Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Francúzsko Metz

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Metz


1. Aké je hlavné mesto regiónu Lorraine?
Odpoveď: Hlavné mesto regiónu Lorraine je Metz.

2. Aké pamiatky možno v Metzi navštíviť?
Odpoveď: V Metzi sa nachádza množstvo pamiatok, medzi ktoré patria napríklad katedrála Saint-Étienne, Porte des Allemands, Gallo-Rímske múzeum, zámok Malroy a mnoho ďalších.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Metzu?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu Metzu je máj až september, keď je počasie najpríjemnejšie.

4. Kde sa dá v Metzi najlepšie ochutnať miestne jedlá?
Odpoveď: V Metzi sa dajú miestne jedlá ochutnať v mnohých reštauráciách a kaviarňach, napríklad v reštaurácii Le Plëss au Cochon a kaviarni La Pâtisserie.

5. Aký je letiskový kód letiska v Metzi?
Odpoveď: Letiskový kód letiska v Metzi je ETZ.

6. Koľko trvá let zo Slovenska do Metzu?
Odpoveď: Let zo Slovenska do Metzu trvá asi 2 hodiny a 30 minút.

7. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Metzi?
Odpoveď: V Metzi je množstvo ubytovacích možností, medzi ktoré patria hotely, penzióny a apartmány. Niektoré z najlepších sú Hotel La Citadelle Metz, Hotel le Mondon a Penzión Saint Maximin.

8. Ktoré futbalové družstvo hrá v Metzi?
Odpoveď: Futbalovým družstvom hrajúcim v Metzi je FC Metz.


Ubytovanie Francúzsko Metz


Metz je hlavné mesto regiónu Moselle v severovýchodnej Francúzsku, ktoré láka návštevníkov z celého sveta svojou historickou architektúrou, kultúrou a krásnym okolím. Ak ste sa rozhodli navštíviť Metz, nájdenie ubytovania by nemal byť problém.

V Metze nájdete celý rad možností, pokiaľ ide o ubytovanie. Od hotelov a apartmánov až po súkromné izby a hostely, v Metze máte na výber. Ak máte rozpočet na strávenie niekoľkých dní v Metze, potom hotel bude pravdepodobne najlepšou voľbou pre vás.

Existuje niekoľko hotelov v Metze, čo znamená, že môžete nájsť ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a rozpočtu. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, potom je hotel La Citadelle určite tou pravou voľbou pre vás. Tento 5-hviezdičkový hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka elegantné a moderne zariadené izby s nadštandardným vybavením.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú šetriť na ubytovaní, existuje v Metze niekoľko cenovo dostupnejších hotelov, kde si môžete užiť príjemný pobyt. Jedným z nich je napríklad Hotel du Théâtre, ktorý ponúka pohodlné a dobre zariadené izby v blízkosti historického centra mesta.

Napriek tomu, že nachádzať cenovo dostupné ubytovanie v centre mesta nemusí byť vždy jednoduché, existuje množstvo súkromných izieb a ubytovaní cez Airbnb, ktoré vám umožnia nájsť cenovo dosiahnuteľné možnosti v blízkosti všetkých atrakcií Metzu.

Ak hľadáte niečo iné ako hotel alebo súkromné ubytovanie, môžete si vybrať z ponuky rôznych hostels v Metze. Hostel Citotel Les Messines je populárnym výberom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie za rozumnú cenu v priemerej kvalite. Hostel sa nachádza v blízkosti nádražia a ponúka základné, ale čisté a dobre zariadené izby.

V Metze máte mnoho možností, pokiaľ ide o ubytovanie. Bez ohľadu na vaše preferencie, príležitosti niečo, čo vám bude vyhovovať. Pokiaľ hľadáte ideálne miesto na pobyt, v Metze nájdete všetko, aby ste si vychutnali svoju dovolenku a poznávanie okolitého sveta.


Letenka Francúzsko Metz


Ak práve plánujete cestu do Francúzska, určite nevynechajte mesto Metz. Toto krásne historické mesto s fascinujúcou architektúrou a nádherne udržiavanými parkami priláka návštevníkov z celého sveta. A to najlepšie na tom? Tento kúsok raja len čaká na to, aby ste ho objavili.

Letenky do mesta Metz môžete zohnať za dostupné ceny a to z rôznych destinácií v Európe. Najväčší aerolinky, ktoré ponúkajú lety do tejto destinácie sú Air France, Lufthansa alebo Ryanair. Z Bratislavy do Metzu je to asi tri hodiny letu s prestupom v Paríži.

V Metze si môžete načerpať nové sily a potešenie z užívania si kultúry a histórie. Staré mesto sa nachádza v okolí katedrály Notre-Dame, ktorá sa považuje za jeden z najdôležitejších príkladov gotickej architektúry v celej Európe. Katedrála je veľkolepá, plná historických a umelohistorických prvkov, ale aj krásnych vitráž a mnohých ďalších zaujímavostí.

V okolí katedrály sa nachádza aj turistická aleja známa ako vianočné trhy. Vianočné trhy v Metze sú jednými z najtradičnejších v celej Francúzsku. Na tradičných trhoch môžete ochutnať množstvo pochúťok a nápojov, ale aj nakúpiť si rôzne darčeky a suveníry.

Okrem katedrály Notre-Dame, uvidíte v Metze aj rôzne iné pamätihodnosti a zaujímavosti, ako napríklad Galérie artefaktov, Katedrálu sv. Štefana alebo Baziliku sv. Vincenta. Ak máte radi umenie, určite si nevynechajte muzeum Centre Pompidou-Metz.

Ak sa radi doslova zdržujete v prírode, určite sa vyberte na prechádzku v nádhernom parku Jardin Botanique. V parku sa nachádza množstvo vzácnych rastlín a zaujímavých vzoriek stavebných prvkov. K dispozícii je aj množstvo aktivít pre deti.

Metz je skvelou destináciou na celodenný výlet, ale aj na predĺžený víkend. Vyberte si svoje letenky a začnite plánovať svoju cestu už dnes. Mesto Metz vás nadchne svojou krásou, históriou a množstvom aktivít. Najlepším spôsobom, ako zažiť tento kúsok Francúzska, je objaviť ho vlastnými očami.


Dovolenka Francúzsko Metz


Francúzske mesto Metz je skvelým miestom na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú nielen nádherné pamiatky a história, ale aj krásnu prírodu a dobré jedlo.

Jedným z najpopulárnejších miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je Katedrála Saint-Etienne de Metz. Tento gotický architektonický skvost bolo postavený v 13. storočí a predstavuje jednu z najväčších katedrál na svete. Vnútri nájdete bohatú výzdobu, ako sú vitráže a sochy, ktoré ho robia jedinečným a nezabudnuteľným miestom.

Ďalším impozantným miestom je impozantná brána Porte des Allemands. Postavená v 14. storočí, bývala jednou z piatich brán, ktoré chránili mesto. Teraz je súčasťou nádherného parkového prostredia a ponúka návštevníkom úžasné výhľady na rieku Moselu.

Pre tých, ktorí milujú prírodu, ponúka mesto Metz veľa zelených parkov a záhrad. Najkrajšie sú Parc de la Seille a Jardin Botanique de Metz. Parc de la Seille je plný kvetov, záhrad a fontán, ktoré vytvárajú úžasnú atmosféru. Jardin Botanique de Metz, rovnako ako jeho meno napovedá, pridáva do zážitku ešte viac prírody a plný je exotických rastlín a kvetov.

Žiadna cesta do Francúzska by však nebola kompletná bez vychutnania skvelej francúzskej kuchyne. Metz má k dispozícii množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú skvelé jedlá, ako sú fondue, syry a mäsové jedlá. Pre tých, ktorí radi pijú dobré víno, by malo byť najlepšie miesto pre vychutnávanie miestnych vín a to najlepšie počas raňajok alebo večere.

Dovolenka v Metz by mala byť na vašom zozname, ak radi cestujete a radi spoznávate nové miesta plné histórie, prírody a dobrého jedla. Mesto Metz vám ponúka všetko toto a to najlepšie z francúzskej kultúry. A čo je najlepšie, čaká na vás po celý rok.


Počasie Francúzsko Metz


Metz sa nachádza v severovýchodnej časti Francúzska a patrí medzi najväčšie mestá v oblasti Lotrinsko. Metz je tiež známy svojou bohatou históriou a kultúrou a sú tu rôzne turistické atrakcie, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Avšak, počasie v Metz môže byť uprostred pozornosti, keď sa rozhodujete o svojej cestovateľskej destinácii.

Metz má stredne kontinentálne podnebie a prechádza tzv. poruchou, ktorá vytvára variabilitu počasia. Väčšina zimy je chladná a zvyčajne sneží v decembri a januári. Teploty môžu klesnúť aj na -5°C, čo robí z Metzu výborné miesto pre zimné športy. Na jar, Metz začína rozkvitať, s teplým počasím a nízkymi zrážkami. V lete sú teploty teplejšie a menej zrážok, aj keď tieto môžu byť občasné a silné. Teploty sa môžu zvýšiť až na 30°C, čo je ideálne pre plávanie a iné vonkajšie aktivity. Jesenné počasie v Metze môže byť dostupné, s mierne teplejšími teplotami a občasnými zrážkami, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v polovici jesene.

Návštevníci, ktorí sa chcú uistiť, že si užijú svoju cestu bez akýchkoľvek problémov počas tohto roka, by mali zvážiť počasie a s ním spojené aktivity, ktoré môžu prebiehať v rôznych obdobiach roka. Čas od času môže byť návšteva Metzu náročná v závislosti od aktuálneho počasia, ale je to stále krásne a zaujímavé miesto, ktoré stojí za to navštíviť, nech už je počasie akékoľvek.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách