Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Bolívia Yungas Road (Death Road)

Počasie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia má svoje dni teplé a suché ako aj dny dažďa, ale to, čo je na tomto mieste najnebezpečnejšie, je Yungas Road, ktorá sa tiež nazýva cestou smrti.

Cesta Yungas Road sa nachádza v najzápadnejšej časti Bolívie a spája mesto La Paz s mestečkom Coroico. Je to jedna z najnebezpečnejších ciest na celom svete so strmými zákrutami a prudkými výškami. Cesta Yungas Road bola vybudovaná v 30. rokoch 20. storočia pre potreby prepravy kokainu a už počas výstavby prišlo o mnoho pracovníkov kvôli nebezpečnému terénu.

Cesta je dlhá 69 kilometrov a je na nej aj niekoľko miest, ktoré sa nachádzajú vysoko nad úrovňou mora, čo znamená, že počas cesty sa môže meniť aj počasie. Cesta sa pýši nádhernými výhľadmi na hory a pralesy, ale počas daždivých dní sa môže stať, že viditeľnosť bude nulová a vodiči budú mať problém udržať auto na ceste.

Na ceste sú vstavané aj malebné vodopády a riek, no kvôli strmým zákrutám sa stávajú miestami nebezpečné. Práve kvôli týmto nebezpečenstvám sa cesta Yungas Road stala symbolem adrenalínových aktivít, ako napríklad cyklistiky a motokrosu.

V zime (jún až august) sa zvyčajne vyskytuje suché počasie, a preto je to obdobie, kedy je na ceste menej dopravy a je sprístupnená pre cyklistov a turistov. Avšak počas ostatného roka sa na tejto ceste môže vyskytnúť silný dážď a hmla, čo znamená, že bezpečnosť na ceste môže byť vážne ohrozená.

Mnohí turisti si plánujú prechod cez Yungas Road ako najväčší adrenalínový zážitok svojho života, no treba si uvedomiť, že ide o nebezpečnú cestu, na ktorej bolo už mnoho úrazov a smrteľných nehôd. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, je preto nevyhnutné počúvať radu miestnych sprievodcov a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Takže ak sa chystáte na cestu Yungas Road, pamätajte si, že sa jedná o nebezpečnú cestu, ktorá vyžaduje mimoriadnu opatrnosť a byť pripravený na nebezpečné podmienky, ktoré môžu nastať kvôli zmenám počasia.


Dovolenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií a jeden z najpopulárnejších miest, ktoré si môžete priamo na tejto zemi vychutnať, je The Yungas Road, alebo tiež známa ako Death Road.

The Yungas Road, ktorá spája mesto La Paz a Coroico, niekoľko rokov figurujú v zozname jednej z najnebezpečnejších ciest na svete. Je to úzka, špinavá a prašná cesta na úpätí Andami, kde jedna strana je skalnatá a druhá je prepadlisko do hlbokého údolia. Jedná sa o cestu, na ktorú prídu nielen stopy mudu, ale aj krv po nehodách.

Názov Death Road (Cesta smrti) získala cesta preto, lebo z tohto dôvodu bola pre tunajších obyvateľov smutnou zvyčajnosťou, že každodenne sa tu stávali tragické autonehody. Odhaduje sa, že v minulosti tu došlo k viac ako 300 smrteľným nehodám.

V súčasnosti je Yungas Road odmazaná novou cestou, kde prebieha menej dopravy a nehodovosť tu je nižšia. Avšak túto pôvodnú cestu si stále mnohí turisti vyberajú ako adrenalínovú atrakciu, kde zažijú adrenalínový zážitok zdravého nebezpečenstva.

Ak sa do Bolívie chystáte, rozhodnite sa, či chcete tento zážitok skúsiť, alebo radšej navštívite pokojnejšie miesta. Avšak pre tých návštevníkov, ktorí sa rozhodnú vyskúšať Yungas Road, ihneď porozumejú, prečo bola táto cesta nazývaná „Cesta smrti“. Zatiaľ čo nazdávate sa, že sa vaše srdce zastaví, pohľadm sa otvára krásny výhľad a vôbec nebudete chcieť opustiť bolívijské panorámy.

Pre tých odvážnych, ktorí sa nechcú ponáhľať, Yungas Road je pre nich nezabudnuteľný zážitok stojíva za to. Je to však výlet pre adrenalínových závislákov a pokúsení riskantnými výzvami, ktorá si ju zaslúži považovať.

V každom prípade, ak ste sa rozhodli pre tento zážitek, nezabudnite si aj poistku a dôkladne si vybrať stvrdnutého odporúčaného sprievodcu, aby vám zážitok bol nezabudnuteľný a bezpečný.

Bolívia patrí k najkrajším krajinám v Južnej Amerike, kde každý rok priláka množstvo turistov z celého sveta. Yungas Road, Cesta smrti, je jednou z hlavných turistických atrakcií, ktoré vám umožnia plne zažiť bolívijský duch a pohodlie krajiny. Tak sa teda nebojte riskovať, pretože nezabudnuteľné zážitky vás určite nebudú čakať, ak sa neodvážite skúsiť niečo nové a nebezpečné.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Yungas Road (Death Road)


Otázky:

1. Čo je Yungas Road (Death Road)?
2. Prečo sa nazýva Death Road?
3. Aká je dĺžka Yungas Road?
4. Je Yungas Road nebezpečná?
5. Aké sú bezpečnostné opatrenia na Yungas Road?
6. Je možné prejsť Yungas Road na bicykli?
7. Ako dlho trvá jazda po Yungas Road?
8. Aký je najlepší čas na návštevu Yungas Road?
9. Kde sa nachádza Yungas Road?
10. Aké miesta na Yungas Road sú najzaujímavejšie?
Odpovede:

1. Yungas Road (Death Road) je cesta v Bolívii, ktorá vedie z mesta La Paz do oblasti Yungas.
2. Yungas Road sa nazýva Death Road kvôli jej veľkému počtu smrteľných nehôd v minulosti.
3. Yungas Road má dĺžku asi 60 kilometrov.
4. Yungas Road je extrémne nebezpečná kvôli úzkosti a nezabezpečenosti cesty.
5. Bezpečnostné opatrenia zahŕňajú nosenie bezpečnostného pásu a správne zabezpečenie vozidla.
6. Áno, je možné prejsť Yungas Road na bicykli.
7. Jazda po Yungas Road trvá asi 3 až 4 hodiny.
8. Najlepší čas na návštevu Yungas Road je v suchom období, od mája do septembra.
9. Yungas Road sa nachádza v Bolívii, juhoamerická krajina.
10. Najzaujímavejšie miesta na Yungas Road sú výhľady na Andské hory a vodopády.


Ubytovanie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je krajina, ktorá ponúka mnoho turistických atrakcií a jednou z nich je aj Yungas Road, známa aj ako Death Road. Táto cesta sa nachádza vo vzdialenom a drsnom teréne Ánd a vedie cez horské pasma, úzke serpentíny a strmé zrázy. Napriek svojmu nebezpečenstvu, je to pre mnohých turistov jedna z najobľúbenejších trás v krajine.

Ak si plánujete navštíviť Yungas Road, najdôležitejšou vecou je zabezpečiť si vhodné ubytovanie v Bolívii. Existuje veľa možností a závisí to od vašich požiadaviek a finančných možností.

1. Hostely v La Pazu

La Paz je najväčšie mesto v Bolívii a je to miesto, kde väčšina turistov začína svoju cestu na Yungas Road. V meste je mnoho hosteľov a hotelov, ktoré poskytujú pohodlné ubytovanie pre cestovateľov o všetkých rozpočtoch. Ak chcete zostať v centre mesta, hostely sú ideálnou voľbou.

2. Ubytovanie v Koričani

Koričany sú malou dedinkou v Andách, ktorá sa nachádza priamo pri Yungas Road. Návštevníci si tu môžu nájsť nádherné súkromné chatky, kde si môžu oddýchnuť a relaxovať po náročnej ceste. Okolie Koričan je ideálne pre turistiku a príjemné prechádzky.

3. Ubytovanie v Coroicu

Coroica je malé mestečko na konci Yungas Road a je ideálnou základňou pre turistov, ktorí chcú preskúmať región. Cestovatelia si tu môžu nájsť útulné hotely a luxusné chatky v obklopení prírodou.

4. Ubytovanie v Mallasilla

Mallasilla sa nachádza v blízkosti La Pazu a ponúka výborné ubytovanie pre turistov, ktorí si chcú užiť Yungas Road a zároveň byť v blízkosti hlavného mesta Bolívie. V dedine sú k dispozícii jednoduchšie chatky a ubytovanie v rodinných domoch.

Ak si chcete užiť Yungas Road, mali by ste sa dobre pripraviť. Vysoká nadmorská výška, nebezpečné serpentíny a strmé zrázy môžu byť pre niekoho nepríjemné. Je preto dôležité zabezpečiť si správne ubytovanie v Bolívii a zásobiť sa potrebnou výstrojou a potrebami. Je to však skúsenosť, ktorú nikdy nezabudnete a krajina, ktorá vás uchváti svojimi krásami a prírodou.


Letenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Najniebezpečnejšia cesta na svete - Yungas Road známejšej ako "Death Road" sa nachádza v Bolívii a v posledných rokoch sa stala obľúbenou turistickou atrakciou pre adrenalínových záujemcov.

Cesta prechádza z mesta La Paz, ktoré leží v nadmorskej výške takmer 3 700 metrov, do mesta Coroico v nižšom nadmorskom výškovom pásme. Celková dĺžka cesty je 69 kilometrov a ponúka nádherné výhľady na Andské pohorie.

Avšak Yungas Road nepatrí medzi bežné asfaltové cesty, ide o úzku štrkovú cestu s veľkým množstvom ostrých zákrut. Asi najväčšie riziko na tejto ceste predstavujú rokliny, ktoré sa nachádzajú pri ceste. Niektoré z týchto roklinov sú tak hlboké až 600 metrov.

Cesta má naozaj vydareniu históriu. Bol postavená v 30. rokoch minulého storočia a bola využívaná na prepravu tovaru medzi La Paz a Coroico. Počas desaťročí si cesta vyžiadala niekoľko ľudských životov a stala sa osudnou pre množstvo áut, ktoré z nej zoskákali.

Dnes je "Death Road" obľúbenou atrakciou pre turistov, ktorí hľadajú adrenalínový zážitok. Mnoho cestovných kancelárií ponúka výlety po ceste s doprovodným inštruktérom.

Koniec cesty bol síce zlepšený, ale Yungas Road aj napriek tomu ostáva jednou z najnebezpečnejších ciest na svete. Nie vždy sa však skončí tragicky. V roku 2015 na ceste spadol autobus s turistami do rokliny, ale všetci pasažieri prežili.

Ak hľadáte adrenalínový zážitok a nebojíte sa rizika, Yungas Road by mohla byť práve to, čo hľadáte. Pokiaľ vám však ide o bezpečie, radšej si cestu na Death Road preskočte.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách