Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park

Počasie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je krásna krajina so zaujímavým počasím. Shala-Abijata Lakes National Park, nachádzajúci sa v centrálnych Etiópii, je jedinečným miestom, kde sa môžete priblížiť k ďatľom, žralokom a dokonca aj sovám.

Letné obdobie v Etiópii trvá od júna do septembra a prinesie s ním zvyčajne dažde. V Shala-Abijata Lakes National Park sa zvyšuje množstvo zelene, ktorá poskytuje živobytie rôznym druhom zvierat. To zahŕňa dokonca aj vzácnych krokodílov, ktorí sa môžu v parku vyskytovať.

Keď príde zima, ktorá trvá od novembra do januára, znižuje sa množstvo zelene v parku a zvieratá prechádzajú na suchejšiu stravu. Preto v zime môžete vidieť veľké stáda pásačovych antilop.

Fotografické príležitosti v parku sú nekonečné. So stále meniacim sa prostredím vytvára park ďaleko obidva, pre tých ktorí hľadajú zážitky. Mohli by ste sa pokúsiť zachytiť obrázky krásneho východu slnka nad jazerom Shala alebo poobednej siesty so zvieratami.

Najlepší čas na návštevu Shala-Abijata Lakes National Park by bol buď v lete alebo na jar, keď je počasie priaznivejšie a nie také horúce, ako v zime. Nicméně, sám park je krajší, kedykoľvek navštívite. Prioritne je tu samozrejme pozorovať množstvo zvierat, ktoré sa však bude líšiť v závislosti na ročnom období.

Ak teda chcete vidieť zvieratá ako žraloky, ďatle a krokodíly, choďte do Shala-Abijata Lakes National Parku v lete alebo na jar. Ak však hľadáte krajší zážitok v parku, môžete ho navštíviť kedykoľvek, pretože toto miesto je kúzelné po celý rok.


Dovolenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je kúzelná krajina plná kontrastov a neopakovateľnej histórie. Je to krajina, ktorá vám ponúka neopakovateľné zážitky, ako napríklad návštevu niektorého z jej národných parkov. Jedným z tých najkrajších národných parkov v Etiópii je Shala-Abijata Lakes National Park.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v jižnej časti Etiópie a je jedným z najväčších jazier v krajine. Jeho krása spočíva v modrom jazere, ktoré sa tiečie z okolitých vrcholov hôr a tvorí nezvyčajné pobrežie a pláže. Etiópske jazero Shala-Abijata patrí k unikátnym jazerám na svete, s jeho výškou až 1500 metrov nad morom.

Park sa nachádza na území 887 km² a vlastní ho vláda Etiópie. Jazero Shala je najväčšie so svojim obrovským kráterom a miestami s hĺbkou až 93 metrov. Na druhej strane jazero Abijata je polopustinný park, ktorý je známy svojou slanou pôdou. Toto jazero je dôležitým miestom pre vtáky, ktoré sa kŕmia slanou kôrou a zvládajú ekosystém v oblasti.

Národný park Shala-Abijata je skutočne jedinečným miestom. Okolitým horám dominuje prekrásny les. Z výšin hôr sa vám naskytne ohromujúce panoráma na celý park, ktorý sa rozprestiera do diaľky. Park je domovom pre mnoho druhov zvierat a vtákov, vrátane trpasličích antilop, dikobrazov, pozorovateľských zebier a veľkých lavičiek.

Národný park je prístupný celoročne a návštevníci si môžu užiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky po značených chodníkoch, účasť na jazdeckých zápasoch a zoznámenie s miestnymi kultúrami. V parku nájdete aj turistické chaty a kempy, kde si môžete prenajať ubytovanie.

Etiópia a jej národný park Shala-Abijata sú určite miestom, ktoré musíte vidieť, ak sa vám ponúkne príležitosť navštíviť túto krásnu krajinu. Ak ste pripravení objavovať kultúru a prírodu Etiópie, neváhajte a vyberte sa na dovolenku práve sem. Národný park Shala-Abijata vás určite nepošle domov sklamaných.


Ubytovanie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je prekrásna krajina plná zaujímavých miest a krásnych prírodných rezervácií. Medzi najpopulárnejšie miesta pre turistov patrí Shala-Abijata Lakes National Park. Tento park sa nachádza v centrálnom Etiópii a je domovom mnohých druhov vtákov a zvierat. Ak plánujete navštíviť tento park, mali by ste sa zaujímať aj o ubytovanie.

V parku nájdete niekoľko ubytovacích možností. Jednou z najobľúbenejších je kempovanie. Môžete si prenajať stan a stráviť noc pod hviezdami v srdci parku. Je však potrebné si uvedomiť, že nie sú k dispozícii žiadne zariadenia, vrátane toaliet a sprchov. Pre tých, ktorí by radi mali vlastné zariadenia na odpočinok, je k dispozícii táborisko Abiata resort. Táborisko ponúka zariadenia, ako sú toalety a sprchy, a tiež kempovacie miesta. Ceny pre jednu noc za kempovanie na tomto tábore sa pohybujú od 500 ETB, čo je približne 12 dolárov.

Ak ste však voľbou kempovania nepresvedčení, môžete si vybrať z niekoľkých menších hotelov alebo penziónov v blízkosti parku. Jedným z takýchto miest je Lakeshore Lodge, ktorý sa nachádza pri brehu jazera Abijata. Tento hotel ponúka elegantné a čisté izby so samostatným vybavením a klimatizáciou. K dispozícii je tiež reštaurácia, bar a bazén. Ceny za izbu sa pohybujú od 45 dolárov za noc.

Ďalšou vhodnou možnosťou pre ubytovanie je Langano Resort. Tento hotel sa nachádza pri druhom zo Shala-Abijata jazier, jazere Langano. Resort ponúka množstvo zariadení a služieb, ako sú reštaurácie, bary a bazény. Izby sú dostatočne veľké a komfortné, s klimatizáciou a súkromným vybavením. Ceny sa pohybujú od 90 dolárov za noc.

Celkovo je ubytovanie pri Shala-Abijata Lakes National Park pomerne cenovo dostupné a nie je to nikdy príliš rušné alebo preplnené. Ak teda hľadáte kľudné a tiché miesto na odpočinok, park a jeho okolie sú ideálnym miestom pre ubytovanie. Uistite sa však, že si rezervujete svoje miesto vopred, aby ste si zaistili komfortné a pohodlné ubytovanie počas svojho pobytu v etiópskom národnom parku Shala-Abijata.


Letenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je krajina s bohatou kultúrou a prírodou, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest a pamiatok. Medzi najznámejšie miesta v tejto krajine patrí Shala-Abijata Lakes National Park. Tento park je jedným z najlepších miest v Etiópii, kde si môžete užiť krásu prírody a vidieť mnoho druhov zvierat. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Shala-Abijata Lakes National Park, je cestou letenky.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v južnej časti Etiópie, a nakoľko táto oblast je veľmi vzdialená od hlavného mesta Addis Abeby, letenka je najlepším a najrýchlejším spôsobom, ako sa tam dostať. Medzinárodné letisko v Addis Abebe, známe tiež ako Letisko Bole, je najlepším miestom, odkiaľ sa môžete vydať na cestu do parku. Z hlavného mesta môžete letieť do mesta Shashamene, ktoré sa nachádza v blízkosti parku. Odtiaľ môžete prenajať vozidlo a dostať sa do parku.

Shala-Abijata Lakes National Park je domovom pre mnoho druhov vtákov a iných zvierat, vrátane obrovských hladkošuflových paviánov, hyen, antilop a mnoho ďalších. V parku sa nachádza niekoľko jazier, ktoré sú domovom pre mnoho druhov vtákov. Jazero Shala je najväčším a najhlbším jazerom v parku a jazero Abijata je domovom pre mnoho vtákov vrátane kráľovskej čajky a čapí. Ďalšími zaujímavými miestami v parku sú surfovacia oblasť jazera Shala a oblasť so sopečnými krátermi.

Územie parku je tiež domovom pre miestne komunity a návštevníci môžu navštíviť miestne dediny a zistiť viac o miestnej kultúre a tradičných spôsoboch života. Je to skvelá možnosť spoznať Etiópiu a jej kultúru z prvej ruky.

Výlet do Shala-Abijata Lakes National Park je niečo, čo by mal vidieť každý, kto navštívi Etiópiu. Aj keď sa tam dá dostať aj po ceste, letenka je bezpečnejšia a rýchlejšia voľba. Navštívenie tohto parku vás prenesie do tajomnej a krásnej prírody, v ktorej sa budete môcť naučiť o kultúre a zvykoch miestnych komunít. Nevynechejte túto príležitosť na cestu do Etiópie a navštívte Shala-Abijata Lakes National Park.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


1. Aké je vstupné do národného parku Shala-Abijata Lakes?
Vstupné do národného parku Shala-Abijata Lakes je 90 ETB (Etiópskych birr).

2. Aké aktivity môžem v národnom parku robiť?
V národnom parku Shala-Abijata Lakes môžete robiť rôzne aktivity, ako je napríklad pozorovanie vtákov, jazda na koni, rybolov, prechádzky po parku a mnoho ďalších.

3. Kde je národný park Shala-Abijata Lakes?
Národný park Shala-Abijata Lakes sa nachádza v Etiópii, v regióne Oromia, juhozápadne od Adis Abeby.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku?
Najlepší čas na návštevu národného parku Shala-Abijata Lakes je počas suchého obdobia, kedy sú cesty prechodné a je lepšia viditeľnosť.

5. Aké druhy vtákov môžem vidieť v národnom parku?
V národnom parku Shala-Abijata Lakes môžete vidieť veľké množstvo druhov vtákov, vrátane rôznych vtákov zástupcov palmového vrchov. Medzi najčastejšie druhy patria plameňák červený, pelikán biely, ibis africký a mnoho ďalších.

6. Je v národnom parku možné stravovať sa?
Áno, v národnom parku Shala-Abijata Lakes nájdete neformálne reštaurácie a stánky s občerstvením.

7. Musím si priniesť vlastné vybavenie na prechádzky v parku?
Ak chcete robiť prechádzky v parku, mali by ste si priniesť svoje vlastné vybavenie, ako sú turistické topánky, ochranné slnečné okuliare a podobne.

8. Ako sa dostať do národného parku Shala-Abijata Lakes?
Národný park Shala-Abijata Lakes je najlepšie dosiahnuteľný autom alebo taxíkom z Adis Abeby, ktorá sa nachádza približne 200 km od parku.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách