Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Švajčiarsko Schaffhausen

Dovolenka Švajčiarsko Schaffhausen


Schaffhausen je malé historické mestečko na severovýchode Švajčiarska, ktoré by sa určite nemalo prehliadať pri plánovaní dovolenky v tejto krajine. Okrem toho, že Schaffhausen ponúka nádherné historické pamiatky a architektúru, tiež si môžete vychutnať krásnu prírodu a užiť si množstvo aktivít v blízkom okolí.

Jedným z najznámejších miest na navštívenie v Schaffhausene je neoklasicistický zámok Munot, ktorý bol postavený v 16. storočí ako obranný hrad s krásnym výhľadom na mesto a okolie. Môžete si prejsť po opevnených múroch a vychutnať si výhľad na krajiny. Okrem toho si môžete vychutnať návštevu vodného múzea zriadeného v zámku.

Najväčšou turistickou atrakciou v Schaffhausene je však nádherný vodopád Rheinfall, ktorý patrí medzi najväčšie a najkrajšie vodopády Európy. Vodopád je vysoký až 23 metrov a široký 150 metrov, a tým, že je umiestnený v krásnej prírode, je vynikajúcim miestom pre relaxáciu a prechádzky.

Schaffhausen leží aj blízko Rýna, ktorý ponúka množstvo príležitostí na riečne krst pre turistov, jazdectvo na koňoch, cyklistiku, turistiku a mnoho ďalších aktivít. Okrem toho sa môžete vybrať na prehliadku po mne Schaffhausen a mnohých ďalších krásnych miestach v južnom Nemecku.

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku spojenú s krásnymi prírodnými scenériami, históriou a kultúrou, Schaffhausen v Švajčiarsku je skvelou voľbou. Okrem toho, že ponúka množstvo pamiatok a aktivít, Schaffhausen je aj ideálnou základňou pre výlety do blízkeho okolia a návštevu krajín ako Nemecko, Francúzsko a Rakúsko.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Schaffhausen


Napísal som pre vás niekoľko najčastejších otázok a odpovede na tému Švajčiarsko Schaffhausen:

1. Aké atrakcie ponúka Schaffhausen?

Schaffhausen je domovom pre slávne Rhine Falls, ktoré sú najväčšie vodopády v Európe. Okrem toho, môžete si prehliadnuť mesto, jeho opevnené veže, Staré mesto a katedrálu.

2. Ako sa dostanem do Schaffhausenu z letiska v Curychu?

Schaffhausen je dostupné vlakom z letiska v Curychu. Existujú priame spoje, ktoré trvajú približne 45 minút.

3. Koľko stojí vstup na Rhine Falls?

Vstup na Rhine Falls je bezplatný, ale na niektoré časti (ako napríklad cestu nad vodopády) sa vyžaduje vstupenka. Cena vstupenky závisí od toho, aké aktivity plánujete.

4. Kde si môžem kúpiť suveníry v Schaffhausene?

Najlepšie miesta na kúpu suvenírov v Schaffhausene sú v Starom meste počas námestných trhov alebo v špecializovaných obchodoch s upomienkovými predmetmi.

5. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Schaffhausene?

Medzi najlepšie reštaurácie Schaffhausenu patria El Bertin, Storchen Schaffhausen a Restaurant zum Ritter.

6. Je Schaffhausen večerné mesto?

Schaffhausen má k dispozícii niekoľko barov, reštaurácií, klubov a kaviarní, takže je určite možné si tu užiť aj večernú zábavu.

7. Ktoré sú najlepšie hotely v Schaffhausene?

Najlepšie hotely v Schaffhausene sú Hotel Park Villa, Best Western Plus Hotel Bahnhof a Sorell Hotel Rueden.

Tieto otázky a odpovede by vám mali pomôcť pri plánovaní vašej cesty do Schaffhausenu. Podrobnejšie informácie o meste nájdete na webovej stránke miestnej radnice alebo na stránke miestneho turistického informačného centra.


Počasie Švajčiarsko Schaffhausen


Švajčiarsko, krajina známa svojou krásnou prírodou a malým počtom obyvateľov, má rôzne klimatické podmienky v závislosti od miesta. Schaffhausen, ktoré sa nachádza na severe krajiny pri hraniciach so susedným Nemeckom, má typicky kontinentálne podnebie s výraznými rozdielmi počasia medzi letom a zimou.

Letné mesiace v Schaffhausene, od júna až do septembra, sú obvykle teplé a slnečné. Priemerná teplota v týchto mesiacoch sa pohybuje medzi 20 - 25 °C. Dni s vyššou teplotou, okolo 30°C, sú však veľmi bežné a často prichádzajú s horúcim vzduchom z južných oblastí. Najlepšie časťou leta je obdobie augusta, keď teploty sú najstabilnejšie a najmenej daždivé. Počas letných mesiacov je Schaffhausen tiež bohaté na slnečné dni s asi 8 až 10 hodinami slnka denne. To dáva vynikajúce príležitosti na turistiku a vonkajšie aktivity.

Zimným mesiacom sa Schaffhausen premení na domov hustomu snehu a chladu. Teploty sa obvykle pohybujú okolo 5°C, ale môže byť aj omnoho chladnejšie. Teploty okolo -10°C nie sú nezvyčajné. Vysoké hory okolo oblasti zimným mesiacom znamenajú väčšie množstvo zrážok v podobe snehu, ktorého môže byť jeden alebo viacero metrov. Aj keď sa turistika v zime stáva menej intenzívnou, mnoho návštevníkov regionu sa príležitostne chystá na zimné športy a lyžovanie.

Jeseň a jar sú prechodnými obdobiami, keď sa teploty postupne menia. V jarných mesiacoch, od marca do mája, sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 10 - 15 °C. Jeseň býva o niečo chladnejšia a daždivá. Aj keď sa nevyskytujú často prílišné extrémy, v týchto mesiacoch môže dôjsť ku kolísaniu teploty a k prudkým zmenám počasia v krátkom čase.

Celkovo je počasie v Schaffhausene relatívne prirodzené, s určitými extrémami. Hoci počasie môže byť veľmi rôznorodé, turisti by mali byť pripravení na všetky podmienky a užiť si nádherné scenérie, ktoré tieto extrémy umožňujú. V každom prípade môžeme povedať, že Schaffhausen bude mať pre návštevníkov čosi nové a prekvapujúce po celý rok.


Letenka Švajčiarsko Schaffhausen


Ak sa vydáte na cestu po Švajčiarsku, nesmieme zabudnúť na nádherné mesto Schaffhausen, ktoré sa nachádza na severovýchode krajiny, pri hraniciach s Nemeckom. Toto príjemné mesto vám ponúka úchvatné zážitky, ktoré stoja za to.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Schaffhausenu, je cez letisko v Curychu. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Curychu, a z letiska sa môžete dostať do Schaffhausenu rôznymi spôsobmi. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je vlakom, ktorý vás dovedie priamo do mesta a jeho okolí.

Keď ste v Schaffhausene, určite by ste nemali prehliadnuť jeho najslávnejšie miesto. Vodopád Rýna je obzvlášť známy pre svoj impresívny vzhľad a každý rok privádza mnoho turistov z celého sveta. Ak si chcete vychutnať pohľad na toto nádherné miesto, môžete si vziať loď a plávať po Rýne. Okrem toho existuje aj množstvo turistických trás, ktoré vám poskytnú úchvatný pohľad na vodopád.

Keď už hovoríme o vodopáde Rýna, Schaffhausen tiež ponúka rôzne príležitosti k relaxácii a oddychu na vode. Môžete si vypožičať vodné bicykle alebo člny na vode a stráviť niekoľko hodín v príjemnom prostredí.

Schaffhausen je taktiež bohaté na kultúru, nachádza sa tam mnoho galérií a múzeí. Veľmi známy je muzeum Allerheiligen, ktoré sa nachádza v bývalom kláštore a ponúka návštevníkom množstvo umeleckých diel a iných zaujímavostí.

Ďalšou turistickou atrakciou v Schaffhausene je Hrad Laufen, ktorý bol postavený v 11. storočí. Dnes sa v ňom nachádza múzeum, ktoré vám poskytne pohľad na históriu regiónu.

Takže ak plánujete výlet do Švajčiarska, zahrňte do svojho plánu aj návštevu Schaffhausenu. Toto pôvabné mesto je jedným z najkrajších miest Švajčiarska, ktoré vám poskytne úchvatné zážitky a nezabudnuteľné spomienky.


Ubytovanie Švajčiarsko Schaffhausen


Švajčiarsko je známe svojou krásnou prírodou, vysokou kvalitou života a množstvom turistických atrakcií. Jedným z najkrajších miest v Švajčiarsku je mesto Schaffhausen, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Toto úžasné mesto ponúka návštevníkom množstvo ubytovacích možností, od lacných hostlov až po luxusné hotely.

Lacné ubytovanie v Schaffhausene

Pre turistov, ktorí sú na rozpočte, existuje množstvo lacných ubytovacích možností v Schaffhausene. Jednou z možností pre budgetových cestovateľov je pobyt v hosteli. Schaffhausen má niekoľko hostels, ktoré ponúkajú popri ubytovaní aj stravu a celý rad zážitkov. Jedným z najobľúbenejších hostelov v Schaffhausene je Youth Hostel Schaffhausen, ktorý ponúka ubytovanie od 45 eur na noc.

Ubytovanie v centre mesta

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, môžete si vybrať z množstva možností. Schaffhausen má celý rad hotelov, ktoré sa nachádzajú v centre mesta a ponúkajú krásne pohľady na okolie. Jeden z najlepších hotelov v Schaffhausene je Hotel Kronenhof, ktorý sa nachádza na námestí Fronwagplatz. Tento hotel ponúka luxusné ubytovanie a dokonca aj večere s živou hudbou. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od toho, kedy cestujete, ale väčšinou začínajú na približne 130 eurách za noc.

Luxusné ubytovanie

Ak hľadáte niečo skutočne zvláštne a máte radi luxus, potom má Schaffhausen aj niekoľko možností pre vás. Jednou z najlepších voľieb je Schloss Laufen am Rheinfall, hotel, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti najväčšieho vodopádu Európy - Rheinfall. Tento hotel ponúka luxusné ubytovanie s krásnymi výhľadmi na okolie. Ceny sa môžu pohybovať okolo 200 eur na noc, ale toto miesto rozhodne stojí za to.

Celkovo Schaffhausen ponúka množstvo ubytovacích možností rôzneho typu a cenových kategórií. Toto nádherné mesto určite stojí za návštevu a nájdenie vhodného ubytovania nie je vôbec problémom. Takže neváhajte a vyberte si to najlepšie ubytovanie pre vás a užite si krásy Švajčiarska.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách