Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Sudan Wadi Halfa

Počasie Sudan Wadi Halfa


Sudan Wadi Halfa sa nachádza v severnom Sudáne a je to mesto, ktoré sa nachádza pri brehu Násirova jazera. Toto mesto má veľmi odlišné počasie v rôznych mesiacoch roka.

V januári a februári, ktoré sú zimnými mesiacmi, je tu chladno a suché počasie. Maximálna teplota sa pohybuje okolo 23 stupňov Celzia, zatiaľ čo minimálne teploty sa pohybujú okolo 8 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je celkové množstvo zrážok veľmi nízke, pohybuje sa okolo 1 mm.

V marci a apríli, ktoré sú mesačnými obdobiami jari, je stále suché a veľmi teplé počasie. Maximálna teplota sa pohybuje okolo 35 stupňov Celzia, zatiaľ čo minimálne teploty sú okolo 16 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je stále veľmi málo zrážok.

V máji a júni, ktoré sú jarne-letnými mesiacmi, sa počasie zväčša nezmení a stále je to suché a veľmi teplé počasie. Avšak, v týchto mesiacoch sa množstvo zrážok mierne zvyšuje a dosahuje približne 10 mm.

V júli a auguste, ktoré sú obdobiami leta, je veľmi horúco a suché počasie. Maximálna teplota sa pohybuje okolo 41 stupňov Celzia, zatiaľ čo minimálne teploty sú okolo 26 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je veľmi málo zrážok a pohybuje sa okolo 4 mm.

V septembri a októbri, ktoré sú jesennými mesiacmi, stále je to horúce, ale počet zrážok sa zvyšuje približne na 35 mm v mesiaci. Maximálna teplota sa tiež niekde znižuje na približne 36 stupňov Celzia a minimálne teploty sú okolo 20 stupňov Celzia.

V novembri a decembri, ktoré sú zimnými mesiacmi, je opäť chladno a suché počasie. Maximálna teplota sa pohybuje okolo 28 stupňov Celzia, zatiaľ čo minimálne teploty sú okolo 12 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch je množstvo zrážok nízke, pohybuje sa okolo 1 mm.

Aj keď počasie je väčšinou veľmi teplé a suché, je tu stále obdobie monzúnov, kedy môžu byť silné zrážky a povodne. Toto sa často vyskytuje od letného obdobia do jesenného obdobia. Preto, keď plánujete cestu do Sudánu Wadi Halfa, je vhodné zvážiť tieto faktory a prispôsobiť sa im.


Ubytovanie Sudan Wadi Halfa


Sudán je fascinujúca krajina, ktorá je plná života a pôvabu. Jedným z najzaujímavejších miest v Sudáne je Wadi Halfa - mesto ležiace na brehu Náserovho jazera, ktoré je obklopené malebnými skalami a púštnou krajinou.

Ak cestujete do Wadi Halfa, jednou z najdôležitejších častí vášho plánu bude ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností, kde si môžete zariadiť ubytovanie pri návšteve Wadi Halfa.

Kempovanie v púštnom kempingu

Ak sa vám páči kempovanie a taboriť pod holým nebom, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie v púštnom kempingu. Nachádza sa asi 10 km južne od Wadi Halfa a ponúka skvelé zázemie, ako aj krásne výhľady na okolitú krajinu. Kemping má všetky základné zariadenia, ako sú sprchy, WC a umývadlá, a dokonca aj reštauráciu, kde si môžete objednať raňajky a večere.

Hotel Wadi Halfa

Ak preferujete pohodlie hotela, v meste sa nachádza jeden hotel - Hotel Wadi Halfa. Tento hotel má niekoľko izieb, ktoré sú zariadené pohodlne, a ponúka dobrú polohu v centre mesta. Okrem toho má hotel reštauráciu, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo.

Kemping Touristy

Kemping Touristy sa nachádza v blízkosti mesta a ponúka prenájom stanov, ako aj ubytovanie v šamotových domoch. Tento kemping má zariadenia ako WC a umývadlá, reštauráciu a tiež dokonca malý bazén. Okrem toho, personál kempingu ponúka aj organizované výlety do okolitých oblastí pre tých, ktorí majú záujem o poznanie krajiny a kultúry Sudánu.

Horské chaty v blízkosti Wadi Halfa

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu odlišné, sú k dispozícii aj horské chaty v blízkosti Wadi Halfa. Nachádzajú sa v južnej časti púšte a ponúkajú krásne výhľady na okolitú krajinu. Tieto chaty sú zariadené základne, ale ponúkajú kuchyňu a jednoduché zariadenie, ktoré je vhodné pre kratšie pobyty.

Ak sa rozhodnete navštíviť Wadi Halfu, máte voľbu z mnohých ubytovacích možností. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, nebudete prekvapení skutočne jedinečnou krásou tejto oblasti a úprimnou pohostinnosťou ľudí, ktorí tu žijú.


Najčastejšie otázky a odpovede Sudan Wadi Halfa


1. Aké je klimatické podnebie v Sudáne Wadi Halfa?

Odpoveď: Sudán Wadi Halfa má veľmi teplé a suché podnebie s teplotami až do 45 stupňov Celzia.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Sudánu Wadi Halfa?

Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Sudánu Wadi Halfa je od novembra do februára, keď sú teploty menej horúce.

3. Potrebujem víza na návštevu Sudánu Wadi Halfa?

Odpoveď: Áno, väčšina návštevníkov potrebuje víza na vstup do Sudánu Wadi Halfa. Je potrebné si pozrieť presné podmienky na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Sudáne Wadi Halfa?

Odpoveď: Hlavnými turistickými atrakciami v Sudáne Wadi Halfa sú historické pamiatky ako chrámy a pyramidy a aj prirodzené krásy ako Núbijské údolie.

5. Aký je miestny jazyk v Sudáne Wadi Halfa?

Odpoveď: Miestnym jazykom v Sudáne Wadi Halfa je arabčina a aj núbijský dialekt.

6. Aké sú miestne zvyky a kultúra na Wadi Halfa?

Odpoveď: Kultúra v Sudáne Wadi Halfa je veľmi bohatá a rôznorodá, s ovládaním arabčiny a núbijskej kultúry. Miestni ľudia sú obvykle veľmi pohostinní a otvorení pre návštevníkov.

7. Môžem použiť zahraničné meny v Sudáne Wadi Halfa?

Odpoveď: Áno, v niektorých zariadeniach sa akceptujú zahraničné meny, ale najlepšie je mať so sebou miestnu menu v sudánskych librách.

8. Je bezpečné cestovať do Sudánu Wadi Halfa?

Odpoveď: Sudán Wadi Halfa je krajina so zvýšeným rizikom a preto je potrebné si dôkladne overiť bezpečnostné riziká a trasy pred návštevou. Je dôležité mať aj platné cestovné poistenie.


Letenka Sudan Wadi Halfa


Letenka na Sudan a konkrétne k destinácii Wadi Halfa môže byť pre mnohých z Vás dosť náročnou úlohou. Wadi Halfa je totiž mesto v severnej časti Sudánu, ktoré sa nachádza na hranici s Egyptom. Je to malé a odľahlé mesto, ktoré často navštevujú turisti, ktorí sa vydávajú do Egypta. Napriek tomu, že Wadi Halfa nie je veľmi známe miesto, nájsť letenku do tohto mesta môže byť pre niektorých z Vás problém. Preto by sme vám chceli pomôcť a poradiť Vám, ako nájsť správnu letenku na tento let.

Ak máte záujem pozrieť si Wadi Halfu a navštíviť toto miesto, prvým krokom bude nájsť letenku do Khartúmu. Khartúm je hlavné mesto Sudánu a medzinárodné letisko, ktorého priletí sa dostanete do Wadi Halfa. Let do Khartúmu môžete nájsť na stránkach rôznych leteckých spoločností, ako napríklad Qatar Airways, Emirates, Turkish Airlines alebo Egypt Air.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od obdobia, v ktorom cestujete, a času, ktorý v destinácii strávite. Doba letu závisí od konkrétneho letu, ktorý ste si vybrali, ale väčšinou trvá okolo 8 hodín. Ak ste však pripravení si na cestu dávať pozor a nájsť dobrú cenu, môžete si ušetriť peniaze a nájsť letenku za relatívne nízku cenu.

Po príchode do Khartúmu busom alebo Taxíkmi môže trvanie cesty do Wadi Halfa závisieť od situácie na hranici a počtu turistov cez ne, dokáže to trvať od 10 do 15 hodín.

Vzhľadom na to, že Sudán je krajina východnej Afriky, platí pre ňu určitý bezpečnostný komfort. Pred cestou si overte konkrétnu situáciu v meste, kde sa nachádzate, a v prípade akýchkoľvek otázok a potreby sa obracejte na zahraničný úrad v Sudáne. Keď budete mať všetky informácie a bude vám jasné, ako presne si objednať letenku na Wadi Halfa, nevynechajte príležitosť navštíviť toto krásne miesto plné kultúry a histórie.


Dovolenka Sudan Wadi Halfa


Sudan je africká krajina ležiaca na severe kontinentu. Táto krajina ponúka návštevníkom množstvo skvostných miest a pamiatok, ktoré sa hodí navštíviť. Jedno z takýchto miest sa nachádza v meste Wadi Halfa. To sa nachádza na severe Sudanu, pri samotnej hranici s Egyptom.

Wadi Halfa je malé mesto, ktoré leží na brehu rieky Nil. Toto miesto bolo v minulosti dôležitým križovatkou pre obchod medzi Afrikou a Blízkym východom. Dnes sú v Wadi Halfa mnohé miesta, ktoré stále pripomínajú túto bohatú históriu.

Dovolenka v Sudáne v Wadi Halfa je pre mnohých turistov stále nezvyčajnou voľbou na dovolenku. Väčšina turistov dáva prednosť obchádzaniu týchto častí Afriky a potom radšej navštívia európske krajiny. Tento fakt však môže mať aj svoje výhody - počet turistov počas návštevy Wadi Halfy je oveľa nižší. Väčšina turistov prichádza sem za krásnymi prírodnými scenériami, hrozbou pre turistov tu nie sú ani bojové konflikty.

V tejto časti Sudánu nájdete aj veľa historickejších pamiatok. Wadi Halfa ponúka rôzne možnosti pre turistov, ktorí sú zvedaví na históriu tejto krajiny. V blízkosti hlavného námestia sa nachádza napríklad archeologická časť, kde môžete obdivovať rôzne artefakty z obdobia pred Kristom.

Turisti môžu navštíviť tiež tzv. Durunku, to je zbierka starovekých stĺpov v blízkosti rieky Nil a je to vlastne posvätný priestor. Taktiež je zaujímavé zvítať si miesto známe pod názvom Petrified Forest, to je les z kameňa, kde sa prírodne tvoria kamenné slzy na stromoch.

Jedným z miest, ktoré by ste v Wadi Halfa nemali vynechať, je návšteva trhu. Ponúka sa tu široké spektrum produktov, ktoré sú pre obyvateľov miestneho regiónu nevyhnutné.

Ak ste milovníkmi prírody, môžete sa vybrať aj na Nilské jazero, na ktorom môžete pozorovať rozmanité druhy vtákov. Najlepšie obdobie na návštevu jazera sú obdobie migrácie vtákov, keď sem prichádzajú tisíce exotických vtákov z najrôznejších krajín sveta.

Cestovanie do Sudánu možno nie je pre každého, ale určite stojí za to vyskúšať niečo nové. Wadi Halfa ponúka jedinečnú príležitosť vidieť skutočnú africkú kultúru, históriu, prírodu, ktorá sa inde len ťažko nájde. To všetko spolu s nezabudnuteľným zážitkom z návštevy tejto krajiny.


98% spokojných zákazníkov

Najnižšia cena zaručená

Najväčší online sortiment leteniek

Najlepšie ceny leteniek do celého sveta

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Pátrať po letenkách