Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Švédsko Gävleborg

Najčastejšie otázky a odpovede Švédsko Gävleborg


Bohužel neexistuje špecifická databáza často kladených otázok a odpovedí pre Švédsko Gävleborg. Na základe základných informácií o regióne a krajine sa však dajú zodpovedať niektoré bežné otázky:

1. Kde sa nachádza Gävleborg?
Gävleborg je región nachádzajúci sa v strednom Švédsku, s hlavným mesto Gävle a najväčším mestom Hudiksvall.

2. Aké sú tam teploty?
Teploty v Gävleborgu sú ovplyvnené morským podnebím a zvyčajne sa pohybujú medzi -10°C až 20°C, v závislosti od ročného obdobia.

3. Aké sú tam turistické atrakcie?
V Gävleborgu je veľa turistických atrakcií, vrátane nádherných prírodných miest, ako je Národný park Färnebofjärden, histórické pamiatky ako hrad Gävle, rôzne kultúrne podujatia počas leta a zimy a mnoho iného.

4. Aké sú tam tradičné jedlá?
Tradičné švédske jedlá v Gävleborgu zahŕňajú rôzne druhy rybieho masu, ako napríklad smaženú sleď, sladkovodné riasy a lososa, ako aj mäsové pokrmy, ako napríklad hus alebo diviak.

5. Ako sa tam dostanem?
Gävleborg je ľahko dostupný cez verejnú dopravu. Hlavné mesto Gävle má letisko, vlakové a autobusové stanice. Okrem toho sa dá Gävleborg dosiahnuť aj autom, po ceste E4.


Ubytovanie Švédsko Gävleborg


Švédsko je krajina prekrásnych a rozmanitých krajín a miest, z ktorých každé má svoje jedinečné čaro. Jedným z týchto miest je aj Gävleborg, ktorého hlavným mesto je Gävle. Leží na severe Švédska a ponúka návštevníkom nádhernú prírodu, ako aj rôzne výlety do okolitých miest.

Ak hľadáte ubytovanie v Gävleborg, máte na výber niekoľko možností. Medzi najobľúbenejšie patria hotely, hostely, chatky a kempy.

Hotel Scandic CH je jedným z populárnych hotelov v Gävleborg. Nachádza sa v centre mesta a ponúka pohodlné izby s moderným vybavenie. Hostia hotela majú prístup k rôznym atrakciám mesta, vrátane katedrály a múzea Gävleborg.

Ak preferujete kempovanie, určite sa pozrite na miesto Camping Gavle Strand. Nachádza sa priamo pri pláži a ponúka priestor pre kempovanie s obálkou alebo bez nej. K dispozícii sú aj hotely a chatky na prenájom. Hostia si môžu užiť rôzne aktivity, ako je cyklistika a turistika.

Ak chcete byť bližšie k prírode, navštívte hostel STF Jädraås. Tento hostel sa nachádza v horskom prostredí a ponúka jednoduché, ale útulné ubytovanie. Hostia môžu navštíviť aj blízke lyžiarske stredisko pre zábavu na zjazdovkách.

Pre ľudí, ktorí hľadajú niečo trochu luxusnejšie, je k dispozícii hotel Bäckfjärdens Hotell. Tento hotel ponúka pohodlné izby s výhľadom na more a súkromné sauny. Hostia si môžu vychutnať aj švédske jedlá v reštaurácii hotela.

V každom prípade, či už ste milovníkmi prírody alebo kultúry, ubytovanie v Gävleborg má pre každého niečo. Môžete sa tešiť na pokojné chvíle v prírode, alebo aj na zábavu v meste. Nie je nič lepšie ako zistiť to sami, takže neváhajte a navštívte Gävleborg!


Dovolenka Švédsko Gävleborg


Gävleborg je jedným z 21 švédskych správnych obvodov nachádzajúcim sa v strednej časti krajiny. Tento oblasť je známa svojou krásnou prírodou, ktorá pozostáva z hôr, jazier a hustých lesov. Mnoho turistov si tento kúsok Švédska vyberá svojou dovolenku. Čo môžete očakávať od vašej dovolenky v Gävleborg?

Prírodné krásy

Gävleborg je povestný svojou nádhernou prírodou. Okrem krásnych hôr a jazier návštevníci budú unesení aj z národného parku Färnebofjärden, ktorý sa rozprestiera na ploche takmer 10 000 hektárov. Tento nádherný park ponúka úžasné príležitosti na turistiku a rybolov. Návštevníci si môžu prenajať kajak alebo kanoe a preskúmať rieku Dalälven, ktorá tečie cez park.

Zábava v zime i v lete

Nie je dôležité, či sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Gävleborgu v zime alebo v lete. V každej obdobi sa tu nájde veľa zábavy. Návštevníci v zime môžu lyžovať v jazierku Långnäs. Taktiež si môžete prenajať snežné skútre a prejsť sa po okolí. V lete je tu niekoľko festivalov, ktoré sa uskutočňujú po celom obvode Gävleborg. Najznámejší z nich je slávnostné otvorenie Letnej sezóny v hlavnom meste, Gävle. Chodia tu tisíce návštevníkov každý rok.

Kultúrne a historické pamiatky

Pre tých, ktorí majú radi kultúru a históriu, je Gävleborg rajom. Vyzdvihujeme mnohé zaujímavé miesta. Najznámejším z nich je múzeum Andersa Zorn, ktoré sa nachádza v meste Mora v blízkosti jazera Siljan. Zorn, ktorý bol úspešný švédsky maliar, zomrel v roku 1920 a jeho dom a ateliér boli otvorené pre verejnosť ako múzeum. Pre tých, ktorí majú radi históriu, je Hlavný historický park v meste Gävle skvelým miestom na návštevu. Park ponúka mnoho vzácnych histórických miest, ako je napr. evanjelický kostol z roku 1861.

Stravovanie a ubytovanie

Na severnej strane potoka Gavle znajdete Gävle, hlavné mesto Gävleborgu. Mesto ponúka veľa rôznych reštaurácií, kaviarní a obchodov s potravinami, kde si môžete vychutnať miestne špeciality. Okrem toho je v Gävleborgu mnoho ďalších miest, kde sa môžete ubytovať a stravovať sa. Môžete byť vyslovene pobytom v prírode a prenajať si chatu v lese alebo luxusnejší hotel v meste. Svoje ubytovanie si môžete zabezpečiť už vopred on-line alebo cez cestovnú kanceláriu.

Väčšina turistov, ktorí sa vybrali do Gävleborg, sú nesmierne užívať si nádhernú prírodu a blízkosť kultúry a histórie. Definitívne, je Gävleborg miestom, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu počas svojej dovolenky. Ak hľadáte nové miesta k návšteve, určite by ste mali zaradiť Gävleborg na svoj zoznam.


Počasie Švédsko Gävleborg


Švédsko je známe svojou krásnou a rozmanitou prírodou, no počasie tu môže byť niekedy nevyspytateľné a náročné na zvládnutie. V regióne Gävleborg, ktorý sa nachádza na východe Švédska, sú prevažne chladné a dlhé zimy, zatiaľ čo letá sú teplé a slnečné.

Zimné obdobie v Gävleborgu môže trvať až od novembra do apríla a teploty sa môžu pohybovať od -10°C až po -25°C. Väčšinou býva počasie chmúrne a oblačné, pričom sneh padá takmer celú zimu. Aj keď je tu pravdepodobnosť snehových búrok a búrok, väčšinou panuje tiché a pokojné prostredie.

Leto v Gävleborgu sa udeje od júna do augusta a teploty môžu dosahovať 20°C až 30°C. Slnečné počasie je bežné a občas sa objavia búrky a zrážky. V lete je tu veľa možností na turistiku a výlety do prírody, no môžu tu byť aj problémy s hmyzom, ako napríklad kliešťami.

Je zaujímavé, že v Gävleborgu sa početnými a dlhými temnými hodinami v zime. V decembri môže byť deň niektorých dňoch len niečo vyše 6 hodín dlhý a slnko zapadá už o tretej hodine popoludní. Na druhej strane, v lete môže byť večer až nesmrteľný, slnko nezapadá a svieti nepretržite celú noc.

Celkovo vzaté, počasie v Gävleborgu môže byť náročné, no aj napriek tomu, že zimné mesiace bývajú mrazivé a chladné, prírodné scenérie a klíma sa oplatí vidieť a vyskúšať. Ak chcete navštíviť Švédsko počas zimného či letného obdobia, Gävleborg je výborným miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť.


Letenka Švédsko Gävleborg


Švédska provincie Gävleborg sa rozprestiera v južnej časti krajiny a láka turistov nielen svojimi prírodnými krásami, ale aj množstvom historických miest a kultúrnymi akciami. Ak plánujete navštíviť tento región, najlepšou možnosťou je kúpiť si letenku Švédsko Gävleborg.

Letenky do Gävleborgu sú dostupné z väčších európskych miest, ako Londýn, Paríž či Berlín, ale aj z iných krajín sveta. Pre najlepšiu cestu si vyberte letisko v meste Gävle alebo Sundsvall.

Mesto Gävle je hlavným mestom provincie a ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Jedným z nich je Gävlebocken, ktorý je obrovským medveďom z trstiny vysokým až 13 metrov. Každoročne ho v deň predvianočnej noci tisíce ľudí prichádzajú pozrieť na námestie Gävlebocken, čím sa stáva ikonickou atrakciou mesta v blízkosti Gotlandskej ulice.

Pre milovníkov prírody je ideálnou voľbou oblasť Ockelbo, kde sa nachádza veľa turistických trás a zaradených parkov. Najobľúbenejšími parkami na turistiku v oblasti sú Ockelbo Naturreservat a Gysinge Naturreservat.

V provincii sa nachádza aj množstvo muzeí, ktoré ponúkajú vzdelanie a kultúrne zážitky. Najznámejšou je skanzén v Bollnäs, ktorý je zameraný na históriu provincie a ukazuje, ako tam ľudia žili v minulosti. Inštitúcia Glasmuseet v Ljusne ponúka zaujímavý pohľad na históriu skla a jeho spracovanie.

Návšteva Gävleborgu môže byť pre vás nezabudnuteľným zážitkom a kúpa letenky je prvým krokom, ako sa tam dostať. So širokou škálou kultúrnych, prírodných a historických zážitkov určite nebudete sklamaní.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách