Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Uganda Národný park Rwenzori Mountains

Ubytovanie Uganda Národný park Rwenzori Mountains


Uganda je známa svojimi nádhernými národnými parkmi a jedným z najkrajších z nich je Národný park Rwenzori Mountains. Nachádza sa na západnom okraji Ugandy a je domovom najvyššieho vrcholu Afriky, hory Mount Stanley.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie pri návšteve tohto národného parku, je možnosť pobytu v blízkosti hor. Vo vnútri národného parku sa nachádza niekoľko kempov a chatiek, kde si návštevníci môžu prenajať užitočnú výbavu a stanovať pod širým nebom.

Existujú tiež niektoré zariadenia, ktoré poskytujú komfortné ubytovanie a služby v národnom parku Rwenzori Mountains. Medzi nimi je napríklad Mountain Rwenzori Lodge, ktorá ponúka izby s kúpeľňou a terasou s výhľadom na hory. Hostia sa tu môžu tešiť z turistických výletov s vodičom alebo si prenajať kolesá na cykloturistiku v okolí.

Inou možnosťou je ubytovanie v horách. Vysoké hory Rwenzori ponúkajú niektoré z najlepších trekov a túr v Afrike. Základňou pre túry je obyčajne dedinka Bundibugyo, ktorá je vzdialená asi 300 km z hlavného mesta Ugandy, Kampaly. Tu návštevníci môžu prenajať horské vedenie a ubytovať sa v chatách, ktoré sa nachádzajú na rôznych miestach v horách, čím sa podarí skrátiť nepríjemne dlhé a únavné trasy.

Ak teda plánujete navštíviť národný park Rwenzori Mountains, nezabudnite si rezervovať ubytovanie už vopred. Či už sa rozhodnete pre kempovanie alebo luxusné ubytovanie v horách, nezabudnite ochutnať korenie a pochutiť si na rozmanitých jedlách ugandskej kuchyne a vnímať krásu týchto mohutných hôr, ktoré vás okúzlia svojou krásou a jedinečnosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Národný park Rwenzori Mountains


Otázka: Aký je najlepší čas na návštevu Národného parku Rwenzori Mountains v Ugande?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu parku je od decembra do marca a od júna do augusta, keď je suché obdobie a máte väčšiu šancu na dobré počasie.

Otázka: Sú v parku dostupné ubytovacie zariadenia?
Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii ubytovacie zariadenia, od základnej kempovacej zóny až po luxusné chaty. Mali by ste si však zarezervovať miesto vopred, pretože počet miest je obmedzený.

Otázka: Je potrebné mať víza na vstup na Rwenzori Mountains?
Odpoveď: Áno, na vstup na Rwenzori Mountains je potrebné mať víza. Tieto víza sú zvyčajne možné získať na letisku po príchode.

Otázka: Aké sú možnosti turistiky v Rwenzori Mountains?
Odpoveď: V parku sú dostupné rôzne možnosti turistiky ako túry, lezenie, horské cykloturistiky a šnorchlovanie.

Otázka: Sú v parku dostupné stravovacie zariadenia a ako je to s pitnou vodou?
Odpoveď: V parku sú dostupné stravovacie zariadenia, ale vzhľadom na obtiažnosť dopravy do parku, by ste si mali priniesť vlastné zásoby. Vodu je možné získať iba z prirodzených zdrojov, ako sú rieky alebo pramene, a je potrebné ju filtrovať alebo prevárať.

Otázka: Akú výbavu by som mal mať pri návšteve parku Rwenzori Mountains?
Odpoveď: Pri návšteve parku by ste mali mať vhodné turistické oblečenie a obuv, batoh, rukavice a šiltovku. Dôležité je mať aj dostatočné množstvo pitnej vody, potravín a zázemie na prenocovanie. Niektoré aktivity (napr. lezenie) vyžadujú aj špeciálnu výbavu.

Otázka: Je potrebná turistická príručka alebo sprievodca pre návštevu parku Rwenzori Mountains?
Odpoveď: Áno, pri návšteve parku sa odporúča mať so sebou miestneho turistického sprievodcu, ktorý pozná oblasť a vie vám pomôcť v prípade potreby. Môžete si vyhlásiť budúce stretnutie s turistickou kanceláriou.


Počasie Uganda Národný park Rwenzori Mountains


Uganda je africká krajina, kde môžeš zažiť celoročne tropické obdobie. V Národnom parku Rwenzori Mountains, ktorý je zoznamovaný ako svetové dedičstvo UNESCO, môžeš očakávať počasie, ktoré sa líši podľa nadmorskej výšky.

Národný park Rwenzori Mountains sa nachádza v západnej Ugande a je domovom niekoľkých vrcholov hôr s nadmorskou výškou 5 000 metrov. Na najvyššom vrchole, Mount Stanley, sa nachádza sneh počas celého roka. Preto je to miesto, kde sa stretáva viacero klímatických zón.

V nižších častiach parku prevláda tropické počasie s vysokými teplotami. Od decembra do februára je obdobie sucha, kde teploty sa môžu pohybovať okolo 24 stupňov Celsia. Počas obdobia dažďov, ktoré sa stretáva od marca do mája a od septembra do novembra, teploty klesajú na približne 18 stupňov Celsia. Od júlia do augusta býva horský park RWenzori pomerne suchý.

V horskom parku prevládajú naopak nižšie teploty a častejšie zrážky. V nadmorskej výške 1 600 metrov je teplota približne 20 stupňov Celsia s konštantnou vlhkosťou. V nadmorskej výške 3 000 metrov teploty klesajú na 5-10 stupňov Celsia a nachádza sa tu horská tundra.

Napriek značnej nadmorskej výške v Národnom parku Rwenzori Mountains nepatrí medzi extrémne zimné oblasti. Pre turistov, ktorí prišli za krásami hôr, odporúča sa návšteva v období sucha pre lepšiu viditeľnosť výhľadov a pre zlepšené podmienky turistiky a horolezectva. V každej časti parku nájdeš niečo zaujímavého a iné, preto je to skvelé miesto pre dovolenku v prírode.


Dovolenka Uganda Národný park Rwenzori Mountains


Uganda, krajina plná krásnej prírody a miestneho koloritu, ponúka mnoho dovolenkových aktivít pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a prírodu. Národný park Rwenzori Mountains je jedným z najobľúbenejších miest v Ugande a túto oblasť by ste určite nemali vynechať pri plánovaní svojej dovolenky.

Národný park Rwenzori Mountains sa nachádza v západnej Ugande a ponúka nádherné výhľady na pohorie Rwenzori. Tento park je jedným z najstarších národných parkov v Ugande a aj v celej Afrike a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

V parku sa nachádza viacero druhov rastlín a zvierat, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Medzi najznámejšie druhy patrí horský gorila, pavián, slávček, horská antilopa a mnoho ďalších. Turisti majú tiež možnosť vidieť rôzne druhy rastlín a stromov, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť, ako sú napríklad bambus, čaj a dokonca aj banánovníky.

Národný park Rwenzori Mountains ponúka mnoho aktivít pre turistov, ako sú turistika a výlety do hôr. Bohaté flóra a fauna parku sú jedinečné a poskytujú nádherné prostredie pre turistov, ktorí hľadajú príležitosť na dobrodružstvo a jedinečné zážitky. Výlety do hôr sú bezpečné a prevedené prostredníctvom skúsených sprievodcov, ktorí pomáhajú turistom užívať si prírodu a zážitok z cesty.

Okrem turistických aktivít je v parku k dispozícii aj možnosť sledovať miestnych obyvateľov, ktorí zostávajú v blízkosti parku. Títo obyvatelia sú známi pre svoju pohostinnosť a srdečné prijatie turistov.

Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku v Ugande, Národný park Rwenzori Mountains by mal byť na vašom zozname návštev. Táto oblasť ponúka nádherné prostredie, priateľských a pohostinných miestnych obyvateľov a množstvo aktivít, ktoré sú nezabudnuteľné. Takže užite si svoju dovolenku plnú dobrodružstva a spoznajte krásy Ugandy.


Letenka Uganda Národný park Rwenzori Mountains


Ak hľadáte horské vrcholy, ktoré sú o niečo menej navštevované a náročnejšie na zdolanie, Rwenzori Mountains National Park v Ugande je to pravé miesto pre Vás. Toto úžasné miesto je domovom niektorých najvyšších skupín hôr v Afrike a mnohí ho nazývajú aj "Hory Mesiáša".

V parku sa nachádza 5 hlavných vrcholov a niekoľko ďalších menších, ktoré tvoria hrebeň Rwenzori. S výškou až 5 109 metrov nad morom sú tieto hory druhou najvyššou ľadovou horstvou v Afrike. Vrcholy, ktoré tvoria tento horský reťazec, pokrývajú razantne náročné terény, od strmých skalných stien až po veľmi členité ľadové polia a horúčavou oblasť v dolnej časti parku.

Národný park Rwenzori Mountains sa nachádza na hranici medzi Ugandou a Kongom. Doteraz táto oblasť ostáva neotvorená a takmer nedotknutá turistami, pretože cesta k parku je dosť namáhavá a náročná. Napriek tomu ak sa rozhodnete navštíviť tento úžasný park, dostanete možnosť zažiť jedinečnú prírodu, nezabudnuteľný výhľad a vidieť zvieratá v prírodných biotopoch, ako krysy, dnes dirónové, horské antilopy a rôzne druhy vtákov.

Medzi najobľúbenejšie aktivity v parku patrí turistika a horolezectvo. Najobľúbenejšie trasy sú dve: Central Circuit alebo Kilembe trasa, ktoré vám ponúkajú nádherné výhľady na údolie a hory, ale tiež vás zavedú do ďalekých a neobvyklých miest vrátane niekoľkých ľadovcov. Najvyšším a náročným vrcholom vrcholom v parku je Mount Stanley s výškou 5 109 metrov nad morom. Výstup na tento vrchol je dostupný výhradne troj-štyridsiatim dňovým horolezeckým kurzy.

Ak sa chystáte navštíviť Rwenzori Mountains National Park, veľmi odporúčame získať licenciu a povolenie od Ugandských národných parkových služieb, ktoré vám umožnia nájsť skúseného horského sprievodcu a zaistiť vašu bezpečnosť v prípade, že by sa územie stalo nebezpečným.

V parku sa nachádza niekoľko miest na ubytovanie s rôznymi cenovými kategóriami, na výber sú miesta od základného kempu až po luxusné hotely. Veľa turistov sa rozhoduje pre kempovanie, čo im umožňuje vidieť a zažiť najrozmanitejšie terény a zábery nekonečnej prírody.

Vyhliadka na majestátne hory Rwenzori je úplne iná, než akékoľvek iné miesto na svete, a ak radi stretávate nových ľudí a objavujete exotické miesta na cestách, Rwenzori Mountains National Park v Ugande bude rozhodne ideálnym miestom pre Vás.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách