Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin

Letenka Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Myanmar, predtým známe ako Barma, ponúka návštevníkom nekonečné množstvo krásnych miest a jedným z nich je aj Pyin Oo Lwin. Toto mesto sa nachádza vo východnej časti Myanmaru a je známe svojimi nádhernými kvetinovými záhradami a veľkým počtom dedinských trhov. Ak sa teda chystáte objavovať túto krásnu oblasť, letenka do Pyin Oo Lwin je tou správnou voľbou.

Pyin Oo Lwin leží v nadmorskej výške takmer 1 000 metrov a ponúka skvelé príležitosti na pešie túry. Milovníci prírody si tu prídu na svoje, pretože okolie mesta je plné vodopádov, jaskýň a ďalších zaujímavých miest na objavovanie. Pre nedočkavých návštevníkov sú k dispozícii aj okružné jazdy na slonoch alebo koni.

Pyin Oo Lwin sú často označované ako „Mesto kvetín“ a podľa miestnej povesti sa pôvodne bolo vysadené rôznymi kvetmi, ktoré sem priniesli kmeňové národy, ktoré sem kedysi migrovali. Dnes môžete vidieť nekonečné množstvo kvetinových záhrad, ktoré sú rôznych farieb a foriem.

Mesto je tiež známe pre svoje dedinské trhy. Ak máte radi miestnu kuchyňu, nikdy nezabudnete navštíviť jedinečný trh s ovocím a zeleninou Burmese, kde sa predávajú čerstvé plody, koreniny a zelenina, spolu s miestnymi pochúťkami. Trhy sú preplnené miestnymi obyvateľmi, ktorí chorobou zhromažďujú svoju potravu na domácnosť alebo predaj.

Ak cestujete do Pyin Oo Lwin zo zahraničia, máte na výber niekoľko letovísk. Najbližšie letisko sa nachádza v meste Mandalay, ktoré je asi 72 kilometrov od Pyin Oo Lwin. Medzinárodné letiská sú tiež v Yangone, hlavnom meste Myanmaru, čo znamená, že na vašu letenku si môžete vybrať z niekoľkých destinácií.

Pyin Oo Lwin je miesto, ktoré si zamilujete. Je to ideálne miesto pre prechádzky, objavovanie zaujímavých miest a pre tých, ktorí si radi pozrú miestne trhy. Preto neváhajte, práve teraz si kúpte letenku do Pyin Oo Lwin a užite si nezabudnuteľnú dovolenku!


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


1. Od kedy sa volá Mjanmarsko (Barma) Pyin Oo Lwin?
Pyin Oo Lwin sa skôr volalo Maymyo a bolo to hlavné mesto Britskej Birmy.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Pyin Oo Lwin?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Pyin Oo Lwin, sú cestou z Mandalay alebo Yangonu autobusom, kombajnom alebo taxíkom.

3. Kedy je najlepší čas navštíviť Pyin Oo Lwin?
Najlepšou sezónou na návštevu Pyin Oo Lwin je jeseň a zima, kedy je počasie menej vlhké a teploty sú o niečo nižšie.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Pyin Oo Lwin?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Pyin Oo Lwin patria Botanická záhrada Naga, vojenský múzeum, chrám Maha Ant Htoo Kan Thar a vodopády Dat Taw Gyaint.

5. Kam sa môžem ubytovať v Pyin Oo Lwin?
V Pyin Oo Lwin nájdete rôzne typy ubytovania, od hostincov a penziónov po luxusné hotely, ktoré ponúkajú komfortné možnosti ubytovania v centre mesta.

6. Aké tradičné jedlá by som mal vyskúšať v Pyin Oo Lwin?
V Pyin Oo Lwin môžete ochutnať rôzne tradičné jedlá mjanmarskej kuchyne, ako je napríklad mohinga, kurací curry, či syrové jedlo z ovsa a banánových listov.

7. Aké aktivity môžem robiť v Pyin Oo Lwin?
Okolo Pyin Oo Lwin nájdete viacero turistických ciest na pešiu turistiku a cyklistiku, medzi ktorými je najobľúbenejšou cesta do vojenského múzea a na vodopády Dat Taw Gyaint.

8. Mám behom návštevy Pyin Oo Lwin dodržiavať miestne zvyklosti a kultúru?
Áno, je dôležité dodržiavať miestne zvyklosti a kultúru, vrátane obliekania slušne, rešpektovania miestnych tradícií a zvyklostí, ako aj rešpektovania miestneho náboženstva.


Počasie Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Pyin Oo Lwin, predtým známy ako Maymyo, je mesto v severovýchodnej oblasti Barmskej štátovej únie. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške 1 070 metrov nad morom a jeho podnebie sa líši od iných oblastí Myanmaru.

Pyin Oo Lwin má subtropické podnebie, s miernymi a suchými zimami a veľmi horúcimi a daždivými letami. Teploty v zime sa pohybujú okolo 10 až 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo v lete môžu dosiahnuť až 35 až 40 stupňov Celzia. Najteplejšou časťou roka je obvykle medzi marcom a májom, kedy teploty dosahujú svoj vrchol.

Prívalné dažde sa v rámci roka vyskytujú predsavzovane, najmä počas monzúnového obdobia od júna do októbra, pričom júl a august sú obvykle najdažďovitejšie mesiace. V tejto dobe sa môžu v meste vyskytnúť záplavy a poškodiť nehnuteľnosti.

Najlepší čas na návštevu Pyin Oo Lwin je predovšetkým počas zimy, keď sa teploty pohybujú okolo 20 - 25 stupňov Celzia. Vzhľadom na to, že od marca do mája je obdobie veľmi horúceho počasia, je lepšie sa vyhnúť návšteve v týchto mesiacoch, ak nemáte radi vysoké teploty.

Celkovo je Pyin Oo Lwin krásne a príjemné mesto s mierumilovnými obyvateľmi a podnebím pripomínajúcim európske klimatické podmienky. Ak plánujete cestovať do Barmskej štátovej únie, Pyin Oo Lwin by určite malo byť na vašom zozname navštívených miest.


Dovolenka Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Myanmar (známa aj ako Barma) je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá láka množstvo turistov z celého sveta. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete od ruchu veľkých miest a užijete si prírodu a krásy exotického Sveta, potom by ste nemali premeškať možnosť navštíviť Pyin Oo Lwin.

Pyin Oo Lwin, tiež známe ako Maymyo, sa nachádza približne 70 kilometrov východne od Mandalay a ponúka návštevníkom neskutočnú scenériu bohatej prírody, architektúry z doby koloniálnej nadvlády Britov a kúzlo mnohých botanických záhrad.

Botanické záhrady sú medzi turistami veľmi populárne, je to preto, lebo Pyin Oo Lwin je známe aj ako „mesto kvetov“, a tak si mnoho návštevníkov prichádza pre posedenie a oddych v záhradách. Najznámejšou botanickou záhradou v oblasti je Botanická záhrada Kandawgyi, ktorá má na rozlohe 434 hektárov množstvo druhov rastlín a exotických kvetov. V rámci tejto záhrady sa nachádza aj jazero Kandawgyi, ktoré ponúka okrem krásneho výhľadu aj plavbu na loďke a priateľské zvieratá, ktoré sa tam nedajú chýbať.

Ďalšou obľúbenou atrakciou v Pyin Oo Lwin je vodopád Dat Taw Gyaint, ktorý sa nachádza v jeho blízkosti. Milovníci prírodných krás sa tu môžu kochať krásnou scenériou a chladivou vodou, ktorá tu neustále prúdi.

Pre zvedavých turistov je odporúčaním prehliadka mnohých pamiatok z doby koloniálnej nadvlády Britov. Zajímavé sú tiež množstvá zaujímavých budov, ako napríklad kostol Shwe Hhtoo – ktorý bol postavený ešte v roku 1902, a niektoré z domov ostávajú príkladom koloniálnych zvieratiek. Cestovatelia sa radi zastavia aj pri veterinárnej a poľnohospodárskej strednej škole.

Pyin Oo Lwin pochváliť môže tiež svoje tradičné trhy, ako aj svoje chutné ovocné druhy a kávu, ktoré sa v roku 1917 objavili v historii. Dôležitou atrakciou mesta je aj kamenný mramor, jediné miesto v Ázii, kde sa toto bohatstvo nachádza.

Najlepším časom na návštevu Pyin Oo Lwin je zvyčajne od septembra do marca, kedy teploty sú stabilne prijateľné a vlhkosť rýchlo klesá.

Ak teda hľadáte pokojnú dovolenku v exotickom prostredí s krásnou scenériou a bohatými kultúrami, Pyin Oo Lwin vám určite nesklame. Je to miesto, ktoré si zamilujú nielen turisti, ale aj všetci, ktorí tu trávia svoje dni. Ak teda hľadáte pokojné miesto na oddych a pohodu, Pyin Oo Lwin je tou správnou voľbou pre vás.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Myanmar, neskôr premenovaný na Barma, je fascinujúca krajina s rozmanitou kultúrou a bohatou históriou. Pyin Oo Lwin, známy aj ako Maymyo, je kúzelné mesto v doline Shan, ktoré sa nachádza asi 70 kilometrov východne od Mandalay.

Pyin Oo Lwin si zachováva koloniálne šarmantné centrum vďaka britským influence, ktoré tu prevládali počas 19. a 20. storočia. Pretože bolo toto miesto neoficiálne hlavné mesto Barmy v časoch britskej koloniálnej vlády, tu nájdete tie najkrajšie cesty obložené kaštanovníkovými stromami a zachovávajú sa tu historické budovy z koloniálnej éry.

Pri výbere ubytovania v Pyin Oo Lwin bude pre vás najdôležitejším faktorom vaše finance, pretože ceny sa môžu líšiť od levných možností až po luxusné rezorty. Ak hľadáte príjemné a lacné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre malé hostely alebo hotely, s priemernými cenami, ktoré sa pohybujú od 20 do 30 USD za noc.

Mnohé hostely a hotely sú staré budovy z koloniálnej éry, ktoré boli prekonštruované a upravené pre potreby návštevníkov. Ponúkajú atmosféru, ktorú nenájdete nikde inde, dávajúc vám príležitosť vidieť históriu miesta z prvej ruky.

Ak máte väčší rozpočet, určite nezmeškajte príležitosť a zarezervujte si pobyt výlučne v prvotriednych rezortoch a hoteloch. Tu sa môžete naučiť o miestnej histórii, vychutnať si luxusné služby a navštíviť neobvyklé malé atrakcie, ako sú malé múzeá a galérie so starožitnosťami.

Navyše, hotelové zariadenia v Pyin Oo Lwin ponúkajú vynikajúce zázemie pre romantické pobyty, rodinné dovolenky alebo pre cestovateľov, ktorí si potrebujú oddýchnuť v príjemnom a pokojnom prostredí.

V závislosti na vašich potrebách a záujmoch si môžete vybrať ubytovanie v Pyin Oo Lwin tak, aby vám najlepšie vyhovovalo. Ceny sa preto môžu líšiť od jednej možnosti k druhej.

Vzhľadom na svoje krásne okolie bude toto miesto pre návštevníkov s určitosťou ideálnou voľbou. Vyberte si teda izbu v Pyin Oo Lwin a uvoľnite sa v kľude a pohode tohto úžasného mesta!


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách