pripravení na slnečné a teplé podnebie, avšak nezabúdajte, že môže dôjsť k rýchlemu zmene počasia aj v tomto období.

So správnym oblečením a vybavením sa môžete nechať okúzliť krásou Geiranger fjordu, ktorý vám poskytne nezabudnuteľné zážitky bez ohľadu na to, aké bude počasie.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách