Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Japonsko Fukuoka

Letenka Japonsko Fukuoka


Podmorské mesto Fukuoka na juhu Japonska privíta návštevníkov s otvorenou náručou. Nachádza sa na ostrove Kjúšu a je považované za kultúrny a hospodársky stred oblasti. Fukuoka ponúka množstvo zaujímavých atrakcií a miest na preskúmanie pre turistov z celého sveta. Ako sa tam dostať? Najjednoduchšou a najspoľahlivejšou možnosťou je kúpa letenky Japonsko Fukuoka, ktorú nájdete u mnohých letových spoločností.

Fukuoka má vynikajúcu polohu pri Japonskom mori, preto sa sem dostanete veľmi pohodlne letom. Let z Európy trvá približne 12 hodín a precestujete vzdialenosť približne 10 000 kilometrov. Letenky na tento let stojia približne 600-900 eur, v závislosti od vášho odletového miesta a doby, kedy budete letieť.

Kedy letieť do Fukuoky? Ako väčšina miest Japonska, aj Fukuoka má letné obdobie od júna do augusta, kedy môžete očakávať vysoké teploty, vysokú vlhkosť a častejšie zrážky. Ak sa rozhodnete letieť v období jari (máj a jún) alebo jesene (september a október), môžete očakávať miernu teplotu a menej zrážok. Zimné mesiace v Fukuoke sú dostatočne mierne na to, aby sa mohli všetky atrakcie vidieť. Najlepšou dobu návštevy Fukuoky je v závislosti na vašich preferenciách a plánoch.

Čo vidieť v Fukuoke? Fukuoka ponúka širokú škálu atrakcií, ktoré uspokoja všetky vaše záujmy. Medzi najpopulárnejšie atrakcie v meste patria tempá. Návšteva najstaršieho chrámu v meste, Tocho-ji chrámu, a chrámu Dazaifu Tenmangu by nemala chýbať na vašom zozname. Okrem toho, Akasaka Skansen ponúka históriu mesta, kde sú zachované časti z minulosti Fukuoky. Svoje zmysly si môžete rozhýbať návštevou najväčšieho ramenového centra mesta, Yatai ramen, ktoré ponúka širokú škálu chutí jedál. Keď už budete vo Fukuoke, nezabudnite navštíviť aj najvyššiu stavbu na ostrove Kjúšu, Fukuoka Tower. S tými najlepšími výhľadmi z vrcholu budete mať úžasný pohľad na mesto Fukuoka.

Ako sa prepraviť po Fukuoke? Môžete prejsť celé mesto MHD alebo autobusom, ale výhodnejšou možnosťou je nájom áut. V Fukuoke je však veľmi priateľské miesto pre cyklistov, takže ak máte chuť na dobrodružstvo, prejdite si mesto na bicykli.

Výlet do Fukuoky môže byť nesmierne dobrodružstvo pre turistov z celej zeme. Vynikajúce jedlo, úžasná kultúra a celkovo zaujímavé miesta, ktoré ponúka Fukuoka, vám poskytnú skvelé zážitky. Preto sa neváhajte rozhodnúť a kúpte si letenku Japonsko Fukuoka, aby ste zážitky z Japonska mohli zažiť na vlastnej koži.


Počasie Japonsko Fukuoka


Japonsko Fukuoka je známe svojím subtropickým podnebím, ktoré je ovplyvnené blízkosťou Tichomoria. Toto podnebie znamená, že v Fukuoka môžete očakávať dlhé, vlhké a horúce letá a mierne zimy. Najteplejšou doou v roku je júl, s priemernou teplotou okolo 29 °C. V zime sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 10 °C.

Ak plánujete návštevu Fukuoky, máte viacero možností, aké počasie sa tam môže vyskytnúť. Ak plánujete cestovať v lete, môže byť horúco a vlhko. Preto by ste sa mali pripraviť na horúce dni a pravidelné príležitostné zrážky. V zime sa teploty môžu výrazne líšiť, ale zväčša sú mierne a svieže. Preto je ideálne mať so sebou tašku s vrchným oblečením a ochranným spodným prádlom, aby ste sa mohli ľahko prispôsobiť zmenám počasia.

V lete sa môžete tešiť na dlhé dni a krásne pláže. Priemerná teplota mora v lete sa pohybuje okolo 25 °C. Ak sa vydáte na pláž, nezabudnite si so sebou vziať opaľovací krém s vysokým faktorom ochrany pred slnečnými lúčmi a určite sa občas ochladite vo vode.

V zime je obdobia nádherných kyticových záhrad a zimných osláv. Budete sa tešiť na mnoho kultúrnych akcií po celom meste, ktoré výrazne oživia váš zimný pobyt. Ak plánujete svoju návštevu počas zimy, nezabudnite si so sebou vziať s tebou zimné oblečenie, vďaka ktorému sa budete môcť tešiť z miernych alebo studených teplôt počas chôdze po uliciach mesta.

Celkovo je počasie Japonsko Fukuoka celoročne priaznivé pre návštevy. V lete môžete počítať s teplými letnými prázdninami a aktivitami na pláži, zatiaľ čo v zime môžete vychutnať kultúru, tradície a zimné oslavy. Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Fukuoku, nechajte sa prekvapiť japonskou kultúrou, akou enegie prinášajú miestne udalosti a zázrakmi, ktoré sa v jej krásnych uliciach skrývajú.


Ubytovanie Japonsko Fukuoka


Ubytovanie v japonskom Fukuoka predstavuje pre milovníkov kultúry a histórie jedinečnú príležitosť spoznať zaujímavý kúsok krajiny vychádzajúceho slnka. Fukuoka, hlavné mesto predeľujúce ostrov Kjúšú a Honšú, ponúka moderné, ale aj tradičné ubytovacie možnosti, ktoré sa dokonale hodí pre návštevníkov tohto mesta.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, v Fukuoka môžete nájsť exkluzívne hotely, ktoré spĺňajú aj tie najvyššie požiadavky na komfort, zabezpečenie a kvalitu služieb. Patria sem napríklad hotel Hilton, InterContinental, alebo hotel Nikko, ktoré vám poskytnú prepracovaný dizajn a prvotriedne služby.

Ak ste však študentom alebo cestovateľom, ktorý hľadá jednoduché, no praktické ubytovanie za výhodnú cenu, môžete sa ubytovať v hosteľoch, ktoré sú v Fukuoka veľmi populárne. Hostely vo Fukuoka sa ponúkajú v rôznych cenových kategóriách a ponúkajú skvelé vybavenie pre mladých cestovateľov, vrátane spoločenských miestností, kuchyniek a miest na spanie.

Ďalšou možnosťou, ako stráviť noc v Fukuoka, sú ryokany - tradičné japonské hotely. Tieto hotely sú obvykle veľmi minimalistické, ale elegantné. Ponúkajú hostiteľom nádherné výhľady na mesto Fukuoka a sú k dispozícii za veľmi príjemné ceny.

Čo sa týka polohy, veľa ubytovania v Fukuoka sa nachádza vo výhodných lokalitách s jednoduchým prístupom k pamiatkam, obchodom a reštauráciám. Mesto má vynikajúce spojenie s letiskom, takže ak priletíte do Fukuoka, nemusíte sa báť, že nebudete mať ako nájsť svoje ubytovanie.

Ak plánujete cestu do japonského Fukuoka, mali by ste si dopredu rezervovať svoje ubytovanie v niektorom z hotelov, hostelov alebo ryokanov. Popri výhodných ponukách a kvalitných službách, vám toto mesto ponúka aj krásne výhľady na mesto Fukuoka a japonskú kultúru ako takú, ktorá vyzerá ako z rozprávok.

Krátko a jasne, tu v Japonsku Fukuoka nájdete pre mnoho ciestovateľov ubytovanie, ktoré vyhovuje všetkým vašim potrebám. Tak čo už teda váhate, pretiahnite si svoj kufor a vyrazte na dobrodružstvo do japonskej Fukuoky. Určite nebudete mať možnosť ho ľutovať!


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Fukuoka


Otázky:

1. Ktoré miesto by som nemal vynechať v Fukuoke?
2. Ako sa dostanem z letiska do centra Fukuoky?
3. Aké sú miestne špeciality, ktoré by som mal skúsiť v Fukuoke?
4. Kde sa nachádza najlepší výhľad na mesto Fukuoka?
5. Ako sa dostanem z Fukuoky na ostrov Kyushu?

Odpovede:

1. Najnavštevovanejšie miesto v Fukuoke je Fukuoka Tower, ktorá ponúka krásny výhľad na mesto a okolitú krajinu.
2. Z medzinárodného letiska Fukuoka sa môžeš dostať do centra Fukuoky rýchlovlakom, metrom alebo autobusom.
3. Najznámejšou miestnou pochúťkou v Fukuoke sú rameny, ale môžeš vyskúšať aj miestne sushi, yakitori alebo oden.
4. Najlepší výhľad na mesto Fukuoka získáš z vrcholu Fukuoka Tower alebo z horúcich prameňov v Yufuin.
5. Z Fukuoky sa môžeš dostať na ostrov Kyushu vlakom alebo autobusom. Medzi populárne miesta patrí Kumamoto, Nagasaki alebo Beppu.


Dovolenka Japonsko Fukuoka


Japonsko je jednou z najfascinujúcejších krajín na svete, kde sa ponúka nekonečné množstvo zážitkov a pamiatok. Ak hľadáte unikátne mesto, ktoré ponúka nielen zaujímavé miesta, ale aj skvelú kuchyňu a miestnych obyvateľov, Fukuoka v juhovýchodnej časti ostrova Kjúšú by mala byť vašou volbou.

Fukuoka ponúka vynikajúcu kombináciu moderného a tradičného sveta. Mestské pláže, trhy, chrámy a spomienky na aj ako historické obdobia sú všadeprítomné v tejto krásnej metropole. Ako je to však na dovolenke?

Po príchode do Fukuoky môžete začať objavovanie mesta okamžite. Máte možnosť navštíviť množstvo chrámov a svätyň. Medzi tieto patria napríklad Tocho-ji a jeho obrovská nádherná socha sediaceho Buddhu, Fukuoka Dazaifu Tenmangu a jeho záhrady, šintoistický chrám Dazaifu Tenmangu alebo chrám Sumiyoshi vypchatý alebo nádhernými, dĺžitými bránami.

Po prehliadke chrámov sa môžete vydať na prechádzku po národných parkoch v okolí mesta, rovnako môžete navštíviť chrámy typu Nanzoin, kde sú vyryté obrazy budhistických mudrcov, alebo kláštor Shofukuji, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Časom zabudnete na šum a ruch mesta a naplno sa venujete krásam prírody.

Ako prví ste asi objavíte množstvo parkov, z ktorých najkrajšími sú Ohori park v centre mesta a maľovaniejší, Nokonoshima ostrov. Na Ostrove sa rebríčky popri útesov a sú tu skvostné výhľady na okolitú krajinu vrátane Prekrásneho mesta Fukuoka.

Nemôžete sa však vyhnúť jednému z najväčších nákupných komplexov v Ázii, Canal City Hakata, kde nájdete množstvo obchodov, kaviarní a reštaurácií. Na maloobchodných trhoch Naiousu-yokocho v centre mesta si môžete kúpiť všetko od nakupovaných zeleniny až po vintage oblečenie. Večerné prechádzky osvetlenými ulícami mesta skoordujete okamihom nákupu lahodnej miestnej kuchyne.

Ak sa Vám z japonskej kultúry páči maľovanie keramiky, určite by ste nemali vynechať návštevu mesta Karatsu a jeho rybackého prístavu. Táto časť Fukuoky je známa nielen krásnymi keramickými výrobkami, ale aj rybím trhom sústredeným v okolí prístavu.

Fukuoka ponúka nielen kultúru ale aj zážitok z prírody, ak sa nechcete príliš vzdialiť mesta, využite rýchlu vlakov a navštívte mesto Niji-na ktorý neďaleko Fukuoky len pár hodín cesty. Nájdete tam hopovanie prírody, pláže, surfy a nekonečné pole ryže.

Japonsko Fukuoka je jednou z najfascinujúcejších dovoleniek pre tých, ktorí chcú objaviť spojenie medzi minulosťou a súčasným svetom a mať zážitok z japonskej kultúry a gastronómie. Mesto ponúka niečo pre každého a určite si ho zamilujete. Kontaktujte svoj cestovný kancelárie ešte dnes a zarezervujte si fantastickú dovolenku, ktorá Vás dostane na ostrov Kjúšú.

Viete, že Fukuoka má tiež vlastné letisko, ktoré Vám umožní pohodlné cestovanie z celej Ázie a iných regiónov, primárne z Hongkongu, Singapuru a Ánoonesia? Nezmeškajte šancu vidieť krásy Japonska a navštíviť Fukuoku, miesto, kde sa stretávajú minulosť a súčasnosť.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách