Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Myanmar (Barma) Pathein

Dovolenka Myanmar (Barma) Pathein


Myanmar, niekedy známejší ako Barma, sa stáva stále populárnejšou turistickou destináciou. Táto krajina na juhovýchode Ázie má bohatú kultúru a históriu, ktorá z nej robí jedinečné a zaujímavé miesto na návštevu. Medzi týmito klenotmi sa skrýva aj mesto Pathein, ktoré je obľúbenou destináciou turistov.

Pathein je hlavné mesto Yangon regiónu, ktorý sa nachádza na juhozápade krajiny. Súčasné mesto vzniklo v 1800 rokoch a je známe najmä pre svoje slávne výrobky z bambusu a starodávnej umenia lacquerware. V meste sa nachádza množstvo trhov a námestí, ktoré poskytujú dokonalý pohľad na starobylé budovy a chrámy.

Jednou z hlavných atrakcií mesta Pathein je chrám Shwemokhtaw. Tento kultový chrám bol postavený na počesť Budhu a je považovaný za jeden z najvýznamnejších chrámov v celom Myanmar. Jeho veža je oveľa vyššia ako veža chrámu Shwedagon v Yangone a zaujme vás nádhernou arhitektúrou a množstvom zlatých ozdôb.

Mesto Pathein je tiež známe pre svoju výrobu kvalitných papierových slnečníkov, ktoré sú už stáročia uznávanými výrobkami. Turisti sa často zastavia na trabanta trhoch v meste a nakúpia tu tento ručne robiteľný tovar. Taktiež môžu navštíviť miestne trhy, kde sa nájdu obľúbené kožené výrobky, ako sú kabelky, puzdrá na mobil, ale aj kože a mäso.

Milovníci prírody si v Pathein prídu na svoje. V meste sa nachádza Chaungtha Beach, jedna z najznámejších pláží v krajine. Pláž je obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi, ale aj medzi turistami kvôli svojmu klíme a dobrej atmosfére. Pláž ponúka množstvo príležitostí na aktívnu dovolenku, ako sú rybolov, potápanie sa alebo surfing.

Verejné dopravné prostriedky v Patheine nie sú veľmi rozvinuté, preto sa turisti často spoľahnú na tuk-tuky a motorky, aby sa presúvali po meste. Veľa hotelov a apartmánov je nájdených na pláži.

V Patheine sa nachádza množstvo luxusných hotelov, ale aj relaxačných rezortov a ubytovania vo forme bungalovov. Vzhľadom k nárastu popularity mesta, je však odporúčané ubytovanie si zabezpečiť vopred, aby ste mali istotu, že získate to najlepšie.

Ak hľadáte unikátnu a zároveň exotickú dovolenku v Ázii, mesto Pathein v Myanmar môže byť tou správnou voľbou. Jeho bohatá kultúra, históriu, pláže, trhy, gastronómia a nádherná architektúra vás víta v srdci juhovýchodnej Ázie. Je síce pravda, že nie je to najjednoduchšie miesto na cestovanie, ale napriek tomu stojí zato a s každým rokom sa táto krajin zlepšuje v turistickom ruchu. Ak hľadáte miesto pre neskutočné dobrodružstvo plné zážitkov a nových skúsenosti, Pathein je skvelou voľbou.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Pathein


Myanmar, známy aj ako Barma, je krajina plná úžasných kultúrnych zážitkov a prekrásnych miest. Keďže turistický sektor v tejto krajine stále rastie, mnohí turisti si užívajú krásne dovolenky v exotických destináciách, ako napríklad v meste Pathein.

Pathein je jedným z najväčších miest v západnej časti krajiny, so živou atmosférou, prekrásnymi plážami a úžasnou scénou delikátnej ríčnej delty. Ak hľadáte dokonalé ubytovanie v Pathein v Myanmar, mali by ste zvážiť niektoré z nádherných typov ubytovania, ktoré sú v tomto meste k dispozícii.

1. Hotelové lesy

Ak hľadáte oddych v prírode, potom by ste sa mali ubytovať v niektorom z hotelových lesov v Pathein. Tieto ubytovania vám ponúknu vynikajúcu možnosť stráviť pár dní v lesnom prostredí, kde si budete môcť oddýchnuť a načerpať energiu. Niektoré hotely majú vlastnú súkromnú pláž, kde sa môžete kúpať a užívať si slnečné lúče.

2. Hotelové komplexy

Ak hľadáte ubytovanie s luxusnou pohostinnosťou, mali by ste sa pozrieť na niektoré z hotelových komplexov v Pathein. Tieto komplexy vám ponúknu všetky potreby, ktoré sa vám môžu zísť počas dovolenky v Barma. Tieto hotelové komplexy vám poskytnú dobré podmienky a pohodlie.

3. Tipi alebo stanové dediny

Pre tých, ktorí hľadajú niečo nezvyčajné, sú stanové dediny v okolí Pathein skvelým riešením pre dokonalý dobrodružný pobyt. Táto skvelá možnosť ubytovania vám ponúkne jedinečný zážitok v prírode.

4. Ubytovanie v kúzelných penziónoch

Kúzelné penzióny v Pathein sú skvelou alternatívou pre turistov, ktorí chcú ubytovanie s osobnou pohostinnosťou. Tieto miesta sú navrhnuté s krásnou architektúrou v tradičnom štýle a ponúkajú skvelú kuchyňu. To znamená, že si každý turista môže užiť pravé barmské jedlo a ochutnať miestne pochúťky.

5. Ubytovanie v kúzelných bungalovoch

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, ktoré sa nachádza na pláži, sú kúzelné bungalovy skvelou voľbou. Tieto bungalovy sú skvelé pre páry alebo skupiny priateľov a poskytujú skvelé ubytovanie priamo na pláži, kde sa môžete kúpať a užívať si krásne scenérie.

Celkovo sa v Pathein v Myanmar nachádza mnoho skvelých miest na ubytovanie. Takže nech hľadáte akýkoľvek typ ubytovania, určite si v Pathein nájdete to správne ubytovanie, ktoré prinesie dokonalú kombináciu komfortu, pohodlia a kultúry Barma.


Letenka Myanmar (Barma) Pathein


Myanmar, známa aj ako Barma, je jednou z krajín juhovýchodnej Ázie, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou medzi turistami. Jeho kultúra, nádherná príroda a veľa historických pamiatok sú pre návštevníkov neodolateľné. Ak sa chystáte navštíviť túto krajinu, určite by ste sa mali pozrieť na letenky do Patheinu.

Pathein, taktiež známy ako Bassein, je mesto na západnom pobreží Myanmaru a je hlavným mestom regionu Ayeyarwady. To je miesto, kde môžete zažiť kultúru a tradície miestnych obyvateľov a prírodné krásy.

Je tu niekoľko miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Jedným z nich je pagoda Shwemokhtaw, ktorá je jednou z najstarších a najvýznamnejších v krajine. Pathein Tiež ponúka prekrásne pláže, ktoré sú ideálne na relaxáciu. Pláže sú zvyčajne rušné počas víkendov, pretože miestni obyvatelia sa tam radi schádzajú.

V Patheinu sa nachádza aj trh, ktorý je pôsobivý už tým, že sú na ňom viditeľné farby, vône a zvuky tradičného života Mjanmarska. Budete mať možnosť vidieť miestnych obchodníkov, ktorí predávajú rôzne potraviny, ako aj dizajnové výrobky Mjanmarska. Tu si určite môžete kúpiť niečo ako suvenír.

Ak chcete vidieť Pathein počas kvetinového festivalu, ktorý sa koná v mesiaci október, môžete sa poprechádzať trhmi plnými kvetín alebo navštíviť rôzne podujatia, ktoré sa na festivale konajú.

Letenky do Patheinu si môžete zakúpiť online alebo cez cestovné kancelárie. Doprava z hlavného mesta Yangonu je tiež k dispozícii, ako aj z ostatných častí krajiny.

V Patheinu si môžete vychutnať krásne pláže, tradície a kultúru miestnych obyvateľov a užiť si pokojnú dovolenku bez preplnených turistických atrakcií. Toto miesto rozhodne stojí za návštevu a môže sa stať pre vás nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Pathein


Nie som schopný poskytnúť odpovede z vlastnej skúsenosti, no môžem predstaviť niektoré z najčastejších otázok a odpovedí k destinácii Pathein v Mjanmarsku (Barme).

1. Aké je počasie v Patheine?
Pathein má teplé a vlhké podnebie s monzúnnymi podnebnými podmienkami. Hlavné dažďové sezóny sú v júni a júli. Zvyšok roka je počasie skôr suché a horúce.

2. Ktoré atrakcie by som nemal/la premeškať v Patheine?
Pathein je známe ako centrum výroby papierových slnečníkov a preto je miestom, kde by ste nemali pri svojej návšteve premeškať miestny trh so slnečníkmi. Ďalšou atrakciou môže byť chrám Shwemokthaw, ktorý je považovaný za najkrajší a najstarší chrám v meste.

3. Aké sú miestne zvyky a tradície v Patheine?
Miesta ako Pathein majú bohatú kultúru a tradičný spôsob života. Miestni obyvatelia sa často riadia buddhistickými zásadami a praktizujú rôzne spoločenské zvyky, medzi ktoré patrí návšteva chrámov a predkladanie obetí.

4. Aké sú miestne špeciality a kuchyňa v Patheine?
Miestna kuchyňa v Patheine sa podobá mnohým iným ázijským kuchyniam, ale je pod vplyvom tradičného miestneho štýlu. Medzi miestne špeciality patria mohinga (rybací polievka), lahpet (konzervovaný zelený čaj) a mnoho druhov rýb a morských plodov.

5. Kde by som mal/la zúčastniť sa miestnych festivalov a podujatí?
Mesto Pathein má počas celého roka množstvo miestnych festivalov a podujatí. Medzi najväčšie patrí festival Thingyan (novo rok v apríli), ktorý sa slávi po celom Mjanmarsku. Okrem toho, festival Phaung Daw Oo Pagoda (v októbri) v Bagan je vzdialený cca 4 hodiny jazdy autom od Patheinu a určite stojí za to ho navštíviť.

6. Ako sa najlepšie dostať do Patheine?
Pathein sa nachádza asi 100 kilometrov západne od Yangonu a môže sa sem dostať cestou autobusom, taxíkom alebo tuk-tukom. Existuje aj železničná stanica, ktorá spojuje Pathein so zvyškom krajiny.

7. Kde by som mal/la získať miestnu menu a prehliadky?
Miestnu menu a prehliadky si môžete zohnať na miestnych turistických informačných centrách alebo prostredníctvom vášho ubytovania. Existujú aj rôzne cestovné kancelárie, ktoré môžu zabezpečiť prehliadky a zážitky na mieru presne podľa vašich požiadaviek.


Počasie Myanmar (Barma) Pathein


Myanmar, známa aj ako Barma, sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a má veľmi rozmanité podnebie. Pathein, kt. sa v minulosti nazývalo Bassein, je hlavným mestom oblasti Ayeyawady a nachádza sa na južnom pobreží krajiny. Jeho poloha umožňuje, aby sa tu stretávali monzúnové vetry oboch jari a jesene, s následkom premenlivej klímy a rôznych dažďových sezón.

Obdobie sucha

Obdobie sucha v Pathein trvá od novembera do apríla. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 30-35°C a kvôli miestnemu vlhkému podnebiu môžu byť letné dni veľmi ťažké pre cestovateľov. Počas tohto obdobia sa zvyčajne nenaplavia žiadne rieky a väčšina z nich vysychá.

Monzúnové obdobie

Od mája do októbra prichádza obdobie monzúnových dažďov, kedy sa Pathein zmení na zelenú zeleň a rieky sa naplnia vodou. Počas tohto obdobia môžu byť teploty nižšie, a to okolo 25-30°C, ale aj tak sa jedná o veľmi vlhkú a horúcu atmosféru.

Jesenné monzúnové obdobie tiež prináša silné veterné búrky a husté dážďové závoje, ktoré môžu ovplyvniť dopravu a turistické aktivity v regióne.

Tipy pre návštevníkov

Ak sa chystáte navštíviť Pathein, odporúčame vám navštíviť túto oblasť počas monzúnovej sezóny, kedy je zeleň najkrajšia a rieky sú plné vody.

Pri navštevovaní tejto oblasti nezabudnite na vhodné oblečenie a obuv, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam pri vysokej vlhkosti a daždi. Okrem toho, nezabudnite si návštevu miestnych trhov, kde si môžete kúpiť tradičné výrobky a zároveň ochutnať miestne jedlá.

Pathein a celý región Ayeyawady vám ponúkajú jedinečnú prírodnú krásu a zážitky z miestneho kultúrneho dedičstva, ktoré vám poskytnú jedinečnú cestovateľskú skúsenosť. Aj napriek náročnému počasiu, táto oblasť stojí za to navštíviť.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách