Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Zimbabwe Gweru Antelope Park

Letenka Zimbabwe Gweru Antelope Park


Prírodná oblasť Antelope Park v Zimbabwe je domovom mnohých druhov zvierat a divokých zvierat. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do jedinečnej prírody Afriky, práve v Antelope Parku nájdu to, čo hľadajú. Pre cestujúcich, ktorí sa chcú dostať do tohto územia, najlepšou možnosťou je let do Gweru a následne transfér do Antelope Parku.

Pokiaľ ide o lety do Gweru, sú k dispozícii rôzne možnosti. Viaceré letecké spoločnosti ponúkajú lety do Felix Mutareho International Airport, ktoré sa nachádza asi 20 kilometrov od Gweru. Let trvá približne 1 hodinu a 30 minút z Harare a asi 2 hodiny z Johannesburgu. Po prílete na letisko môžete využiť taxi služby alebo si prenajať auto a presunúť sa do Antelope Parku.

Antelope Park sa rozprestiera na 3000 hektároch a poskytuje ubytovanie v rôznych typoch. Od kempingu a chatiek po luxusné hotely, tu nájdete ubytovanie pre každý rozpočet. Okrem toho park ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, ako sú napríklad safari, korčuľovanie po rieke, prehliadky zvierat a aj možnosť plávať s levy.

Safari ponúkané v Antelope Parku patrí medzi najobľúbenejšie aktivity. Medzi zvieratami spoznáte nielen kľúčové druhy, ako sú sloni a levy, ale aj ďalšie druhy ako zebry a buvoly. Pre tých, ktorí hľadajú trochu adrenalínu, je možné si zvoliť prechádzku slevou alebo vykonanie leru na koni.

Ak si prajete niečo menej extrémne ako safari, Antelope Park má množstvo prehliadok zvierat. Popri slonoch a levoch tu môžete vidieť aj hybiškov, gepardy a mnoho ďalších druhov, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť Zimbabwe.

Na Gweru Antelope Park letenky nájdete na rôznych stránkach ponúkajúcich lacné lety, alebo priamo na stránkach leteckých spoločností. Pre cestovateľov, ktorí hľadajú dobrodružstvo v Afrike, cesta do Antelope Parku bude určite jedinečným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Gweru Antelope Park


Otázka 1: Aké aktivity ponúka Antelope Park?

Odpoveď: Antelope Park ponúka rôzne aktivity vrátane prechádzok so safari vozidlami, interaktívneho bordelovania s levami, jazdy na koňoch, kajakárčenia, rybolovu, turistiky a mnoho ďalších.

Otázka 2: Ktoré zvieratá môžem vidieť v Antelope Park?

Odpoveď: V Antelope Park môžete vidieť rôzne druhy zvierat vrátane hien, gepardov, levov, nosorožcov, antilop a mnoho ďalších.

Otázka 3: Môžem sa ubytovať v Antelope Park?

Odpoveď: Áno, Antelope Park ponúka ubytovanie v rôznych typoch ubytovania, vrátane stanov, chatiek a luxusnejších bungalovov.

Otázka 4: Aké je počasie v Gweru v Zimbabwe?

Odpoveď: Počasie v Gweru v Zimbabwe je teplé a suché, s teplotami v rozpätí od 25°C do 35°C.

Otázka 5: Ako sa dostanem do Antelope Park z Harare?

Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Antelope Park z Harare, je cestovať autom, taxi alebo súkromným transferom. Cesta trvá približne 2-3 hodiny.


Dovolenka Zimbabwe Gweru Antelope Park


Zimbabwe je krajina plná úžasných zážitkov pre turistov z celého sveta. Ak hľadáte dovolenku plnú prírodných krás, zvierat a nezabudnuteľných zážitkov, môže byť vašou cestovateľskou destináciou Gweru Antelope Park.

Antelope Park je súkromná rezervácia pre divoké zvieratá nachádzajúca sa v blízkosti mesta Gweru v Zimbabwe. Rezervácia je známa pre svoju multižánrovú ochranu zvierat a pre svoju úlohu v ochrane a záchranou levov.

Jednou z najpopulárnejších aktivít, ktoré v rezervácii Antelope Park môžete robiť, je chodenie s levami. Ak ste milovníkmi zvierat a chcete niečo naozaj netradičné, táto aktivita je presne pre vás. Návštevníci môžu prejsť kratšiu alebo dlhú túru s malou skupinou levov v sprievode skúseného sprievodcu. Táto zážitková aktivita ponúka vzácnu príležitosť vidieť tieto zvieratá zblízka a sledovať ich správanie v prirodzenom prostredí.

Zvieracia rezervácia Antelope Park je známa aj pre možnosť ísť na jazdu na slonoch. Táto aktivita sa určite nezabudne, pretože vám umožní každodenné vzrušenie a možnosti preskúmať krásu a bohatstvo afričkej prírody.

Okrem hľadania zvierat v prírode, návštevníci môžu aj navštevovať výstavbu miestnych obyvateľov a zažiť ich kultúru. Môžete ísť na prehliadku miestnych dedín a vidieť, ako domorodci žijú a pracujú v ich každodennom živote. Tento zážitok vám poskytne úplne nový pohľad na kultúru v Afrike.

Rezervácia Antelope Park ponúka tiež plnohodnotnú ponuku ubytovania, vrátane chatiek, stanov a kempov. To vám umožní zážitok unikátnej dovolenky v krajine, kde cestovanie je stále zážitkom.

V Gweru Antelope Park sa návštevníci určite nebudú nudiť. Okrem už spomenutých aktivít sa tu môžete zúčastniť množstva ďalších zážitkových aktivít, ako napr. kanoistiky, rybolovu, alebo prechádzok na lodi po rieke.

No nie je to všetko, čo Zimbabwe ponúka. V krajine môžete navštíviť krásne Národné parky, skalné útvary a voduopády. V okolí Gweru môžete navštíviť históriu mesta a užiť si miestnu gastronómiu, ktorá je obohatená o množstvo kultúr.

Do Gweru Antelope Park cestujú milovníci zvierat a prírody z celého sveta. Je to kúsok sveta, kde sa môžete ponořiť do džungle, zažiť unikátne zážitky a zažiť jedinečnú dovolenku, ktorú si určite nebudete môcť zopakovať.


Ubytovanie Zimbabwe Gweru Antelope Park


Zimbabwe je africká krajina, ktorá je známa pre svoje nádherné prírodné scenérie a fantastickú divokú zver. Ak hľadáte ubytovanie v Zimbabwe, určite nechcete premeškať oblasť Gweru Antelope Park.

Gweru Antelope Park je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Zimbabwe. Nachádza sa vo veľkej rezervácii, kde nájdete rôzne druhy divokej zveri. Okrem toho má Antelope Park aj veľkú farmu, na ktorej sú chované slony, krokodíly a papagáje.

Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, Antelope Park ponúka niekoľko možností. Môžete sa rozhodnúť pre tradičné ubytovanie v bungalo alebo si zarezervovať pobyt v tipecube alebo v špeciálnej drevenej kabíne. Tieto drevené kabíny poskytujú luxusné ubytovanie a majú krásny výhľad na zver v okolí.

K dispozícii sú tiež táborové miesta pre turistov, ktorí majú radi prírodnú atmosféru a chcú si uvariť na ohnisku. Každé táborové miesto má vlastný ohniskový gril, kde si môžete pripraviť jedlá zo surovín od miestnych obchodov.

Okrem krásneho ubytovania zohráva Antelope Park dôležitú úlohu v ochrane zvierat v Zimbabwe. Park je domovom mnohých rôznych druhov zvierat a svojimi programami pomáha zachovať divokú prírodu. V parku sa nachádza aj dobrovoľnícky program, ktorý umožňuje turistom zúčastniť sa na činnostiach, ktoré pomáhajú ošetrovať zvieratá. Takže okrem pobytu v krásnom prostredí môžete tiež poskytnúť cennú pomoc pre zvieratá v Afrických savanách.

Celkovo je Gweru Antelope Park skvelým miestom na návštevu pre každého, kto má radi prírodu a zvieratá. S jeho úžasným ubytovaním a rôznymi programami, ktoré ponúka, tu môžete zažiť skutočnú dobrodružnú atmosféru a zároveň prispieť k ochrane divokej zveri v Zimbabwe.


Počasie Zimbabwe Gweru Antelope Park


Zimbabwe je krajina nachádzajúca sa v južnej Afrike, v ktorej prevláda subtropické alebo tropické podnebie. Na severe a vo vnútrozemí sú mierne zimy a teplé a vlhké letá. V Gweru, čo je mesto v strednej Zimbabwe, sa nachádza zaujímavé miesto zvané Antelope Park. Toto miesto má svoju vlastnú mikroklímu.

Antelope Park je útočisko pre ohrozené druhy zvierat, ktoré sa nachádzajú v približne 500 hektárov rozľahlej plochy. V Antelope Parku žijú levi, gepardy, antilopy a ďalšie ohrozené druhy. Podnebie v parku je zväčša tropické, zvyčajne so stálym teplom po celý rok a vysokou vlhkosťou.

V lete, od decembra do marca, je v Antelope Parku veľmi horúco a vlhko. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 30 až 35 stupňov Celzia, a vlhkosť vzduchu sa pohybuje medzi 70 až 80 percentami. Takáto vlhkosť môže byť pre mnohých ľudí strašidelná a môže spôsobiť únavu a dehydratáciu. Je dôležité dodržiavať pitný režim a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením.

V zime, od júna do augusta, má Gweru a Antelope Park sušší a chladnejší charakter. Priemerná maximálna teplota môže dosiahnuť iba 20 stupňov Celzia a celkové zrážky sú nízke. Avšak, na rozdiel od letných mesiacov, zima má málo alebo žiadne hmyz, čo je pre návštevníkov parku príjemný bonus.

Jeseň a jar, zvyčajne od septembra do novembra a od marca do mája, sú v Antelope Parku považované za najlepšie obdobie na návštevu. Teploty sú príjemné a vlhkosť vzduchu je nižšia ako v lete. Zo všetkých ročných období toto obdobie má najmenej zrážok a obyčajne je zasiahnuté len miernymi dážďami.

Počasie v Gweru a v Antelope Parku závisí od ročných období a mikroklímy v parku. Jeho zvieratá pochádzajú zo subtropických biotopov, a preto sa na toto prostredie dokonale prispôsobujú. Pre návštevníkov je dôležité sa podľa toho prispôsobiť a dôkladne sa pripraviť, aby si mohli vychutnať nádherné zvieratá a miestnu prírodu.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách