Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela

Letenka Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Portugalsko sa pyšní rôznorodosťou prírodných krás a každý kúsok tejto krajiny má čo ponúknuť. Jedným z najkrajších miest na návštevu je park Serra da Estrela. Tento park sa tiahne po celom vrchole Serra da Estrela pohoria v centrálnej časti Portugalska.

Ak sa chystáte cestovať do Portugalska, odporúčame si zakúpiť letenku do mesta Coimbra, ktoré sa nachádza v blízkosti parku Serra da Estrela. V tomto meste je možné nájsť veľa cenovo dostupných leteniek z celého sveta.

Hory Serra da Estrela patria medzi najvyššie v Portugalsku a svojou krásou vtiahnu každého návštevníka. Park je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat a preto je veľkým lákadlom pre milovníkov prírody. V parku sa nachádzajú aj rôzne turistické chodníky, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí milujú turistiku a môžu si tu vychutnať krásy prírody.

Jeden z najkrajších miest v parku je horské sedlo Torre, ktoré je najvyššie položené v Portugalsku. Výstup na Torre je náročný, ale odmenu si však každý turista zaslúži. Zo štítu je nádherný výhľad na celý park Serra da Estrela a okolité krajiny.

Park Serra da Estrela je však miesto, kde sa dá vychutnať aj gastronómia, ktorá je v tomto regióne veľmi známa. Erupčná soľ, ovčí syr, káva z hochzci a mnoho ďalších typických miestnych jedál sú neodolateľnosťou.

Táto časť Portugalska nie je príliš známa pre turistov, ale ide o úplne unikátny kúsok tejto krajiny, ktorý stojí za návštevu. Ak chcete vychutnať krásy prírody, užiť si turistiku a ochutnať skutočne výnimočné jedlá, park Serra da Estrela je to pravé miesto pre vás. Preto sa neváhajte ísť tam, akoby ste si to chceli užiť a objaviť všetky jeho krásy, ktoré vám môže ponúknuť.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Parque Natural da Serra da Estrela?
Odpoveď: V parku je možné sa venovať turistike, cykloturistike, horskej turistike, lyžovaniu, sánkovaní, poznávacím výletom alebo obdivovaniu scenérie.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepším obdobím na návštevu parku je jeseň a zima, keď je tu oveľa menej turistov a môžete sa tešiť na krásne farebné listy v jeseň ako aj na lyžiarske výlety v zime.

Otázka: Kde sa nachádza Parque Natural da Serra da Estrela?
Odpoveď: Park sa nachádza v strednej časti Portugalska, v pohorí Serra da Estrela.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v parku?
Odpoveď: V parku sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania vrátane hotelov, penziónov, chatiek a kempišť.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do parku?
Odpoveď: Park je vo väčšine miest voľne prístupný, avšak niektoré atrakcie môžu mať vstupné poplatky.

Otázka: Aké sú najlepšie turistické trasy v parku?
Odpoveď: Existuje mnoho krásnych turistických trás v parku, medzi najobľúbenejšie patria trasa na vrchol Serra da Estrela, trasa okolo jazera Lagoa comprida a trasa okolo horského vrchu Penhas Douradas.

Otázka: Aké je klimatické podnebie v parku?
Odpoveď: Park sa nachádza v horách, takže môže byť chladno a vlhko. Letá sú teplejšie a suchšie, zatiaľ čo zimy sú chladné a suché.

Otázka: Ako sa dostať do parku?
Odpoveď: Park je dostupný autom z najväčších miest v Portugalsku, ako sú Lisabon a Porto, alebo vlakom a autobusom. Existuje tiež verejná doprava, ktorá prechádza parkom a okolím.

Otázka: Aké sú miestne gastronomické špeciality?
Odpoveď: Parque Natural da Serra da Estrela je známy pre svoj syr, ktorý je jedným z najlepších v Portugalsku. Ďalšími miestnymi špecialitami sú ovčacie a kačacie jedlá a polievka Caldo Verde.

Otázka: Aké sú možnosti na lyžovanie v parku?
Odpoveď: Park má strieľajúce lyžiarske strediska, ktoré sú ideálne na lyžovanie v zime. Sú tu tiež možnosti sánkovania a ďalších zimných športov.


Dovolenka Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Portugalsko je krajina, kde sa nachádza mnoho krásnych prírodných parkov. Jedným z najobľúbenejších je Parque Natural da Serra da Estrela.

Ak máte radi turistiku a prechádzky po prírode, tak by ste si plážovú dovolenku v Portugalsku mohli vymeniť za pobyt v tomto parku. Serra da Estrela je horský park, ktorý sa nachádza v strednej časti Portugalska. Park zaberá plochu asi 1000 km² a je najvyšším bodom Portugalska.

Prírodný park ponúka množstvo možností na turistiku. Najznámejšou aktivitou je nepochybne turistika a prechádzky po prírode. Okolo horského hrebeňa vedie veľa turistických trás rôznej obtiažnosti, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých turistov.

Ak ste zimný športový fanúšik, k dispozícii sú tu aj lyžiarske strediská, v ktorých môžete lyžovať alebo snowboardovať.

V parku je tiež mnoho rýb, čo ho robí ideálnym miestom na rybolov. Existuje viacero rybníkov, ktoré sú plné rýb a môžete sa tu vydať na rybárčenie bez potreby mať licenciu.

Park ponúka aj možnosť ochutnať miestnu kuchyňu, kde sú využívané ingrediencie z miestneho regiónu. Diplomatmi sú tu ovčie syry a vína z regiónu.

Na túto dovolenku sa vyberte počas jarnej do jesennej sezóny, kedy je tam menej turistov a budete schopní si vychutnať skutočnú prírodu. Najlepší spôsob, ako toto miesto preskúmať, je prenajať si auto.

Ak hľadáte dovolenku plnú turistiky a prírodného krasu, potom by ste na Parque Natural da Serra da Estrela nemali zabudnúť. Toto miesto vziať do úvahy pri plánovaní svojej ďalšej dovolenky do Portugalska!


Počasie Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Portugalsko je známe svojimi krásnymi plážami a slnečným počasím, no jeho vnútrozemia ponúka množstvo prekvapení pre tých, ktorí sa odtiaľ rozhodnú vydať sa na výlet. Jedným z miest, ktoré určite stojí za návštevu, je Parque Natural da Serra da Estrela. Toto národné parku sa nachádza na vrcholoch Serra da Estrela - najvyššieho pohoria v Portugalsku.

Počasie v Parque Natural da Serra da Estrela je pomerne nepredvídateľné. V zime tu môže byť veľmi chladno a snežiť, zatiaľ čo v lete sa môžete tešiť na prijemné teploty, ktoré však nie sú tak horúce ako na pobreží.

V zime, ak sa rozhodnete navštíviť park, pripravte sa na nízke teploty a sneh. Pohorie Serra da Estrela býva pokryté snehom až do apríla. V oblasti sa nachádza jediné lyžiarske stredisko v Portugalsku - Vodafone Ski Resort. Okrem lyžovania a snowboardingu si tu môžete užiť aj iné aktivity, ako napríklad sanovanie a zážitkové prechádzky na snežniciach. Za pozornosť určite stojí aj "Serra da Estrela queijo" - tradičný portugalský syr vyrábaný z ovčieho mlieka.

V lete je počasie v parku príjemné a ideálne na turistiku. Teplo nie je až také neznesiteľné ako na pobreží a všade okolo sa týčia úchvatné vrchy. Turisti môžu vyraziť na túry v prírode a vychutnať si krásne výhľady z vrcholov. Park ponúka množstvo menej náročných túr, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Po dlhej túre je dobré sa zastaviť v nejednom horskom stane a ochutnať kulinárske špeciality z oblasti - ako napríklad klobáska "chouriço" a tradičný portugalský chlieb.

Parque Natural da Serra da Estrela určite stojí za návštevu, bez ohľadu na ročné obdobie. Každá ročná doba ponúka svoje neopakovateľné krásy a zážitky. Nech už sa rozhodnete navštíviť park v lete alebo v zime, určite si na svoj výlet potrebujete pridať sklápačky, pretože cesty vedúce cez pohorie sú náročné a niekedy aj nebezpečné.


Ubytovanie Portugalsko Parque Natural da Serra da Estrela


Parque Natural da Serra da Estrela je jedným z najkrajších miest v Portugalsku, ktoré slúži ako ideálny cieľ pre tých, ktorí si chcú užiť nádhernú prírodu a odpočinúť si od hektického mestského života.

Ak hľadáte kvalitné ubytovanie v tomto nádhernom prostredí, máte na výber niekoľko možností. Tu vám predstavíme niekoľko najlepších hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú v oblasti Parque Natural da Serra da Estrela.

1. Casa das Penhas Douradas

Casa das Penhas Douradas je hotel pre tých, ktorí si chcú užiť pokoj a súkromie. Nachádza sa v horskom prostredí, v blízkosti lyžiarskych stredísk a má krásny výhľad na údolie. Hotel ponúka rôzne tradičné pokrmy a nápoje, ako aj moderné vybavenie a služby.

2. Pousada da Serra da Estrela

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, Pousada da Serra da Estrela by mala byť vašou prvou voľbou. Tento hotel sa nachádza v krásnom prostredí, kde si môžete užiť výhľad na okolité hory a lesy. Hotel ponúka rôzne služby vrátane spa, fitnes centra, reštaurácií a wellness centra.

3. H2otel Congress & Medical SPA

H2otel Congress & Medical SPA je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú kombináciu luxusu a wellnessu. Nachádza sa v blízkosti prírodných vodopádov a ponúka svojim hostom široký výber rôznych procedúr a služieb, ako aj reštaurácií a barov.

4. Convento do Seixo Boutique Hotel & Spa

Convento do Seixo Boutique Hotel & Spa sa nachádza v blízkosti histórického kláštora a ponúka svojim hostom vynikajúce služby, vrátane spa, fitnes centra a reštaurácie. Hotel je známy svojím exkluzívnym a moderným interiérom a ponúka pohodlné a priestranné izby.

5. Madre de Água Hotel Rural

Madre de Água Hotel Rural je ideálne miesto pre tých, ktorí si chcú užiť prírodu a súkromie. Nachádza sa v blízkosti krásneho riečneho údolia a ponúka svojim hostom možnosti turistiky, jazdy na koňoch a cyklistiky.

Tieto hotely ponúkajú skvelé možnosti ubytovania v Portugalsku v oblasti Parque Natural da Serra da Estrela a sú ideálnym miestom, kde si môžete oddýchnuť a užiť si krásy prírody. Sú to tiež ideálne miesta pre tých, ktorí si chcú užiť luxusné pohodlie a kvalitné služby. Ak plánujete navštíviť Parque Natural da Serra da Estrela, určite sa pozrite na tieto hotely a užite si skutočne nezabudnuteľný pobyt.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách